Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Paradoks barażu o PGE Ekstraligę. Stal wygrała na torze, ale w kasie więcej ma Ostrovia

  Pan Grzyb chyba nie za bardzo rozumie dlaczego Stal jechała w barażu. To jest kara za słaby sezon, kara za obniżanie poziomu rozgrywek, ma być bolesna żeby była pamiętana. Dla I-ligowca to nagroda za dobrą jazdę.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Paradoks barażu o PGE Ekstraligę. Stal wygrała na torze, ale w kasie więcej ma Ostrovia

  Pan Grzyb chyba nie za bardzo rozumie dlaczego Stal jechała w barażu. To jest kara za słaby sezon, kara za obniżanie poziomu rozgrywek, ma być bolesna żeby była pamiętana. Dla I-ligowca to nagroda za dobrą jazdę.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Czy PGE Ekstraliga zlikwiduje baraże? Będzie poważna dyskusja nad sezonem 2021

  Dla klubów ekstraligowych to nie kasa jest najważniejsza ale fakt, że przedostatnia drużyna nie będzie musiała się martwić o swój los. W tym roku poszło Stali gładko, ale w przyszłym? Większość drużyn się wzmacnia, tylko Stal Gorzów i Rybnik to na razie wielka niewiadoma. Do tego Stal ma problem z finansami i może się okazać, że w przyszłym roku będzie słabsza niż w tym albo będzie słabnąć w trakcie i wtedy może się okazać że różnica pomiędzy dwoma ostatnimi drużynami ekstraligi a pierwszoligowcami znacznie zmaleje.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Mistrz świata z Rosji stara się o polskie obywatelstwo. Artiom Łaguta będzie drugim Rune Holtą?

  Każdy może wystąpić o zmianę obywatelstwa, ale w sporcie powinna być jednak zasada, że jeśli zawodnik reprezentował już na arenie międzynarodowej jako senior jedną federację, to nie może już w innej występować.
  Tak to mniej więcej działa w kopanej i tak powinno być też w żużlu i innych dyscyplinach.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Przemysław Termiński nie zostawi Apatora na lodzie. Adam Krużyński tłumaczy jego dziwną wypowiedź

  Panie Ostafiński! Czemuż Pan nie opisze całej konwersacji na której końcu padły cytowane przez Pana słowa Termińskiego? Padły one w odpowiedzi na złośliwy komentarz innego użytkownika i ja rozumiem dlaczego on to powiedział. Ta odpowiedź Termińskiego może była tylko nieprzemyślaną do końca ripostą w kierunku trolla, ale pokazuje też że w jego głowie już zostało zasiane nasionko wątpliwości co do sensu tej działalności.
  Facet pompuje kasę, zapewnia cieplarniane warunki pracownikom i co ma wzamian? Ciągłe frustracje, wynik nieodzwierciedlający skali włożonych środków, złośliwości sporej części kibiców i do tego jeszcze nie przyniosło mu osobiście żadnej korzyści. Ile można wytrzymać?
  Jedno trzeba mu przyznać, ze swoich zadań facet się wywiązuje (klub jest solidnym płatnikiem z bardzo przyzwoitym budżetem), czasami papla co mu ślina na język przyniesie ale to ma drugorzędne znaczenie dla wyników. Ma po prostu pecha w wyborze osób decyzyjnych. Ale pecha nie można mieć zawsze, kiedyś trafi lepszego menadżera (może będzie nim Bajerski) i losy się odwrócą. Jedno jest pewne, łatwiej o sukces gdy się ma bogatego właściciela który umie załatwić pieniądze niż wtedy gdy się go nie ma.

 • karol3414 lubi Komentarz

  Rusko po "stracie ma juniorce" Drabika chce wypełnić lukę Glebem, o dziwo Unia Leszno ponoć nie protestuje tam mocno na pomysł Rusko, "chyba" też wietrzy interes na zmianie przepisów.... przykro na to się patrzy. Oby talenty Romka się nie marnowały na ławie.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Stal Gorzów o krok od zaskakującego transferu! Prezes Grzyb wygrał wyścig o duński diament

  No jeśli dopuszczą zagranicznego juniora to za parę lat będzie dopiero ciężko o polskich seniorów.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Wybory 2019. Żużel będzie mieć swoich reprezentantów. Termiński nie uzyskał mandatu posła i może porzucić Apatora

  @miro thorn: wszędzie są ewentualni sponsorzy pytanie czy zostaną faktycznymi sponsorami. W Rzeszowie też są ewentualni sponsorzy, ale faktycznym został Yrek Nawrocki i dzisiaj nie ma Stali Rzeszów w lidze.
  Ale jeśli jesteś pewny, że w Toruniu jest kolejka chętnych na to by przejąć stadion i pompować kasę w klub to już Twoja wola, mi to generalnie wisi ale szkoda by było gdyby miało się potoczyć torem Stali Rz. a to przecież nie jedyny przykład, można by wspomnieć mniej drastyczny przykład Unii Tarnów. Mają wielkiego sponsora, ale tylko jednego i różowo nie jest.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel w obrazkach. Bierzcie przykład z mistrza. Zmarzlik jechał, a nie powinien

  Mam jednak nadzieję, że nagłówek jest na wyrost i Bartek nie był na tyle chory by stwarzać zagrożenie na torze. Zresztą jego jazda była pewna jak zawsze, kontrolował motocykl i nie powodował jakiegoś zagrożenia dla innych.
  Myślę też, że gdyby lekarz miał poważne przeciwwskazania do jazdy to Bartek by nie jechał wcale, ewentualnie wylądowałby pod numerem "8" gdyby reszta drużyny nie dała rady trzymać dystansu (ale raczej nie było by zagrożenia nawet bez Bartka).
  Cieszę się, że przyjechał do Ostrowa, chciałem mu w miarę skromnych możliwości zwykłego kibica podziękować za tytuł IMŚ dla reprezentanta Polski podziękować, mógł to olać i odpoczywać ale przyjechał (pewnie też zasługa w tym braci Garcarków, ale gdyby Bartek był jak Maksym to pokazał by L4 i nikt by nie dyskutował).
  Zawsze będę kibicował reprezentantom Polski ale Bartkowi szczególnie.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel w obrazkach. Bierzcie przykład z mistrza. Zmarzlik jechał, a nie powinien

  @Aleksandra Nowak: masz rację, tworzenie nagłówków woła o pomstę do nieba: "Pojechał choć nie powinien, bierzcie z niego przykład". Powinno być raczej: "Pojechał choć nie musiał, bierzcie z niego przykład".

 • karol3414 lubi Komentarz

  Idealny dobór słów : "Pojechał choć nie powinien". Skoro już chwalimy w ten sposób to może nie wysyłajmy zawodników po dzwonie do lekarza tylko zapytajmy czy chce dalej jechać??

 • karol3414 lubi Komentarz

  Time vel Netto: a to zarząd jedzie deklu?porownujesz sejm do klubu? Puknij się w łeb. Termiński wziął na trenera Frątczaka , który ustalał skład. Spadliśmy, z Miedziakiem i Pawłem też byśmy spadli pewnie to tylko sport!!! A w sporcie niestety potrzebne są pieniądze, które ma Termos. Myślicie że jak odejdzie to jest kolejka chętnych wkładać prywatne pieniądze w klub? Nie sądzę. Sami sobie strzelamy w kolano hejtując Termińskiego.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Wybory 2019. Żużel będzie mieć swoich reprezentantów. Termiński nie uzyskał mandatu posła i może porzucić Apatora

  Tak gwoli ścisłości to cytowane słowa: "Teraz będę miał więcej czasu żeby przemyśleć co dalej z moja obecnością w żużlu. Ten wynik to votum nieufności wobec mnie. A ludzi trzeba słuchać", były odpowiedzią na zaczepkę jakiegoś fana, podejrzewam że jest to bardziej riposta niż faktyczne jego przemyślenia, ale ziarno mogło paść na podatny grunt i jak tak będziecie dalej w Toruniu po nim ujeżdżać to może to w końcu zostawić i wtedy powstanie pytanie: "Czy będziecie mieli szczęście po raz trzeci do hojnego właściciela czy skończycie jak Stal Rzeszów po odejściu Pani Półtorak?"
  Radzę się dobrze zastanowić, zanim będzie za późno.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Mocne słowa trenera Marka Cieślaka. Janowski, Pawliccy i Drabik wylatują z kadry (wywiad)

  @NaturalBornLeader: i o co oskarżą GKSŻ w sądzie? O brak powołania do kadry? A gdzie jest napisane, że GKSŻ ma obowiązek powołać któregokolwiek z nich?

 • karol3414 lubi Komentarz

  Kadra to przywilej, nie obowiazek. Nic na sile.....

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Czy te zdjęcia zaszkodzą Janowskiemu? Czy szalał BMW, będąc na zwolnieniu lekarskim?

  Na pewno mógłby się przyczepić ZUS, jeśli Janowski zatrudniony byłby w GKSŻ czy PZM na podstawie umowy o pracę. Formalnie mógłby się wtedy też przyczepić GKSŻ czy PZM.
  Ale jakoś nie wydaje mi się, żeby zawodnicy mieli umowy o pracę ze związkiem, raczej mają umowy o dzieło bądź zlecenie. To tyle w kwestii tego, że lekarz zalecił mu przebywanie w domu.
  GKSŻ nie ma jednak możliwości podważenia zasadności L-4, tak jak i Janowski nie ma obowiązku zastosowania się do zaleceń lekarza ponieważ i tak nikt mu nie płaci za przebywanie na L-4).
  Wydaje się, że dobrym pomysłem jest to by GKSŻ w przypadku L-4 wystawianych w celu uniknięcia jazdy w zawodach miała możliwość przysłania własnego medyka na kontrolę, choć podejrzewam, że wtedy L-4 będą na takie choroby które dosyć trudno zdiagnozować a mogą wpływać na koncentrację, refleks, itp. przez co lekarz podważający taką diagnozę mógłby sobie wziąć na garb pewne problemy.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Mecz w pigułce: Łoktajew zaskoczył wszystkich. Spotkanie, choć jednostronne, mogło się podobać (komentarz)

  Nie można na podstawie jednego sezonu oceniać sensu rozgrywania barażu. W tym roku różnica pomiędzy ekstra- a pierwszoligowcem była spora ale w przyszłym roku może być inaczej. Zresztą, gdyby np. Rybnikowi coś nie poszło w finale, to mogłoby się okazać że bezpośredni awans uzyskałaby Ostrovia i to pomimo faktu że Rybnik był silniejszy i Gorzów jadąc baraż z dużo bardziej zdeterminowanym ROWem miałby znacznie cięższą przeprawę.
  Tak więc sens rozgrywania barażu trzeba rozpatrywać z kilku punktów widzenia:
  - dla ekstraligowca jest to swego rodzaju kara za słaby sezon i jednocześnie szansa na udowodnienie że zasługują na pozostanie w ekstralidze,
  - dla I ligowca jest to pewna nagroda za udany sezon (dlatego mają prawo odmówić jazdy w odróżnieniu od ekstraligowca) oraz szansa na ewentualny awans
  - jest jeszcze kwestia, o której wspomniałem czyli ewentualna porażka w finale lidera i faworyta rozgrywek (np. w wyniku zdarzeń losowych lub jakiejś kontuzji), wtedy taki lider ma jeszcze jedną szansę, choć już trudniejszą do wykorzystania.
  Powinno więc zostać jak jest. Powinno się natomiast uściślić kwestię terminów. Jeśli koniecznie chce się zachować kolejność meczy najpierw u ekstraligowca potem u pierwszoligowca, to nie powinno się od razu wyznaczać terminu drugiego meczu albo trzeba jasno zaznaczyć, że termin ten obowiązuje tylko w przypadku odbycia pierwszego meczu w wyznaczonym terminie. Wtedy nie będzie nieporozumień jak w tegorocznym przypadku.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Kolejny sezon ostatnim w karierze Karczmarza? "To jeden wielki znak zapytania"

  "Trwają rozmowy z klubem i również czekam jak koledzy na rozliczenie."
  Jak koledzy, czyli nie tylko on i Kasprzak ale jest ich więcej.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Ostrovia - Stal. Stanisław Chomski tłumaczy wycofanie się Bartosza Zmarzlika z meczu

  A co tu tłumaczyć, Stal kontrolowała wynik i tyle.
  Może chcieli oszczędzić kasy, a może zawodnik nie chciał ryzykować, a może trener chciał dać szansę Bartkowiakowi.
  W każdym razie, dziękujemy że przyjechał. Jeśli był chory to wg mnie mógł nawet nie jechać w zawodach (przynajmniej byłyby ciekawsze). Jak dla mnie wystarczyłoby gdyby wyjechał tylko do prezentacji.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Stal Gorzów ma dwa pomysły, jeśli odejdzie Kasprzak. Jeden transfer byłby dużym zaskoczeniem

  W niedzielę zarząd ma ważną informację do przekazania w kontekście przyszłego sezonu, może to być info o podpisaniu kontraktu z Klindtem.
  Myślę, że gdyby jednak Klindt myślał o Gorzowie to powinni mu pokazać wywiad z Kasprzakiem, w którym mówi o zaległościach.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Żużel. Jakie długi ma Stal wobec Kasprzaka? Prezes zdradza szczegóły umowy z zawodnikiem

  @ADASOS2: też tak uważam.

 • karol3414 napisał/a komentarz do Scysja na linii Najman - Drabik: niech Maksym bierze przykład ze Zmarzlika!

  @SpartyFan: oj, media zawsze będą miały z tego pożywkę. Z tym, że jednak jest to w pewnym sensie dla jego dobra, Maksym zrezygnował z porad ojca i jeśli nie znajdzie na swej drodze innego dobrego doradcy (a nikomu nie zależy na jego dobru tak jak ojcu) to może popełnić głupie błędy młodości i zmarnować to co do tej pory osiągnął. Przed nim najtrudniejszy sezon, już nie będzie miał łatwego biegu na zapoznanie się z torem.
  Nikt nie oczekuje od niego, że będzie grzecznym chłopcem, Bartek też nie jest grzeczny na torze, poza torem nie widać jakichś spin z teamem (zwłaszcza z ojcem), a co jest w domu to nie wiemy (i dobrze).

 • karol3414 napisał/a komentarz do Scysja na linii Najman - Drabik: niech Maksym bierze przykład ze Zmarzlika!

  @M_a_r_e_k: No właśnie o to chodzi. 5 minut szybko się skończy. Teraz jest czas na ciężką pracę i rozwój i jak dobrze pójdzie i pech go ominie to te 5 minut zamieni na 2 godziny.

 • karol3414 lubi Komentarz

  "za kradzenie"? Polska język trudna język...

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Mark211

Ok. Zastanawiałem sie bo wtedy dość mocno nadziałem się na obiektyw którego staram się unikać. Co do wyjazdu odpuszczam bo wyjazd już dziś a ja do pracy. K.... napisałeś w szaliku a ja nie mam nawet jednego szalika motoru. (tak się teraz zastanowiłem tyle lat, tyle ciuchów się wala z nieaktualnym logotypami a nie mam szalika)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Nie, zdjęcia robię tylko dla siebie. Jak coś to dziś wieczorem wrzucę parę fotek z SEC.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
karol3414

Dzięki, faktycznie może i niepotrzebnie interweniowali, jednak kibice też nie są bez winy (w pas bezpieczeństwa nie wolno wchodzić i tyczy się to też kibiców gospodarzy, choć nas nie pilnowali ochroniarze w pełnym rynsztunku bojowym), a Mrozek z zawodnikami zamiast tłumaczyć ochronie mogli ostudzić resztę kibiców. Skończyłoby się pewnie na wyprowadzeniu klienta na bok i wtedy by Mrozek na spokojnie mógł pogadać z ochroną, a tak mamy akcję pod sektorem, gdzie reszta kibiców sektorze zaczyna też się denerwować. To niepotrzebnie podgrzewa atmosferę, a ochrona to też ludzie.
Cóż, szkoda że tak się skończyło bo oprócz małego incydentu z Bomberem, to można powiedzieć że było fajnie. Zawodnicy gości dostali brawa od kibiców gospodarzy po wyjściu na płytę (wiem, łatwo bić brawo po takim zwycięstwie), zawodnicy gospodarzy zbierali oklaski od kibiców gości.
Przykro nam, że tak się skończyło.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

https://www.facebook.c...854936943/ Tutaj Masz idealny zapis z Ostrowa wprost z trybuny gości

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Chicen

Jezeli cie zastanawia dlaczego Toruń ma mało medali złotych to ja ci powiem bo wówczas toruń nie miał solidnego budzetu jechał swoimi zawodnikami a jedynie wymiana był Loram Sullivan tak jechali mecze krajowych ezadko kupowali dopiero jak przyszedł solidny sponsor to zaczeli kupywac CRUMP rICKI I PROTAS I DREAM kasa była jak nie było to jechali sredniakami przewaznie mieli srodek tabeli teraz na szczescie jest SOLIDNY KLUB wTAoruniu to tak zebyś wiedział

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Chicen

no jo ty tylko co mam doradzić najlepiej niech tak by spróbowali bo co tak to wyglada ze całkowicie bedzie zamkniete te pomieszczenia w klubie itd na moje to bez sens z tym kredytem serio

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.