Majchrzak w III rundzie US Open! Porażki Polek.

autor: xPetardax | 2019-08-29, 21:23 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Kamil Majchrzak jako jedyny z trzech singlistów awansował do III rundy US Open! Polak pokonał w pięciu setach Pablo Cuevasa 6:7(1), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1. Porażki odniosły natomiast Iga Świątek i Magda Linette. Ta pierwsza przegrała z Anastasią Sevastovą 6:3, 1:6, 3:6, a ta druga z Naomi Osaką 2:6, 4:6.

Polak dostał się do drabinki jako lucky loser i wykorzystał swoją szansę, eliminując w I rundzie Nicolasa Jarry'ego w pięciu setach. Dzisiaj też nie był faworytem, ale pokazał wolę walki. Po przegranym pierwszym secie, Polak wygrał drugiego seta, pokazując solidny tenis. W kolejnym pozwolił dojść do głosu Cuevasowi, który przełamał go dwukrotnie. W czwartej partii jednak rywalowi zaczęły dawać się we znaki trudy tego meczu. Gdy został przełamany, skorzystał z przerwy medycznej. Majchrzak nie wypuścił przewagi z rąk i wygrał 6:4. Piąty set to dominacja Polaka, który bezwzględnie wykorzystał słabą dyspozycję rywala i zwyciężył 6:1, w ostatnim przełąmując rywala do zera. Już jutro zagra z Grigorem Dimitrovem, który w tym sezonie nie jest w dobrej dyspozycji. Zobaczymy jednak czy na tym etapie nie będzie widać zmęczenia na twarzy Polaka po dwóch pięciosetówkach.

Magda Linette przegrała Naomi Osaką w dwóch setach 2:6, 4:6, tym samym kończąc serię wygranych meczów. W I secie Japonka od stanu 2:2 wygrała 4 gemy z rzędu i zasłużenie wygrała 6:2. Magda szczególnie może żałować drugiego seta. Grałą zdecydowanie lepiej i prowadziła z przewagą przełamania i miała nawet 3 bp na 4:0, ale ich nie wykorzystała. I to zemściło się na niej, straciła 5 gemów z rzędu i cały mecz przegrała w dwóch setach. Polka poprawi życiówkę i prawdopodobnie znajdzie się w Top 50.

Iga Świątek bardzo przekonująco wygrała I seta. Dominowała na korcie i popełniała mniej błędów od rywalki. Sytuacja zmieniła się, gdy Polka miała 2 bp na 2:1 w II secie. Wtedy Łotyszka poprawila swoją grę i zaczęła punktować rywalkę, a u Igi pojawiły proste błędy i totalny chaos. W III secie Polka w słabym stylu została przełamana do zera, ale wciąż walczyła, by pozostać w grze. Zaliczyła przełamanie powrotne na 3:3, ale potem straciła 3 gemy z rzędu. Sevastova w III rundzie zagra z Petrą Martic.

Pozostaje teraz trzymać kciuki za Majchrzaka oraz deblistów.

|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.