|
MAMY TO!  Iga Świątek PÓŁFINALISTKĄ WTA W LUGANO!!!
Iga Świątek - Vera Lapko [8] 🇧🇾 4:6 6:4 6:1
Największy sukces w karierze stał się faktem! Iga pokonując Białorusinkę awansowała w rankingu live do pierwszej setki rankingu WTA i prawdopodobnie zapewniła sobie udział w głównej drabince Rolanda Garrosa! Co za występ!
Pierwszego seta Polka zaczęła świetnie, wyszła na prowadzenie 3:1. Vera szybko odpowiedziała przełamaniem powrotnym. Decydujący dla przebiegu partii był ósmy 24-punktowy gem, w którym nasza tenisistka miała aż 6 breakpointów, których nie udało się wykorzystać, również dzięki świetnej grze i serwisom Białorusinki. Przy 4:4 Lapko zyskała breaka i serwując na seta, obroniła 4 szanse na przełamanie, dzięki czemu zapisała na swoją korzyść inauguracyjnego seta.
Po lekkiej dekoncentracji po pierwszej partii u Igi, Vera w drugiej odsłonie tego pojedynku wyszła na prowadzenie 2:0. Od tego czasu gra Polki poprawiła się. Zwyciężyła w 4 gemach z rzędu. Została później przełamana, jednak przy 4:4 wygrała 2 gemy z rzędu i doprowadziła do decydującej partii.
Trzeci set Vera zaczęła od przełamania. Od tego czasu Polka dzięki znakomitej grze wygrała wszystkie 6 kolejnych gemów i w 2 godziny z 4 minutami awansowała do najlepszej czwórki zawodów w Szwajcarii! ♥️
Mecz stał na naprawdę wysokim
poziomie. Obie panie co rusz popisywały się kończącymi uderzeniami zza linii końcowej oraz świetnymi serwisami. Pierwszy set był na styku, równie dobrze Iga mogła go wygrać, nie odstawała poziomem gry od Very. Im dalej w mecz, tym większą Polka osiągała przewagę nad rywalką, dzięki czemu zameldowała się w półfinale turnieju i zainkasowała już 110 punktów do rankingu!
Tenisistka warszawskiej Legii zaserwowała aż 9 asów przy 3 podwójnych błędów serwisowych. Zagrała 38 winnerów i 26 niewymuszonych błędów (Lapko 33-29), serwowała z 59% skutecznością pierwszego podania, po którym wygrywała 67% piłek. Po drugim serwisie zwyciężyła w 50% wymian. Wykorzystała 7 z 19 breakpointów, sama broniąc 4 z 9. Łącznie wygrała 102 punkty - o 14 więcej od Białorusinki.
Rywalką w walce o FINAŁ zawodów w Lugano będzie Svetlana Kuznetsova lub Kristyna Pliškova.
Co ciekawe, Polka wygrywając w jutrzejszym meczu może zostać, już w wieku 17 lat, pierwszą rakietą Polski!
Duma nas rozpiera, to była ogromna przyjemność oglądać Ciebie dzisiaj na korcie. Już nie możemy się doczekać jutrzejszego pojedynku!
Ogromne gratulacje, #DOBOJUTRZYMAJ!
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.