Blaszka Torun - lubi

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Jeszcze się sezon nie zaczął a Toruń już z nagrodami!:}

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  @InoRos
  Twoja drużyna Anwil,wydaje mi się że z Radomiem (i to u siebie) w listopadzie 2019 przegrała,czy ja też powinienem wyciągnąć względem niej takie wnioski?

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Czy nie tak dawno Sparta nie byla na łamach tego portalu przedstawiana jako wzór kontroli nad zawodnikami w kwestiach leczenia i przyjmowania suplementów? Rozumiem wiec, ze klubowy lekarz nie zna procedur albo uważa, ze Sparty one nie dotycza? Nie dziwie się, Rusko jest do tego w PGE ekstralidze przyzwyczajony.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  @Jaroslaw JK: A podobno barany mają przemówić w noc wigilijną???A tu jeden juz się znalazł

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  @Jaroslaw JK: stelmet! co? 6:0!

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Galewski, a może czepiłbyś się własnego podwórka? Odczep się od Torunia i zacznij pisać długi cykl pod tytułem "Lista wstydu SF" Ta lista przyćmi wszelkie inne listy wstydu.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Z większością zarzutów trudno się nie zgodzić. Polityka transferowa Termosa to jeden wielki dramat. A szkolenie za jego kadencji to jeszcze większy dramat. Jednakże polityka transferowa Sportowych Faktów jest równie tragiczna. Poczynając od zastąpienia śp redaktora Damiana Gapińskiego plotkarzem Ostafińskim, aż do niemal całej aktualnej obsady dziennikarskiej żużlowej sekcji SF która aktualnie składa się niemal z samych ignorantów. A kończąc na aktualnej szacie graficznej, zlikwidowanej blogosferze i kompletnie niefunkcjonalny forum. Dzisiejsze SF przy tym za czasów śp Gapińskiego, to totalny dramat i szczyt nieudacznictwa.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Deklasacja, pomimo całkiem przeciętnego meczu i tragicznej skuteczności zza łuku. Poczekajmy do meczu z Arką, to da nam odpowiedź jaką realną siłą dysponujemy.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Nie widzę powodu aby bać się w "naj, naj" lidze na świecie bać się paru zagranicznych juniorów. Kto ma kim jechać wystawi przecież dwóch polaków. Juniorów na ekstraligowym poziomie widzę na sezon 2020 sześciu, może ośmiu. Jak oglądam składających się trzy razy w łuk chłopaków, od startu na czwartej pozycji tracących dystans z okrążenia na okrążenie to zadaję sobie pytanie co oni robią w EL? Ci słabsi zaliczają często jedynie dwa biegi w tym juniorski. I czego mogą się ten sposób nauczyć? Mogą przecież na wypożyczeniu jeździć w pierwszej lidze przez rok choćby i 4 biegi obowiązkowe ( kwestia zmian regulaminu). Objeżdżą się i niech wracają. Jak długo "ekstraligowy" junior po ukończeniu 21 lat będzie w ekstralidze błądził jak dziecko we mgle albo od razu lądował ligę niżej? Talenty pokroju Zmarzlika, Pawlickiego, Smektały czy Woryny nie rodzą się co roku. Jeżeli chcemy rozwoju żużla także w innych krajach nie możemy się zamykać na juniorów zagranicznych. To inwestycja w przyszłość tej dyscypliny!

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  To ja się pytam - skoro nasz żużel jest taki wspaniały, czemu zatem boimy się wrzucenia 4 zagranicznych juniorów do ligi? Przecież poza Polską żużel ledwie zipie. A mimo to nasi juniorzy tak się boją ich zagranicznych odpowiedników? Coś tu chyba nie gra. Może dlatego mamy tylko 3 IMŚ, a Szwedzi, Anglicy czy Duńczycy mają ich tylu więcej??

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Widzę, że Pan Rusiecki wielkim przeciwnikiem z korzystania z zagranicznych juniorów. Ale załatwienie juniorowi polskiego obywatelstwa by mógł startować jako junior, to temu prezesowi nie przeszkadzało. Nie, nie przeszkadzało, bo to było na korzyść jego klubu. Mnie też ten przepis się nie podoba, ale jednak to zmusi naszych juniorów do lepszej pracy i by pokazać im, że nie są takimi "gwiazdami".

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Jak to jest, że gdy w połowie 2018 Ekstraliga głosowała nad powrotem do KSM i wynik był 7-1, to wówczas 7 głosów to było za mało, a teraz wystarczy 5-3 ?
  Czy w tym hotelu na godziny zwanym Ekstraligą, panują w ogóle jakieś zasady ?

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Ex senator Termiński popełnił już chyba wszystkie możliwe błędy w prowadzeniu zespołu. Począwszy od pierwszego sezonu, przed którym dopuścił do odejścia Emila Sajfudinowa żeby go zastąpić Griszą Łagutą. A potem było jeszcze gorzej. I nie ma się co dziwić, że autor spadku "Apatora który nigdy nie spadnie" dostał w wyborach czerwoną kartkę.
  Żeby odzyskać choć część zaufania od toruńskich kibiców nie wystarczy zbudowanie mocnego składu w PLŻ1 i ewentualny szybki awans. To stanowczo za mało. Od kilku lat Termos karmił nas wizjami o prężnie rozwijającej się toruńskiej szkółce, z której za chwilę wyskoczą juniorzy z których będziemy dumni. Trzeba tylko chwilkę poczekać. 5 lat minęło i ta chwilka już się skończyła. A na juniorce kogo mamy ? Bojaźliwego IKSa w ostatnim roku juniorski a potem koniec kariery oraz importowanych Curzytków. Co innego nam obiecywano.
  Już 2 lata temu pisałem, że za rządów Termosa nic dobrego nas nie czeka. I podtrzymuję zdanie.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Noe zgadzam sie z jedną tezą. Chris Holder nikogo nie zawiódł bo wszyscy w Toruniu wiedzą że to zawodnik drugiej linii i tak był kontraktowany. Do spadku przyczynił się najbardziej Jacek Frączak i jego decyzje (Norbert niewypał Kościuk, junior niewypał nie umiem jeździć na żużlu i wieczne żonglowanie składem) plus kontuzja Rune Holty. ostatnią cegłę i to sporą dołożył Niels nie wiem co się dzieje Iversen. To są winni spadku. Holder jeździ na takim poziomie od kilku lat ale w Toruniu cały czas w niego wierzą. Oby jeszcze odpalił.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Kościuch popełnił błąd przechodząc do Ekstraligi, a Toruń popełnił błąd nie stawiając konsekwentnie na Holtę po jego powrocie z kontuzji.
  Co było do przewidzenia, bo ze swoim momentem startowym Kościuch nie ma czego szukać w Ekstra. Podobnie rok wcześniej było z Gomólskim.
  Wystarczy popatrzeć na średnie, Kościuch w 30 biegach wykręcił 1,033 a Holta w 31 biegach 1,355.
  Niestety presja środowiska, kibiców i dziennikarzy przerosła najpierw Frątczaka a później Krużyńskiego.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Kościuch miał wymarzony początek startów w Ekstra dzięki kontuzji Holty. I zawodził na całej linii. Na MA przegrywał nawet z juniorami gości.
  Jak już gdybamy, to może gdyby nie kontuzja Holty to bez Kościucha może by się udało.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Regulamin Przynależności Klubowej w Sporcie Żużlowym
  Rozdział 7Kontrakty zawodników sportu żużlowego
  Art. 235.
  Art. 235.1.Jeżeli w okresie ważności kontraktu, także zawartego przed wejściem w życie przepisów niniejszego regulaminu, strony dokonają jakiejkolwiek zmiany jego treści, kontrakt winien z datą wprowadzenia zmian zostać dostosowany w całości co do treści i formy zgodnej z przepisami niniejszego rozdziału dla danej klasy rozgrywkowej. Zmiana formy opodatkowania zawodnika, bądź danych stron kontraktu nie stanowią zmiany treści kontraktu w rozumieniu postanowień zdania poprzedniego.2. Jeżeli w okresie ważności kontraktu, klub awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej lub jest zdegradowany do niżej klasy rozgrywkowej, strony są zobowiązane do dostosowania obowiązującego kontraktu w całości co do treści i formy zgodnej z przepisami niniejszego rozdziału dla danej klasy rozgrywkowej w terminie do 14 listopada danego roku.3. Dostosowanie treści kontraktu, o którym mowa w ust. 2, nie jest zwolnieniem zawodnika w rozumieniu przepisów niniejszego regulaminu, co oznacza, że nie ustaje dotychczasowa przynależność klubowa zawodnika, ustalona na okres trwania obowiązującego kontraktu.


  Doyle ma ważny kontrakt. czyżby klub mógł mu zmienić kontrakt w/g przepisów 1. ligi, w tym finansowych?

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  2. Jeżeli w okresie ważności kontraktu, klub awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej lub jest zdegradowany do niżej klasy rozgrywkowej, strony są zobowiązane do dostosowania obowiązującego kontraktu w całości co do treści i formy zgodnej z przepisami niniejszego rozdziału dla danej klasy rozgrywkowej w terminie do 14 listopada danego roku.
  Strony są zobowiązane, a nie tylko mogą. Jeżeli nie podpisze, to nie ma pozwolenia na starty w Polsce.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  I po co te zaczepki? My 3 lata temu też byliśmy w Nice. Możemy się nie lubić i czasami podogryzać, ale trzeba przyznać, że do Torunia jeździło się z największym smakiem, bo zawsze było ciekawie. Mimo wiadomo jakich relacji między Toruniem, a Włókniarzem, chciałbym żebyście szybko wrócili, bo te mecze miały swój "smaczek", a pańskie zaczepki do kibiców z Torunia uważam za żałosne, jeśli oczywiście nie jest pan jakimś typowym trollem, który wchodzi tylko po to żeby powyzywać.