Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • into the vortex lubi Komentarz

  Niech ktoś mi wytłumaczy co się dzieje w Lubinie? Klub z tradycjami, od jakiegoś czasu nowa piękna hala, klub stabilny finansowo a zespół od lat gra o utrzymanie. Przecież z takim zapleczem spokojnie powinien być tam zespół który walczy bez problemu chociaż o czołową 8. A co roku walka o utrzymanie.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Wichary na tych mistrzostwach miał dobre 1,5 meczu na 6. W pozostałych grał na swoim równym, przeciętnym poziomie. W kadrze ma rozegranych ponad 100 spotkań i powiedzmy sobie szczerze, że jej nie zbawił.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Wichary zrobiłby większą karierę w reprezentacji gdyby Wenta nie kreował na siłę Wyszomirskiego na lepszego bramkarza.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Na zawsze to pozostanie komentarz Włodarczyka Polsatu, który komentował moim zdaniem najbardziej epicki mecz w historii polskiego handballu tj. Polska-Dania czyli półfinał z dwiema dogrywkami MŚ 2007. Tyle, że wtedy było jeszcze dużo mniejsze zainteresowanie handballem niż w roku 2015.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Panie Iwański, zamiast chwalić się takimi "wyróżnieniami" może warto podszkolić się z wiedzy o piłce ręcznej i zamiast gadać trzy po trzy o wszystkim to dalibyście jakąś merytoryczną wstawkę wydarzeń na boisku? Po stokroć nie rozumieliście sygnalizacji arbitrów, nie znaliście nazewnictwa - słynny latawiec, zamiast wrzutki, przepycha się zamiast robi zasłonę, czy podsłonę, pole karne, zamiast bramkowe, czy strzela zamiast rzuca. Emocjonalnie gadanie bez wiedzy merytorycznej prowadzi do groteski dla każdego kto choć trochę orientuje się w temacie. Z szacunku dla swojej pracy powinniście poznać przepisy, poczytaj kilka publikacji śp. Nowińskiego o nazewnictwie w tej dyscyplinie, przyswoili to, a później brali się za komentowanie. Populizm i samozachwyt na najwyższym poziomie, a samokrytki i zdobywania wiedzy o piłce ręcznej jak nie było tak nie ma.

 • into the vortex napisał/a komentarz do Michał Daszek szykowany na środek podczas ME 2020. "Nie wycofuję się z tego pomysłu"

  Też nie rozumiem tego uporu. Przerabiał już to Talant stawiając na środku Krajewskiego, tylko wtedy po bokach miał Lijewskiego i Bieleckiego, ew. Jureckiego, innych także zawodników w 1 linii. Powiem szczerze, że ten upór Patryka trochę rozczarowuje. Również czekam na powrót do kadry Kondratiuka, który miał kapitalny sezon - i liczę, że już teraz dołączy do Górnika (swoją drogą szkoda, że nie pójdzie gdzieś na zachód). Na teraz właśnie środek widziałbym w zestawie Pilot/Kondratiuk.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Moim zdaniem najgorsze w tym eksperymencie jest, że znowu tracimy czas, bo nie tylko testujemy rozwiązanie, które z góry wydaje się skazane na porażkę (a przynajmniej wydaje się to rozwiązaniem tymczasowym), ale problemem może być też to, że Rombel się uprze, a przecież jak nam mistrzostwa nie wypalą, to będzie milion wymówek i powodów. W takiej sytuacji, nawet jeżeli Daszek zawali mistrzostwa jako środkowy, to będzie mogło to zniknąć w nawale innych problemów, więc dalej będzie tak testować i nagle się okaże, że mamy 2022, Daszek się nie sprawdza, a nasi środkowi mają 0 ogranie na arenie międzynarodowej.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Jak dla mnie również ale wiesz jak jest gdy ktoś się uprze i wie, że niezależnie od rezultatu swojego uporu, to i tak będzie trwał na stanowisku?
  Teraz do konkretów, tu całkowicie zgadzam się z Grześkiem Tkaczykiem. Daszek na środku to zupełnie inny automatyzm w zachowaniu i poruszaniu się na boisku. Tak dla niego, jak i dla kolegów z zespołu. Jest to tym bardziej dziwne, że on będzie po długiej przerwie, a w zespole klubowym będzie bardzo ciężko pracował nad powrotem do formy i gry na skrzydle. Jego obecność na środku nie stwarza żadnego zagrożenia rzutem z 2 linii. Tu w grę wchodzi jedynie wejście w 6 metr. Ponadto rozwiązanie z Daszkiem jest tylko tymczasowe bo m on już swoje lata, więc po co nam ono, jak nam chodzi o gonienie Europy i nie tylko, a także zmontowanie ekipy na 2023?! Grzesiek rozumie problem z Daszkiem, bo był doskonałym środkowym i wie ile znaczy wysoki środkowy z mocnym rzutem z 9 metra, który odciąża połówki. Nam taki gość jak rybie woda. Tyle, że takiego nie mamy. Choć bardzo się dziwię, że w odstawkę poszedł Kondratiuk, bo w odróżnieniu od Pilitowskiego, a zwłaszcza że Potocznego nie preferuje gry w poprzek. Wystarczy popatrzeć ile bramek i to jakich, rzucił w tym sezonie w lidze. Kondratiuk potrafi przyłożyć ale musi mieć stworzoną pozycję, to również nie jest typ Tkaczyka czy nawet Rosińskiego. Musimy sięgnąć głębiej. Mi akurat bardzo podoba się gra Zieniewicza z Gwardii Opole. Też nie ma zbyt dobrych warunków ale ma za to bardzo mocy rzut, nie boi się ryzyka i bardzo dynamicznie atakuje strefę. Tyle, że widziałem go jedynie na połówce. Myślę, że jednak nie będzie dla niego problemem przestawienie się na środek. Co więcej gra w obronie, w odróżnieniu od Potocznego i Pilitowskiego. Co więcej dałbym już szansę młodemu Olejniczakowi, bo ten chłopak ma papiery na duże granie. Jednak tu może być pewien problem natury polityczno/mentalnej tj. został on niejako odkryty i wprowadzony do kadry przez Przybeckiego, więc nie wiem czy Rombel ot tak, to przełknie? Poza tym całkiem nieźle pod względem rzutowym i techniki indywidualnej prezentuje się Kacper Adamski z MKS Kalisz. Również uważam, że warto mu się bliżej przyjrzeć.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Ja nigdzie nie napisałem, żeby im nie dać szansy. Wręcz przeciwnie. Większość swoich wniosków wyciągnąłem na podstawie dotychczasowych obserwacji przeróżnych transmisji i ich porównań. Dokładając do nich jakość dzisiejszej konferencji, no to szału może nie być. Piszesz, że kogoś może zatrudnią? Nie wiem czy dobrze usłyszałeś ale komentatorem - ekspertem podczas spotkań reprezentacji ma być Kufel. Super gość, zasłużony m.in dla Wybrzeża, o reprze nie wspomnę ale szanujmy się Rafał komentatorem? Z jego dykcją i barwą głosu? No przecież znamy go, super facet ale gdzie on do komentowania. To już pokazuje, że może wiać konkretną lipą. Eleven zatrudniło Michała Świrkulę i co gość wymiata, to bania mała. Ma po prostu głos, do tego dykcję, wiedzę, komentuje bardzo dynamicznie, w tempo akcji. O to tu chodzi. Posłuchaj gościa, który komentuje rugby. Irlandczyk komentator z ehf-u, to przy nim melancholik. O chłopakach komentujących speedwaya mogę tylko powiedzieć jedno - rzeźnicy. No i o to chodzi, o takich ludzi: znawców, zapaleńców, czujących temat i mających do tego głos i serce. Takich trzeba znaleźć ale takim trzeba ... dobrze zapłacić. Co do Iwony, to już komentuje speedwaya, przeprowadzała ostatnio wywiad na żywo Bartkiem Jureckim z GP Narodowego. Mi tu raczej chodziło o Panią "...ale skąd taka niemoc, z czego to wynika, z tremy czy ze zmęczenia może, skąd tyle błędów, przestraszyliście się przeciwnika/ ..." itd.itp. wodotryski. Jeszcze co do porównań, to zobacz jak piłkę nożną reprezentacji opakowuje polsat, a jak publiczna ... Porównaj np. futbolcafe, hmmmm no właśnie tylko z czym to porównać? Dlatego patrząc na inne dyscypliny np. mecze siatkówk, ciężko mi mieć wielką nadzieję na to, że nagle w piłce ręcznej będzie wielki profesjonalizm. Tu komentuje Dębowski (człowiek do wszystkiego), a tam Swędrowski- właśnie jeden z takich topowych rzeźników tematu. Tak mniej więcej o to mi chodziło. No ale kto wie, może do handballu nagle pojawi się z 2-3 takich rzeźników komentatorów i jeszcze ze 2 do wywiadów, analiz, studia?

 • into the vortex lubi Komentarz

  Przedziwne pytanie ..., chcesz wiedzieć też kiedy, gdzie, o której i w jakich okolicznościach? Ok. wiem, że nie są jeszcze rozstrzygnięte prawa do transmisji na najbliższy sezon, a tak w zasadzie 3 sezony, a walka toczy się pomiędzy nc+, a eleven. Powinienem więc napisać, iż prawdopodobnie nc+ będzie nadal pokazywać ligę mistrzów/mistrzyń. MI jest w sumie obojętne czy będzie to eleven czy nc+. Dodaję, że życzę TVPSport, Pgnig Superlidze, żeby wszystko wyszło jak najlepiej i było na jak najwyższym poziomie, ponieważ bardzo zależy mi na całej polskiej piłce ręcznej.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Radziu ogarnij się i nie powielaj bzdur pisanych przez p. Dyrektora. Mecz telewizyjny, transmitowany przez lokalne ośrodki TVP musi być też rozgrywany na teraflexie i z bandami led, które to będzie musiał zapewnić gospodarz meczu. Więc z Twojego wpisu wynika że TVP3 Opole będzie płacić za takie luksusy na wszystkich meczach wyjazdowych Gwardii, bo co zrobicie jak gospodarz powie że ma to w nosie.

 • into the vortex lubi Komentarz

  No to nie wiem, gdzie Ty mieszkasz i dlaczego tam nie ma nc+? Akurat z moich znajomych to może 1 na 10 nie ma nc+ ale i tak nie oglądają ręcznej. W tvp sport też jej nie będą oglądać, bo to po prostu nie jest ich bajka. Poza tym statystyki są nieubłagane, a statystyka wraz z matematyką to najbardziej wredna ale sprawiedliwe nauki. Tu nie oszukasz, nie omamisz. Jeśli uważnie słuchałeś, to na pewno wiesz, że tegoroczny finał pucharu Polski obejrzało w Tvpsport o zgrozo 200.000 osób! Wyciągnij sam wnioski ... Poza tym, to sprawa jest prosta tj. jeśli ktoś jest kibicem i chce oglądać swoją ukochaną dyscyplinę, to ją będzie oglądał bez względu na to kto ją pokazuje. Moje pozostałe ulubione dyscypliny to żużel oraz rugby i jestem przeszczęśliwy, że akurat nc+ je pokazuje. Właśnie dla nich moi znajomi mają m.in. nc+! Magazyn "czarny charakter", to już prawdziwa perełka. Kto nie wierzy, niech obejrzy sobie chociażby ten odcinek poświęcony GP Polski na Narodowym. To jest kosmos w przekazie i profesjonalizmie. Obecnie pokazują też Puchar 6 Narodów w rugby i powiem, że dzięki temu jak pokazują, to naprawdę można pokochać tę dyscyplinę. Co do dzisiejszej konferencji prasowej ....no cóż ale jak usłyszałem, że obecnie wąskie magazyny tematyczne nie maja racji bytu, bo jest przekaz mobilny na tablety i telefony, to załamałem ręce. Tylko zapytam, to gdzie będą szczegółowe analizy kolejki, gdzie będą omawiane, gdzie wywiady tygodnia, statystyki podsumowania, gole i parady kolejki, 7 złotych pytań i inne klocki humorzaste? 2 meczu we wtorek i piątek i to wszystko? Czy maja nam wystarczyć pytania Pani "ekspert" S. po meczach? Rozumiem ma nam wystarczyć, to co pokaże sport w wiadomościach i sportowa niedziela? Generalnie konferencja szału nie zrobiła, a wręcz przeciwnie ale zobaczymy co będzie dalej. Całe szczęście, że nc+ ma nadal ligę mistrzów.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Dyrektor TVP OPOLE właśnie poinformował na swoim profilu FB że oddział regionalny TVP3 Opole przeprowadzi transmisje ze wszystkich wyjazdowych spotkań KPR GWARDIA OPOLE w sezonie 2019/20 .
  "....Skłamałbym gdybym powiedział, że przejęcie praw do pokazywania PGNiG Superliga przez TVP Sport nie było moim marzeniem. Było wielkim marzeniem. Dlaczego? Bo to ogromna popularyzacja piłki ręcznej i doskonała wiadomość dla TVP3 Opole

 • into the vortex napisał/a komentarz do Oficjalnie: PGNiG Superliga w TVP przez cztery lata

  Dwa mecze w kolejce, ale będą skróty z pozostałych meczów? Jakiś magazyn? Ja nie wierzę, że oni dorównają poziomem NC Plusowi :(

 • into the vortex lubi Komentarz

  Papier przyjmie wszystko. Zobaczymy jak wszystko będzie wyglądać w rzeczywistości. Już nawet te bzdety komentatorów i "ekspertów" zniosę, aby tylko obraz był na dobrym poziomie.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Marcina Lijewskiego, Siódmiaka, Tkaczyka, Jaszkę, Szmala itd itd. Niech grają do 65 roku życia jak prawdziwi Polacy!

 • into the vortex lubi Komentarz

  A może jeszcze Wleklaka, Jurasika i Tłuczyńskiego?

 • into the vortex lubi Komentarz

  Posłuchaj mądrego człowieka

  http://sport.tvp.pl/43108294/el-me-2020-polska-izrael-patryk-rombel-za-styl-prosze-winic-mnie-nie-zawodnikow?fbclid=IwAR3tcXZIrjtiBomXumHSWvRuImLNQe58xHPObldaD7RKnTyx_Ft89pchm8s

 • into the vortex lubi Komentarz

  Wiem że te eliminacje ani pod wodzą Przybeckiego ani Rombla nie nadmuchały kibicom balonika optymizmu i z taką grą nie stanowimy wyzwania dla ekip liczących się w mistrzostwach, ale ja jednak pozostanę już chyba wiecznym optymistą jeśli chodzi o naszą narodową ręczną. Może wrócą kontuzjowani Gębale, Paczkowski, Daszek czy Genda, może trener przeprosi się z Kondratiukiem a ten z kolei wejdzie na wyższy poziom w Zabrzu. Nie mowie że któryś z wymienionych zbawi kadrę albo że powinien się w niej znaleźć bo nie o dyskusje na temat personaliów mi chodzi ale od przybytku głowa nie boli a jednak parę kontuzji nie tylko wyżej wymienionych trochę się przyczyniło do naszej formy.

 • into the vortex napisał/a komentarz do Kontrowersyjny podział EHF. Polska dopiero w czwartym koszyku przed losowaniem ME 2020

  Mam nadzieję, że trafimy solidną grupę, a nie jakimś psim swędem np. Czechów i Macedończyków. Fajnie byłoby trafić na kogoś względnie słabego z koszyka 3-go. Idealna grupa wg mnie to Szwecja, Białoruś/Węgry, Łotwa, Polska.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Buhahaha, Czesi... Gdyby podział był następujący:
  1. Hiszpania, Francja, Dania, Chorwacja, Norwegia, Niemcy.
  2. Słowenia, Macedonia Płn., Węgry, Szwecja, Islandia, Białoruś.
  3. Czechy, Austria, Czarnogóra, Rosja, Serbia, Portugalia (lub Szwajcaria).
  4. Ukraina, Polska, Bośnia i Hercegowina, Łotwa, Holandia, Szwajcaria (lub Portugalia).

  To oddawałby aktualny rozkład sił reprezentacji. No, ale to jest ranking w jakiś wirtualny sposób ustalony.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Ktoś sobie jaja zrobił, a nie podział. Absolutny debiutant trafia do trzeciego koszyka, gdy regularnie jeżdżące na turnieje drużyny są w czwartym. Chociaż chyba jeszcze większym żartem jest pierwszy koszyk dla Czechów kosztem Norwegów/Niemców.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Jakiś dziwny ten podział. Czesi w pierwszym, a Norwegowie w drugim? Łotwa w trzecim, a Serbia, czy Rosja w 4? Ciekawe na jakiej podstawie był ten podział wymyślony? Może być grupa Dania, Norwegia, Islandia, Serbia, a równocześnie Czechy, Białoruś, Łotwa, Ukraina.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Komentarz merytoryczny, nad którym spędziłem kilkanaście minut, nie obrażając nikogo. Mija 15-20 minut usunięty, bez podania żadnego powodu. Ot tak. Nie wiadomo przez kogo i dlaczego. Koniec tego. Definitywnie dziękuję za współpracę portalowi SportoweFakty a innych użytkowników pozdrawiam i żegnam zarazem.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Ludzie maja pretensje do Rombla ale o co?? Co on miał zrobić przez tak krótki okres?? Ludzie, kadra spotyka sie 4-5 razy w roku więc wiele nie da się zrobić, jak wychodzą zawodnicy i nie rzucaja 7-8 100% sytuacji to taki mecz z drużynami pokroju Izraela będzie horrorem i trener nie wiele ma na to wpływu. Ponadto piszą żeby stawiać na młodych....gdybysmy w tym meczu postawili na młodych to nie zagralibyśmy na ME 2020 a to dopiero byłaby katastrofa. Szpera 3 bramki i kluczowe asysty, Krieger w obronie bardzo dobrze. który zawodnik z młodych może dorównać wspomianej dwójce???? Co do meczu kolejny raz słabo Przybylski, Krajewski najbardziej doświadczony a szału tez nie było, Syprzak w obronie słabiutko zrezygnowałbym z tej opcji. Bardzo dobrze bramkarze. Skuteczność....można by dużo tutaj zarzucić bo i Moryto, Łangowski zmarnowali sporo czytych sytuacji i było tez kilka rzutów z nieprzygotowanych sytuacji. Ważny jest awans nawet w kiepskim stylu.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

RaduOP

Gwardia na swoim FB zapytała kibiców kogo by widzieli na stanowisku trenera zespołu...Jeden z kibiców napisał to co myśli większość kibiców w Opolu , a na szczęście dla klubu chyba też ekipa zarządzająca podąży tym tropem...

Pytanie kogo widzieliby kibice w Opolu na ławce trenerskiej jest tak samo trudne, jak odpowiedź, dlaczego Gwardia spadła, pomimo składu na pierwszą "ósemkę"... Wśród najczęściej wymienianych trenerów pojawia się teraz nazwisko Kuptela, Przybeckiego. Osobiście uważam, że trener o "przygasłym nazwisku" np. Skutnik czy Szafraniec nie powinni trenować Gwardzistów. Efekt takiej "archaicznej" szkoły był aż nadto widoczny po tym sezonie. Mamy w składzie 3 obcokrajowców, którym jak sądzę przypadłby do gustu sposób treningu proponowany przez Zvonimira Serdarušića, który osiągnął wiele w niemieckiej i bałkańskiej piłce, ale czy zarząd PE Gwardia Opole S.A. byłby skłonny zainwestować takie pieniądze, po to, żeby za 2-3 lata bić się o medale MP ? Osobiście jestem skłonny się założyć, że teraz wchodzi w grę tylko wysokość kontraktu dla trenera, ale jeśli ma być tylko na rok, a potem kolejny coach ma budować koncepcję na SL, to będzie wielki błąd. Brak stabilizacji, jest najgorszym co może być w sporcie. Szarpane wyniki i forma, to pewny krok do spadku, a nie do walki o najwyższe cele. Marek Jagielski zanim wszedł do SL, wcześniej kilka razy odbijał się od drzwi ekstraklasy, a łącznie prowadził zespół jak się nie mylę ok. 10 lat. Nakreślić należy zadanie na 3 lata i cierpliwie czekać na wyniki, intensywnie pracując i trenując nowoczesną grę, bo widać w zawodnikach pokroju Zeljić, Scepanović, Prokop, Knop, Drej, Swat, że to zawodnicy, którzy mają ogromny potencjał, tylko niestety mocno uśpiony. Należy poukładać zespół, żeby było wiadomo, kto ma być liderem, kto egzekutorem od karnych, kto pierwsze skrzypce na bramce. Za kadencji poprzednika, którego mam nadzieję nie zobaczyć na Kowalskiej już nigdy więcej, był totalny chaos w grze, zamiana pozycji tak nieprzewidywalna, że tylko pan "trener" wiedział dlaczego wprowadza takie zmiany. Chcemy, aby w Opolu zbudowała się silna drużyna, z charakterem, poświęceniem (co pokazał Piotrków w bezpośrednich meczach) dobrym zapleczem finansowym i infrastrukturalnym. Należałoby zadbać, żeby nie trzeba było się martwić o każdą wydaną złotówkę (oczywiście racjonalnie gospodarować kosztami) i zapewnić całemu sztabowi godne warunki do trenowania, aby nie musieli myśleć o zmianie barw klubowych w połowie sezonu, kiedy tylko nadarzy się okazja, do zmiany kontraktu. Postawić przede wszystkim na wychowanków, którzy w tej chwili już osiągają sukcesy, a za 2-3 lata będzie można już mieć potencjalnych zastępców na wiele pozycji. Praca z młodzieżą to podstawa i też trzeba szkółkom zapewnić odpowiedni byt i możliwości rozwoju. Opole musi mieć mocną drużynę na poziomie ekstraklasy i jeśli nie Gwardia, to kto ? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to jest do osiągnięcia. Należy skorygować i uwzględnić przede wszystkim to, że kibice będą przychodzić na mecze wtedy, a przede wszystkim wtedy, kiedy ZESPÓŁ BĘDZIE MONOLITEM, zgrany na każdej płaszczyźnie, a w tym jest rola trenera ! To jest droga do wygranych, do dużej frekwencji na trybunach i lojalności. Porażki są wkalkulowane w każdą dyscyplinę życia, ale jak będą tak częste jak dotychczas, to oklaskiwane mogą być tylko przez garstkę najwierniejszych kibiców. Dlatego, żeby nie popełnić poprzedniego błędu, potrzebny jest Gwardii charyzmatyczny, doświadczony i zdeterminowany do osiągnięcia sukcesu trener. Nie "przereklamowany" i "złapany naprędce" szkoleniowiec, który "coś tam wie" i składa obietnice bez pokrycia i który akurat ma wakat, bo za swoje "zasługi" oraz styl bycia został odsunięty od drużyny. Nie taki, który za porażki wini wszystkich dookoła tylko nie siebie. Nie taki, który w sytuacji, kiedy potrzebne jest wsparcie określa drużynę mianem "filozofów", tylko bierze tak samo na barki porażkę. Nie taki, który po jednym zwycięstwie zachowuje się co najmniej tak, jakby zdobył mistrzostwo świata ! I na koniec wreszcie, nie taki, który z nikim nie potrafi się dogadać, ma konflikt od początku z zawodnikami, kibicami, bo jego własne "ego" dusi w zarodku każdą inicjatywę i entuzjazm, tylko człowiek o otwartym na zmiany sercu, umyśle i potrafiącym swój warsztat przełożyć na grę, która będzie cieszyć oko i prowadzić do zwycięstw, a kibicom dawać radość z przychodzenia na mecze. Śmiem twierdzić, że Zarząd właśnie takiego poszukuje i będziemy mocno kibicować w podjęciu słusznej decyzji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.