tad49 - lubi

 • tad49 lubi Komentarz

  Okropnie szkoda tego meczu. Każdy set był bardzo bliski. W każdym zadecydowały indywidualne błędy w końcówkach tak naprawdę.
  Bardzo słaby występ Fabiana Drzyzgi na rozegraniu, a także w ataku zarówno Leona, jak i Kubiaka. To właśnie kapitan reprezentacji popełnił decydujące błędy w czwartym secie. Trochę dlatego, że był przeładowany, za dużo grano do niego. Z prawej strony atakował chyba częściej od atakującego. Brakowały wystaw do atakujących. Wiadomo, że najważniejsze jest u Polaków lewe skrzydło, no ale do środka było mało piłek, od pewnego momentu prawie wcale, a do atakującego też mało, chociaż skuteczność tego nie uzasadniała, nie było wcale aż tak źle.
  Brakowało zmian. Weszli w trzecim secie Komenda, Śliwka i Kłos. Każdy z nich był lepszy od zastąpionego zawodnika. Straty nie odrobili, ale mogli grać dalej. Tragiczny w bloku Bieniek(tym razem w ataku też kiepsko), mógł za niego być Kochanowski i Kłos za Nowakowskiego, przecież ten w ataku w ogóle nie grał, a w bloku niespecjalnie. Konarski, chociaż jak zwykle niepewny, miał wyższy procent skończonych ataków od Muzaja, mógł zostać, tym bardziej, że nie popełniał błędów serwisowych poza bodaj jednym.
  Kolejna sensacja stała się udziałem Słowenii, która na mistrzostwach Europy zawsze ma patent na Polaków. W tym spotkaniu praktycznie wszystko im wychodziło. Szczególnie w tych kluczowych momentach. Oprócz skuteczności ataku, przeważali szczególnie w punktach z kontry. Przewaga rozgrywającego była niestety wyraźna, a w tym konkretnym dniu wspaniale spisali się zarówno w przyjęciu, jak i ataku Cebulj i Urnaut.
  Medal jak będzie, to nie będzie katastrofy, ale rozczarowanie jest ogromne. Może zostaną wnioski wyciągnięte i Leon nie będzie dłużej nietykalny, trzymany i na złe i jeszcze gorsze na boisku. Trochę tych punktów zdobył, trochę asów nawet miał, ale wartością dodaną na pewno nie był, bo w przyjęciu różnie bywało, a skuteczność z niezbyt trudnych piłek nawet miał rozczarowującą, często zamiast huknąć w pole, to szukał jakiegoś kiwania, przepychania, co efekty może przynieść jak to robi Michał Kubiak, a nie Leon, który najskuteczniejszy jest w mocnym ataku w dalszy rejon pola. Na pewno choćby Wojciech Żaliński mógłby dać tyle samo, lub więcej zespołowi. Odkąd jest Leon, to reprezentacja ma wyraźnego lidera w ataku i od jego dyspozycji sporo zależy i to działa w obie strony.
  Zawiódł niestety cały zespół, przegrana na własne życzenie.

 • tad49 lubi Komentarz

  Kubiak już się kończy, potrzeba zmiennika

 • tad49 lubi Komentarz

  Przecież Polacy już przed meczem zawiesili sobie złote medale na szyjach.
  Heynen przed meczem udzielił wywiadu dziennikarce i powiedział: nie ma problemu, wygramy ten mecz.
  W studiu Polsat Sport urządzonym na hali w Lublanie, Łukasz Kadziewicz przewidywał łatwe zwycięstwo Polaków w stosunku 3:0.
  To wszystko razem musiało się zemścić. Brak pokory i szacunku dla rywala, przekonanie o własnej wielkości - oto prawdziwe przyczyny klęski Polaków. Bo to była nie tylko porażka, to była klęska, polscy siatkarze zostali zmiażdżeni, upokorzeni znokautowali (komentatorzy zwykle takimi słowami podsumowywali poprzednie mecze z udziałem Polaków, poniżając rywali poprzez przenoszenie do rozgrywek sportowych terminów wojennych).
  Dlatego to się musiało stać. I teraz pismaki piszcie tak samo, że Polacy zostali przez Słoweńców zmiażdżeni, znokautowani, rozjechani, wdeptani w ziemię. Dlaczego tego nie piszecie? Pokażcie wreszcie, że równo traktujecie wszystkich.

 • tad49 lubi Komentarz

  Maleńkie, lilipucie państewko, 2-milionowa Słowenia, zmiażdżyła, znokautowała, wdeptała w ziemię i upokorzyła wielki, prawie 40-milionowy dumny naród polski, którym dzielnie przewodzi Wielki Wódz Kaczyński, osiągając niesamowite sukcesy międzynarodowe. Mamy podobno w ciągu najbliższych 10 lat dogonić najbogatsze potęgi świata, w tym Niemcy, a nie możemy sobie poradzić z jakąś mikroskopijną Słowenią?
  Co na to Morawiecki, Czarnecki (wiceprezes PZPS) i inni pisowscy mędrcy, mający zawsze gotową odpowiedź na wszystko? Wina Tuska i PO?

 • tad49 lubi Komentarz

  Zgadzam się z tym że wczorajszy mecz przegrał Heynen. Niejednokrotnie pokazał że nie boi się ryzyka, wprowadził do kadry wielu młodych chłopaków którzy np. w Chicago zostawiali serce na boisku a wczoraj spanikował i wystawił starą gwardię którą trzymał przez cały mecz! Kubiak i Drzyzga poniżej wszelkiej krytyki, jeżeli zawodnik z takim doświadczeniem nie obudził się przez 30 minut to już się nie obudzi, to nie jest jego dzień i najpóźniej w 2 secie trzeba go zdjąć! Szalpuk, Kochanowski pokazali większe zaangażowanie na ławce rezerwowych niż wyżej wspomniani panowie na boisku! Czasem wydawało mi się że panom po prostu nie chciało się bronić niektórych ataków albo przyjmować zagrywek, stali bezradnie gdy piłka wpadała metr od linii końcowej! Co do Leona nie czepiałabym się go aż tak, atakował dobrze ale musi mieć do tego dobrze wystawioną WYSOKO piłkę, a nie takie dziadostwa które posyłał mu Drzyzga które można by co najwyżej odbić kolanem! Środkowi tak jak ktoś napisał kręcili się w kółko jak wiatraki, piłka ledwo co przyjęta a oni skaczą na oślep raz za razem! Na plus niezmiennie nasi libero. Słowenia grała dobrze ale nie idealnie, wygrywaliśmy z lepszymi drużynami. To masa naszych błędów spowodowała porażkę. Inaczej patrzy się na drużynę która wkłada serce ale musi uznać wyższość przeciwnika, a inaczej na to co zaprezentowali wczoraj nasi siatkarze! Brąz jest do zdobycia ale tylko jeśli w pierwszym składzie wyjdą tacy zawodnicy jak Szalpuk, Kochanowski, Olek Śliwka. Komentatorzy jak i dziennikarze widzę że boją się cokolwiek powiedzieć na Kubiaka i Drzyzgę… Cóż, w przypadku tego drugiego rozumiem że obawiają się ze zostaną obsmarowani na antenie Polsatu

 • tad49 lubi Komentarz

  Trzeba jasno powiedzieć zagrali mega słaby mecz jaki tylko mogli, to nie byli ci zawodnicy z poprzednich meczy. Fakt rywale tez nie byli jakoś mega wymagający i to może ich uśpiło
  Swoją cegiełke dołozył sędzia który nie powinien tego sędziować takie błędy, chociaż jak się gra to w każdej sytuacji się wygrywa
  I po raz kolejny Leon niby coś próbuje ale mu nie idzie a trener z uporem go trzyma na boisku, było go zmienić zwłaszcza w końcówce 1 seta. Eh szkoda
  I w sobote nie ważne z kim będzie to samo jeśli się nasi nie obudzą i sobie po męsku pewnych spraw nie wytłumaczą.
  Bo z szumnych zapowiedzi to się skończy 4 miejscem a szkoda z jednej strony

 • tad49 lubi Komentarz

  kiedyś musiało to nastąpić , wypadło na Słowenię , ale świat się nie zawalił , przegrywają także najlepsi , cóż takie życie , przykładów jest tego wiele , czekam na IO , aby tam nasi byli tam jak kiedyś w 1976

 • tad49 lubi Komentarz

  Cóż, Drzyzga dzisiaj nie grał w ogóle, Leon nie miał z czego atakować, z niskich piłek nie da się wyprowadzić skutecznego ataku przy wysokim i skutecznym bloku Słoweńców.
  "przy wyniku 20:17 dla naszej drużyny trener Giuliani poprosił o czas. Po powrocie na boisko Biało-Czerwoni grali jakby bez Leona" - To nie przez przerwę się stało, w pierwszym secie przy tym wyniku zagrał sędzia który nie zauważył 4 odbić, no ale ok. Sędzia był chyba największym "gwiazdorem" tego meczu, błędy, błędy i jeszcze raz błędy.
  Wyłączenie naszej lewej strony, doprowadzenie środkowego do obłędu w bloku i naszej reprezentacji nie ma, widać było jak łatwo można wyłączyć wszystkie nasze atuty z gry, bez Kurka mamy jedną mocną stronę, gdy uda się ją wyłączyć przy jednoczesnej kiepskiej grze naszego rozgrywającego, reprezentacja nie istnieje.
  Podobało mi się u Słoweńców to co zrobili Bieńkowi i Nowakowskiemu, którzy nie wiedzieli w którą stronę iść, pytanie tylko czemu Vital nie wpuścił Kłosa który ma spore doświadczenie i pokazywał je w tych momentach kiedy był na boisku?
  Drugi, trzeci i czwarty set to frustracja naszych siatkarzy którzy odbijali się od Słoweńskiego bloku i sami nie byli w stanie postawić skutecznego bloku.
  Czemu nie grał Śliwka który gdy wszedł, grał bardzo dobrze? Co na boisku robił Drzyzga????????

 • tad49 lubi Komentarz

  Trenerze dlaczego nie zmienił pan rozgrywajacego. Drzyzga miał słaby dzień. To było widać od początku meczu.

 • tad49 lubi Komentarz

  Słoweńcy trzeci raz pokazali nam jak się wygrywa.Malutki kraj,a jest potęgą w siatkę.I w skokach.

 • tad49 lubi Komentarz

  nawet samolot nie pomógł ! nie ma usprawiedliwienia na tę porażkę ! wejście do zespołu Leona ...i lipa !

 • tad49 lubi Komentarz

  Jerzy Brzęczek jest podobnie jak rządy PO. Niby były, ale skutki ich działań były opłakane. Zawodnicy zupełnie nie mają energii, werwy w grze, są tak niedokładni, że aż strach. Nie ma w ogóle umiejętności utrzymania się dłużej przy piłce, koncepcji gry, pomysłu na rozegranie akcji. Ilość niecelnych podań przeraża, brak celnych strzałów również a indywidualne umiejętności techniczne zawodników....... wężykiem proszę, wężykiem .....W tym sensie nasi zawodnicy są jak rządy, kiedy Państwo było czysto teoretyczne, tylko ośmiorniczek jeszcze nie jedzą..... Ale podobieństwo do PO jest całkiem spore, bo tam było to paskudztwo okropne a tutaj jest piłkarskie oszołomstwo czyli nędza Panie, nędza....

 • tad49 lubi Komentarz

  Prawda,Pan Tomaszewski ostatnio gdzies prawil ,ze wstyd z taka gra jechac na Euro,tak jakbysmy juz tam mieli zapewnione miejsce :)

 • tad49 lubi Komentarz

  trzeba coś zrobić a może kogoś dorzucić do sztabu z otwartym elastycznym umysłem...niestety widmo, że nie utrzymamy miejsca pierwszego a nawet możemy spaść na 3 jest realne:) ten trener sam nie radzi sobie właściwie:)

 • tad49 lubi Komentarz

  Nie ma bardziej dziwnych zagrań niż te które "rzekomo "król środka czyli Pan Krychowiak preferuje w odwracaniu kierunku ataku , " ni stąd ni zowąd " oddaje piłkę do bramkarza , cała akcja się rozwija a Pan Krychowiak odwraca się i kieruje piłkę do bramkarza . owszem nieraz jest taka potrzeba , ale - Lewandowski jest prawie na 16 strony przeciwnej , skrzydło co NAJMNIEJ Z JEDNEJ STRON TEZ NA 20 M OD BRAMKI PRZECIWNIKA a Pan Krzchowiak ma w nosie i

 • tad49 lubi Komentarz

  Od początku nie wierzyłem w możliwości Brzęczka. Boniek (podobnie jak w swoim czasie Tajner angażując Kruczka) chcąc zaoszczędzić pieniądze zatrudnił trenera o poziomie powiatowym - myśląc, że kilku zawodników na europejskim poziomie da sobie radę nawet z taaaaaakim selekcjonerem. Ale to nie jest trener na poważne spotkania. Niestety! Małysz był na tyle silny, że mógł sobie pozwolić na wyłączenie się spod "opieki" Kruczka i doprowadzić do zreflektowania się Tajnera. Niestety Boniek na razie nie chce się przyznać do błędu!

 • tad49 lubi Komentarz

  Akurat i to wyjątkowo zgodzę się z Brzęczkiem w temacie Zielińskiego. Ile lat można mówić, że gość ma potencjał, jest zaawansowany technicznie, potrafi cudownie dograć itd. Tylko, że jak przychodzi do meczu faceta nie ma!! Mam wrażenie, że Zieliński mentalnie nie jest w stanie być liderem. Wziąć na siebie ciężar prowadzenia gry. Owszem raz na jakiś czas coś mu wyjdzie ale nie ma żadnej regularności w jego grze, że będzie pewniakiem , który poniżej pewnego poziomu nie zejdzie. I dopóki faktycznie coś mu w głowie nie przeskoczy, będzie bardzo przeciętnym grajkiem z niewykorzystanymi możliwościami.

 • tad49 lubi Komentarz

  W 2018 przed MŚ Boniek zagrał w reklamówce Piwa, to skończyło się klęską w Rosji,. Obecnie zagrał w reklamówce Play to się skończyło porażką ze Słowenią i słabym meczem z Austrią.

 • tad49 lubi Komentarz

  Panie Boniek, kończ waść wstydu oszczędź. Polska piłka nożna jest na dnie i ten stan się pogłębia. Jedziecie na pustych hasłach typu: "Piłka nożna to Nasz sport Narodowy". Kompletna bzdura. Drużyny klubowe odpadają z rywalizacji w Europie, wtedy kiedy Panowie Piłkarze są jeszcze na urlopach. Stadiony puste, tak, nawet Warszawa, nie jest w stanie regularnie wypełniać stadionu Legii. Na stadion Mistrza Polski 2019r Piast Gliwice, przychodzi raptem 3-5tys widzów.Patologia w systemie właścicielskim i organizacyjnym klubów ligowych. PATOLOGIA. 90% klubów II,I ligi i Ekstraklasy, jest własnością samorządów! Są utrzymywane z kasy podatników! Co zmiana "wójta", to i zmiana polityki w klubie. Reprezentacja jest żałosna. Zrobił Pan selekcjonerem, człowieka, który chciał najniższy kontrakt. PZPN jest na plus, My kibice, mamy dość. Pana i pana pomysłów

 • tad49 lubi Komentarz

  Mnie najbardziej bawi żart w wykonaniu Brzęczka ze zmianami we wczorajszym meczu :)
  Wpuszcza na boisko emeryta, który ma... no co ma zrobić? Poprawić szybkość rozgrywania piłki? Wyprzedzać Austriaków? Dryblować?
  Siostrzeniec nic nie pokazał i zszedł z boiska po kilkunastu minutach z kontuzją :)
  Buhahahaha :)
  Dobry żart, ale jedna zmiana poszła w pis...