|
BRAWO! Iga Świątek bardzo pewnie awansowała do drugiej rundy WTA w Lugano!

Iga Świątek - Katarina Zavatska [Q] 6:3 6:0
Świetny mecz Polki dał jej awans do najlepszej 16 turnieju w Szwajcarii!
Pierwszy set nasza tenisistka zaczęła wspaniale, w kilkanaście minut wyszła na prowadzenie 4:0. Przyszła lekka dekoncentracja, Iga może poczuła się zbyt pewnie i Zawatska doprowadziła do stanu 5:3 i swojego serwisu, jednak Polka w 10. gemie przełamała rywalkę i zakończyła seta na swoją korzyść.
Druga partia została wygrana przez tenisistkę warszawskiej Legii jeszcze pewniej. Była poza zasięgiem rywalki, nie przegrała ani jednego gema i w godzinę z 3 minutami zwyciężyła w dzisiejszym spotkaniu!
Iga spokojnie budowała przewagę w kolejnych akcjach, świetnie atakowała, prowadziła grę, co rusz popisywała się winnerami zza linii końcowej. Momentami grała bezbłędnie, a chwile gorszej gry szybko mijały. Widać było, że dobrze się czuła na korcie i że forma dopisuje!
Raszynianka serwowała z 53% skutecznością pierwszego podania, po którym wygrywała 79% piłek, zaś po drugim zwyciężała w 59% wymian. Zagrała 1 asa bez żadnego niewymuszonego błędu. Obroniła 1 z 2 breakpointów, sama wykorzystując 6 z 12. Łącznie zdobyła 54 punkty - o 22 więcej od Zawatskiej.
Do awansu do turnieju głównego Rolanda Garrosa Idze brakuje jeszcze ok. 90 punktów, które dałby jej ewentualny półfinał szwajcarskich zawodów. Miejmy nadzieję, że już po tym tygodniu Polka będzie miała zapewniony start w paryskim Wielkim Szlemie bez konieczności gry w kwalifikacjach.
O ćwierćfinał turnieju w Lugano juniorska mistrzyni Wimbledonu zagra przeciwko Słowaczce Viktorii Kuzmovej (WTA 46) lub Włoszce Giulii Gatto-Monticone (WTA 173).
Dzisiaj swój mecz pierwszej rundy ma również rozegrać Magda Fręch, a w Bogocie swój turniej rozgrywa Magda Linette. Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki!
Bardzo miło było dzisiaj oglądać świetnie grającą Polkę. Jest to dobry prognostyk przed następnymi meczami w Lugano. Miejmy nadzieję, że na drugiej rundzie rajd naszej tenisistki w Lugano się nie skończy.
Do boju Iga! TRZYMAJ!

|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Tina.

Akurat w tym komentarzu miałam na myśli mecze z jej okresu juniorskiego. Nie wiem od jak dawna interesujesz się jej karierą ? ;)