Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Polska - Rosja. Rozbici w San Juan

  Żebym nie był gołosłowny, to wymienię nazwiska młodych zawodników, których widzę w szerokiej kadrze A:
  - Zarzycki, Sićko, Przytuła, Adamczyk, Bondzior, Majdziński (warunek powrót do formy po kontuzji), Komarzewski. W trochę dalszej perspektywie Zieniewicz i Olejniczak na środek rozegrania, Klimków i Landzwojczak na środek obrony, Działakiewicz na prawe rozegranie. Naprawdę nie ma na co czekać jeśli nie chcemy stracić kolejnych kilku lat. Jeżeli ktoś w szale radości myśli, że przyszłość naszej dyscypliny stanowią zawodnicy w wieku 27-32, którzy zagrali taką piękną bajkę w Argentynie, no to już jego sprawa.

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Polska - Rosja. Rozbici w San Juan

  Po tym co zobaczyłem w tv, muszę stwierdzić, że jesteśmy naprawdę głęboko w ... Wszyscy wiedzieliśmy przed tym turniejem, że tak jest ale nie myśleliśmy, że aż tak głęboko i tak bardzo śmierdząco! Nie liczmy na to, że cokolwiek zmieni się na lepsze, bo na środek obrony wróci Chrapek, a na rozegranie (SIC) Dachu. Jesteśmy w prostej drodze donikąd. Przed turniejem napisałem, że całkowicie bezsensu i bezcelowe jest powoływanie do kadry większości starszych zawodników. Z nich akurat Podsiadło wypadł z powodu kontuzji ale co pokazali kolejni? Tacy ludzie jak Szyba, Walczak, Szpera, a przede wszystkich Przybylski już tej kadry nie zbawią, a kadra nie zbawi ich. Można jedynie zastanowić się nad Łangowskim, a ze starszych poczekać na Chrapka, Dacha i pozostawić jedynie Macieja Gębalę, Krajka, Sypę, Kciuka (choć jego ostatnia akcja z Argentyną to czysty sabotaż, zamiast grać do ustawionego na czysto Sypy, to szedł sam środkiem i zgubił piłkę). Do wymienionych powołać najbardziej wyróżniających się młodych (powtarzam: MŁODYCH, nie 26-29 letnich) i wyróżniających się chłopaków. Za 3 lata mamy mistrzostwa u siebie i w Szwecji, a kto niby ma w nich grać? Dzisiejsi nierokujący panowie wokół 30-tki? Za 2-3 będziemy narzekać, że mamy kilku młodych chłopaków ale ie mają ogrania! Nie mają, bo miejsca blokują nim tacy ludzie, którzy w Argentynie zagrali, tak jak widzieliśmy! Nie możemy się absolutnie przyczepić do bramki, a pochwalić Huberta i Loczka i podziękować im, że dzięki im w miarę te wyniki wyglądają. Koła w ataku też się nie czepiajmy ale tu grę nam robi dwóch ludzi, którzy grają w mocnych ligach, a do tego w klubach dostają dużo czasu na grę i ten czas wykorzystują bardzo dobrze.
  Jeżeli nie chcemy stracić kolejnych kilku lat, to naprawdę dajmy szansę tym młodym i najbardziej obiecującym. Niczego tym nie ryzykujemy. Niech pojadą do Szwecji razem z kilkoma starszymi wiodącymi i już niech łapią to granie na najwyższym poziomie. Za pewien czas, to zaprocentuje. Szanse na wyjście z grupy są niemal zerowe, czy to w takim zestawieniu jak w Argentynie, czy w tym odmłodzonym. Do tego, przed mistrzostwami, do rozegrania są jeszcze 2 turnieje międzynarodowe, gdzie naprawdę młodzi mogą już sporo zyskać. Nie traćmy czasu trenerze.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  "Różnica bramek w najgorszym momencie..." A niby jaki jest wynik meczu ? To był lepszy moment ? Piszcie artykuły, ale myślcie, o czym piszecie.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  żałosna postawa -tak nie można grać -grali za karę czy co -zero ambicji !!!!!! to jest zaprzeczenie tego sportu -wstyd

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Ten mecz w naszym wykonaniu to taka tragifarsa.Selekcjoner wybrał to co było najlepsze a tu , błąd chwytu piłki ,błąd podania, u gości którzy z tego żyją .O innych umiejętnościach nie ma co mówić , bo po prostu ich nie ma.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  „Co ma uciec, nie utonie”? Kto to pisał?!

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  A kim tu grac jak cale towarzystwo to drugi sort, a umiejetnosci sa jakie sa

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Znając życie , żaden kombinator w Związku nie odpowie za wyczyny z kadrą, natomiast wobec krytyk wysuniętych przez znane osoby , będą ,,piać koguta,, że to uzurpatorzy , nie widzący upadku dyscypliny..Związkowi działacze, honor to macie jak u złodzieja, złodzieja złapali ale to nie ukradł on, winę trzeba mu udowodnić, podobnie wy funkcjonujecie od lat. Pan Panas głośno mówił o sytuacji w piłce ręcznej, toście gadali ,że gościowi coś sie odwidziało,,, teraz widać w jakie ,,g,, wprowadziliście dyscyplinę..Odyseusze z Gdańska i Poznania..budowniczowie wielkiej dziury ....Do tego ,,piejąca koguta,, znawczyni handbala w tvp sport..Owe zwierzatko znające sie na wszystkim co pilce ręcznej winno pozostac w zamknięciu. Grała jak grała,ale gada jak wytresowana papuga a to przecież wielki zwierz ten niedżwiedż.... Zastanawiam sie , kto po Wojtku będzie jeszcze potrafił z rozsądkiem mówić do widzów o piłce ręcznej..? A domyśłam sie ..po upadku SMSu w Kwidzynie , jego promotor i ktos z jego ,,kochanego,, otoczenia, możliwe , że Henryk ,,wielki,, ,, wszechmocny ,,

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Szkoda słów.... Szkoda oczu na to towarzystwo... Powinni pokryć koszty wylotu i pobytu w tym turnieju z własnych środków, Pan Rombel dodatkowo dwie pensje w całości wpłaci na schronisko dla zwierząt w.... Oczywiście osoby, które namasciły trenera, a jest ich kilku, swoje wszystkie pobory oddadzą na dowolny dom dziecka. Panowie z Kwidzyna i Gdańska zrobiliście że Związku dojną krowę....

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Ogólnie turniej zagrany fatalnie. Patryka rombla teraz trzeba już zwolnić żebyśmy nie dostali -40 od Szwedów. Przybylski to totalna masacra. To co Arek dzisiaj zrobił to było coś nie do wyobrażenia. Mam nadzieje że nic powaznego nie stało sie gendzie......

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Nie wiem gdzie autor widział dobrą obronę w poprzednich meczach. Stosunkowo niewiele bramek straconych to głównie zasługa bramkarzy i nieudolności przeciwników. Rosjanie zagrali na odrobinę wyższym poziomie i nie było czego zbierać.

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Powroty do kadry. Patryk Rombel wybrał szeroki skład na turniej w Argentynie

  Kiedy trenerem został Rombel spodziewałem się odważnych decyzji kadrowych, a konkretnie to stawiania na młodych wyróżniających się w lidze. Tymczasem, jak jest każdy widzi. Ok, rozumiem, że na mistrzostwa europy nie mogą jechać sami, więc kilku (3-5) starszych trzeba powołać. Swoją drogą ciężko na dziś wyobrazić sobie kadrę bez Chrapka, Syprzaka, Krajewskiego czy Daszka. To w sumie nasi ostatni z medalistów. Nie rozumiem jednak po co nam Kilku bezbarwnych 28 czy nawet 30 paro latków? Tymczasem kilku naprawdę ciekawych zawodników nie powołano. Czego my się boimy i co myślimy, że niby ugramy tymi powołaniami coś więcej w Szwecji? Młodymi ugramy może mniej na dziś ale więcej na przyszłość. Mamy mistrzostwa u siebie za nieco ponad 3 lata i o tym myślmy. Teraz szczegóły.
  Bramka:
  Również nie rozumiem powołania dla Malchera, gdzie Wyszu jest w rezerwie. Ok ma on też swoje lata, a Lemgo gra słabo ale Wyszu jest mocnym punktem i gra na wysokiej skuteczności. Poza tym u bramkarzy z metryką to często różnie bywa. Loczek i Hubert - bez nich ciężko sobie wyobrazić nasza bramkę.

  Pivot:
  Kolejne powołanie, którego nie rozumiem to Walczak. Lubecke jest cienkie od 3 sezonów, aż przykro patrzeć, a statystyki indywidualnie Walczaka sprawdźcie sami. Dla porównania Lipsk Gębali jest w czubie Bundesligi, on sam jest podstawowym kołowym w ataku i rzuca ze skutecznością prawie 92%. Gra też w obronie. Dalej Syprzak, trudno żeby go zabrakło. Dawidzyk inwestycja na przyszłość.
  Za to zupełnie nie rozumiem braku powołania dla Klimkowa. Warunki fizyczne jak marzenie, silny jak tur, a do tego gra sporo w lidze. Interesuje się nim Vive, co już na pewno o czymś świadczy. Można też spróbować Salacz. Obaj młodzi, wysocy i silni.

  Lewe skrzydło:
  Nie czepiam się, jeden doświadczony i ograny potrafiący grać na 2 w obronie, a drugi młody i perspektywiczny.

  Prawe skrzydło:
  Skoro Mauer sam odbił od kadry, to ciężko się przyczepić do trenera o wybór na tę pozycję, Moryto niepodważalny lider, Bondzior podobnie jak Jarosiewicz. Zobaczymy, co z Daszkiem ale dopóki nie złapie maks zdrowia i formy, to nie ma sensu go brać do Szwecji. W odwodzie jest Komarzewski w kadrze B.

  Najwięcej zastrzeżeń mam, co do całego rozegrania.

  Środek:
  Cieszy mnie powołania Olejniczaka. Za to zupełnie nie rozumiem powołania dla Pilitowskiego i Morynia. Obaj grający mocno w poprzek, słabe warunki fizyczne, nie stanowią zagrożenia rzutem z 2 linii. Kondratiuk dostaje 2 szansę, dobra rozumiem to, bo każdy na nią zasługuje. Pilitowski sprawdzany już przez Bieglera, efekty widzimy. Za to bez powołania jest np. Zieniewicz, zawodnik dynamiczny, z bardzo mocnym rzutem, jeden z niewielu młodych potrafiący atakować prostopadle w strefę. Właśnie taki środkowy jest nam najbardziej potrzebny, a nie taki, który będzie grał na alibi. Wiem, że w Opolu gra na połówkach ale taka jest tam potrzeba. Ja go widzę na środku, bo uważam że tam może być najlepiej wykorzystany jego potencjał. Podobnie Zarzycki.

  Lewe i prawe rozegranie:
  Pozwólcie, że nie będę już oceniał indywidualnie każdego zawodnika, bo to i tak nie ma sensu. Napiszę krótko, że całkowicie nie rozumiem powołania dla całego prawego rozegrania. Każdy z tych chłopaków swoje już przeszedł, każdy dostał po kilka szans i niczym konkretnym na + już nas nie zaskoczą. Każdy z nich ma za to swoje słabe strony, co widzieliśmy chociażby podczas mistrzostw we Francji albo innych meczach kadry. Na tej pozycji naprawdę postawmy na młodych, wiele tu nie ryzykujemy. Adamczyk, Działakiewicz, a do tego Majdziński gdy tylko zacznie grać po kontuzji. Z nich wybierajmy.
  Na lewym rozegraniu rozumiem powołanie dla Łangowskiego, Chrapek gra w zasadzie w obronie. Za to nie rozumiem powołania dla Gendy, który fakt jest po kontuzji ale wcześniej jakoś nie błyszczał w średniaku 2 Bundesligi. Poza kadrą są za to Sićko i Przytuła.
  Tyle ode mnie. Na koniec zapytam raz jeszcze, na co czekamy polska kadro narodowa i po co nam przebrzmiałe nazwiska, które nas niczym już nie zaskoczą?

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Układ Rombel - Skórski ? Pewnie tak, im mniej na treningach w Puławach zostanie tym mniej pretensji Prezesa Witaszka. Trzeba sobie pomagać. To samo było, kiedy kolega Skórski był w Opolu. Ale kosztem jakiego poziomu? Moryń, Dawydzik, Szyba? Rozumiem, że Puławy to już głęboki wschód, ale te nazwiska w rozgrywkach ligowych to już Ukraina. Zgadzam się z kolegą poniżej, że opolski misiek to już dla własnego zdrowia powinien zostać w domu. Pozostała opolanka to już tylko kadra B z sympatii prowadzącego.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  @Cbc: Niestety Jogi jest nadal bez formy i to powołanie to brak rozeznania pana Rombla. Podobnie sprawa wygląda z Podsiadłą :(

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Żużel. Fatalne informacje. Linus Sundstroem walczy o życie!

  Walcz Linus. Zdrowia

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Brawo Żabojady!

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Od razu ósmy garnitur :D
  Tyle było głosów, że i tak zdemolują wszystkich rywali. Przyszedł poważny przeciwnik i przegrywają 10 punktami, nie mając pod koniec absolutnie nic do powiedzenia. Amrykanie najwyżej skończą na 5. miejscu. Oby to była zapowiedź podobnej klęski w Tokio. To jest jeden z moich najpiękniejszych dni w tym roku :)

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  słabe byli to mają pecha

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Mistrzostwa świata w koszykówce. 1/4 finału. Wielka sensacja! Francja pokonała USA! Złe wieści dla Polski

  Absolutna racja 10/10. No, A Francuzom należą się brawa za walkę i zaangażowanie. Nawet na 14 sekund przed końcem przy prowadzeniu dychą walczyli o przechwyt. Amerykanom przyda się zimny kubeł na łeb i to nie tylko w koszu. Nie jest ważne jakim składem grali. Wynik idzie w świat. Ich miny na ławce i łzy w oczach co niektórych, to bezapelacyjnie bezcenny widok.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  No i jeszcze jedno, co do wizerunku medialnego pgnig superligii... strona internetowa pgnig superligi zeszła na psy po zmianie. No ale oglądalność to jedyne co Kurskiego interesuje...

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Fenomen rodzima liga przebiła mistrzostwa Europy siatkarek, i to mecz naszych dziewczyn.Analitycy TVP to potrafią czynić cuda.

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  ciekawe na ile w tym prawdy z tą oglądalnością...

 • handball Wybrzeże napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Szok. Wyrazy współczucia dla rodziny. Niech mu ziemia lekką będzie [*].

 • handball Wybrzeże lubi Komentarz

  Piłka ręczna leży,nożna jest na dnie,hokej nie istnieje,narciarstwo alpejskie pod mułem,biatlon i biegi narciarskie obraz nędzy i rozpaczy.Trener kolarzy gwałcicielem.Ale szefowie tych związków mają się dobrze.

 • handball Wybrzeże napisał/a komentarz do Energa Wybrzeże Gdańsk szykuje wzmocnienia. Kluczowe będą rozmowy ze sponsorem strategicznym

  Zgadza się. Poza tym, przecież "zluzowały się" środki z kontraktów Kondratiuka i Jurkiewicza. Obaj mieli przecież ważne kontrakty i pieniądze z odstępnego za obu również wpłynęły. No ale nie chodzi w życiu o to, żeby liczyć pieniądze innych, tylko właściwe dbać o swoje. Nie mniej jednak w ich miejsce powinno pojawić się 3 nowych wartościowych graczy, żeby równowaga została utrzymana. Nie wiadomo jak Oliveira będzie wyglądał z formą po dłuższej przerwie. Tak więc, poza środkiem i lewą połówką, Zarząd powinien pomyśleć też o wzmocnieniu prawej, bo zanim Adamczyk dojrzeje do prawdziwego seniorskiego grania, to jeszcze trochę wody upłynie.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.