Zmiany regulaminowe w sezonie 2017 – kompendium

autor: Cysio | 2017-03-20, 22:53 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Na początek 2 uwagi:
1.Skupiłem się na Ekstralidze
2. Proszę żeby nie obarczać mnie winą, jeśli PZM jak to ma w swoim zwyczaju zmieni reguły w trakcie sezonu

Do rzeczy:

1.Oświadczenia dotyczące kolizji terminów przełożonych meczów
Pierwszeństwo ma zawsze Ekstraliga, poza przełożeniem na termin ligi narodowej zawodnika(liga narodowa ma zawsze pierwszeństwo). Przykładowo mecz Leszna przełożony na termin ligi duńskiej Pedersena, oznaczał będzie iż Pedersen pojedzie w Danii a Leszno za niego będzie mogło zastosować ZZtkę(o czym poniżej). Chyba że duński klub Pedersena dobrowolnie zgodzi się na jego występ w Polsce zamiast u siebie.

2.ZZ(zastępstwo zawodnika)
Z przyczyn medycznych(kontuzje) nic się nie zmieniło. Nadal medyczna ZZtka jest tylko za zawodnika z najwyższą średnią w drużynie. Za to doszła ZZtka w przypadku gdy termin przełożonego meczu Ekstraligi koliduje z innymi zawodami FIM lub z ligą narodową zawodnika(liga narodowa zawsze ma pierwszeństwo). Ta ZZtka dotyczy tylko zawodników ze średnimi 1-3 w drużynie.
Od tego sezonu nie można zastosować ZZtki za krajowego zawodnika do lat 21(juniora).

3.Odpowiedzialność za stan toru
Od tego sezonu dopuszczenie toru do zawodów nie zwalnia z odpowiedzialności gospodarza za pogorszenie się stanu toru w trakcie zawodów. Dotąd niby też nie zwalniało, ale to była mętna woda. Teraz gospodarz jeśli w trakcie zawodów tor się rozsypie, nie będzie mógł się usprawiedliwiać dopuszczeniem toru do zawodów.

4.Bandy kinetyczne
Od tego sezonu każdy tor musi być wyposażony w bandy kinetyczne(elastyczne, przejmujące część siły uderzenia) na prostych.

5.Baraże po sezonie
Z automatu nie ma baraży gdy 1 lub 2 miejsce w PLŻ1 zajmie Loko. Wówczas w Ekstralidze zostaje 7 drużyna, a 8 drużynę zastępuje drużyna z miejsc ½ PLŻ1 inna niż Loko.
Nie ma również baraży gdy dzień po finale PLŻ1 jedna z drużyn która ma prawo do baraży z niego zrezygnuje. Wówczas ta druga drużyna automatycznie zostaje/awansuje w do Ekstraligi.

6.Przedłużanie kontraktów
Dotychczas klub zatrudniający zawodnika mógł z nim przedłużyć kontrakt przed posezonowym okienkiem transferowym. Od tego sezonu będzie musiał z tym poczekać do posezonowego okienka(1-14 listopada), więc teoretycznie każdy będzie miał równy dostęp.

Jeśli coś pominąłem to będę wdzięczny za sugestie
Pozdrawiam
Cysio
PS. Najważniejsze zmiany w regulaminach międzynarodowych 2017:
http://sedziowiezuzlow...a-rok-2017

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.