Półfinały w Turnieju Mistrzyń - moje typowania

autor: xPetardax | 2019-11-01, 18:39 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Zostały tylko 3 mecze do wyłonienia mistrzyni turnieju w Shenzhen. Jutro o finał zagrają Barty, Bencic, Svitolina i Pliskova.

1. Barty - Pliskova
Pojedynek dwóch nie tylko najlepszych tenisistek tego sezonu, ale też i grających w Shenzhen nierówno. Pliskova w I meczu nie wykorzystała setboli i przegrała ze Svitoliną w dwóch setach, potem skorzystała na kreczu Andreescu, a w III pojedynku grała falami. Wygrała najpierw z Halep 6:0, tracąc tylko 10 punktów, potem zawodził ją serwis i przegrała 2:6, a następnie miała problem z zamknięciem spotkania (znów ten serwis), ale pamiętajmy, że od stanu 0:2 w III secie wygrała 5 gemów z rzędu. Jednak patrząc na Czeszkę należy zwrócić uwagę nie tylko na jej grę w ofensywie, która przynosi sporo punktów, ale tez na defensywę, która funkcjonowała dość przyzwoicie. Natomiast Barty momentami gra zbyt pasywnie i zachowawczo (mecz z Bertens), a czasem potrafi grać skuteczny, ofensywny i kombinacyjny tenis (mecz z Kvitovą czy II i III set z Bencic). Przekonująco wyglądał ostatni mecz z Kvitovą, wygrany dość łatwo. Biorąc pod uwagę fale zarówno jednej, jak i drugiej zawodniczki, trzeba być przygotowanym na 3 sety.
Mój typ: wygrana Pliskovej pod warunkiem, że ustabilizuje serwis.

2. Bencic - Svitolina

Szwajcarka w I meczu po wygraniu I partii spuściła z tonu i wyraźnie przegrała dwie kolejne. Z Kvitovą role się odwróciły, a w ostatnim meczu miała troche szczęścia, bo skorzystała na kontuzji Bertens, ale i tak od początku musiała gonić wynik. Svitolina natomiast z Pliskovą wykazałą się ogromną odpornością psychiczną, potem skorzystała z prezentów od Halep. Co prawda troche męczyła się z Kenin (i tak miała zapewnione I miejsce w grupie), ale znów pokazała nerwy ze stali, oddaliła 2 setbole i też wygrała w dwóch setach. Jako jedyna zawodniczka. Na tą chwilę obrończyni tytułu wydaje się być na dobrej drodze, by znowu wygrać Mastersa, ale nie przesądzajmy. To jest kobiecy tenis i wszystko zdarzyć sie może. Jednak Svitolina przeważa nad Bencic forehandem i agresywniejszą grą z głębi kortu. Ale liczę na wyrównany pojedynek.
Mój typ: wygrana Svitoliny w dwóch setach.

Mam nadzieję, że dzisiejszy blog Wam się spodobał. Niedługo przygotuje taki szybciutki highlight z całego kobiecego sezonu WTA.

|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.