Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • jtd napisał/a komentarz do Krajobraz po blamażu. Wciąż wszystko w rękach Polaków

  Drobna korekta: turniej powiększono z 16 do 24, w Egipcie (MŚ2021) będą 32 drużyny.

 • jtd napisał/a komentarz do ME 2018: Biało-Czerwone poza turniejem. Mimo ambitnej pogoni Szwedki były lepsze

  Przed mistrzostwami słyszę: mamy potencjał, teraz też słychać: nie wykorzystaliśmy potencjału albo - trener nie wykorzystał potencjału kadry. I szukam tego potencjału: najpierw u ekspertów czyli buków - ci widzieli nas przed ME na 13-14 miejscu ( i takie też zajmiemy); to może mamy mocne drużyny klubowe - w rankingu EHF z lipca znalazłem nas na 12 miejscu, na jesieni mistrz kraju (w 18-osobowej kadrze ma 7 zawodniczek) przegrywa u siebie w kwalifikacjach do LM 15-oma z mistrzem Niemiec a później odpada z pucharu EHF z czwartą drużyną ligi francuskiej, to może vice- i lider tabeli - niestety on przegrywa z 5 drużyną ligi duńskiej 12-oma. To może nasze reprezentantki stanowią o sile mocnych klubów:
  wśród około 400 zawodniczek, które zagrają na wiosnę w LM i pucharze EHF znalazłem 4 kadrowiczki przy czym 2 to zmienniczki. To może mamy silne
  reprezentacje młodzieżowe i juniorskie, sprawdzam - prawie wszystko przegrywają.... Do kroćset... to gdzie ten potencjał?

 • jtd napisał/a komentarz do Challenge Cup kobiet. MKS Perła - Rocasa: lublinianki w potrójnej koronie!

  I to jest Patriotyzm ! (nielokalny). Dzięki Kibicu z Polski.
  ps. w 2000 r. na jesieni, w 3 rundzie eliminacji do fazy grupowej LM odpadliśmy jedną bramką z Gyori Graboplast (z Anitami: młodziutką Gorbicz i Kulcsar - wkrótce tragicznie zmarłą) a na wiosnę 2001 był puchar EHF.

 • jtd napisał/a komentarz do Zmiany w Perle Lublin. Klub szykuje się na Ligę Mistrzyń

  WZMOCNIŁ to się chyba pan redaktor (z małej) na wczorajszym grillu.
  Rozumiem, że ten (pseudo)artykuł tu i teraz ma służyć "poprawie" koncentracji
  zawodniczek (i kibiców) przed finałem CC: Czuję, że"rozwalimy" LM z takimi wzmocnieniami - choćby zawodniczka, która nie może się przebić w 9 drużynie ligi francuskiej.

 • jtd napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet: Perła już w koronie! Dwudzieste mistrzostwo Polski lublinianek

  Najważniejszy cel w sezonie - zrealizowany. Brawa i Gratulacje !
  I prośba na przyszłość - mistrzostwa zdobywamy tylko z polskimi trenerami/trenerkami i niech tak zostanie.

 • jtd napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Kobiet: nowego mistrza poznamy już w środę?

  Finał PP wcześniej o 2 godz.45 min. Chociaż tyle...

 • jtd napisał/a komentarz do Challenge Cup kobiet. MKS Perła - Ardesen GSK: lublinianki zameldowały się w finale!

  We wtorek losowanie gospodarza pierwszego meczu (jak co roku).

 • jtd napisał/a komentarz do Sensacyjny remis Polaków! Piłka ręczna na tak

  Sport jest piękny a wczoraj wieczorem był przepiękny, może jednak nie będzie tak żle z naszym reprezentacyjnym handballem. Najważniejsze, że w tym zespole, w pierwszym meczu o punkty, było już widać Team Spirit. Nazwiska nie grają, liczy się zaangażowanie, charakter, wola walki, dobra taktyka. Brawo ! I budzi się wiara u kibiców, dopiero teraz przeczytałem komentarze przedmeczowe sprzed kilkunastu godzin, niektóre brzmią jak z kosmosu: "bertus" a jak twoje pachy, zatkało kakao?

 • jtd napisał/a komentarz do Kram Start - MKS Selgros. Lublinianki po 23 latach poza podium mistrzostw Polski! Brąz dla elblążanek

  Pardon, jeżeli ja wg ciebie nie jestem obiektywny, to Ty (Montana) jesteś wg mnie meganieobiektywny. Ani razu nie napisałem, że trener Włodek nie robiła błędów. Ale wolę mistrza z błędami trenera z krótkim stażem niż to co jest teraz.
  Do tego miały doprowadzić wymuszane przez Ciebie i spółkę zmiany? Więc jesteś współwinny. "Nie nadaje się do trenerki na wysokim poziomie" - a kto się nadaje. Oświeć. Nasuwa się analogia do naszej męskiej kadry, na której przebudowie poległ tak uznany trener jak Dujszejbajew, Nie jest to proste zadanie. A my za Włodek/Marzec przebudowywaliśmy kadrę i mieliśmy 3 razy mistrza. Kiedy będzie następny? Byzdra, Pielesz, Pałgan, Jelic, Obrusiewicz, Paluch odeszły , dwa lata obniżonych lotów, przebudowa a teraz znowu nikt nie może sobie poradzić z obroną Zagłębia. Nie przepadam za Karkut jak większość w Lublinie ale kto nauczył "nowe" obrony 3-2-1, Kulesza? Więc bądźmy obiektywni. I nie jestem, niestety, spokrewniony z Włodek. Jako "zwykły" kibic znam ją od 20 lat tylko z wysokości trybun MOSiRu a teraz Globusa. Ale nie lubię jak się po kimś "jeżdzi", mówi o mnóstwie błędów ale bez konkretów. Podobnie było ze "słabym" Bieglerem: "zawodnicy sami grali" i zdobyli brąz w Katarze. To dlaczego za świetnego Dujszejbajewa tak nie mogli grać.

 • jtd napisał/a komentarz do Kram Start - MKS Selgros. Lublinianki po 23 latach poza podium mistrzostw Polski! Brąz dla elblążanek

  A ten dalej swoje - z uporem maniaka (Montana): "bo Sabina zła była".
  Następny, po Oli, konsument dużych ilości masła. Kibicu, zajrzyj do swoich postów sprzed kilku miesięcy: tu na tym portalu byłeś inicjatorem zwolnienia Włodek, póżniej się tym nawet chwaliłeś a droga do sukcesów w LM wg Ciebie została otwarta. A po info o transferze Achruk: autostrada . Jak dla mnie to ty tez jesteś jednym z autorów klęski tego sezonu. Zarząd można odwołać, trenera zwolnić a co Tobie można zrobić? Kibicem jesteś na pewno świetnym, oddanym tradycji klubowej ale do rządzenia i zmian to Ty nie masz ręki A i pamiętam co pisałeś
  o Karkut i Zagłębiu - i na czyje wyszło - po dwóch słabszych sezonach i 7 miejscu teraz vice i Puchar. A my? Tak wiem, trenerka słaba była, przez 3 lata jechała na paliwie od Jankowskiego, samograj, taca i tym podobne dyrdymały i LM nie zawojowała. Ciekawe kiedy teraz zagramy w LM. Przeczytaj uważnie mój post poniżej: tam jest skład, który zdobywał mistrza w 2013 (za Jankowskiego) i po 3 latach, w 2016 (za Włodek); jak znajdziesz różnice to zadzwoń.
  ps. I nie Szymczyk tylko Szymczuk, Dariusz zresztą.

 • jtd napisał/a komentarz do Kram Start - MKS Selgros. Lublinianki po 23 latach poza podium mistrzostw Polski! Brąz dla elblążanek

  No nie, tego nie można czytać spokojnie, co Ci ludzie jedzą, że mają taką sklerozę, Tobie Oli znowu coś się ...oli. Niedługo Włodek zacznie odpowiadać i za klęskę wrześniową. Lata świetlne przed innymi?... 10/11 - srebro, 11/12 - brąz, 12/13 - złoto: w 1 meczu u nas cały czas przegrywamy z Zagłębiem, w 50 min. kontuzja Majerek, musi wejść rezerwowa Konsur... i rzuca 3 kolejne bramki a Zagłębie się już nie podnosi. Podstawowy skład, który w 2013 zdobywa mistrza: Wojtas, Stasiak, Małek, Majerek, Rola/Kocela, Damięcka (Wilczek) i Gawlik/Czarna, odchodzą/kończą Stasiak i Wilczek, od września dochodzą: Gęga, Drabik,
  Szarawaga, Skrzyniarz, Syncerz, Dzukeva, Kozimur a na początku października Włodek zostaje I trenerem. Podstawowy skład, który po 3 latach w 2016 wygrywa (3/3 za Włodek) mistrzostwo: Gęga, Skrzyniarz, Mihdaliowa, Kocela, Drabik, Quintino, Gawlik/Dzukeva ( Niedzwiedż nie liczę bo prawie nie grała).Widzisz różnicę i przebudowany skład - same się tak rozwinęły? O problemach finansowych, kontuzjach i wąskim składzie nie wspomnę ale pamiętam mecz w LM w Bukareszcie gdy graliśmy w 8 z debiutantką Charzyńską... na kole.
  Koledze kibicowi poniżej radzę nie martwić się o karierę Włodek bo docenił ją niejaki Krowicki , pofatygował się do Lublina i namówił na Kadrę B. Trudno też dziwić się Włodek, że nie ogrywała Rosiak skoro ta uległa kontuzji przed sezonem i nie grała do meczu w Szczecinie - już za Hrupca. Odpadliśmy z amatorkami z Włoch - to fakt, który nie powinien mieć miejsca, mecz miał się sam wygrać, tekstu red.MP nie wspomnę, to siedziało w głowach. Przegrywaliśmy trzema, dogoniliśmy,
  5 min. przed końcem prowadziliśmy dwoma i nasza reprezentacyjna skrzydłowa marnuje setkę, trzy błędy techniczne i przegrywamy jedną. Następnego dnia wygrywamy dwunastoma z mistrzem Słowacji. Od kilku lat staliśmy w miejscu czy wręcz się cofaliśmy? I zdobywaliśmy 3xmistrza. To ja zawsze chcę się tak cofać zwłaszcza po tym sezonie gdy mocno "poszliśmy do przodu" ... lądując (za strona klubową) na 4 miejscu. A może my właśnie przebudowywaliśmy skład .Więc "następnym razem zanim coś mądrego napiszesz to zastanów się czy aby na pewno to jest mądre".

 • jtd napisał/a komentarz do MKS Selgros - Metraco Zagłębie. Kosztowna porażka lublinianek, mistrz Polski dalej od obrony tytułu

  Dla tych co nie byli na meczu: druga połowa, 7-minutowy przestój bez bramki ale rzucamy 3 kolejne i prowadzimy 14:11, Zagłębie w odwrocie i wtedy nasz bałkański geniusz trenerski ...bierze czas ( na pewno ucieszyła się ...Karkut), jeszcze zaraz bramka z karnego Kozimur, czerwona dla Maric i przez następne 16 minut rzucamy 1 (słownie: jedną ) bramkę,... trener następny czas bierze 31 sek. przed końcem. Trener na Bałkany oprócz walizek niech nie zapomni wziąć jeszcze swojego pomagiera, który przed każdym meczem swoimi widowiskowymi i intensywnymi rozgrzewkami robi super robotę dla ...rywali. A i jeszcze proszę nie zapomnieć o Bozović: gramy bez bramkarki, Bozović ma piłkę i oddaje rzut w ręce Maliczkiewicz, która oczywiście korzysta z okazji i wpisuje się do protokołu.
  A może jeszcze na Bałkanach potrzebują gdzieś sędziego koszykówki bo o ręcznej to nasz Prezes nie ma żadnego pojęcia (sorry, przed nominacją znał Nabożną).

 • jtd napisał/a komentarz do Puchar Polski kobiet: sześć bramek zaliczki Kram Startu (wynik)

  Pardon Oli ale znowu się nie zgodzę. Mamy młode, bardzo perspektywiczne zawodniczki tylko trzeba je dobrze ustawić a przede wszystkim dać im grać.
  ...jedyny udany transfer to Nocuń - wolne żarty. Charzyńska już u Włodek grała więcej
  a u Hrupca tylko czasami w obronie. Ta dziewczyna ma już "monteksowy" charakter na boisku , potrafi już grać na każdej pozycji w obronie, jest uniwersalna a debiutowała w LM z CSM w Bukareszcie na pozycji .. kołowej i sobie radziła.
  Nocuń - duży talent, bardzo szybka, ma dobry PR ale musi jeszcze poprawić grę
  w obronie i lepiej wypadać w meczach z trudniejszymi rywalami. Rosiak - left back to jej pozycja, piękny atomowy rzut, zmienniczka Gęgi.

 • jtd napisał/a komentarz do Puchar Polski kobiet: sześć bramek zaliczki Kram Startu (wynik)

  ...lata zaniedbań Pani trener? ...Oli, chyba coś Ci się pierd....Dla przypomnienia: 3xtrener=3xmistrz. I to przy wymianie kadry z "ikon" na nowe zawodniczki , młodsze, przy problemach kadrowych, o finansowych nie wspominając itd. Oczywiste zlekceważenie Włoszek, później same wyjazdy , porażka 3ma w Gdyni i wylot. Może być gorzej? Tak, teraz jest gorzej. Gramy coraz gorzej. jeszcze w październiku wygraliśmy w Szczecinie i z Zagłębiem, w listopadzie porażka jedną w Elblągu a teraz, można powiedzieć, że Elbląg leje nas już regularnie, "historyczne" pierwsze zwycięstwo Koszalina, ledwo, ledwo w Kielcach.
  Widzisz jakąś głębsza koncepcję w grze oprócz masy rzutów oddawanych przez dysponująca miękkim nadgarstkiem ale przeciętną i bez charakteru Bozovic , z reguły ze skutecznością 20-30%. My, czyli Montex, tak nigdy nie graliśmy.
  Rola zawodniczek? Gęga rzucała pierwsza karne, przyszła Bozovic i zmiana.

 • jtd napisał/a komentarz do MŚ 2017: sensacja! Węgrzy pokonali Duńczyków i zameldowali się w ćwierćfinale

  No nie przesadzajmy z tym trenerem ale fakt: Lekai'a poprzedni trener w składzie nie widział.

 • jtd napisał/a komentarz do MŚ 2017: pojedynek bramkarzy i kolejna niespodzianka. Katarczycy pokonali Niemców i zagrają w ćwierćfinale!

  Dwa lata temu w ćwierćfinale też Katar wygrał dwoma ale wtedy mieli jeszcze Markovica i ...sędziów.

 • jtd napisał/a komentarz do MŚ 2017: sensacja! Węgrzy pokonali Duńczyków i zameldowali się w ćwierćfinale

  Dziś MVC Sabate - świetne zestawiony skład i świetne zmiany.
  A tymczasem Niemcy przegrali z "katarem".

 • jtd napisał/a komentarz do MŚ 2017: sensacja! Węgrzy pokonali Duńczyków i zameldowali się w ćwierćfinale

  W pierwszej połowie Lekai, w drugiej Balogh i Jamali, w końcówce Csaszar, przez cały mecz Mikler i zamiast igrzysk w Zakopanem obejrzeliśmy sensację.
  Czyli jednak z Węgrami da się zrobić wynik.

 • jtd napisał/a komentarz do Turniej w Eldzie: zabrakło naprawdę niewiele. Reprezentacja Polski bliska pokonania Hiszpanek

  Chyba najlepszy mecz Gęsi od dwóch lat tj. od meczu z Metz (na 7 kolejnych bramek 6 było Marty); za pierwsze dwa mecze na pewno na plus Szczecina;
  jeżeli zagramy w obronie tak jak w pierwszej połowie z Hiszpankami to punktów trzeba szukać z Francuzkami i Niemkami, choć Niemki prezentują się solidnie: wczoraj remis ze Szwedkami a dziś w rewanżu... odrobiły 10 bramek do Szwedek i też zremisowały.

 • jtd napisał/a komentarz do Walentyna Niesciaruk: Zabrakło nam zmienniczek

  ps. Redakcja nie spać - Krowicki powołał 18-tkę, jest Nosek, Rosiak, Kozłowska , nie ma Gęgi (?).

 • jtd napisał/a komentarz do Walentyna Niesciaruk: Zabrakło nam zmienniczek

  Nie było tak żle, na pewno na plus Wiercioch, Vala, Michałów i w 2 połowie Stasiak.

 • jtd napisał/a komentarz do MKS Selgros - Energa AZS: zdecydowany triumf mistrzyń Polski. Debiut Ivany Bozović

  Bozovic to chyba nie wzmocnienie a uzupełnienie składu przez wolną (bez klubu) i znaną trenerowi zawodniczkę. Raczej wzmocnieniem nie jest transfer trzeciej/czwartej zawodniczki z 6-go klubu ligi rumuńskiej a wcześniej drugiej LB w Lokomotivie Zagrzeb do mistrza kraju. Ceńmy się trochę.

 • jtd napisał/a komentarz do Rumunia - Polska. Euro coraz dalej! Polacy polegli w Rumunii!

  Oj, trochę niekonsekwencji w niektórych z nas: za Bieglera jeżdżono po trenerze jak po łysej kobyle a mecze wygrywali sami zawodnicy, nie miał prawa nikt inny go zastąpić (po honorowym odejściu) tylko Dujszebajew. A teraz po pół roku trener nie ma kim grać, wina słabych zawodników. A prawda jak zawsze leży pośrodku: Biegler nie był taki zły, obrona funkcjonowała dobrze, grał przeważnie bez środkowego rozgrywającego, asem od ataku nie był ale zawodnicy też sami nie wygrywali meczów bo dlaczego teraz nie wygrywają sami, Dzidzi brakuje? Dujszebajew to bardzo dobry trener ale do bardzo mocnych kadrowo zespołów, tylko takie trenował: Ciudad, Atletico i Vive, z kadrą Węgier już nie wyszło. Musi mieć naście gwiazd, zademonstrować siłę wymieniając po 15 min. całą szóstkę w polu. Z gwiazdorami sobie radzi. Z drużyną tylko z kilkoma gwiazdami - już nie.
  Jakie rozwiązanie? Zmiana trenera - nie wchodzi teraz w grę, wkrótce MŚ we Francji więc wszystkie ręce na pokład, pełna mobilizacje na majowo-czerwcowe mecze i zobaczymy wtedy.

 • jtd napisał/a komentarz do Sabina Włodek odwołana z funkcji trenera MKS-u Selgrosu Lublin

  Przede wszystkim podziękowania dla trener Włodek (i trener Marzec), statystyka nie do pobicia: trzy pierwsze sezony jako 1 trener i trzy tytuły mistrzowskie i to w klubie o stale niestabilnej sytuacji finansowej, przyszłości zależnej od przychylności radnych i prezydenta, mało operatywnym zarządzie (sponsorzy, kadra - teraz zostaliśmy z 1 bramkarką), "szczupłej" kadrze (bo finanse i kontuzje)
  i w trakcie odmładzania drużyny. Dzięki za Martę Gęgę ( po odejściu Wojtas), Agnieszkę Kocelę i Asię Drabik, pokazanie, że Alesia też potrafi grać w obronie.
  Teraz trener zagraniczny. Taki akurat był wolny - po klapie finansowej Ploesti i odejściu podstawowych zawodniczek. Na pewno nie zna naszej ligi, na pewno nie mówi po polsku czyli ruch odwrotny niż w repezentacji, CV niezłe choć w LM z Podravką z wieloma reprezentantkami w składzie bez sukcesów, póżniej amatorki z Koka Varazdin i rok w niezlej lidze rumuńskiej i 6 miejsce z Ploesti. Duże ryzyko ze strony Zarządu przy obecnym systemie rozgrywek. Miejmy nadzieję, że się uda bo jak nie to chyba też taczki dla Zarządu. Jeśli trener pozostanie na przyszły sezon (a dotąd trenerom zagranicznym się to nie udawało - Packa, Kutka)
  to czeka nas na pewno zaciąg bałkański. Tylko co zostanie z "monteksowej" tradycji.

 • jtd napisał/a komentarz do Turniej kwal. do Ligi Mistrzyń: kompromitacja mistrza Polski! MKS Selgros Lublin nie zagra o fazę grupową LM

  A Vistal na Węgrzech jedenastoma w plecy z 6-8 drużyną ligi, ze świetnym trenerem, mizeria, a teraz "emocjonująca" liga bez play -off.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.