Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. SoN. Marek Cieślak odpowiedział krytykom. "Trzeba być ułomnym, by mówić, że mam zmieniać kapitana"

  Popieram naszego managera kadry. Ktoś, kto chce po 1 biegu w dwudniowych zawodach zmieniać kapitana, nie ma pojęcia o żużlu i nie ma prawa pouczać Pana Cieślaka. Też czasem mnie wkurza, ale wyborów dokonał słusznych. Zarówno dotyczy to Janowskiego, jak i Dudka. Narobiło nam się "znafcuf" żużlowych i każdy może mieć swoje zdanie, Racja jednak zazwyczaj jest po stronie fachowców, a nie dyletantów. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia, to wybór pól w finale. Przecież wygraliśmy z Rosją w części zasadniczej z 1 i 3. Szkoda, ale Zmarzlik doskonale, a Dudek też zrobił swoje. Szkoda, że jeden bieg im nie wyszedł, niestety ten najważniejszy. Formuła zawodów niedopracowana. DPŚ wróć!

 • Pinio70 lubi Komentarz

  I takie by bylo, gdyby Bartka nie wspomogl Patryk.... a Bartek wozil wiecej dwojek niz trojek.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Finał SoN: Zmarzlik fenomenalny, ale to Rosja została mistrzem świata. Daliśmy jej złoto w prezencie? (relacja)

  Niespecjalnie przepadam za artykułami pana redaktora, ale tym razem praktycznie ze wszystkim musze się zgodzić. Chłopaki zrobili co trzeba, żeby wejść do finału bez barażu i tylko 1 bieg Im nie wyszedł, ale niestety ten najważniejszy w tej niedopracowanej formule. Nawet jednak, gdyby liczyły się punkty z części zasadniczej, i tak wygraliby Rosjanie. Brawo za srebro, choć złoto już pachniało. Bartek doskonały, a Patryk, jako druga linia (bo jednak takie miał zadanie) zrobił swoje. W finale chyba jednak zaważył wybór pól. Nie czepiajmy się jednak Bartka, bo jeździł doskonale i głównie dzięki Niemu był finał. Szkoda, ale za rok jeszcze jedno oczko wyżej. Ja jednak tęsknię za DPŚ. Pary mogą być, ale obok, a nie zamiast. Zabawy z barażami i biegami finałowymi, to jeśli będą ze 3 turnieje, jak kilka lat temu w polskich nieoficjalnych MŚ Par (nie pamiętam nazwy tych zawodów).

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Oj dzieci, dzieci. Te wasze kibicowskie, klubowe idiotyczne wojenki. Bartek jest obecnie najlepszym polskim żużlowcem i kto twierdzi inaczej ten osioł. Mówię to jako odwieczny kibic Falubazu (sorry Patryk). Jest także Bartek jednym z najlepszych żużlowców na świecie. A że jeden bieg mu nie wyszedł? Myślę, że zaważył jednak wybór pół. Patryk natomiast zrobił swoje. Pierwsze "0", bo bez treningu, a potem biegi były wygrywane i weszliśmy do finału. Psioczyć może tylko banda dzieci i dyletantów. Nawet krytyka powinna być konstruktywna, bo idiotyczne pokrzykiwanie i rzucanie inwektywami do niczego nie prowadzi i jest tylko oznaką braku dojrzałości.

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Kto pozwoilił Im wybrać 2 i 4 pole. Z 1 i 3 wygrali 5:1, więc nawet mieliby przewagę psychiczną.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. SoN: Polska trzecia po pierwszym dniu finałów! Tracimy do Australii tylko dwa punkty (relacja)

  Nie wiem dlaczego pan redaktor jest taki pesymistyczny. Faktycznie, wynik lepszy niż jazda, ale ten wynik się liczy i obok Australii i Rosji, to właśnie Polska jest także w gronie faworytów do zwycięstwa. Nie życzę źle Maćkowi, bo pewnie drugi tak słaby występ Jemu się nie przydarzy. Jednakże trochę jest poobijany i pewnie sztab jakąś drobną kontuzję znajdzie (np. pięty, bo ponoć coś jest na rzeczy), tak żeby jutro mógł pojechać Dudek. Ma co prawda tylko jeden motocykl, ale ponoć ten najlepszy, więc powinien dać radę. Myślę, że jutro będzie medal złoty lub srebrny. A Bartek po prostu super. Oby nieco gorzej za tydzień w ZG :-).

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. SoN: Komarnicki krytykuje Cieślaka. Mówi o klasycznym błędzie trenera

  To prawda, że wynik lepszy niż jazda, bo tylko Zmarzlik i długo nic. To zdecydowanie najlepszy obecnie polski zawodnik i jeden z najlepszych na świecie. Drabik ok, a Maciek coś chyba się pogubił. A co do Cieślaka, to raczej błędu taktycznego nie popełnił. Pierwszy bieg taśma, drugi coś szukał, trzeci, bo była szansa że znalazł. Po dwóch biegach Drabika, który ze słabymi rywalami cudów nie pokazał, jeszcze jedna szansa dla Janowskiego, żeby była jasność. Wyjaśniło się i jeśli tylko można, to jutro zdecydowanie Dudek.

 • Pinio70

  W turniejach jednodniowych jakieś półfinały są niesprawiedliwą fanaberią. Spójrzmy na ilości punktów. W SGP taki system ma sens, bo i tak ważna jest suma na koniec sezonu. Bartek został przez system skrzywdzony, tak jak Dudek, który jako junior mógł zostać IMP, ale tytuł odebrał mu... Kołodziej, bo właśnie wprowadzono baraże do IMP. System jednak do zmiany, choć oczywiście IMP AD 2019 jest Kołodziej i już. A moralnym zwycięzcom może być Zmarzlik, bo to i tak najlepszy obecnie polski zawodnik.

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Panie redaktorze. Sytuacja ze szprychami nie była bliźniacza do tej z Torunia, bo Vaculik nie wpychał się, ale już tam był pod płotem. Protas natomiast nie zajechał drogi Emilowi, ale Emil chyba tego właśnie się bał i dlatego ściął. Nie trzeba być fachowcem, żeby to zauważyć, a Pańska relacja powinna być rzetelna, a nie stronnicza.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Holder zlekceważył polski żużel. Kibice solidaryzują się z Bjerre (felieton)

  Co za durne pytanie. Oczywiście, że holder nie zasłużył za swoje idiotyczne zachowanie na kartkę ani czerwoną, ani żółta, ani nawet niebieska, czy zieloną. Rozpatrywanie jego nagannego zachowania w kategoriach kartki jest po prostu irracjonalne. Za brak zachowania fair play nie daje się kartek i lepiej niech tak zostanie. To sprawa jego honoru i samopoczucia. Mam jedynie nadzieję, że potępienie ze strony środowiska żużlowego w zupełności wystarczy i będzie dużo bardziej dokuczliwe, niż jakakolwiek kartka. Nie można także wykluczyć, że on po prostu nie pomyślał i zrobił tak, bo nie zdawał sobie sprawy jakie są tego konsekwencje. Myślę jednak, że wiedział. Zachował się jak rozkapryszony gówniarz, któremu nie idzie więc ma wszystko gdzieś. Nieco żałosne. Dziwię się jednak, że aż tyle osób zagłosowało na tak w tej mini ankiecie. Nie rozumiem aż takiej żądzy zemsty.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Łaguta przewrócił Woffindena i ruszyła dyskusja. Jest nowy pomysł na zastępstwo zawodnika!

  Myślę, że rozwiązanie mogłoby być proste. Natychmiastowa z/z mogłaby być wykonana za każdego zawodnika przez każdego innego z niższą średnią, bądź przez rezerwowego lub juniora. Przydałoby się jeszcze na bieżąco uaktualniać średnią zawodników (statystyki są robione po każdej kolejce), a nie po 7 meczach. Problem mógłby się pojawić jednak przy juniorach, bo jeśli niezdolny będzie np. drugi junior Sparty, to powinien jechać ten pierwszy, a dodatkowe biegi dla Drabika, to będzie handicap, a nie strata. A może właśnie o to chodzi, żeby była kara za agresywną jazdę, lub rażące błędy.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Marian Maślanka. Lwim pazurem: Kontuzja Woffindena to głębszy problem. Zmiana regulaminu jest konieczna (felieton)

  Myślę, że rozwiązanie mogłoby być proste. Natychmiastowa z/z mogłaby być wykonana przez każdego zawodnika z niższą średnią, bądź przez rezerwowego lub juniora. Przydałoby się jeszcze na bieżąco uaktualniać średnią zawodników (statystyki są robione), a nie po 7 meczach. Problem mógłby się pojawić jednak przy juniorach, bo jeśli niezdolny będzie np. drugi junior Sparty, to powinien jechać ten pierwszy, a dodatkowe biegi dla Drabika, to będzie handicap, a nie strata. A może właśnie o to chodzi, żeby była kara za agresywną jazdę, lub błędy.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Grand Prix Challenge bez Polaków po raz pierwszy od 23 lat. - I po co karali Pawlickiego? - pyta Żabiałowicz

  Trochę szkoda, że GP Chalange bez Polaków, ale nie rozumiem oburzenia co do nominacji, lub ich braku. Ustalono, że eliminacjami krajowymi jest Złoty Kask. Skoro nie udało się go rozegrać, to logiczne wydaje się przyznanie nominacji zwycięzcom rund kwalifikacyjnych. Pawlickiego wśród nich nie było.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Żużel. Andreas Jonsson ma niedowład palców. W Motorze mówią, że jego zwolnienie to żadna ściema

  Była ściema czy nie, to regulamin na to pozwala. Podobnie jak pozwala, żeby Rune Holta jeździł jako Polak (nic do Niego oczywiście nie mam) oraz na to, że pomimo iż przepisy nakazują mieć dwóch polskich seniorów, to np. w Toruniu jest to fikcja, bo i tak jeździ rezerwowy. To też można nazwać obejściem przepisów, ale na to pozwala regulamin i już. Oskarżanie Motoru o jakieś nieuczciwe cwaniactwo jest przesadą. Może jedynie wykazali się sprytem, ale najprawdopodobniej Jonsson po prostu jest chory.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Sebastian Niedźwiedź jednak powalczy o Grand Prix. Ogłoszono listy startowe eliminacji

  A czy ktoś może wie, dlaczego Protas nie jedzie? O co chodzi?

 • Pinio70 napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. Jan Krzystyniak mocno o decyzji Adama Skórnickiego. "To dobijanie zawodnika!"

  Czepiasz się i Twoja uwaga nie jest w temacie. To nie ma żadneo znaczenia. Ja wcale nie twierdzę, że Tonder pokonałby Kuberę jeszcze raz, ale że Skórnicki popełnił błąd nie puszczając Tondera wcześniej.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do PGE Ekstraliga. Jan Krzystyniak mocno o decyzji Adama Skórnickiego. "To dobijanie zawodnika!"

  Błędów ze zmianami można by jeszcze parę przytoczyć. Tonder mógł jechać nie tylko w 4 biegu za Pawliczaka, ale także w 7 za Krakowiaka. Oba te wyścigi jechałby z Kuberą, którego już raz dzisiaj pokonał na dystansie. Poza tym ewidentnie był dzisiaj najszybszy z zielonogórskich juniorów i widać było, że ma ochotę na jazdę (w 12 biegu nawet przez chwilę postraszył Hampela, pomimo, że miał 10 biegów przerwy). Poza tym taktyczna za Jensena powinna nastąpić już w biegu 8 (jeśli oczywiście byłaby wciąż strata 6 punktów). Myślę, że może te zmiany nie pomogłyby wygrać meczu, ale różnica na koniec mogłaby wynieść maksymalnie 6-8 punktów, a nie 12. Zawsze lepiej jest gonić jak przewaga jest mniejsza. Nie wiem, jaki plan miał Skórnicki, ale na pewno mu się nie udało. Generalnie, to w ZG "oba szwagry" do zmiany (Skórnicki i Goliński). Jakoś obaj nie pasują mi do Falubazu.

 • Pinio70 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ja już nie wiem, czy Skórnicki to jakaś "piąta kolumna", czy też ma jakiś szatański plan, którego poza Nim chyba nikt nie rozumie. Tonder pokazał w drugim biegu, że jest dość mocny i dostaje drugą szansę dopiero po 10 biegach. Były dwie dodatkowe szanse na Kuberę, którego objechał w biegu juniorskim. Taktyczna za Jensena natomiast mogła by być już w 8 biegu. Wynik trzeba gonić od razu, bo lepiej się jedzie jak strata jest 2-6 punktów, niż jak jest 8-12. Jakoś to chyba niepoukładane.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Wilki - Wanda: ekstraligowe wzmocnienie gości (składy)

  Ale kiedy ten mecz???Jest podanych sporo informacji jak godzina, pogoda, nr kolejki, itp., ale gdzie jest data tego spotkania. Wiem, że mogę to sobie sprawdzić (tak jak i pogodę i godzinę), ale czemu tego nie podać? Sprawdziłem i wyręczam autora - niedziela, 7 kwietnia. Wbrew pozorom to ważne, szczególnie dla zielonogórzanina, który mieszka obecnie w Krakowie. Istotne na przykład jest to, czy w związku z tym meczem, Niedźwiedź będzie w składzie Falubazu w piątek. Teraz już wiem, że jest taka możliwość. Proszę o taką dokładność na przyszłość.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Jacek Gajewski. Żużel według Jacka: Goliński postawił Dowhana pod ścianą. Wygrał Falubaz (felieton)

  No i co z tego, że była konferencja. Widziałeś klauzule w kontrakcie? Ale to nie ważne, bo nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Piszesz zupełnie o czymś innym niż ja. Ja przecież nie przeczę, że zasługą Pana Bieńkowskiego są kontrakty zarówno miejscowych żużlowców, jak i przyjezdnych. Chwała mu za to. Uważam jedynie, że to nie jest idealna droga. Nie za wszelką ceną potrzebny jest wynik. Podałem przykład koszykarzy i czegoś podobnego się obawiam. Szkoda mi odejścia Zengoty (tylko nie mów, że się połamał, bo do słaby argument). Jeśli się przyczepiłeś do jednego zdania mojej dość obszernej wypowiedzi, to może tylko to zauważyłeś. Nigdzie nie miałem za złe, że ktoś wykłada kasę na klub. Chodzi mi o to, że boję się o los wychowanków. Uważam także, że pan goliński powinien być usunięty z Falubazu, bo żaden prezes nie ma prawa szkalować w mediach imienia swego pracodawcy. Do pięt nie dorasta Dowhanowi i nigdy nie będzie miał takich zasług jak On. Mam nadzieję, że niebawem przestanie być prezesem. Uważam, że każdy kibic Falubazu wie, że klub dużo zawdzięcza Panu Dowhanowi (jak tego nie wie, to nie jest kibicem Falubazu). A propos odchodzenie Walaska i Zengoty. A kto powiedział, że ja byłem z tego zadowolony. A tu także znasz okoliczności? Były zdecydowanie inne niż obecnie. Walasek do "podróżnik", chociaż Go lubię, a Zengota nie odchodził wtedy po roku. Szkoda Zengoty, bo mógłby jeździć zamiast Vaculika (pomijam kontuzję, o której nie było wiadomo, kiedy pisałem pierwszy post w tej sprawie).

 • Pinio70 lubi Komentarz

  Zdaje sie, ze to Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Bez Dowhana żużel w ZG był by juz dawno w czarnej D. Ale co może wiedziec taki kibic sukcesu jak Ty od 3 lat będący kibicem. Tacy „biznesmeni” jak Goliński powinni sobie znaleźć inne hobby. Bo za kilka lat, jak mu sie znudzi zabawa zawinie sie majac klub w D...

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Jacek Gajewski. Żużel według Jacka: Goliński postawił Dowhana pod ścianą. Wygrał Falubaz (felieton)

  Trochę nie rozumiem twojego słabego komentarza. Ironia, podziw, czy jeszcze inne uczucia tobą targają, jak piszesz takie rzeczy? Myślę, że dość obszernie opisałem moje przemyślenia, a ciebie było stać tylko na kilka naprawdę słabych słów. Wypadało by się nieco wysilić i dołączyć do dyskusji w sposób merytoryczny.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Jacek Gajewski. Żużel według Jacka: Goliński postawił Dowhana pod ścianą. Wygrał Falubaz (felieton)

  No i co z tego, że Stelmet i miasto...? Poza tym skąd wiesz? Pewien jesteś? Widziałeś kontrakty i zawarte w nich klauzule warunkowe? To są tylko przypuszczenia, podobnie jak i moje, ale każdy z nas ma o nich prawo, więc... o czym ty człeku piszesz?

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Adam Skórnicki: Grzegorz Zengota wróci mocniejszy. Najgorsze za nim, bo ze szpitala wyjdzie na własnych nogach (wywiad)

  Zengota wróci mocniejszy.... Szkoda, że nie do Falubazu.

 • Pinio70 napisał/a komentarz do Dramat nowego żużlowca Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Jacob Thorssell złamał rękę!

  No to może niebawem objawi się jakiś redaktor i zacznie wietrzyć spisek, że to wszystko wina Falubazu :-). No przecież pozbyli się zawodników, którzy mieli zamiar złapać kontuzję przed nowym sezonem (Zengota i Thorsel). No to Gomólski i Zgardziński trzymajcie się chłopaki. A tak poważnie, to zdrowia Grzegorz i Jacob.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.