Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Liga Europejska kobiet: Biało-Czerwone skompromitowały się w Albanii

  Na miano gwiazdy trzeba sobie zasłużyć, w LE gra bardzo młoda kadra, więc ani gwiazdami ich nazywać nie możemy, ani określać meczu kompromitacją. Rozumiem gdyby dostały baty w trzech setach, ale walczyły na przewagi i do tb, więc gdzie ta kompromitacja? Młody zespół to nierówny zespół, a Albankom też nie można odmówić woli walki. Jak dla mnie żadna sensacja, choć pewnie się powtórzę, ale dziewczynom potrzeba dobrych trenerów w klubach inaczej wyszkolenie techniczne będzie dalej leżało.

 • kibicc2 lubi Komentarz

  Komentarz usunięty przez użytkownika

 • kibicc2 otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Wszech Czasów

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Selekcjoner Makowski podał skład reprezentacji Polski siatkarek na 2014 rok. Brak Skowrońskiej-Dolaty!

  panda25, wiesz ja się tak zastanawiam czy niektóre dziewczyny w ogóle usłyszały temat reprezentacji. Smutno jak Kaczorowska po meczu pytana o kadrę odpowiada, że jest zaskoczona powołaniem, bo z trenerem na ten temat nie rozmawiała. Podobnie rzecz się ma z operacją Damaske. Powołanie dostała, a czeka ją poważna operacja. Trener się tłumaczy, a że dopiero się dowiedział. Czy to jest dobra komunikacja?

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Selekcjoner Makowski podał skład reprezentacji Polski siatkarek na 2014 rok. Brak Skowrońskiej-Dolaty!

  Owszem, doświadczenie połączone z młodością, to recepta zapewne najlepsza, ale czy te powołane doświadczone to jest jakieś wsparcie? Ile ważnych spotkań na międzynarodowym poziomie zagrała Kowalińska, Zaroślińska czy Kaczorowska? Do tego 2 z 3 wymienionych sezon klubowy spędziły na ławce. Nie twierdzę, że trener ma radykalnie odmładzać skład, ale to, że nie ma kilku nazwisk to tylko niestety jego zasługa.

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Selekcjoner Makowski podał skład reprezentacji Polski siatkarek na 2014 rok. Brak Skowrońskiej-Dolaty!

  Trener chciał powołać najlepsze, ale widocznie spotkał się z odmową z ich strony, inaczej nie byłoby w składzie: Bełcik, Kowalińskiej, Skowrońskiej, a skład byłby w całości młody i odświeżony. Mimo dużej ilości młodych dziewczyn brakuje wielu nazwisk: Mucha, Jasińska, Grejman, Strózik itd. Sytuacja podobna do tej z 2011 roku, kiedy nikt do Matlaka nie chciał przyjechać, teraz nikt nie chce do Makowskiego, ale sam sobie facet dołek wykopał.

 • kibicc2 został fanem Reprezentacja Polski kobiet

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Polskie reprezentacje zagrają w Lidze Europejskiej

  To chyba oczywiste, że sam udział w LE nic nam nie da jeśli nie podejmie się dodatkowych kroków. Podstawą jest wyszkolenie techniczne młodzieży, sztab szkoleniowy powinien także otworzyć oczy na błędy jakie popełnia, słaba jest nasza mentalność, cała polityka kadrowa jest błędna. Nie można grać na oparach sukcesów sprzed 10 lat, ale również nie można wysyłać młodych na głęboką wodę. Trzeba to zrównoważyć. Nawet nie chodzi tu żeńską siatkówkę, ale ogólnie o siatkówkę, nie czyniąc postępów cofamy się aż siatkówka stanie się podrzędnym sportem, bez sponsorów i pieniędzy. Reprezentacje napędzają cały ten biznes, bez nich liga nie pociągnie zbyt długo.

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Polskie reprezentacje zagrają w Lidze Europejskiej

  Powinniśmy w LE grać już od dawna, np. po IO w Pekinie gdy większość podstawowych zawodniczek decydowała się na przerwę trzeba było ogrywać młodzież. Odnośnie "najlepszej decyzji", chodzi o to, że w obliczu ostatnich poczynań PZPS: zwalnianie trenerów, zatrudnianie nowych, olewanie ubezpieczeń itd. udział w LE to jedna z lepszych decyzji, bo równie dobrze ponownie mogli LE olać.

 • kibicc2 lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • kibicc2 lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Polskie reprezentacje zagrają w Lidze Europejskiej

  Jakie dno? Skąd takie zaskoczenie w komentarzach. W LE powinniśmy grać już od jakiś 3 lat, to najlepszy turniej by ogrywać młodzież. Jak widać się opłaca w nim grać, bo najlepsze zespoły z Europy: Serbia, Niemcy, Turcja i nawet Belgia grają w tym turnieju od lat. Najlepsza decyzja PZPS na przestrzeni ostatnich dni/tygodni.

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Pogrom w Trójmieście - relacja z meczu Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław

  Sędziowie mylili się w obie strony, żadna zagrywka na linii nie została zaliczona. Wrocławianki jednak traciły punkty w tych kluczowych momentach i z pewnością te błędy sędziów lekko je podłamywały.

 • kibicc2 lubi Komentarz

  Kilka słów na temat kibicowania: dąbrowscy kibice, mimo pięciu lat klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej i jego gry w najważniejszych rozgrywkach europejskich, najwyraźniej nie dorośli nawet do poziomu okręgówki. I wyjaśniając - nie mam tutaj na myśli Klubu Kibica, który postanowił protestować przeciwko decyzji władz Tauronu, który usunął z nazwy klubu skrót MKS na rzecz nowego sponsora. Rozumiem ich motywy, sam nie zgadzam się z tak idiotycznych ruchem władz klubu. Według mnie mieli oni prawo do wyrażenia swojego niezadowolenia, a że złożyło się to wraz z faktem, że mają oni sztamę z kibicami BKS-u i regularnie wspierają drużynę z Bielska-Białej? W końcu to mecz przyjaźni i ma on swoje prawa. Jeśli nie zamierzam wspierać klubu, który przestał być MKS-em, a przez to nie chcę się z nim identyfikować, to wspieram swoich "braci". Jestem w stanie to zrozumieć, przy wszystkich zastrzeżeniach
  Jak protestowali? W pierwszym secie wywiesili transparent "Moja Mała Ojczyzna" w barwach czerwonych, zielonych i białych, czyli charakterystycznych dla godła Dąbrowy Górniczej. Podczas partii skandowali "Był, będzie i jest dąbrowski MKS", "Tylko MKS", ogółem były to przyśpiewki jasno wskazujące, że siatkarski klub w Dąbrowie jest miejski i nic tego nie zmieni, ponadto nie zamierzają kibicować sponsorom. Po pierwszym secie KK opuścił swój sektor, a jego część dołączyła do kibiców BKS-u, by wraz z nimi kibicować bielszczankom. Powtarzam: z racji kibicowskiej zgody i konfliktu z zarządem nie uważam, że popełnili w ten sposób jakikolwiek grzech ciężki.
  Ponadto zawiesili oni transparent o treści "MKS - dla nas to nie tylko trzy litery, dla nas to całe życie", który w połowie II seta został zerwany przez ochronę. Zaiste, straszna treść na nim widniała. Kibice dali wyraz swojemu zniesmaczeniu takim zachowaniem zgodnie nienawidzonej w hali Centrum ochrony głośnym buczeniem i gwizdami. Potem jak wiadomo - część dąbrowskiego KK kibicowała wraz z kolegami z Bielska. Tyle relacji z ich działania.
  A teraz prawdziwi bohaterowie tego komentarza, czyli dąbrowscy Janusze, 80% hali minus kulturalny i aktywny Klub Kibica Seniora. Kibice w Dąbrowie od lat nie potrafią sami z siebie wesprzeć swojej drużyny w trudnych momentach, prędzej w trybun poleci kilka ku** skierowanych w stronę siatkarek lub epitety pod adresem trenera. Nie zliczę, ile to razy wierni kibice MKS-u wychodzili przed końcem przegranego meczu, nie zliczę, ile razy zlośliwie buczeli po serii nieudanych zagrań zawodniczek. Owszem, zdarzają się jej wielkie chwile, ale tylko wtedy, gdy drużyna wygrywa, co nie jest jakimś wielkim wyzwaniem. Kibice w Dąbrowie (powtarzam: nie wliczam do nich KK i KKS) rzadko kiedy są siódmym zawodnikiem swoje drużyny, a coraz częściej po prostu jej przeszkadzają. Ale to, czego świadkiem byłem w czwartym secie meczu z BKS-em, przebiło wszystko, co widziałem przez lata w hali Centrum. CAŁA HALA zaczęło po serii fatalnych pomyłek MKS-u (zamiast wsparcia lub czegokolwiek) jawnie i uroczyście cieszyć się z punktów BKS-u i pomijać milczeniem udane akcje dąbrowianek. Skandowali "Ostatni!" przy piłce meczowej dla BKS-u i klaskali, gdy wygrał całe spotkanie. O tak, to było doskonałe wsparcie dla całej drużyny, która teraz wie już, że ich kibice mają je głęboko w dupie i obchodzi ich tylko właściwy wynik. "Jeśli ośmielisz się przegrać i grać słabiej - sorry, jesteś śmieciem. Jako kibic sukcesu oczekuję sukcesu, pucharów, tylko wygranych i tylko mi się odważ cokolwiek przegrać. Mam w dupie słabsze momenty i faktyczne przyczyny kiepskich meczów, nie mam dla Ciebie zrozumienia. Masz mnie zabawiać jak cyrkowe zwierzę. Albo wychodzisz, wygrywasz i zaspokajasz moje potrzeby na wieczór, albo spier**laj, nie nadajesz się do niczego, tylko zmarnowałem bilet." Trudno winić o to wodzireja, ale prawda jest taka, że nie potrafił zapanować nad skur***yństwem tych ludzi, których czasami nazywa się szumnie "kibicami".
  W Dąbrowie mamy tylko Klub Kibica, niewolny od wad i popełniający różne głupoty, jak np. świecenie gołymi klatami podczas meczów z Dreznem w zeszłym sezonie. Ale przynajmniej oni mają powód, by nie zgadzać się na kibicowanie klubowi, który niedawno oficjalnie wyparł się swoich korzeni. Tak mi się wydaje. Natomiast Januszowa tłuszcza sukcesu nie ma niczego, poza wystającą słomą z butów i żółcią wylewająca się z ust.

 • kibicc2 lubi Komentarz

  Ta różnica, że np. Mariola w klubie przyjmuje na trzy. Przestawienie się na przyjmowanie na dwie po kilku latach grania z trzema przyjmującymi wymaga czasu. W Łodzi w końcu nie tyle było błędów bezpośrednich na zawodniczce, a bardziej wynikających z nieporozumień, niezgrania i wzajemnego sobie przeszkadzania

 • kibicc2 lubi Komentarz

  Dobra, ale tak szczerze, to Ci powiem, że połowa piłek od Izy była za nisko, więc Kaśka nawet nie miała jak uderzyć, tylko musiała kiwać, poza tym, piłki takie, które dostawała Kaśka były w 90% sytuacyjne, bo tak to grałyśmy głównie lewym skrzydłem. Rozegrane piłki do Niej w czasie całego tego turnieju to bym mogła na palcach obu rąk zliczyć i to jeszcze z nadwyżką! Rozumiem, że atakujący ma kończyć piłki, ale na litość boską, Kaśka pół roku gra na lewym skrzydle, teraz znowu wraca na prawe, bo taka była wizja Makowskiego, a to nie jest ten sam schemat ataku, jak niektórym mogłoby się wydawać. Masz już inne kierunki ataku, inne dojście do piłki i inny układ ręki, wiem, co mówię, bo sama gram i to nie jest tak hop-siu wrócić z powrotem na starą pozycję.

 • kibicc2 lubi Komentarz

  Jednak czas spędzony wspólnie na boisku jest nieoceniony. Automatyczność i powtarzalność zagrań oraz pewność i zaufanie do koleżanki obok, tego nie da się wytrenować w ciągu tygodnia. Nie w siatkówce.

 • kibicc2 lubi Komentarz

  Dobrze, ze niektorzy nadal maja dobre samopoczucie... 3 przegrane imprezy, spadek na peryferie europejskiej i swiatowej siatkowki, brak zespolu i jakiegokolwiek pomyslu, prawdopodobna rezygnacja jedynej naszej podpory w kadrze w ostatnich latach - no naprawde nie ma podstaw do zmiany trenera. Mozna powiedziec: milej zabawy panowie. Do dymisji trener oczywiscie sie nie poda, bo po co? On nic nie zawinil...

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Koniec marzeń. Koniec drużyny? - relacja z meczu Polska - Belgia

  No właśnie analizuje i dodać mogę tylko Skorupę. Nikogo więcej, bo reszta raczej nie dostawała powołania (forma) niż wybierała sobie turnieje.

 • kibicc2 lubi Komentarz

  Nosz! Aż mnie krew zalewa jak to czytam. Tłumaczy, że nie miał zawodniczek do dyspozycji? Przecież zarówno latem jak i teraz wybrał sobie takie jakie chciał. Latem z powodu kontuzji nie było tylko ABW, Bery i ABK + Skorupa, reszta, którą miał do dyspozycji TERAZ (Zenik, Gajgał, Kowalińska, Mroczkowska itd.) była również do dyspozycji latem, ale to on sam odrzucił ich powołanie, bo celem miało być "niby" odmłodzenie składu. Głupie tłumaczenie według mnie. Ani składu nie odmłodził, a dodatkowo zniechęcił do kadry jedyną, która była na tyle oddana RP, że godziła się na wszystkie jego wymysły... Jeszcze to mówienie o lidze, Panie Makowski zawodniczki młode też są w lidze, ale zawsze można znaleźć jakąś perełkę jak Agata Mróz w niższych ligach lub kategoriach wiekowych - wystarczy się tylko rozejrzeć.

 • kibicc2 lubi Komentarz

  Nosz! Aż mnie krew zalewa jak to czytam. Tłumaczy, że nie miał zawodniczek do dyspozycji? Przecież zarówno latem jak i teraz wybrał sobie takie jakie chciał. Latem z powodu kontuzji nie było tylko ABW, Bery i ABK + Skorupa, reszta, którą miał do dyspozycji TERAZ (Zenik, Gajgał, Kowalińska, Mroczkowska itd.) była również do dyspozycji latem, ale to on sam odrzucił ich powołanie, bo celem miało być "niby" odmłodzenie składu. Głupie tłumaczenie według mnie. Ani składu nie odmłodził, a dodatkowo zniechęcił do kadry jedyną, która była na tyle oddana RP, że godziła się na wszystkie jego wymysły... Jeszcze to mówienie o lidze, Panie Makowski zawodniczki młode też są w lidze, ale zawsze można znaleźć jakąś perełkę jak Agata Mróz w niższych ligach lub kategoriach wiekowych - wystarczy się tylko rozejrzeć.

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Koniec marzeń. Koniec drużyny? - relacja z meczu Polska - Belgia

  Niektóre? Z tego co mi wiadomo tak robiła zazwyczaj Glinka, ostatnio ponoć też Werblińska. Kogoś jeszcze masz na myśli?

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Koniec marzeń. Koniec drużyny? - relacja z meczu Polska - Belgia

  Młodzież to całkiem inny temat, również ważny w kontekście dalszej przyszłości. Nie wymądrzam się, tylko próbuję Ci wskazać szersza perspektywę. Seniorska kadra kobiet jest niszczona od kilku lat. Spójrz jakich trenerów dostają mężczyźni, a z kim pracują kobiety. Ilu zawodników było w kadrze przed IO czy MŚ, Castellani mógł i stworzył sobie dwie kadry (A i B), a gdy z takim pomysłem wyszedł Świderek zwolnili go. Do tego brak ubezpieczonych kontraktów - odniesiesz kontuzję w kadrze i Związek zostawia Cię samemu sobie, ani grosza Ci nie da na leczenie, więc grasz na własną odpowiedzialność. To jest cały ten smród, o którym mówi Kasia Skowrońska.

 • kibicc2 napisał/a komentarz do Koniec marzeń. Koniec drużyny? - relacja z meczu Polska - Belgia

  Wejdź pierw w środowisko siatkarskie później mów kto ma rację. Nie wszystko o czym mówią w tv jest prawdą, chyba powinieneś już to wiedzieć. Ty cały czas o zawodniczkach... Napisałem, że zagrały słabo w tym meczu i nic ich nie tłumaczy. One swoją odpowiedzialność za to wzięły i liczą się z krytyką na różnych frontach. Problem jest większy, bo cała żeńska kadra spadała na dno od kilku lat i nie tylko przez zawodniczki, ale głównie przez debilne decyzje leśnych dziadków z PZPS. To, co wydarzyło się wczoraj jest tylko wynikiem tych wszystkich błędnych decyzji, najgorsze jest to, że nikt nie weźmie za to odpowiedzialności i wszyscy dalej będą udawać, że wszystko jest w porządku. Tego nie widzisz?

 • kibicc2 lubi Komentarz

  Niewiem jakie to przesłanki i ewentualnie NA CO, pozwalają panu POPKO spoglądać optymistycznie (być może na swoje odbicie w lustrze )Zarząd nie myśli o zmianie trenera bo trzeba by się przyznać do błędnej decyzji o powołaniu go, więc nikt z PZPS-u złego słowa o nim nie powie, a spotkają się z trenerem na kawkę bo przecież jakieś pozory trzeba stwarzać.CO poniektórzy PANOWIE usadowili się na ciepłych posadkach w PZPS-sie i "nie ma mocnych" na nich. Nikt ich za podejmowanie złych decyzji nie zwolni i nie rozliczy.A może Prezesunio zabierze głos w tej sprawie ? i " posypie głowę popiołem? " Pewnie nie. Przykryje się wszystko tematem- MISTRZOSTW ŚWIATA - 2014 - w piłce siatkowej mężczyzn i jakoś to będzie.Gratuluję tym panom dobrego nieuzasadnionego niczym samopoczucia.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.