Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • zielony pagór lubi Komentarz

  @KATO-COFNIJCIE ZMIANY: To jakis wariat. Daj sobie spokoj.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  @zbyszko64: skoro masz zamiar zrobić wszystko to spróbuj zrobić przewodniczacemu GKSŻ loda...może się uda.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  Felieton nie ma nic wspólnego z litera prawa i obiektywizmem.Stwarza tylko pozory ducha sportu.W regulaminie nie ma tylko 1 artykułu o odpowiedzialności gospodarza meczu skutkującej walkowerem na rzecz gości.Są też inne artykuły wykluczające walkower.
  B.istotnym argumentem prawnym jest końcowa decyzja sędziego,która nic nie mówi o walkowerze.Słusznie władze Ekstraligi oczekują na ostateczną decyzję Izby Dyscyplinarnej powołanej do rozstrzygania nietypowych zdarzeń losowych.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  Włókniarz jak by prowadził to było by po sprawie.Wynik zaliczony a że ostatnia w tabeli Stal prowadziła z liderem to zrodził się problem.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  SILA WYZSZA to nie jest cos nad czym czlowiek moze zapanowac, POZAR TO JEST OGIEN taki sam zywiol jak i woda, i gdy w 2011 zaraz po 8 biegu w meczu z Falubazem lunelo, nikt nie mial watpliwosci ze wynik zostaje uznany, tu taka watpliwosc byla, dlatego potrzebna byla EKSPERTYZA strazy pozarnej czy rzeczywiscie ten pozar mozna zakwalifikowac jako SILA WYZSZA czyli jako zywiol i to jest sednem, dalej juz przechodzimy do przepisu przed czy po 8 biegu i tu tez jest sprwa jasna, orzeczenie KOL moze byc tylko jedno, wynik meczu jest WAZNY WAZNY WAZNY.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  Ciekawe czy komisja załatwi sprawę w ciągu kilku dni, czy poczeka jeszcze miesiąc lub dwa? Wówczas będzie można (przynajmniej wstępnie) przewidywać jakie będą następstwa decyzji. Stal, Włókniarz i inne drużyny będą już wiedziały na czym siedzą i jak rozstrzygnięcie na nie wpłynie.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  nie chodzilo tu o uznanie awarii pradu jako sile wyzsza, tylko czy POZAR byl wynikiem SILY WYZSZEJ i to zostalo stwierdzone jasno. EKSPERTYZA Strazy Pozarnej zostala juz opublikowana medialnie jako nieodwracalna i niezmienna.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  Wieslaw Dubiel napisal; Panie redaktorze, pożar to też siła wyższa, proszę sobie zajrzeć do swojej polisy ubezpieczeniowej albo jakiegokolwiek OWU.
  Czym jest siła wyższa?
  W nauce prawa przyjmuje się, że jest to przypadkowe, niezależne od naszej woli zdarzenie zewnętrzne, któremu nie możemy zaradzić czy przeciwdziałać – nie możemy nad nim zapanować. Za takie zdarzenie zewnętrzne najczęściej uchodzi działanie sił przyrody
  ( np. powódź, pożar, huragan, mrozy) zakłócenia życia społecznego ( zamieszki, wojna, masowe strajki) czy nawet działanie władzy ( wywłaszczenie).

  Pojęcie siły wyższej ma istotne znaczenie na gruncie prawa cywilnego.
  Odpowiedzialność za nienależyte wykonanie lub niewykonanie umowy w ogóle, będzie wyłączona jeżeli jest skutkiem działania siły wyższej (np. nie dostarczyłem towaru, który zobowiązałem się dostarczyć, z powodu jego zniszczenia w pożarze).
  Ponadto jeżeli do dochodzenia jakiegoś prawa przysługiwał nam określony termin, to w skutek działania siły wyższej jego bieg się nie rozpoczyna, a już rozpoczęty ulega zawieszeniu na czas trwania przeszkody.

  Natomiast jeżeli chodzi o odpowiedzialność z tytułu czynu niedozwolonego, będzie ona wyłączona gdy między zdarzeniem mającym cechy siły wyższej a powstaniem szkody, zajdzie bezpośredni związek przyczynowy, a sama szkoda powstanie w momencie działania siły wyższej. Nasza odpowiedzialność nie zostanie jednak wyłączona wtedy, gdy szkoda powstanie przez nieusunięcie skutków działania siły wyższej zagrażających bezpieczeństwu.

  Przykłady działania siły wyższej:

  Pożar
  Niskie temperatury
  Huragan
  Powódź
  Masowe strajki
  Utrudnienia w ruchu drogowym

 • zielony pagór lubi Komentarz

  Pan Dariusz to z całym szacunkiem kre... Huragan, powódź ok a pożar to ch... Rozumiem że artykuł napisany aby podjudzić kibiców no ok bo o czym by tu pisać jak covid już nie kręci..

 • zielony pagór lubi Komentarz

  Zdarzenie losowe. Dlaczego za takowe uznawany jest wyłącznie deszcz, grad, burza...itp, a nie jak w tym wypadku ogień? Czy gdyby na stadion w momencie trwania meczu spadł, jak to mówił pan Leszek w magazynie żużlowym samolot to też należy się walkower dla przeciwnika? Ten sposób myślenia powoduje tylko mnożenie absurdów, bo punkt myślenia jak zawsze zależy od punktu siedzenia. Nie dociera też do mnie argumentacja w stylu Cieślaka, że jeżeli komisja zaliczy wynik to od jutra wszyscy będą wyłączać światło na stadionie albo wykręcać wentylki z band. Bzdura. Wszystko można udowodnić i jeżeli ktoś posunie się do takich czynów to zostanie b surowo ukarany i tyle w temacie. Regulamin jest na tyle nieprecyzyjny, że sytuacja staje się kuriozalna. Na forach hejt, bo sytuacja nie dotyczy ich klubów a każdy liczy na wielkie fajerwerki. Opinie fachowców też są rozbieżne, bo jak pisałem powyżej, sytuacja nie dotyczy ich klubów. W duchu sportu najlepiej byłoby zaliczyć wynik z korzyścią dla klubów, zawodników i samego żużla.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  cytuje autor Wieslaw Dubiel,
  Nie jestem takim eskpertem, żeby pisać na łamach syfy. Ale proszę o weryfikację czterech aspektów. 1) było min 8 biegów; 2) wszystkie urządzanie, które są na listach były (w tym agregatory), a infrastruktura jaką jest rozdzielnia prądu do niej nie należy. 3) jeśli gospodarze przyczynili się do pożaru (tu jest ważny raport Straży Pożarnej), to będzie walkower, 4) ale jeśli nie i wszystkie urządzenia co są na listach były, to wynik będzie zaliczony. Bo jak czytam tych ekspertów i niektórych niżej co nie wiedzą skąd sobie to Grzyb wymyślił zaliczenie wyniku - to właśnie na podstawie tych punktów. A nie bo Wam się coś wydaje.

  3 dni temu | -2 odpowiedz

 • zielony pagór lubi Komentarz

  Naprawdę ciężko skomentować niektóre wypowiedzi użytkowników. Zaskakujące jest to, że nie ma żadnego punktu zaczepienia, a wiele osób mimo to próbuje siać zamęt. Nie wiem co z tego macie, ale wasze prawo.
  Sytuacja jest banalnie prosta. Doszło do pożaru w rozdzielni. Rozdzielnia miała wszystkie niezbędne atesty i badania. Klub był zabezpieczony na wypadek awarii prądu ponieważ posiadał agregaty, jednak ze względu na charakter awarii były bezużyteczne. Już, albo za chwilę oficjalnie wykluczona zostanie ingerencja osób trzecich. Od strony technicznej - sprawa jest bardziej niż solidna. Zaniedbań nie było. Zrozumiałbym, gdyby brakowało atestów, badań, gdyby sprzęt był przestarzały, gdyby regulamin BHP był złamany, ale nawet pan Stępniewski potwierdza, że od tej strony wszystko grało.
  Od strony sportowej? Jak czytam te komentarze, że Włókniarz był w natarciu, to ręce opadają. Stal prowadziła w meczu. Różnica punktowa balansowała wokół 4 punktów. Ten argument z celowym wywołaniem awarii brzmi absurdalnie. Rozumiem, że takie chore koncepcje mogłyby zrodzić się w głowach co mniej bystrych szajbusów w przypadku, gdyby Stał przegrywała 20-oma punktami, albo szybko traciła bardzo wysokie prowadzenie, tzn. nie przegrała 1 na ostatnie 4 biegi, ale przegrywała bieg za biegiem. Naprawdę nie ma o co się zaczepić w wypisywaniu tych bzdur.
  Jestem w głębokim szoku, że tak wiele osób zupełnie odrzuca logikę i zdrowy rozsądek i wymienia je na ślepy fanatyzm.
  I powiem wam tyle: z wami zgadza się pan O. Przeciwko wam jest pan Stępniewski. Sami się zastanówcie w jakim świetle to was stawia.
  Szkoda, naprawdę szkoda, że czasy, kiedy łatwiej było trafić na sensowną dyskusję niż na oszołoma odeszły, wydaje się, że na zawsze.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  " Czy też uważasz, że Stal powinna być ukarana walkowerem, ale w zgodzie z duchem sportu trzeba jej dać drugą szansę?" Co za głupek tak stawia pytanie ?

 • zielony pagór lubi Komentarz

  Sprawa dla mnie prosta i jasna. Ekspertyzy wykazały że awaria nastąpiła bez udziału osób trzecich, odjechane więcej niż 8 biegów, wiec wynik powinien pozostać 32:28 dla Gorzowa. Tyle w temacie... A jeżeli chodzi o dywagacje szanownego redaktora to albo przestrzegamy przepisów albo kombinujemy z "duchem sportu" albo innym górnolotnym sloganem...

 • zielony pagór lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • zielony pagór lubi Komentarz

  to jest wlasnie dzisiejsza obluda, w tytule niby o niedobijaniu Stali a caly artykul dobijaja

 • zielony pagór napisał/a komentarz do Żużel. TAURON SEC. Gwiazdy szalały w Bydgoszczy. Niezwykle emocjonujący turniej dla Leona Madsena [RELACJA]

  @Shape_of_Despair: Chociaż miał 4 punkty
  a KK tylko 1

 • zielony pagór napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Co się dzieje z tym naszym Kasprzakiem.
  Jak tak dalej pójdzie to Row nas zleje
  na własnym stadionie

 • zielony pagór napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Koszty pokrywa klub który przegrał mecz trzeciego lipca

 • zielony pagór lubi Komentarz

  Brawo Gorzów. Dobrze, że są fachowcy na miejscu.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  @WŁÓKNIARZfan: Co Tobie można tłumaczyć jak Ty znasz się tylko da biciu medalików przy pomocy sztancy. Tam nawet prądu nie potrzeba.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • zielony pagór lubi Komentarz

  @WŁÓKNIARZfan: tzreba mieć mózg by zrozumieć powagę sytuacji. Stal by was rozjechała i tyle !!! cieniasy i złamasy !!!

 • zielony pagór lubi Komentarz

  @WŁÓKNIARZfan mnie zastanawia jedno - okazuje się że już w 15 min. po pożarze co drugi komentujący to wykwalifikowany elektryk. Można było zrobić to i tamto, podłączyć wszystko w 5 min. i jedziemy. Dzień później Grzyb prosi o pomoc w naprawie fachowców i cytując klasyka - cała Polska do niego nie napi...la z ofertą pomocy. Zadzwoń do prezesa, pochwal się wiedzą i przyprowadź fachowców bo tu w Gorzowie to sami młynarze i murarze...A w kraju są super fachowcy co ogarniają temat widząc same zdjęcia, za pomocą telepatii rozwiązują problem, teleportacja pozwala im ocenić stan szkód i rodzaj skrzynki, a ręce które leczą uzdrawiają awarie jednym seansem. Marnujecie się na tym forum obywatelu. Stać Was na więcej.

 • zielony pagór lubi Komentarz

  To jesli jakis prad jest. To moze ekstraliga moglaby pomoc Stali i jak Stal bedzie jezdzila u Siebie to mogliby ten jeden mecz objechac np. O godzinie 14? Pozdrowienia dla wszystkich kibicow zuzla. Powodzenia dla Stali walczcie !

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.