• Perec Freitag

  Moim zdaniem rozgrywki w EBL polskich koszykarzy powinny zostać wznowione w kwietniu i kontynuowane przy pustych halach. Oczywiście powinny być transmitowane tak jak dotychczas na antenach sportowych Polsatu oraz emocjetv. Nie godzę się na to, żeby rozgrywki zakończyć w tym sezonie i wyłonić MP przy zielonym stoliku. To by było bardzo niesprawiedliwe i bardzo podłe. Koronawirus nie może być wszechwładny i rozdawać wszędzie karty. Mam nadzieję, że jajogłowi wreszcie pójdą po rozum do swoich głów.

 • Perec Freitag

  Wierzę, że rozgrywki polskiej ekstraklasy piłkarskiej uda się dokończyć do końca czerwca, wiedząc już, że ME w pn 2020 r zostały przesunięte na... 2021 r. Wierzę, że ta parszywa zaraza się stąd wyniesie niedługo i będzie można wznowić rozgrywki piłkarskie. Jak można było dopuścić do czegoś takiego !?! Gdzie są państwa w tej sprawie i ich rządy ! Normalnie musi się zawsze coś dziać negatywnego na tym padole ? Brak słów już na to wszystko. Oby tylko nie wprowadzili stanu wyjątkowego w Polsce !

 • Perec Freitag

  Obejrzałem cały mecz ekstraklasy w piłce nożnej Arka Gdynia-Raków Częstochowa i dawno takiego dziwadła piłkarskiego nie widziałem! Raków zamiast prowadzić po pierwszej połowie ze 6:0,przegrywa cały mecz 2:3 ! Drużyna grająca najładniejszą piłkę dla oka kibica.Nie rozumiem tego jak można było wypuścić z rąk zwycięstwo w Gdyni! Wygrany mecz ! Myślę, że właściciel Rakowa powinien zrobić zebranie drużynie i przeprowadzić z nimi męskie rozmowy.Na gwałt ! Kto nie chce tam grać na 100% powinien odejść.

  • Perec Freitag Wracając do meczu w Gdyni, to chcę zauważyć, że Arka Gdynia (jej zawodnicy) oddali trzy celne strzały pod koniec meczu i trzy razy zdobyli bramki!!!. Świadczy to o tym, że beniaminek od zaraz potrzebuje bramkarza. Pan Szumski w bramce Rakowa to jest nieporozumienie trenerze Papszun ! Czy pan tego nie widzi !?! Obrona też jest słabą, pan Jach to tragedia, a pan Petraszek to raczej defensywny pomocnik, niż klasowy stoper. Boki obrony to także jakaś masakra !. Zespół w przodzie gra (jak dla mnie dobrą piłkę) a traci wiele w obronie, łącznie z siermiężnym bramkarzem. Panowie poprawcie to ! Mogła już być, spokojnie, pierwsza ósemka, a zanosi się raczej na walkę o utrzymanie ! Chciałbym się mylić, ale widzę tak jakby trener Papszun nad tym wszystkim nie panował. Na pewno nie wykorzystuje na maksa umiejętności (nie małych) swoich zawodników. Oczekuję w Częstochowie małego "trzęsienia ziemi", wstrząsu drużyną !

  • Perec Freitag To samo, czy podobnie, było w meczu Rakowa Częstochowa przeciwko CWKS Legii Warszawa w... Bełchatowie (Raków tam rozgrywa mecze mistrzowskie w ekstraklasie jako gospodarz, bo nie ma... swojego stadionu [sic!]), ta sama "polka", prowadzenie i zmarnowany rzut karny, bo Czech Bartl chciał strzelić karnego jak onegdaj jego rodak Antonin Panienka w meczu finałowym ME Czechy-Niemcy (wygranego przez Czechów). Nie wiem co trener Papszun robi na treningach z zawodnikami, ale wg mnie zaniedbał ten element piłkarskiego rzemiosła, jakim są rzuty karne - ich skuteczne wykonywanie. Niedawno w tym elemencie piłkarskim przegrał właśnie z Cracovią. Szkoda punktów, mam nadzieję, że pan Papszun poprawi znacznie treningi drużyny i zacznie także panować na nerwami, bo już został zawieszony na dwa mecze mistrzowskie w prowadzeniu drużyny. Nie piszę tego złośliwie, bo kibicuję częstochowianom jako beniaminkowi piłkarskiej ekstraklasy.

 • Perec Freitag

  Obawiam się, że z nowym rokiem polski sport czeka dalszy ciąg degrengolady, może i zapaść. Chodzi mi głównie o żużel, ale nie tylko. Piłkę nożną, które czeka niesamowite lanie na ME, czy w europejskich pucharach, gdzie znowu ani jeden zespół nie zakwalifikuje się do LM czy LE. Spowodowane to jest zerowym wsparciem państwa dotacją z budżetu. Żużel jeszcze rok, dwa lata i może nie przetrwać. Tak samo wiele drużyn piłkarskich się zwija albo już dawno upadło. Rząd "dobrej zmiany" ma to w tyłku.

 • Perec Freitag

  CWKS Legia Warszawa jest bliska awansu w III - iej rundzie elim do Ligi Europy. Warszawianie po 60 minutach gry prowadzą w Grecji z zespołem Atriomitos - Peristeri Ateny aż 2:0. Myślę, że legioniści nie wypuszczą awansu do IV rundy elim LE.

 • Perec Freitag

  W meczu piłkarskiej e-klasy w Poznaniu fantastyczna bramka Brozia dla Śląska głową, w pełnym biegu, po genialnym podaniu crossowym Mączyńskiego ! Po 28-miu min meczu Lech - Śląsk 1:3. Kolejorz, jak na razie u siebie, na deskach !

 • Perec Freitag

  Bardzo dobry mecz polskiej ekstraklasy piłkarskiej Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:0 (0:0) - brmka 95 minuta meczu. Wiele sytuacji podbramkowych i "setek" z obu stron drużyn; mecz niewykorzystanych szans. W drugiej połowie genialnie podawał do swoich kolegów na tzw nos Wiślak Paweł Brożek. Jego zagrania były znakomite - genialne, gdyby tylko na bramki umieli je zamienić koledzy Wiślaka, to Górnok by wyjechał z niezłą walizką bramek z Reymonta.Warto na takie mecze przychodzić gremialnie;dużo walki

 • Perec Freitag

  Boniek, gdzie pan jest, czemu rudzielcu milczysz ! Nie widzisz, co się dzieje w polskiej klubowej piłce ! Udajesz, że nie widzisz i nie słyszysz, bo tak ci najlepiej, zająć taką tchórzliwą i podłą twoją postawę Boniek ! Co zrobiłeś Boniek dla polskiej piłki klubowej ! Nic q..., jesteśmy pośmiewiskiem dla całej klubowej, piłkarskiej Europy ! A ty Boniek mówisz, że nic się nie stało Polacy ! Kiedy zwołasz nadzwyczajny zjazd PZPN-u i podasz się na nim do natychmiastowej dymisji !?!

 • Perec Freitag

  Puchary, puchary - Legia Warszawa gra dalej w III rundzie LE. Kuopio Palloseura 1:0 i 0:0 - "potęga" fińska wyeliminowana ! Piast Gliwice odpada z FC Ryga 3:2 i 1:2 aktualny nadal mistrz Polski odpada z Łotyszami !!! Walczy jeszcze Lechia Gdańsk w dogrywce z duńskim Broendby Kopenhaga 2:1 i 1:2, trwa dogrywka. Jestem załamany grą Piasta i Legii, Lechia nie lepiej gra !

  • Perec Freitag Niestety Broendby - Lechia 4:1 (1:0,2:1). Tak jak się spodziewałem gdańszczanie umoczyli mecz w Danii i to bardzo wyraźnie. Wiele błędów indywidualnych graczy z Gdańska i zła taktyka trenera Stokowca "zaowocowało" 1:4 w Danii i żegnam z przygodą pucharową. Jest mi przykro i rzygać mi się już chce, jak patrzę na tych naszych A N A L F A B E T Ó W piłkarskich !

 • Perec Freitag

  Bardzo dobry mecz w Szczecinie Pogoñ Szczecin - Arka Gdynia 2:0 (0:0) - bramki dla portowców: Kozulj w 76 min i Spiridonović w 90 min ! Mecz 2 kolejli polskiej e-klasy ! Rozgrywany na... budowie nowego stadionu MKS-u Pogoń. Gdyby to spotkanie wygrała Arka 4:2 też powinno być dobrze ! Tyle się działo w tym meczu. Najsłabszym aktorem tego meczu był pan sędzia główny Tomasz Kwiatkowski z Warszawy, który jest w kiepskiej formie. Na szczęście swoimi dziwacznymi decyzjami nie wypaczył tego meczu.