Ostatni artykuł o modernizacji stadionu GKM

autor: Rotmistrz79 | 2014-09-05, 21:32 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Gazeta Pomorska zamieścila w piątkowym wydaniu artykuł na temat modernizacj stadionu przy Hallera 4:

Pierwszą część trybun stadionu żużlowego przy ul. Hallera 4 w Grudziądzu przebudowuje firma Jacka Wierzbickiego z Mokrego. Na wykonanie tego zadania miasto przeznaczyło 900 tys. zł. (brutto).
Zmodernizowana zostanie 67 metrowa część trybuny,począwszy od strony wyjazdu z bramy parkingu zawodników,obejmująca m.in. sektor gości. Takze fragment od bramy, w kierunku restauracji Adriano, aż do schodów na trybunę.
Stare konstrukcje zostały zdementowane i wywiezione,podobnie zużyte elementy betonowe i gruz. Ekipy firmy z Mokrego zajęły się betonowaniem ław pod trybuny w niższej części,od strony toru. Od strony parku wykonane są wykopy pod fundamenty. Powstanie tu ściana, która będzie zarazem ogrodzeniem stadionu. Przewidziane są w niej dwa wejścia, schodami do góry (od strony cmentarza).

Koneczna wycinka jedenastu drzew
W trakcie wykonywania wykopów okazało się,że trzeba uszkodzić korzenie drzew rosnących najbliżej muru okalającego stadion. Drzewa z podciętymi korzeniami mogłyby się przechylić, przewrócić i zagrozić bezpieczeństwu ludzi na trybunach. Leśnicy cenili sytuację. Wniosek do ratusza o zgodę na wycinkę 11 drzew, stojących wzdłuż ogrodzenia stadionu,został zaakceptowany i wczoraj planowano przystąpić do ich ścinania i wywózki. W zamian wyznaczono miejsce na nasadzenie nowych drzew.

Pierwszą część trybuny skończą do listopada
Na remontowanym sektorze wzdłuż prostej ,ma być zamontowanych 1000 nowych krzesełek. Ten etap modernizacji ma się zakończyć w listopadzie br. Co dalej? Miasto szuka pieniędzy na kolejny etap prac.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.