• PGE Ekstraliga Power Ranking (po 4 kolejce)

  Dla niekumatych. Ideą Power Rankingu jest ocena siły drużyn na chwilę obecną, na podstawie tego co zaprezentowały na torze w ciągu ostatnich kilku dni/tygodni, a nie na podstawie potencjału, miejsca w tabeli czy wyników z lat poprzednich itp. Wiec argumenty typu "zawodnik X ogarnie sprzęt i będzie wozić (…)

  Więcej

 • Czy Polska jest potęgą światowego żużla - odc. 2

  Polska jest absolutna potęgą w młodzieżowym speedway'u. To nie podlega żadnej dyskusji. Żadnej. W XXI wieku nasz kraj zdominował rozgrywki do lat 21 w sposób bezdyskusyjny. No bo jak inaczej nazwać fakt, ze w ciągu ostatnich 18 lat (czyli od roku 2001), tylko dwa razy zdarzyło się, że Polak nie stanął (…)

  Więcej

 • Czy Polska jest potęgą światowego żużla (przez pryzmat SGP) - odc. 1

  Cała żużlowa Polska zyje obecnie aferą finału Złotego Kasku w Pile. Nie będę wchodzić tutaj w jej szczegóły, bo nie o tym ma być ten tekst. Natomiast czytając komentarze pod wszelkiej maści artykułami dotyczącymi "Złoty Kask's gate", zauwazyłem powracające jak bumerang przy takich okazjach argumenty, (…)

  Więcej

 • PGE Ekstraliga Power Ranking (po 2 kolejce)

  Dla niekumatych. Ideą Power Rankingu jest ocena siły drużyn na chwilę obecną, na podstawie tego co zaprentowały na torze w ciagu ostatnich kilku dni/tygodni, a nie na podstawie potencjału, miejsca w tabeli czy wyników z lat poprzednich itp. Wiec argumenty typu "zawodnik X ogarnie sprzet i będzie wozić (…)

  Więcej

 • Motor Lublin A.D. 2018 - laurki dla bohaterów

  Sezon 2018 dla lubelskiego Motoru dobiegł końca. Skończył się w najlepszy możliwy sposób – pierwszym od 23 lat awansem do żużlowej ekstraligi. Nie będę się opisywać, czy Motor był faworytem, czy nie, czy miał szczęście, czy pomogli sędziowie, GKSŻ czy siły nieczyste. To jest nieistotne. Liczy się efekt (…)

  Więcej