Tina. - lubi

 • Tina. lubi Komentarz

  Bardzo ciekawy post i zapraszający do myślenia. Myślę zresztą, że manipulacje są po obu stronach "barykady", ale po prostu nie miałem do tej pory czasu na jakieś naukowe rozpatrywanie tych zagadnień. Miejmy nadzieję, że jakiś meteoryt jak wtedy za czasów dinozaurów nie rąbnie w Ziemię, bo wtedy wszystkie dyskusje się szybko zakończą ;))) Miłego weekendu i nie zapomnij o typerku!!! ;)

 • Tina. lubi Komentarz

  Jak dla mnie dyskusja o globalnym ociepleniu jest trochę akademicka, bo nikt nie jest w stanie stwierdzić ze stuprocentową pewnością, że za globalne ocieplenie odpowiada człowiek, a nie taka czy inna aktywność słoneczna. Faktem jest natomiast, że Polska jest jednym z największych "zanieczyszczaczy" Europy, a przede wszystkim - Polaków. I nie trzeba do takiego stwierdzenia żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy wyjść na zewnątrz i oddychać. Smog jest demokratyczny, występuje i w Warszawie i w najmniejszych wsiach, a nawet w większości uzdrowisk. Wbrew obietnicom nie jest budowana w Polsce elektrownia atomowa, a na wymianę pieców przeznaczane są śmieszne pieniądze. Chociaż wnioski o dofinansowanie do wymiany pieców tradycyjnych na pelletowe, co wiem z pierwszej ręki cieszą się sporym zainteresowaniem. Umiarkowanie interesuje mnie powietrze amerykańskie lub chińskie, bo na te nie mam wpływu, a z polskim muszę funkcjonować na co dzień. Zasoby węgla są na ukończeniu, dlatego polską racją stanu jest wynegocjowanie takich środków i warunków prawnych, byśmy szybciej od innych państw osiągnęli unijne cele klimatyczne, bo to dziesiątki, a może nawet setki miliardów oszczędności w dłuższej perspektywie. Tracimy co roku kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców z powodu chorób płuc. Francja oparta na atomie ma zrównoważony miks energetyczny. U nas polski węgiel zalega w kopalniach, bo jest za drogi w wydobyciu, a sprowadza się antracyt z Donbasu. Tego nie zmienimy, ale każdy może zacząć naprawianie świata od siebie - oszczędzać wodę, bo mamy problem z suszą. Montować zbiorniki na deszczówkę. Segregować śmieci, nie palić czym popadnie w piecu, ograniczyć jedzenie mięsa. Nawet jeśli świata nie naprawimy, to pomożemy sobie i swojemu najbliższemu otoczeniu.

 • Tina. lubi Komentarz

  Iga wymiata! Nawet nie grając deprymuje rywalki z sąsiedztwa w rankingu WTA, to strach pomyśleć co będzie gdy już wejdzie na kort ;)))

 • Tina. lubi Komentarz

  Typ nadal tam jest, nikt nic nie usunął, ale wklejam tu kopię na wszelki wypadek i zapisuje w moim notatniku ;)
  ===============================================
  SZABLON 1 AO-20 -------> Tina
  ===============================================
  OBOWIĄZKOWY KOD LITERKOWY: abab.aada
  ==============================================

 • Tina. lubi Komentarz

  Ano tak, oni też są na "C", muszę się nad nimi zastanowić ;)

 • Tina. lubi Komentarz

  Tenisistki są artystkami kortów podobnie jak aktorki czy śpiewaczki operowe (diwy/heroiny) są artystkami sceny, co nie przeszkadza przynajmniej niektórym wyróżniać się heroizmem :)))
  PS ...bokserki mam na sznurkach ;)

 • Tina. lubi Komentarz

  No i która supergrupa jest ostatnią alfabetycznie na mojej liście na "C"? Oczywiście The Cure. Podczas gdy świat czeka z biciem serca na trzy zapowiadane przez Roberta Smitha już od miesięcy, na od lat, trzy nowe albumy i na singiel "Zocalo" (miał się pojawiń w Halloween, a potem w święta, ale nie pojawił się na razie ;)), ja proponuję mój ulubiony album "Bloodflowers", a z niego tytułowy utwór, jeden z lepszych na tym albumie :)
  ---> (mam nadzieję, że nikt nie zgłosi tym razem ani nie usunie, a w razie czego będę wstawiał do oporu, bo tekst postu mam tym razem - w odróżnieniu do CB ostatnio - zarchiwizowany ;))


  Vid 229

 • Tina. lubi Komentarz

  Hahhahhah niezłe określenie na Nasze Panie!, brzmi uzależniająco ;))))

 • Tina. lubi Komentarz

  Nie każę ;))) Na razie pozbyłem się kłujących tu i ówdzie resztek choinki i zaczynam główkować nad szansami naszych kortowych Heroin ;)

 • Tina. lubi Komentarz

  Ale ma pewien nawet jeśli narzekający, to kulturalny styl i nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu słownego, jak się tu zdarza innym "marudom" ;)

 • Tina. lubi Komentarz

  pięć lajków za to, dzięki! :)
  >>> muszę spadać na parę godzinek, do później! :)

 • Tina. lubi Komentarz

  Nie musisz lajkować na siłę, chociaż cieszę się bo Shirley to moja ulubienica ;)

 • Tina. lubi Komentarz

  Oczywiscie, ze zalajkuje, Garbage lubie, fajnie od czasu do czasu tez takiego kierunku muzyki posluchac, milego! :)

 • Tina. lubi Komentarz

  Dyskusje zawsze mile widziane! Już dawno nie było.
  A Rafa dziś pokazał Novakovi środkowy palec! Publicznie!
  A taki niby porządny on!

 • Tina. lubi Komentarz

  Odmelduje? Mam nadzieję że nikt, a wszyscy się zameldują ;)

 • Tina. lubi Komentarz

  Dokladnie, zdjecia bardzo fajne Igi :)

 • Tina. lubi Komentarz

  Swietnie! no to juz jest nas coraz wiecej! ;)

 • Tina. lubi Komentarz

  P.S. No jednak wstawie od razu jeszcze raz CBP, by stestowac, czy zglaszacz "nieodpowiednich" postow albo szukajacy dzuiury w calym dyzurny modek czasami nie zasnal ;)))


  vid 228

 • Tina. lubi Komentarz

  P.S. Oczywiście dzięki za muzę! Już tu dziękowałem, zalajkowałem Twój vid paręnaście dni temu, ale usunęli mi post z podziękowaniem.

 • Tina. lubi Komentarz

  Komentarz usunięty