EQ Iskra - lubi

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Pierwszy gol z gry w drugiej połowie padł w 49.07 i przerwał 10 minutową passę bez gola. Krieger, który miał grać tylko w obronie jakby się nie zmieniał z naszymi 'playmakerami' sam by te Kosowo rozstrzelał. Będę to powtarzał jak mantrę, ale zwolnienie Dujszebajewa było największym błędem w naszym ostatnim reprezentacyjnym dziesięcioleciu i mam wielki żal do wielu dziennikarzy jak i kibiców, którzy urządzili na niego istną nagonkę. Z całym szacunkiem, ale jaki sens ma obecne ciąganie Szpery, Przybylskiego czy wielu innych. Kolejny selekcjoner robi ten sam błąd i bierze obecnie 'najlepsze nazwiska' zamiast budować kadrę na lata. Talant miał pomysł odciął się od wielu zawodników postawił na młodych jedyne czego potrzebował to czas, którego nie dostał, bo kibice przywykli do natychmiastowych sukcesów, a teraz mamy co mamy fartowne remisy z Kosowem, porażki z Izraelem i kompletny brak pomysłu na to wszystko.

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Swoją drogą ciekawy kontrakt Mieszkowa. Zobaczymy jak się będzie prezentował w LM i czy będziemy mieli czego żałować.
  Zacząłem robić statystyczno-rankingowe podsumowanie całego sezonu, ale na razie na moim profilu o półfinałach FF. Zapraszam.
  Myślę też o zaproponowaniu wszystkim, których interesuje LM zabawy na nowy sezon. Byłoby to połączenie mini menedżera z typerem (brakuje czegoś takiego dla kibiców ręcznej), opartego w części na moich rankingach, które skądinąd zamierzam rozszerzyć i ulepszyć tak, żeby jeszcze lepiej oddawały wartość zawodników i formacji, m.in. dodam punkty za przechwyty, bloki, zasłony zakończone bramką oraz ujemne punkty za straty czy faule w ataku.
  Chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie. Jeśli bylibyście zainteresowani taką zabawą dajcie plusa, a jeśli uważacie, że to poroniony pomysł - minusa :))

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Chłopie co ty bredzisz? Już tego czytać się nie da. To z jakimś innym obrońcą będzie dobrze a z Jurkiewiczem źle? Zastanówcie się co piszecie. Kaczka zna taktykę trenera, gra z młodymi w składzie rok (Karalek, Kulesz), a ze starymi jeszcze dłużej - a jak przyjdzie ktoś nowy to zanim załapie o co chodzi trenerowi to ten rok minie. Ta dziurawa obrona nie była winą poszczególnych zawodników, tylko dużą ilością kontuzji i ciągłymi zmianami w niej - bo jedni wracali, a wypadali drudzy. Do tego jesteśmy jedną z szybciej grających ekip w Europie - jeżeli mimo 33% obron bramkarza do przerwy jest wynik 20:16 (z Barcą o 3 miejsce) to świadczy o naprawdę bardzo szybkiej grze. Do tego często nasi bramkarze mieli "fatalne" dni. Filip w ogóle miał słaby ten sezon - nie mógł się odnaleźć po zabiegach - a Cupara potrafił wyjąć niesamowitą piłkę, aby za chwilę puścić farfocla rzuconego tam gdzie powinien on być! A w paru meczach gra w obronie wypadła rewelacyjnie, jeżeli tylko bramka trochę więcej pomagała. Wg mnie to byłby bardzo dobry ruch gdyby Kaczka pograł jeszcze u nas. Po co szukać jakiegoś gracza na rok do obrony - przecież zanim on załapie taktykę trenera, nie mówiąc o języku jeżeli to będzie obcokrajowiec, to minie właśnie ten rok - no i pytanie czy mu się będzie chciało aż tak angażować i uczyć tego wszystkiego jeżeli miałby rok pograć? Nie mówiąc o tym, że w meczach ligowych Kaczka spokojnie może pograć na środku, czy na lewym rozegraniu. nie mówiąc już o rozprowadzaniu kontr i szybkich wznowień.

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Żeby go czasem prezesem w Wiśle nie zrobili skoro ma takie znajomości :)

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Takie małe sprostowanie, bo rewanż oczywiście odbędzie się w Paryżu. Jednak również uważam, że Kielce mają szanse na zwycięstwo w tej parze i zanosi się na dwa kapitalne pojedynki. Dobry pierwszy mecz może ustawić te rywalizacje. Widmo odpadnięcia z LM i nie zdobycia mistrzostwa Francji może wprowadzić duże zdenerwowanie w szeregach Paryżan. Presja powinna być po ich stronie.

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Swoją drogą hasło "Onesta" mogłoby być dobrym pomysłem na nowego trenera. I nie mam tu na mysli samego Claude Onesty, a raczej jakiegoś mniej znanego (czytaj w zasięgu Wisły) trenera, który zna rynek francuski albo niemiecki, gdzie tych zawodników na wysokim poziomie są dzesiątki, jeśli nie setki i to wcale nie w czołowych klubach.
  Bo jak popatrzeć na transfery do polskiej ligi z klubów niemieckich (także 2. bundesligi) i francuskich, to w zasadzie wszyscy ci gracze się wyróżniali, a nie przychodzili jako jakieś światowe gwiazdy (Cleverly, Stojković, Knudesen, Olafsson, Halilbegović, Bruna, Galia, Slujters, Panić).

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Kiedyś były czasy, że się tutaj się spieraliśmy, czy Jachlewski, Wiśniewski, a może Krajewski? Czemu nie Wichary tylko Wyszomorski? Czemu Grabar? Na rozegraniu byli pewniacy, których obecność nie budziła dyskusji. Jedyne wątpliwości, jakie się pojawiały dotyczyły obsady prawego skrzydła.
  A teraz? Teraz nie ma się o kogo spierać. Nikt nawet nie zadaje pytania, czemu nie został powołany ten, czy tamten. Makowiejew, a nie ktoś inny? Takich pytań nie ma.
  Teraz jedyny pewniak to Chrapek. Swoją drogą, jakich czasów doczekaliśmy, że od Chrapka zaczynamy obstawianie rozegrania. A kto prócz Chrapka? Póki lepszych nie będzie, to Gębala jest pewniakiem. Życzyłbym sobie, aby jacyś inni zawodnicy weszli na wyższy poziom od niego, ale na razie takich nie widać. Łangowski, Genda, Sićko? Może ktoś nowy wyskoczy. A środek? Tutaj nawet trudno wymienić kogokolwiek. Może ktoś ma lepsze typy? Jeśli tak, to niech poda. Bida i tyle.

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Odwrócę pytanie i powiem: ,,Co wy wszyscy z tym Przybeckim ? ". Zawodnikiem był niezłym, ok, grał w Bundeslidze ok, w dobrych klubach ok. Ale pytam się - gdzie są jego osiągnięcia trenerskie ? Gdzie jego zdobyte medale ? Gdzie młodzicy, juniorzy których wytrenowal i puścił w świat, z którymi doborem zawodników i taktyką wygrał cokolwiek poważnego ? Z którym klubem, z którą reprezentacją zdobył na tyle doświadczenia żeby powierzać mu drużynę z czołówki Europy. Gdzie wiedza nabyta, wyuczona, zdobyta na ławce trenerskiej w meczach o stawkę ? Gdzie ? Przez kilkanaście miesięcy w Śląsku Wrocław ? Nie mam nic do Piotrka, ale rozmawiamy o wyborze trenera REPREZENTACJI kraju. Żeby znów nie było płaczu za pół roku ze wybraliśmy bo nie było nikogo lepszego na ten moment. Przybecki niech pokaże co potrafi jako trener, za parę lat być może będzie super gwiazdą trenerską . Na dzień dzisiejszy jako trener nie osiągnął NIC !!! Sorry.

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Specjalnie dla Szwedów powinni ściągnąć kwartet gejów przebranych w skórzane stroje amerykańskich policjantów, powinni być zadowoleni. A Niemcy to niech się martwią o swoje kobiety a nie o nasze, bo zdaje się, że czyhają na nie znacznie bardziej przykre niespodzianki niż uprzedmiotowienie.

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Jakiej homofobii? Niektórym widzę już totalnie się w głowach przewraca. Każdy gej, murzyn, żyd itd. może w Polsce funkcjonować na zupełnie normalnych zasadach. Nikt nie zabroni 2 gejom żyć razem, problem pojawia się tylko wówczas, gdy chcą brać śluby czy adoptować dzieci.
  Małżeństwo w polskiej kulturze i prawie jest związkiem mężczyzny i kobiety. Stąd też bierze się rodzicielstwo. Każdy gej może się ożenić z osoba płci przeciwnej. W tym sensie każdy traktowany jest wobec prawa jednakowo.
  Ale jeśli ktoś chce kopulować z kozą, tylko dlatego że w jego kulturze jest to normalne, to nie sądzę, by mu na to trzeba było pozwalać. I nie ma to nic wspólnego z homofobią, a właśnie z normalnością, jaka w dzisiejszej Europie wymiera.

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Powołujesz się no rozwój cywilizacyjny...
  A co ze zgodnością z naturą?!
  Gdzie byłbyś ty i my, i jaka byłaby cywilizacja, czy w ogóle by istniała gdyby np w Średniowieczu na równi z małżeństwami były zalegalizowane związki jednopłciowe?
  A może spotkałby nas los mamutów...
  Dlaczego działania wbrew naturze stają się normami w imię cywilizacji?!

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Panie Kazimierzu - może inaczej. Piszemy na forum dotyczącym męskiej reprezentacji w piłce ręcznej. Co roku w styczniu zasiadam przed TV, tak jak kilka milionów Polaków, i kibicuję naszej drużynie, oczekując jednak, że ta da mi powody do dumy z mojej narodowości. I niemal zawsze ta Reprezentacja te powody do dumy daję.
  Jako Polak jestem też dumny z naszego dorobku kulturowego. Nie jest może w Polsce idealnie, ale wszyscy możemy być dumni z tego, że w przeciwieństwie do krajów Europy zachodniej i północnej udało nam się uniknąć zatracenia pewnych tradycyjnych wartości. I cokolwiek złego nie działoby się przez lata w kościele, to jednak ten kościół wraz z wyznawaną przez niego religią przyczynił się do tego, że nasz kraj obronił się przez głupimi modami, dewiacjami i zboczeniami, które w wielu krajach stają się normą.
  I niech nawet one będą w Szwecji, Holandii, Niemczech, Hiszpanii normą - ale w Polsce ciągle mamy inne standardy. I dopóki w skutek naszych standardów nikomu o odmiennych poglądach, wyglądzie i orientacji nie dzieję się krzywda, dopóty każdy obcokrajowiec w Polsce powinien szanować normy, wynikające z naszej kultury, tak jak my szanujemy ich normy będąc zagranicą.
  Tylko tyle.

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  "Nie może, bo związek mężczyzny z mężczyzną nie jest traktowany na takich samych zasadach jak mężczyzny z kobietą" - a dlaczego miałby być? Przecież to zupełnie co innego. Kogo państwo ma ochraniać - obywateli - i to robi bez względu na ich wyznanie, orientację seksualną itp. Komu ma pomagać - wszystkim nie zdoła (w sensie ulg, czy pewnych dodatkowych przywilejów)?Tym którzy zapewnią rozwój społeczeństwa i jego przetrwanie - czyli przetrwanie państwa. A kto to zrobi pary homoseksualne czy heteroseksualne? Weźmy taką hipotetyczną sytuację - mamy trzy wyspy bez komunikacji pomiędzy sobą i na nich trzy społeczeństwa - gejów, lesbijek i par hetero - jak sądzisz na której wyspie po 100 latach ktoś przetrwa? Ile procent społeczeństwa to homoseksualiści? 1 czy mniej? Spośród moich znajomych - tych o których mogę to stwierdzić to jest dokładnie 0.2%. Nikt ich nie prześladuje, dyskryminuje ani nic takiego. Mam trójkę dorosłych dzieci (19,.20 i 26 lat) i w ich środowisku też brak jakiejkolwiek dyskryminacji ze względu na orientację - ale nikt nie lubi afiszowania się, wręcz ostentacji i wymagania dla siebie pewnych przywilejów bo jest się innym - czyli nikt nie lubi tzw, d...w bez względu na to kim oni są. A szanowanie pewnych tradycji narodowych, kultury nie jest niczym złym. Zacytuję pewnego klasyka:
  "Tym ładem- mawiał - domy i narody słyną,
  Z jego upadkiem domy i narody giną."

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Niektórzy tutaj buńczucznie pisali, że Kamil już jest najlepszym kołowym na świecie. Szczerze to czytałem to z niedowierzaniem. Nie można jeszcze Sypy stawiać przed Aguinagalde, Nodesbboe, Sorhaindo, Myrhola, Nilssona czy obecnie nawet Luki Karabaticia (oczywiście jeśli chodzi o ofensywę). Owszem w Wiśle wyglądał świetnie, ale jak widać nijak ma się zderzenie Wisły z naprawdę topowym Europejskim klubem. Po prostu na tle słabszych zawodników wyglądał dużo lepiej, ale w starciu z prawdziwymi tuzami wychodzą jego braki. Moja opinia jest taka, że najlepszym technicznie zawodnikiem jest zdecydowanie Duńczyk, jeśli chodzi o siłę rażenia to Nilsson (gość kończy praktycznie każdą piłkę, a i sporo ich łapie), a najwięcej do ofensywy zespołu wnosi Aguinagalde. Zresztą Hiszpan jest bardzo niedoceniany, ale zeszłoroczny sukces Bieleckiego to spora zasługa Hiszpana chyba nie ma drugiego takiego zawodnika na świecie, który tak umiejętnie wiązałby dwóch zawodników. Jego gra może aż tak bardzo na liczby się nie przekłada i w piłce ręcznej nie ma jakiś oddzielnych statystyk na udane zasłony itd. lecz większość zwykłych obserwatorów z boku powinno z łatwością wychwycić wkład Hiszpana w sukcesy Vive jak i reprezentacji Hiszpanii. Mam nadzieję, że kiedyś Kamil będzie takim Polskim Julenem i wierzę, że mimo trudnego początku ten rozwój będzie szedł w dobrym kierunku bo ma naprawdę od kogo się uczyć.

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Myslisz,ze gdyby Wisła miala 10-15 mln zl wiecej to sposob "budowania" druzyny wygladalby tak jak obecnie?


  Pewnie wówczas Wisła byłaby na poziomie VIVE.

  Twoim zdaniem lepiej sciagac zawodnikow pokroju Kevicia i uniknac ryzyka podkupienia przez inny, znacznie bogatszy klub, grajac tym samym 5-7 lat takim samym skladem?


  Moim zdaniem lepiej ściągać i jednych, i drugich. Z tym że ściągać z głową, a nie w ostatniej chwili, gdy "nagle" okazuje się, że brakuje ludzi do grania.
  Ostatnio Wisła przegrała Mieszkovem Brześć - czy to jest bogatszy klub od Wisły? Jak popatrzeć na ich skład, to tam nikt nikomu w metrykę nie zagląda - po prostu budują na najlepszym, co jest w ich zasięgu finansowym.
  Czy Pick Szeged jest bogatszy od Wisły? Jeśli tak, to raczej nieznacznie. A jednak udało im się zbudować bardzo mocny zespół.
  Wspomniane wcześniej Celje czy RK Zagrzeb budują na młodzieży, ale na swojej młodzieży, bo talentów mają ogrom. W Polsce niespecjalnie jest w czym wybierać, więc i ciężko obrać podobną politykę, licząc jednocześnie na jakąkolwiek lojalność zawodników zagranicznych.
  A co do samego budżetu - nikt nie wie, jaki on jest. Ale skoro nie ma z klubu żadnych informacji o pogorszeniu sytuacji finansowej (za to za poprzedniego prezesa były informacje o poprawie związanej ze spłatą rzekomych długów po Miszczyńskim), to jak to możliwe, że odchodzą drodzy: Eklemović, Ilyes, Toromanović, Sego, Nenadić, Lijewski czy Jurkiewicz, a przychodzą prawie sami zawodnicy na dorobku plus Zytnikov i Zelenović?

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Poza tematem. THW Kiel zakontraktowało właśnie 21-letniego obrotowego z...Brazylii! Podobno wielki talent - Rogerio Moraes Ferreira. Ma walczyć z Toft Hansenem i Wienckiem o grę na tej pozycji. Niby jakaś analogia do Kamila w Barcelonie ale jednak Kamil jest bardziej doświadczony - reprezentant Polski, ograny w rozgrywkach europejskich.


  Swoją drogą trochę słabe to zastępstwo Palmarssona ;)

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Powołanie? Do czego? Biegler ma zamkniętą kadrę w której znajduje się NAWET Orzechowski, który gra taką padlinę, że aż źle się patrzy. Siedzi sobie wygodnie w fotelu w Niemczech, popija niemieckie piwo i ogląda mecze Superligi, ale tylko te co transmituje Polsat Sport. Najgorszy selekcjoner od kiedy pamiętam...

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Ten mecz zrobił na mnie tak piorunujące wrażenie, że aż odzywam się po długiej nieobecności...
  Wiadomo było przed meczem, że Wisła stoi niemal na straconej pozycji przez kontuzję Jurkiewicza(nie tylko jego brakowało, a wiadomo jak wygląda sytuacja kadrowa po obu stronach, dla kogo osłabienia były bardziej bolesne).
  Świetnie się spisywał do czasu Corrales i dzięki niemu płocczanie mieli szanse.
  Wygrał zespół równiejszy, łącznie jednak trochę lepszy, aczkolwiek poziom zdecydowanie nie zachwycił. No niestety, przy tak znacznych osłabieniach nie da się zagrać tak, jak w pełnym składzie.
  Wspomniałem o piorunującym wrażeniu. Za to oczywiście odpowiedzialni są sędziowie. Z meczu, który powinien być arcyciekawy, brutalny, zaciekły ci 2 panowie zrobili farsę, która pasowałaby do meczu sparingowego co najwyżej. Karali za coś, co tylko oni widzieli, uznawali nieprawidłowe bramki, w drugiej części popełniali dziwne błędy(przynajmniej niekonsekwencje).
  W meczu było 17 kar. Poza denerwowaniem się na sędziowanie także liczyłem te sytuacje. Kopnięcie piłki przez Jureckiego, Faul Zelenovicia w II części, Nikcevicia na Rosiński, Racotei(za niego dostał 2 minut Piechowski) i Bunticia - 5 sytuacji spośród 17, w których w ogóle był faul taki naprawdę, żeby trzeba przerwać grę. W pozostałych 12(z czego w jakichś 8 na pewno) w ogóle nie było za co przerywać gry. Mam nadzieję, że owi panowie nigdy ważnego meczu nie poprowadzą, bo to są kpiny. Mogą jakimś juniorom sędziować, może się opamiętają i czasem się zastanowią za co dawać kary. Błędy inne to czasem można wybaczyć. Wiadomo - na żywo nie jest tak łatwo wszystko wychwycić(szczególnie rzuty stojąc w polu), lecz z karami przegięli wyjątkowo. Zabili mecz, który zaczął się naprawdę dobrze już w I części.
  Że też tak często mecze między naszymi dwiema najlepszymi drużynami muszą być skazane skandalami sędziowskimi(wystarczy tylko przypomnieć wejście Kwiatkowskiego z ławki i faul na Strleku, za który był wolny, słynne 5 kroków przed rzutem na koniec meczu Jureckiego, czy czerwoną kartkę dla Karola, za faul w ataku Tioumentseva na nim).
  W ogóle cały ten turniej Final4 PP był jakiś taki piknikowy(3 razy denna obrona w 1 drużynie i słaba w drugiej, a w finale obrzydliwe sędziowanie). Antypromocja dla handballu na całej linii. Bardzo szkoda, mam nadzieję, że reprezentacyjny turniej taki nie będzie, bo w ten sposób się promocji Euro 2016 nie zrobi.

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  w rewanżu w Kielcach z Vardarem Bielecki 8 Jurecki 7 bramek, dobry występ Szmala(cała druga połowa) itd wiec kilku Polaków tam gra i decyduje o formie drużyny

 • EQ Iskra lubi Komentarz

  Ja widział bym duet stworzony z zagranicznego trenera i młodego Polskiego :) idealnym połączeniem był by Martin Schwalb - Marcin Lijewski :) a dlaczego ?
  1) Chłopaki z reprezentacji są już przyzwyczajeni do języka niemieckiego podczas zgrupowań
  2) Lijek ze Schwalbem znają się nie od dziś i myślę, że zaprocentowało by to w późniejszym czasie jak Lijek by objął samodzielnie kadre :)
  3) Schwalb jest uznawany za jednego z najlepszych fachowców w swojej dziedzinie ;)