Czas na mecz Majchrzaka w III rundzie US Open!

autor: xPetardax | 2019-08-30, 20:13 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Federer gromi rywala, Pliskova męczy się z Tunezyjką, Świątek i Linette tworzą świetne widowisko i pokonują po obronie 2 piłek meczowych debel Mattek-Sands/Wandeweghe, a już za niedługo Kamil Majchrzak zagra o IV rundę z Grigorem Dimitrovem. W tym meczu Polak także nie jest bez szans i może pokonać kolejnego wyżej notowanego rywala.

Teraz trochę historii. Ostatnim Polakiem w 2. tygodniu był Jerzy Janowicz (Wimbledon 2013), a na naszego reprezentanta na US Open czekamy od 39(!) lat. Jeśli teraz wygra, to już na 100% będzie pewny zakończenia sezonu w Top 100.

Po drugiej stronie siatki będzie stał wypoczęty Dimitrov, który został ochrzczony przez sympatyków tenisa na ''Baby Federera'', choć sam takiego określenia unika. Ma zdecydowanie większe sukcesy na koncie, ale w tym roku jest cieniem samego siebie. W Stanach do US Open nie wygrał meczu (dwukrotnie przegrywał z Wawrinką). Mimo to może błysnąc w każdej chwili i Kamil musi być skoncentrowany, aby nie dopuścić do ewentualnej porażki. Po dwóch 5-setowych meczach ma prawo odczuwać zmęczenie i nie zdziwie się, jak poniesie porażkę, bo przygotowanie fizyczne może być dziś kluczowe. Ale wierzę w kolejną niespodziankę, osiągnął już tak wiele i na pewno będzie chciał pójść za ciosem, bo taka sytuacja może się nie powtórzyć. Według mnie jest faworytem i niezależnie od rezultatu ten start Majchrzak powinien uznać za sukces.

W IV rundzie czeka już Alex De Minaur,a ja trzymam kciuki za wygraną!!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.