Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • YX napisał/a komentarz do Żużel. Grand Prix. Dawno niewidziana walka o tytuł. Zmarzlik nadal ma spory komfort

  @tiger Stal Rzeszów: Wczoraj tj. w dzień rozgrywania rundy SGP w Cardiff Tomasz Dryła był we francuskim Le Castellet na torze wyścigowym Paul Ricard. Podczas relacji z wyścigu długodystansowego FIM EWC 24h Bol d'Or był widoczny w garażu polskiej ekipy Wójcik Racing Team jak robił nagrywki małą kamerą. Pewnie to była przyczyna jego nieobecności w Cardiff.
  Janusz Tłok

 • YX napisał/a komentarz do Żużel. Grand Prix. Dawno niewidziana walka o tytuł. Zmarzlik nadal ma spory komfort

  @Lukaz: Wczoraj tj. w dzień rozgrywania rundy SGP w Cardiff Tomasz Dryła był we francuskim Le Castellet na torze wyścigowym Paul Ricard. Podczas relacji z wyścigu długodystansowego FIM EWC 24h Bol d'Or był widoczny w garażu polskiej ekipy Wójcik Racing Team jak robił nagrywki małą kamerą. Dzisiaj oczywiście komentuje finał Ekstraligi.
  Janusz Tłok

 • YX lubi Komentarz

  jeśli w cyklu w roku 2020 znajdzie się Thomsen, to przekreśli to szanse Mikkela Michelsena, choć ten drugi notował lepsze wyniki od swojego rodaka w większości imprez w tym sezonie i zachwycał w PGE Ekstralidze.
  troche stronniczy komentarz
  we wszystkich imprezach w tym roku Thomsen, gdy startowal - wypadal wlasnie lepiej
  Michelsen w Ekstralidze zdobyl 2,013 to lepiej niz 1,667 Thomsena
  tyle, ze Thomsen startowal w parze z Kasprzakiem a Michelsen z juniorami
  ja wiem, ze takie analizy przekraczaja umiejetnosci analitykow SF ale moze ktos pomoze panu Kuczerze i zrobi zestawienie kto ile zrobil punktow na swoich a ile na przeciwnikach ?
  oczywiscie nie twierdze, ze to byl zly sezon dla Mikke, byl pewnie najwieksza rewelacja (i taki tytul pewnie dostanie), ale indywidualne osiagniecia mial juz niestety slabsze
  osobiscie jestem za tym, aby oboje znalezli sie w GP

 • YX napisał/a komentarz do Zdjęcia

  Na zdjęciu: Paweł Przedpełski (na prowadzeniu), Przemysław Liszka.

 • YX lubi Komentarz

  Prawdę mówiąc Lindgren omijając (przeskakujac) nad Dudkiem ratował przede wszystkim siebie samego.

 • YX napisał/a komentarz do Żużel. Grand Prix Niemiec. Co z tytułem mistrza świata dla Polaka? Zmarzlik nie ma już miejsca na pomyłkę

  Panie autorze, Panie Czosnyka
  mieszkaniec Gorzowa to gorzowianin, a nie gorzowian.
  Nie zamierzam się wymądrzać i nie mam złych intencji, ale chciałbym przypomnieć, posiłkując się internetem, jak tworzymy nazwy mieszkańców miast i wsi.
  Do wyrazu podstawowego po odrzuceniu końcówki fleksyjnej dołączamy formant słowotwórczy, a konkretnie przyrostek: -anin, -czyk lub -ak:
  -anin to najczęstszy formant tworzący nazwy mieszkańców od polskich nazw miast;
  -czyk to częstszy formant tworzący nazwy mieszkańców od obcych nazw miast;
  -ak to formant wprowadzający nacechowanie potocznością, np. lubliniak, krakowiak, poznaniak, warszawiak, wrocławiak.
  Kiedy sprawdzimy Bartosza Zmarzlika w Wikipedii to w części poświęconej jego karierze znajdziemy użyty zwrot ,,młody gorzowianin.'' Jednak na stronie internetowej zawodnika w zakładce ,,o mnie" możemy przeczytać, że pochodzi z Kinic. W mediach znajdziemy też informacje, że właśnie tam mieszka, a z Gorzowem Wlkp. związany jest przede wszystkim zawodowo. Zatem jest on kiniczaninem.
  Panie autorze chciałbym też zwrócić uwagę na Pana pomyłkę dotyczącą klasyfikacji przejściowej IMŚ. W menu nawigacyjnym strony internetowej cyklu FIM Speedway Grand Prix znajduje się zakładka ,,SGP results." Po jej naciśnięciu wybieramy "standings." Tam zamieszczona jest klasyfikacja generalna cyklu z wyszczególnieniem każdej rundy.
  Wyraźnie można przeczytać, że Emil Sajfutdinow i Martin Vaculik mają jednakowy dorobek punktowy, jednak obaj mają jeden punkt mniej niż Bartosz Zmarzlik.
  Z pozdrowieniami
  Janusz Tłok

 • YX napisał/a komentarz do Social Speedway 2.0: Bartosz Zmarzlik obok Roberta Kubicy. Grigorij Łaguta zakochał się w Motorze

  Panie autorze, Panie Kuczera
  na zdjęciu tytułowym do artykułu zdecydowanie nie jest to Bartosz Zmarzlik. Na fotografii znajduje się Wiktor Trofimow jr.
  To już kolejna pomyłka dotycząca niezgodności zdjęcia i podpisu pod nim z Pana strony.
  Dziękuję i pozdrawiam
  Janusz Tłok

 • YX napisał/a komentarz do Zdjęcia

  Panie autorze, Panie Konieczny
  jeśli to Pan podpisuje zdjęcia to tutaj się Pan pomylił. Na powyższym nie ma Mikkela Michelsena. W białym kasku to Wiktor Trofimow jr.
  Z pozdrowieniami
  Janusz Tłok

 • YX lubi Komentarz

 • YX otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • YX napisał/a komentarz do Żużel. Nowinka techniczna pomaga Kacprowi Worynie. Stoi za nią 51-letni rybniczanin

  Panie autorze, Panie Kuczera,
  napisał Pan, cytuję: ,,dwa podia w finałach TAURON SEC w Toruniu i Vojens, do tego świetna postawa w barwach PGG ROW-u Rybnik w Nice 1.LŻ. Obecny sezon jest niezwykle udany dla Kacpra Woryny. Wpływ na to ma m.in. nowinka techniczna w boksie rybniczanina." Następnie to: ,,Woryna ze specjalnego klimatyzatora korzysta obecnie tylko w zawodach indywidualnych."
  Rozumiem, że owa nowinka techniczna na wyniki w Nice 1. LŻ. wpływu nie ma żadnego.
  Natomiast we wstępie artykułu napisał Pan: ,,zawodnik PGG ROW-u Rybnik schładza sprzęgło za pośrednictwem specjalnej maszyny." Później cytuje Pan słowa pomysłodawcy urządzenia: ,,to zwyczajna klimatyzacja..."
  Być może jest to specjalna maszyna i wykorzystanie takiego rozwiązania wymagało sporo nakładów pracy i wielu godzin testów jednak widząc to urządzenie podczas transmisji telewizyjnych z zawodów SEC miałem wrażenie, że jest to właśnie przenośny klimatyzator z elastyczną rurą, kierującą schłodzone powietrze w kierunku sprzęgła.
  Z pozdrowieniami
  Janusz Tłok

 • YX napisał/a komentarz do Żużel. Elitserien. Sam Zmarzlik to za mało. Solidny mecz Miedzińskiego i Pawlickiego (relacja)

  Panie autorze, Panie Kuczera,
  zdjęcie do relacji przedstawia Rafała Karczmarza z meczu Unia Leszno - Stal Gorzów.
  Rafał Karczmarz i Bartosz Zmarzlik mają kaski firmy Shoei jednak inne malowania i ten pierwszy ma starszy model VFX-W natomiast drugi z wymienionych najnowszy model VFX-WR. Poza tym inne gumy gogli, inne ochraniacze szyjne (kołnierz ochronny, stabilizator karku), rękawiczki (Rafał tutaj na zdjęciu ma Troy Lee Designs model Air Glove Checker), inne barwy butów Daytona, inne koła w motocyklach (Rafał ma czarne piasty i obręcze, Bartosz ma niebieskie obręcze i złote piasty), inne loga sponsorów.
  Strona internetowa szwedzkiej federacji motocyklowej svemo.se podaje, że w 14. biegu zawodnikiem gospodarzy spotkania, który pokonał Bartosza Zmarzlika był Fredrik Lindgren. Zresztą tak też to wyglądało w transmisji ze spotkania i tak widnieje w Pana tekście w wynikach ,,bieg po biegu."
  Z pozdrowieniami
  Janusz Tłok

 • YX napisał/a komentarz do Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

  Zmienili zdjęcie i pytanie. Wcześniej do innego zdjęcia pytali o zawodnika w czerwonym kasku. I tam był błąd.

 • YX napisał/a komentarz do Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

  Redakcjo, proszę sprawdźcie swoją wiedzę o żużlu!
  Ostatnie pytanie. W kasku czerwonym jedzie jak najbardziej Grzegorz Walasek.
  Pan Grzegorz jeździ od wielu lat w kaskach firmy Troy Lee Designs (tak jak m.in. Maciej Janowski, Kacper Woryna, Greg Hancock i bracia Holderowie), a jego motocykl ma czarne błotniki i osłony.
  Tomasz Gapiński używa kasków Arai (podobnie jak m.in. Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak, bracia Pawliccy, Dominik Kubera, Mateusz Szczepaniak, Nicki Pedersen, Anders Thomsen), a jego motocykl ma niebiesko-czerwono-czarne błotniki.
  Koła w motocyklach mają identyczne bo srebrne (obręcze, szprychy, piasty).
  Często źle podpisujecie zdjęcia w galeriach.
  I tak np. w galerii z meczu Stal Gorzów - Motor Lublin pomyliliście Rafała Karczmarza z Andersem Thomsenem.
  Natomiast w galerii meczu Stal Gorzów - Sparta Wrocław Petera Kildemanda i Szymona Woźniaka podpisaliście jako Krzysztofa Kasprzaka i Andersa Thomsena.
  W galerii ze spotkania Włókniarz Częstochowa - Stal Gorzów zdjęcie z biegu, w którym po stronie gospodarzy jedzie Leon Madsen i Paweł Przedpełski podpisujecie jako Matej Zagar.
  Zdjęcie Rafała Karczmarza z meczu Unia Leszno - Stal Gorzów podpisaliście jako Bartosz Zmarzlik (obaj kaski firmy Shoei jednak inne malowania i ten pierwszy ma starszy model VFX-W natomiast drugi z wymienionych najnowszy model VFX-WR, poza tym inne gumy gogli, rękawiczki, inne barwy butów Daytona, inny kolor obręczy w motocyklach, inne loga sponsorów).
  Kiedyś Emil Sajfutdinow, i to po tym kiedy już zamienił kaski Arai na Shoei, notorycznie w podpisach zdjęć był mylony w waszej redakcji z Piotrem Pawlickim.
  Podobnych przykładów jest więcej. Takie błędy mogą się przydarzyć w opowieściach pod trzepakiem na podwórku. Jednak w mediach chcących dobrze i sumiennie wykonywać swoją pracę jednocześnie poważnie traktując opisywaną dyscyplinę, sportowców, kibiców to nie powinno mieć miejsca.
  To właśnie szczegóły wpływają na całokształt i często budują sukces tak zapewne dla Was jako redakcji ważny.
  Dziękuję i pozdrawiam
  Janusz Tłok

 • YX napisał/a komentarz do Fatalny wypadek w Skerries 100. William Dunlop nie żyje

  Panie autorze, Panie Kuczera
  miejsce organizowania wyścigów motocyklowych Skerries 100 jest zlokalizowane na południe od miejscowości Skerries oraz niecałe 30km na północ od centrum stolicy Irlandii Dublina.
  W ostatnim akapicie Pana tekstu nastąpiła pomyłka. We wcześniejszym napisał Pan poprawnie. Nieodżałowani Joey i Robert Dunlopowie byli braćmi, a William i Michael to synowie tego drugiego.
  Z pozdrowieniami
  Wiesiek Panewka

 • YX lubi Komentarz

  Poprawione. Niestety pierwotnie svemo podało inną kolejność, ale dziękuję za czujność.

 • YX napisał/a komentarz do Elitserien: Co za wejście Madsena! Przesądził o zwycięstwie Vetlandy

  Panie autorze, Panie Makuch,
  według svemo.se Bartosz Zmarzlik w 14 biegu zajął 2 miejsce tym samym zdobywając w nim 2 punkty.
  Całkowity dorobek w meczu tego zawodnika to 12pkt (2, 2, 3, 3, 2).
  Z pozdrowieniami
  Janusz Tłok

 • YX napisał/a komentarz do Syn Jasona Crumpa ściga się na potęgę. W przyszłości może zrobić karierę

  Panie autorze, Panie Kuczera
  podał Pan niewłaściwą pojemność skokową silnika tego modelu motocykla KTM.
  Jego pojemność to 375cm³, a dokładnie jest to bodaj 373.2 cm³.
  Seth Crump ściga się m.in. z synem Troya Baylissa Oliverem w australijskich mistrzostwach klasy Supersport 300.
  Gdyby jego pojemność wynosiła 660cm³, jak Pan napisał, to w przypadku tego silnika firmy KTM (jednocylindrowiec) może mógłby pościgać się w wyścigach klasy Supermono. Nie wiem jednak czy w Australii są one rozgrywane. Największa seria wyścigowa motocykli Supermono to nadal europejski puchar i występuje pod nazwą FIM Europe Supermono Cup lub też Supermono European Cup.
  Z pozdrowieniami
  Janusz Tłok

 • YX napisał/a komentarz do Mecz w Vetlandzie znów odwołany

  Panie autorze, Panie Domański
  pragnę przypomnieć Panu, że pierwsze spotkanie półfinałowe tych drużyn w Hallstavik zakończyło się minimalnym triumfem Elit Vetlandy. Błędnie podał Pan, że zwyciężyła Rospiggarna.
  Dziękuję.
  Janusz Tłok

 • YX napisał/a komentarz do Grzegorz Zengota poprowadził Team Metallika do wygranej w Memoriale Floriana Kapały (relacja)

  Panie autorze, Panie Borek,
  dlaczego jest Pan taki niedokładny? Dlaczego jest Pan takim ignorantem? Naprawdę musi Pan pisać artykuły, relacje i noty informacyjne w dziale ,,żużel''?
  Grzegorz Zengota jechał zapewne w teamie Metalika. Tak, jest taka firma Metalika Recycling sponsorująca żużlowców. Nie mam z tą firmą nic wspólnego, ale wystarczy przeczytać logo firmy na kombinezonach takich zawodników jak np.: Tai Woffinden, Bartosz Smektała, zamiast zgadywać co tam jest napisane sugerując się zgapionym od zespołu muzycznego Metallica logiem.
  Proszę o więcej uwagi i rzetelne informacje. To już nie pierwszy raz u Pana podobne pomyłki.
  Z pozdrowieniami
  Janusz Tłok.

 • YX napisał/a komentarz do Lekarz operujący Valentino Rossiego przekazał nowe wieści. "Przerwa potrwa od 30 do 40 dni"

  W gwoli ścisłości Tomasz Gollob na motocrossie. Nieszczęśliwe zdarzenie losowe. Pod prysznicem też można się wykopyrtnąć i rozbić łeb.

 • YX napisał/a komentarz do Jason Doyle z kontraktem na przyszły sezon

  Panie autorze, Panie Borek
  czy Pan publikując tekst informacyjny w portalu sportowym ma pojęcie co Pan pisze? Czy zna Pan regulamin rozgrywek żużlowych i zasady przyznawania w nich medali? A czy portal sportowy jakim jest WP Sportowe Fakty sprawdza zakupione artykuły? Tudzież czy ów portal zdaje sobie sprawę, że zatrudnia niekompetentne osoby? I czy w ogóle jest Pan dziennikarzem, czy tylko interesuje się Pan sportem w tym przypadku żużlowym?
  Bo jeśli jest Pan dziennikarzem to zdecydowanie niedouczonym gdyż to rzemiosło wymaga rzetelności. Jeśli nie posiada Pan należytej wiedzy to powinien Pan wiedzieć jak do niej dotrzeć. I zanim coś Pan napisze i opublikuje powinien Pan sprawdzić czy Pana tekst nie mija się z prawdą.
  Jeżeli jest Pan sympatykiem sportu żużlowego to zapewne dopiero raczkującym w temacie bo wiedzę ma Pan niedostateczną.
  Brakuje też Panu spostrzegawczości bo nie zwrócił Pan uwagi na pewien fakt, o którym napiszę później.
  Dlatego przypuszczam, że najważniejszym kryterium otrzymania możliwości publikowania tekstów na ww. portalu sportowym jest umiejętność poruszania się po portalach społecznościowych i wyszukiwaniu tego co opublikowali sportowcy lub kluby sportowe. W drugiej kolejności przydają się podstawowe umiejętności pisania tekstu oraz publikowania go na stronie www.
  I tak być może przeczytał Pan np. na instagramie wymienionego w tekście żużlowca, że podpisał kontrakt na starty w szwedzkim klubie w przyszłym roku. Następnie sprawdził Pan gdzie w tabeli rozgrywek znajduje się klub zawodnika, z którym podpisał wspomniany kontrakt, i który zarazem jest jego aktualnym pracodawcą. Zapewne orientuje się Pan w zasadach wyłaniania finalistów w polskich ligach żużlowych i być może pomyślał Pan, że 6. miejsce to brak promocji do fazy play-off. Dodatkowo aby urozmaicić tekst postanowił Pan sprawdzić statystyki i zaprezentować średnie punktowe.
  I w tym miejscu nie zorientował się Pan, że zawodnik jeżdżący w ośmiodrużynowej lidze wystąpił w 15 meczach. A może nie zadał Pan sobie trudu aby sprawdzić dlaczego.
  Panie Borek proszę nadrobić zaległości z zakresu wiedzy żużlowej lub dziennikarskiej albo zająć się inną profesją.
  Z pozdrowieniami
  Janusz Tłok

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.