Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • into the vortex napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020: Polska - Szwecja. Mission impossible Biało-Czerwonych

  Będę zadowolony z walki do końca i przegranej nie większej niż -5 przy straconych mniej niż 30-tu bramkach. A po mistrzostwach czas na wnioski - pożegnajmy już na dobre kilku graczy (Przybylski, Łangowski na początek - chyba, że nagle w lidze osiągną życiową formę). Do tego dalsze wertowanie kadr smsów i I ligi - a nuż jest tam jeszcze kilku Olejniczaków.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Damy radę !!!
  Kornecki z Loczkiem zamurują bramkę, Dawydzik z Sypą będą siali spustoszenie na 6 metrze, Sićko będzie miał skuteczność 12/12, Łangowski wreszcie przestanie się bać rzucać, Przybylski przez cały mecz ani jednej straty, 8 bramek, 8 asyst, Gębala z Chrapkiem po 10 zaliczonych bloków w obronie, Arek z karnych 100/100, Pilot z Majdzińskim będą wyrzucać z butów szwedzką obronę, a potem ....się obudziłem.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Nie przyszło mi do głowy, że można ten wynik zwalić na sędziów :D Dziwne decyzje,a raczej ich brak to raczej były po stronie Rombla.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Ja mam na temat naszej postawy bardzo mieszane odczucia. Przegraliśmy z bardzo przeciętną Szwajcarią i choć po wszyscy mówili, że nie jesteśmy faworytem, to jednak w większości chyba liczyliśmy na sukces. Przegraliśmy wyraźnie, w zasadzie nie zagroziliśmy Szwajcarom nawet przez moment.---
  A jednak mam wrażenie, że oglądaliśmy fajny mecz i fajny handball, także w naszym wykonaniu, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi po takiej porażce. Ten nasz atak w miarę się kleił, były sytuacje, które powinniśmy wykorzystać, były fajne rzuty z dystansu, z podłoża i w miarę dynamiczna gra. Być może to dość słaby przeciwnik nam na to pozwolił, ale jednak dobrze mi się nasz atak oglądało. ---
  Za to beznadziejnie było z tyłu. Nie mamy obrony, szczególnie srodka i potwierdził to kolejny mecz. Nasi obrońcy są zbyt wolni, a cała nasza obrona za mało agresywna. Dostaliśmy tylko 4 kary, z czego 1 z kapelusza i jedną Moryty, która nie ma związku z postawą środka obrony. Nie twierdzę, że kary są wyznacznikiem dobrej obrony, ale jednak jak jesteś słabszy sportowo, to chociaż fizycznie musisz grać mocniej.
  Na plus bramka, przynajmniej do meczu ze Słowenią. Olejniczak potwierdza, że trzeba w niego inwestować. Myślę, że podobnie jest z Sićko, który mimo błedów pokazuje, że ma z czego rzucić, a czego kompletnie boi się Łangowski na tym turnieju. Patrząc też na to, jak gra Przybylski, jak dużo leczy się Paczkowski i jak brakuje młodzieży, to nie mamy też wyjścia i na równi z Olejniczakiem musimy chyba inwestować czas na boisku w Majdzińskiego.
  Moim zdaniem kadra Rombla robi postępy. Być może wyniki tego nie odzwierciedlają, być może to nie są takie postępy, by kiedykolwiek liczyć się na dużym turnieju, ale jednak postępy. Zdecydowanie mocniejsza obrona, trochę wiecej precyzji w ataku w postaci mniejszej ilości błędów własnych, zdecydowana poprawa gry w przewadze (choć i Słoweńcy z nami swoje przewagi przegrywali) i poprawa rzutów karnych - tu są największe rezerwy, które można dość szybko poprawić. Przede wszystkim jednak - obrona, obrona, obrona, bo z przodu zawsze te dwadzieściapare bramek się rzuci. ---
  Teraz czas na lekcję od podwójnie zmotywowanej Szwecji, która gra o wszystko i pewnie jutro skończymy niestety z bagażem > -10.
  -----------------
  Jeszcze jedna dygresja. Wczoraj zmiażdzył nas w pojedynkę 38-letni Andre Schmid. Czołowym strzelcem turnieju jest 40-letni Kiryl Lazarov. W Bośni liderem jest jego równieśnik Nikola Prce. U Islandczyków z razem z Palmarssonem lideruje 41-letni Sigurdsson, a u Duńczyków ciągle w gazie 39-letni Lindberg. U Hiszpanów Entrerrios ma 39 lat, za chwilę kończy karierę, ale ciągle chce mu się grać w kadrze, podobnie jak rok młodszemu Aginagalde. Nawet u Czechów Zdrahala ma 38, Horak 39 a Galia 41.
  Wszędzie ta zmiana pokoleniowa jest jakaś płynna, wszędzie są gracze, którym się chce do samego końca. Tylko w naszej drużynie cały kręgosłup powiedział pass jakby w jednej chwili, jakby się umówił czy obraził. Wszystkim zdrowie odmówiło w tym samym momencie. Ciekawe.

 • into the vortex napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Polska - Szwajcaria. Jedną nogą poza turniejem. Andy Schmid nie do zatrzymania

  @EQ Iskra: Jeśli w Superlidze to tylko Opole, Zabrze lub może Płock (?) Oby nie Puławy. Acz nie wiem czy nie lepiej byłoby aby wyjechał do Niemiec, byleby miał pewny plac. Lub też opcja nr 3 - Bertus go kupuje i umieszcza go na zachodzie na dwa sezony - ale również w klubie, który zagwarantuje mu rozwój.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • into the vortex lubi Komentarz

  Jedynym wygranym turnieju wydaje się Olejniczak, który zapewne znajdzie zatrudnienie w Superlidze bo akurat na obecną chwilę ten poziom prezentuje. Bramkarze i Moryto trzymali poziom. Reszta słabo lub dramatycznie źle.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Za Wenty czy Bieglera Szmid by chociaż dostał plaster od Gadżeta albo Siwego. Może by go w każdej akcji nie upilnowali, pewnie by się jakieś 2 minuty trafiły ale by kąsali do bólu i ograniczyli cały pomysł na grę Szwajcarów. Ja nie mogę, no jak można być tak indolencyjnym i przez 60 minut przyglądać się temu, co robi Szmid. Facet ma 38 lat i tyra bez problemu 60 i to jak sobie tylko chce, a u na co niektórym tlenu brakowało w 20 minucie,

 • into the vortex lubi Komentarz

  Szkoda, że im 25 bramek nie rzucił. Gdzie byli nasi trenerzy? Czy nikt nie widział, że Szwajcaria to teatr jednego aktora? Dlaczego nikt go nie przypilnował? Czemu Schmid nie dostał plastra?

 • into the vortex napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Polska - Szwajcaria. Jedną nogą poza turniejem. Andy Schmid nie do zatrzymania

  I jeszcze jedna rzecz. Ja wiem, że bramkarzy nie można winić, ale wg mnie Loczek powinien dostać zmianę koło 45-50 minuty, bo wpadało wszystko. Kornecki mógł jeszcze dać nam impuls. Niestety ten mecz nie wyszedł Patrykowi Rombelowi w pierwszej kolejności.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Jedna ważna rzecz jeszcze wynika z tego całego dzisiejszego g.wna zwanego meczem, a mianowicie, że zajmiemy ostatnie miejsce w grupie. No i rzez to trafimy w el. MŚ na drużynę z absolutnego topu, więc prawdopodobnie następna duża impreza bez nas. No ale jak się nie ma odwagi już na etapie powołań, to ciężko jej wymagać w trakcie meczu. Co do meczu najbardziej zawiedli ci, na których trener najbardziej stawiał w meczach towarzyskich. Tyle, że my to wiedzieliśmy (kibice, trenerzy, komentatorzy, pasjonaci i nawet przypadkowi oglądający) już dawno. Popatrzcie np. na powrót do obrony, przerwanie akcji przez Maćka czy drugiego Maćka, a popatrzcie na innych. W obronie przyspawani do szóstki i tylko ruch w lewo i w prawo. Widać jak bardzo przeszkadzają im w grze złe nawyki i przyzwyczajenia wyrobione prze lata gry w naszej lidze. Poziom międzynarodowy tego nie wybacza i nie pozwoli sobie, żeby coś takiego wykrzywiało jego obraz.

 • into the vortex napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Polska - Szwajcaria. Jedną nogą poza turniejem. Andy Schmid nie do zatrzymania

  Dwie sytuacje z pierwszej połowy: 1) Coś koło 15 minuty Schmid przejmuję piłę w obronie i leci z nią całe boisko. Obrońcy uciekają mu z drogi i praktycznie gość wjeżdża w bramkę Morawskiego. 2) Z ogromnym trudem ugrywamy bramkę kontaktową na 5 sekund przed końcem. I Szwajcarzy szybko wznawiają i Sidorowicz bez asysty obrońcy rzuca nam gola równo z syreną.
  Po tej bramce Sidorowicza wiedziałem, że przegramy. Właściwie to trzech porażek można było się spodziewać, ale człowiek łudził się, że jednak ta Szwajcaria jest na naszym poziomie, że to one-man team. Turnieje towarzyskie pokazały jednak coś bardzo niepokojącego, co potwierdziło się dziś - mamy beznadziejną obronę. I to mimo, że stoją w niej tury jak Gębala czy Dawydzik oraz rzekomo jeden z czołowych defensorów Bundesligi Chrapkowski. A prawda jest taka, że mimo iż chciałby tego Patryk Rombel Polacy to nie Hiszpanie, zawsze - za czasów Wenty, potem Bieglera, największe nasze sukcesy ugrywaliśmy twardą obroną. Pamiętam jak śmiano się z Bieglera jak na trening zwoził swoje lalki dmuchane, ale facet tak nas ustawił w obronie, że rywal aby wygrać musiał się napocić i nazbierać siniaków.
  A teraz mam wrażenie, że choć w ofensywie coś ruszyło, gramy na pewno dynamiczniej i bardziej pomysłowo niż za czasów Przybeckiego, to w obronie notujemy ogromny regres. W ogóle to przyszła mi do głowy myśl, że Duszajbajew jako trener kadry to połączenie Przybeckiego i Rombela ;)
  Patryk Rombel jest wg mnie największym przegranym tego meczu. Jak każdy, kto choć trochę zna handball, wiedział, że Schmid to conajmniej 50% wartości Szwajcarów (a dziś to pewnie koło 80%). No i nie mieć w takiej sytuacji planu B? Mam wrażenie, że Przybylski był już poirytowany tą bezjajecznością Rombela i dlatego wypalił na czasie tekst o "walnięciu Schmida". Serio, nie kumam braku plastra dla Andy'ego. Rozumiem, że w grze 1 na 1 jest mocny i mógłby kilka razy obrońcę objechać tworząc przewagę w ataku, ale do cholery, my nawet nie spróbowaliśmy tego wariantu, chociaż w okolicy 45 minut gość miał już chyba 12 bramek i pewnie z 6 asyst (sic!).
  ---
  Jakiś drobny optymizm mimo wszystko jest. Ja wiem, że Sićko sporo marnował, ale nie przekreślałbym gościa, do pary z Tomkiem Gębalą mogą na lewej połówce stworzyć fajny duet. Acz tutaj trzeba dalej szukać. Majdziński po drugiej stronie wygląda naprawdę solidnie - widać doświadczenie z Bundesligi, oby grał tam długo, a nie wracał do Polski do jakiegoś chorego klubu typu Azoty, w którym prezes przebiera się ciuszki trenera i wyrzuca po kilkunastu meczach zawodników. Michał Olejniczak - wygrany tego stycznia, dynamika i pomysłowość jakiej dawno na środku w naszej kadrze nie było. Oby się dalej dobrze rozwijał. Do tego mimo słabszego meczu jakieś nadzieje widzę w Dawydziku, Jarosiewiczu.
  ---
  Brakowało dziś Krajka...

 • into the vortex napisał/a komentarz do ME 2020. 17 zawodników jedzie na turniej. Patryk Rombel zdecydował

  Na facebook'u, i w wielu komentarzach tutaj przewija się narzekanie, niekiedy na niskim poziomie, bez wiedzy nt. obecnego stanu kadr polskiego handballa. Zupełnie tego nie rozumiem. Z 6 meczów przygotujących do Euro wygraliśmy raptem jeden, ale w większości pojedynków ja widziałem postęp w grze w ofensywie. Martwi defensywa, tracimy masę goli - a jednak zawsze, nawet gdy w ataku grali u nas Tkaczyk, Szeryf i Kola to defensywa była naszą ogromną siłą. Mam nadzieję, że Rombel ją szlifuje.
  Jesteśmy obecnie drugą, a może nawet trzecią europejską ligą, ale powiem szczerze, że obecna kadra podoba mi się bardziej niż ta Piotra Przybeckiego i nawet jak zbierzemy oklep od Szwedów i Słoweńców (wierzę w conajmniej wyrównany mecz ze Szwajcarami) to te doświadczenia zaprocentują. Naprawdę podoba mi się ten Michał Olejniczak, fajnie wyglądali też Dawydzik, Majdziński, momentami też Sićko. Mamy całkiem mocne koło, bardzo solidną bramkę (tu akurat poziom może nie ścisłej czołówki europejskiej, ale na pewno poziom b.wysoki), silne skrzydła. Może mistrzostwa rozwieją moje nadzieje, ale pierwszy raz od 2 lat poczułem, że z tej mąki może być chleb.
  Oby tylko nasza gra w obronie była twardsza niż na turnieju w Hiszpanii a powinno być nienajgorzej. Ja wiem, że po porażkach jakie są b. prawdopodobne wyleje się wiadro pomyj, ale ludzie opanujcie się - to jest kompletnie nowa kadra. Mam nadzieję, że mistrzostwa wypromują nam kilku graczy na tyle aby menadżerowie z Niemiec czy Francji zechcieli ich ściągnąć do siebie.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Zwolnienie Lijka jeszcze długo będzie odbijać się Wybrzeżu czkawką. Za jego czasów wyniki ponad stan i świetna atmosfera w zespole gdzie jeden za drugiego by się dał pokroić. Ale dla działaczy to było za mało i teraz będzie duży problem.
  A dla samego Lijka ta decyzja może być kluczową dla jego dalszej kariery trenerskiej. Jeśli jego Górnik nie zawali play off jak za Trtika (swoją drogą brakuje mi go w naszej lidze), może jego usytuować na topie Polskich trenerów.

 • into the vortex napisał/a komentarz do Dwóch debiutantów w kadrze szczypiornistów. Patryk Rombel wybrał skład na grudniowe zgrupowanie

  @handball Wybrzeże: Kurcze, ja bym Pilotowi dał jeszcze szansę. Nie oglądałem dawno Kalisza, ale przypominam sobie poprzednie mecze Pilota i w całej mizerii na tej pozycji był jedną z ciekawszych opcji. Co do prawego rozegrania - pełna zgoda, Przybylski jest beznadziejny. Na kole też widziałbym młodych obok Syprzaka i Gębali, ale może Walczak to typowo defensywne rozwiązanie.
  Ogólnie rozczarowanie bo te wybory to takie stanie w rozkroku, a tu potrzeba chyba decyzje radykalne. Ze "starej" ekipy właściwie należałoby zostawić tylko skrzydłowych, dwóch młodych bramkarzy (Kornecki, Morawski) + Syprzak i Gębala M. A reszta do gruntownej przebudowy.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Naprawdę zastanawiam się co w kadrze robią takie nazwiska jak: Przybylski, Szpera, Szyba, Pilitowski, no i jeszcze na dokładkę Walczak. Facet w 12 meczach 2-giej Bundesligi rzucił 8 bramek przy nieco ponad 53% skuteczności. O co chodzi trenerowi z tym powołaniem? Tymczasem kilku utalentowanych młodych kołowych z ligi (Klimków, Salacz, może też Dawydzik) będzie traciło czas oglądając mistrzostwa w tv. Właśnie oglądam mecz Puław z Wisłą i jeszcze bardziej zadziwia mnie powołanie dla Przybylskiego. Pozostawię to już bez komentarza, bo szkoda słów. Aczkolwiek trzeba się cieszyć, że tym razem nie ma powołania dla Podsiadły.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Ehh, dalej brniemy w to bagno. Oglądałem kilka spotkań Azotów i nie wiem co dalej w kadrze robią Szyba i Przybylski. Obaj Panowie swój wiek już mają a poziom najdalej pozwalający na grę w Superlidze. A i w niej nie robią szału. Są inni, młodsi, którzy nie mają doświadczenia czy jeszcze ich "umiejętności" ale na pewno szansę na duży rozwój. Dla Pawła Paczkowieskiego mimo kontuzji to wciąż szansa bo chłopak jednak ma 26 lat i kilka lat na wysokim poziomie za sobą. Jeśli będą omijać go kontuzje to ma szansę chociaż na grę na solidnym europejskim poziomie. Jeśli zdrowie pozwoli to widzę Pawła i Majdzińskiego na mistrzostwach. Wolę niech jedzie młody skład, dostanie oklep i czegoś doświadczy z nadzieją na lepsze jutro niż wysłać na wycieczkę Jarzyna itp którzy przyszłością tej kadry już dawno nie są.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Miało być odmładzanie kadry a mamy powtórkę z rozrywki. Gdzie jest Zembrzycki? Piechowski, serio? W Płocku jest 4 w kolejce i gra ze względu na kontuzje. Po co kolejny raz powoływany jest Przybylski, skoro jest Adamczyk. Oboje to typ zawodnika, którego trzeba wyprowadzić do rzutu a ich grę 1 na 1 należy skwitować milczeniem.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Niech ktoś mi wytłumaczy co się dzieje w Lubinie? Klub z tradycjami, od jakiegoś czasu nowa piękna hala, klub stabilny finansowo a zespół od lat gra o utrzymanie. Przecież z takim zapleczem spokojnie powinien być tam zespół który walczy bez problemu chociaż o czołową 8. A co roku walka o utrzymanie.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Wichary na tych mistrzostwach miał dobre 1,5 meczu na 6. W pozostałych grał na swoim równym, przeciętnym poziomie. W kadrze ma rozegranych ponad 100 spotkań i powiedzmy sobie szczerze, że jej nie zbawił.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Wichary zrobiłby większą karierę w reprezentacji gdyby Wenta nie kreował na siłę Wyszomirskiego na lepszego bramkarza.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Na zawsze to pozostanie komentarz Włodarczyka Polsatu, który komentował moim zdaniem najbardziej epicki mecz w historii polskiego handballu tj. Polska-Dania czyli półfinał z dwiema dogrywkami MŚ 2007. Tyle, że wtedy było jeszcze dużo mniejsze zainteresowanie handballem niż w roku 2015.

 • into the vortex lubi Komentarz

  Panie Iwański, zamiast chwalić się takimi "wyróżnieniami" może warto podszkolić się z wiedzy o piłce ręcznej i zamiast gadać trzy po trzy o wszystkim to dalibyście jakąś merytoryczną wstawkę wydarzeń na boisku? Po stokroć nie rozumieliście sygnalizacji arbitrów, nie znaliście nazewnictwa - słynny latawiec, zamiast wrzutki, przepycha się zamiast robi zasłonę, czy podsłonę, pole karne, zamiast bramkowe, czy strzela zamiast rzuca. Emocjonalnie gadanie bez wiedzy merytorycznej prowadzi do groteski dla każdego kto choć trochę orientuje się w temacie. Z szacunku dla swojej pracy powinniście poznać przepisy, poczytaj kilka publikacji śp. Nowińskiego o nazewnictwie w tej dyscyplinie, przyswoili to, a później brali się za komentowanie. Populizm i samozachwyt na najwyższym poziomie, a samokrytki i zdobywania wiedzy o piłce ręcznej jak nie było tak nie ma.

 • into the vortex napisał/a komentarz do Michał Daszek szykowany na środek podczas ME 2020. "Nie wycofuję się z tego pomysłu"

  Też nie rozumiem tego uporu. Przerabiał już to Talant stawiając na środku Krajewskiego, tylko wtedy po bokach miał Lijewskiego i Bieleckiego, ew. Jureckiego, innych także zawodników w 1 linii. Powiem szczerze, że ten upór Patryka trochę rozczarowuje. Również czekam na powrót do kadry Kondratiuka, który miał kapitalny sezon - i liczę, że już teraz dołączy do Górnika (swoją drogą szkoda, że nie pójdzie gdzieś na zachód). Na teraz właśnie środek widziałbym w zestawie Pilot/Kondratiuk.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

RaduOP

Gwardia na swoim FB zapytała kibiców kogo by widzieli na stanowisku trenera zespołu...Jeden z kibiców napisał to co myśli większość kibiców w Opolu , a na szczęście dla klubu chyba też ekipa zarządzająca podąży tym tropem...

Pytanie kogo widzieliby kibice w Opolu na ławce trenerskiej jest tak samo trudne, jak odpowiedź, dlaczego Gwardia spadła, pomimo składu na pierwszą "ósemkę"... Wśród najczęściej wymienianych trenerów pojawia się teraz nazwisko Kuptela, Przybeckiego. Osobiście uważam, że trener o "przygasłym nazwisku" np. Skutnik czy Szafraniec nie powinni trenować Gwardzistów. Efekt takiej "archaicznej" szkoły był aż nadto widoczny po tym sezonie. Mamy w składzie 3 obcokrajowców, którym jak sądzę przypadłby do gustu sposób treningu proponowany przez Zvonimira Serdarušića, który osiągnął wiele w niemieckiej i bałkańskiej piłce, ale czy zarząd PE Gwardia Opole S.A. byłby skłonny zainwestować takie pieniądze, po to, żeby za 2-3 lata bić się o medale MP ? Osobiście jestem skłonny się założyć, że teraz wchodzi w grę tylko wysokość kontraktu dla trenera, ale jeśli ma być tylko na rok, a potem kolejny coach ma budować koncepcję na SL, to będzie wielki błąd. Brak stabilizacji, jest najgorszym co może być w sporcie. Szarpane wyniki i forma, to pewny krok do spadku, a nie do walki o najwyższe cele. Marek Jagielski zanim wszedł do SL, wcześniej kilka razy odbijał się od drzwi ekstraklasy, a łącznie prowadził zespół jak się nie mylę ok. 10 lat. Nakreślić należy zadanie na 3 lata i cierpliwie czekać na wyniki, intensywnie pracując i trenując nowoczesną grę, bo widać w zawodnikach pokroju Zeljić, Scepanović, Prokop, Knop, Drej, Swat, że to zawodnicy, którzy mają ogromny potencjał, tylko niestety mocno uśpiony. Należy poukładać zespół, żeby było wiadomo, kto ma być liderem, kto egzekutorem od karnych, kto pierwsze skrzypce na bramce. Za kadencji poprzednika, którego mam nadzieję nie zobaczyć na Kowalskiej już nigdy więcej, był totalny chaos w grze, zamiana pozycji tak nieprzewidywalna, że tylko pan "trener" wiedział dlaczego wprowadza takie zmiany. Chcemy, aby w Opolu zbudowała się silna drużyna, z charakterem, poświęceniem (co pokazał Piotrków w bezpośrednich meczach) dobrym zapleczem finansowym i infrastrukturalnym. Należałoby zadbać, żeby nie trzeba było się martwić o każdą wydaną złotówkę (oczywiście racjonalnie gospodarować kosztami) i zapewnić całemu sztabowi godne warunki do trenowania, aby nie musieli myśleć o zmianie barw klubowych w połowie sezonu, kiedy tylko nadarzy się okazja, do zmiany kontraktu. Postawić przede wszystkim na wychowanków, którzy w tej chwili już osiągają sukcesy, a za 2-3 lata będzie można już mieć potencjalnych zastępców na wiele pozycji. Praca z młodzieżą to podstawa i też trzeba szkółkom zapewnić odpowiedni byt i możliwości rozwoju. Opole musi mieć mocną drużynę na poziomie ekstraklasy i jeśli nie Gwardia, to kto ? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to jest do osiągnięcia. Należy skorygować i uwzględnić przede wszystkim to, że kibice będą przychodzić na mecze wtedy, a przede wszystkim wtedy, kiedy ZESPÓŁ BĘDZIE MONOLITEM, zgrany na każdej płaszczyźnie, a w tym jest rola trenera ! To jest droga do wygranych, do dużej frekwencji na trybunach i lojalności. Porażki są wkalkulowane w każdą dyscyplinę życia, ale jak będą tak częste jak dotychczas, to oklaskiwane mogą być tylko przez garstkę najwierniejszych kibiców. Dlatego, żeby nie popełnić poprzedniego błędu, potrzebny jest Gwardii charyzmatyczny, doświadczony i zdeterminowany do osiągnięcia sukcesu trener. Nie "przereklamowany" i "złapany naprędce" szkoleniowiec, który "coś tam wie" i składa obietnice bez pokrycia i który akurat ma wakat, bo za swoje "zasługi" oraz styl bycia został odsunięty od drużyny. Nie taki, który za porażki wini wszystkich dookoła tylko nie siebie. Nie taki, który w sytuacji, kiedy potrzebne jest wsparcie określa drużynę mianem "filozofów", tylko bierze tak samo na barki porażkę. Nie taki, który po jednym zwycięstwie zachowuje się co najmniej tak, jakby zdobył mistrzostwo świata ! I na koniec wreszcie, nie taki, który z nikim nie potrafi się dogadać, ma konflikt od początku z zawodnikami, kibicami, bo jego własne "ego" dusi w zarodku każdą inicjatywę i entuzjazm, tylko człowiek o otwartym na zmiany sercu, umyśle i potrafiącym swój warsztat przełożyć na grę, która będzie cieszyć oko i prowadzić do zwycięstw, a kibicom dawać radość z przychodzenia na mecze. Śmiem twierdzić, że Zarząd właśnie takiego poszukuje i będziemy mocno kibicować w podjęciu słusznej decyzji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.