Magda Linette w II rundzie US Open. Teraz Osaka!

autor: xPetardax | 2019-08-27, 21:47 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Magda Linette dołączyła do Igi Świątek i awansowała do II rundy tegorocznego US Open. Polka pokonała Australijkę Astrę Sharmę 6:3, 6:4, tym samym rewanżując się jej za tegoroczną porażkę w II rundzie turnieju w Bogocie.

53. rakieta świata, opromieniona zwycięstwem w Nowym Jorku, potwierdziła swoją dobrą dyspozycję i zasłużenie wygrała to spotkanie. Kontrolowała przebieg spotkania i zachwycała publiczność technicznymi zagraniami, dobrze funkcjonował jej serwis. Kilka razy Sharma miała szansę wrócić do gry (miała 3 bp z rzędu na 5:5 w II partii), ale Magda pokazała wielką odporność psychiczną, oddalając wszystkie bp. W czwartek zmierzy się z liderką rankingu WTA i obrończynią tytułu, Naomi Osaką, która miała problemy z Rosjanką Anną Blinkową. Mogła skończyć spotkanie w dwóch setach, ale nie wykorzystała piłki meczowej przy stanie 6:5 i przegrała po tie-breaku. W III secie Japonka jednak nie dała rywalce szans i wygrała całe spotkanie 6:4, 6:7(5), 6:2. W czwartek obie panie spotkają się po raz trzeci (bilans: 1-1), natomiast już jutro zagra Iga Świątek z Anastasią Sevastovą, a Kamil Majchrzak z Pablo Cuevasem. Oboje nie są faworytami, ale też nie są bez szans i mogą sprawić niespodzianki, podobnie jak Magda, która ostatnio przecież gra tenis życia.

|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.