Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Cbc napisał/a komentarz do Dwóch debiutantów w kadrze szczypiornistów. Patryk Rombel wybrał skład na grudniowe zgrupowanie

  W końcu powołanie dla Zarzyckiego, brawo.

 • Cbc napisał/a komentarz do EHF Cup: Wylosowano grupy, trudna przeprawa Gwardii Opole

  Uważam, że to bardzo dobra grupa dla Gwardii. Różne style gry w piłkę ręczną i ciekawe wyjazdy. To będzie wielka przyjemność gościć w Opolu tak wielu wspaniałych graczy na czele z Jesperem Noddesbo, a jednocześnie tę fazę grupową Gwardia nie musi wcale skończyć z zerowym dorobkiem punktowym, co pokazała wygrana druga runda eliminacji Pucharu EHF dwa sezony temu. Szykuje się dobra handballowa wiosna w Opolu.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jak widać, może być tak, że fantastyczny analityk i taktyk nie będzie dobrym pierwszym trenerem. Życzę Skórskiemu jak najlepiej, należałoby jednak poddać pod wątpliwość to, czy Puławy to jest dobre miejsce na trenerski debiut. Wydaje się raczej, że nie.

 • Cbc napisał/a komentarz do Puchar EHF: Opole świętuje! Gwardia z awansem do fazy grupowej

  Pomimo dzisiejszego wyniku można powiedzieć, że Gwardia zaliczyła na Azotach hat-trick :) Wyższość Rafała Kuptela nad Michałem Skórskim, przewaga młodości nad doświadczeniem. Brawo Opole! Fantastyczna walka i zasłużony awans, drużyna dała z siebie wszystko. Tylko Tolka szkoda, może pluć sobie w brodę. Teraz czekamy na losowanie i rywali w grupie pokroju Rhein-Neckar Löwen, bo jak spadać to z wysokiego konia. Gratulacje Gwardia!

 • Cbc napisał/a komentarz do Oczekiwanie na werdykt. Michał Daszek niepewny udziału w ME 2020

  Uważam, że Maciej Zarzycki od jakiegoś czasu zasługuje na to, żeby być sprawdzonym w kadrze. Ma wszelkie predyspozycje ku temu, żeby stać się naszym wiodącym playmakerem. Czy powinno to się stać na krótko przed mistrzostwami? Na to pytanie już musi sobie odpowiedzieć trener Rombel. Z jednej strony szanse na zgranie i pełne wprowadzenie do zespołu w tak krótkim czasie są nikłe. Z drugiej jednak, skoro w kadrze ze środkowymi rozgrywającymi jest tak słabiutko jak obecnie, to niczym nie ryzykujemy.

 • Cbc napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: festiwal strzelecki z karnymi w Puławach. Pierwsza runda z Azotami dla Gwardii

  @HANDBALL PL: czekam na wideo jak Twoja małżonka broni rzuty z biodra :D

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Pan Jakub Biel nie powinien komentować meczów piłki ręcznej. Po prostu. Jego stronniczość w stronę opolan przeszkadza w oglądaniu i pisze to po raz kolejny jako kibic Gwardii. Jeżeli nie potrafi choć w niewielkim stopniu powściągnąć emocji, to niech nie zaburza widzom oglądania meczu. Tylko tyle i aż tyle. A co do meczu to fajne widowisko, remis po regulaminowym czasie gry to wynik sprawiedliwy. Szkoda wielu błędów po stronie Gwardii, ale jest z czego wyciągać wnioski przed potyczką w pucharze EHF, która, mam wielką nadzieję, zakończy się awansem opolan.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Na obecnym etapie wygląda to na rozsądną i przemyślaną decyzję. Pchanie się do Vive na 3 lub nawet 4 kołowego nie ma sensu.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  „Co ma uciec, nie utonie”? Kto to pisał?!

 • Cbc napisał/a komentarz do Polacy na drugiej półkuli. Kadra bez Piotra Chrapkowskiego

  @Filip1337 @Hander: no to zabłysnęliście wiedzą... wiem, że Jogi jest bez formy, z resztą sam o tym pisałem. Mimo tego był w pierwotnej kadrze na turniej w Argentynie, a jednak tam nie pojechał. Stąd moje pytanie o oficjalne powody - czy była dodatkowa selekcja, czy kontuzja, czy o co chodzi.

 • Cbc napisał/a komentarz do Polacy na drugiej półkuli. Kadra bez Piotra Chrapkowskiego

  Dlaczego ostatecznie do Argentyny nie poleciał Adam Malcher? Czy jest w tej sprawie jakaś oficjalna informacja?

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  To co się działo od stanu 16-20 do 22-20 powinno się pokazywać w SMSach - jak nie atakować (Kwidzyn) i jak bronić (Opole). To był kluczowy moment meczu, tak samo jak kluczowe były karne bronione przez Jogiego. Pomógł wtedy, kiedy był najbardziej potrzebny. Zdecydowanie najlepszy zawodnik meczu - Mokry. Widać do jakiej formy wrócił - spryt, przegląd pola, dobre wybory, no - look passy, ważne bramki. W takiej formie to topowy gracz ligi. No i najsłabszy punkt - sędziowie w towarzystwie delegata. Duże pomyłki w obie strony. Para Bąk - Ciesielski, który to już raz?

 • Cbc napisał/a komentarz do Echa "afery sędziowskiej" w Szczecinie. "Jestem zdziwiony i zdegustowany tą wypowiedzią"

  Zdegustowani to mogą być zawodnicy, trenerzy i kibice poziomem sędziowania w naszym kraju. "Nikt nie jest bezbłędny" - pełna zgoda. Sęk w tym, że ilość błędów popełnianych przez sędziów na polskich parkietach już dawno przekroczyła granice rozsądku. Pan Baum zamiast się ośmieszać słowami: "ja bym się zastanowił czy nie założyć sprawy cywilnej o pomówienie i zniesławienie" powinien głęboko przemyśleć system szkolenia sędziów w Polsce, a jeżeli nie potrafi tego zrobić, to powinien po prostu ustąpić ze stanowiska. Niejednokrotnie już pisałem - dopóki nie będzie profesjonalnych sędziów, dopóty poziom sędziowania w Polsce się nie podniesie. Sędziowanie hobbystyczne, "po godzinach", po kursokonferencjach, które bardziej niż szkolenia wyglądają jak wyjazdy integracyjne - tak to niestety wygląda obecnie. Odpowiedzialność - praktycznie żadna. Kluby powinny mieć wgląd w ocenę sędziów nie jedynie na żądanie, ale cały czas. Zapewne podniesie się głos, że to "wewnętrzny system ewaluacji sędziów w związku piłki ręcznej". Bzdura. To powinien być system ewaluacji, do którego "środowisko" powinno mieć wgląd. Wtedy byłoby wiadomo nie tylko jaką ocenę dostali sędziowie, ale również jak swoją pracę wykonał delegat. Żeby jednak nie wrzucać wszystkich do jednego worka, to napiszę, że np. ostatnia Święta Wojna, wg mnie była sędziowana na wysokim poziomie i to przez jedną z młodszych par w Superlidze. Prawda też jest taka, że jak mecz jest posędziowany słabo, to wszędzie o tym głośno, a jak dobrze, to panuje cisza i zaledwie promil oglądających zwróci uwagę na solidne sędziowanie. Podsumowując, niestety, poziom sędziowania jest odbiciem sytuacji w całym ZPRP, które już dawno powinno przestać funkcjonować w tym składzie osobowym.

 • Cbc napisał/a komentarz do Puchar EHF. Wymagający rywal Górnika Zabrze. Dojdzie do polskiej konfrontacji

  @NafciarZKS: władze klubu i trener twierdzą, że puchar EHF to w tym sezonie priorytet i gra w Europie ma być dla Opola promocją i doświadczeniem. To stanowisko oficjalne, więc co najmniej dziwne byłoby opowiadanie w mediach jednego a drużynie czegoś innego. Jakby nie chciano awansu to raczej nie wypowiadano by się w mediach w tym tonie, przynajmniej tak na logikę.

 • Cbc napisał/a komentarz do Puchar EHF. Wymagający rywal Górnika Zabrze. Dojdzie do polskiej konfrontacji

  Dla mnie, jako kibica Gwardii, to średnie losowanie, bo liczyłem na zobaczenie w Opolu jakiegoś zagranicznego handballu. No ale cóż, los tak chciał, na pewno będzie taniej. No i pojedynek Kuptel - Skórski z wieloma podtekstami, może być ciekawie. Tym bardziej, że w tym okresie będzie też spotkanie ligowe między tymi zespołami.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nie jestem ani za Wisłą, ani za Vive. Uważam, że dobrze się stało dla ligi, że w końcu Wisła przełamała kielczan.

 • Cbc napisał/a komentarz do Powroty do kadry. Patryk Rombel wybrał szeroki skład na turniej w Argentynie

  Jestem kibicem Gwardii, ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że powołanie Jogiego to tak "za zasługi", bo początek sezonu ma, delikatnie mówiąc, słabiutki.

 • Cbc napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. PGE VIVE Kielce w Opolu znów po twardym boju

  Cytując klasyka: "nic dwa razy się nie zdarza".

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Uff, całe szczęście. Chociaż jedne rozgrywki będą transmitowane w nowoczesnym standardzie.

 • Cbc napisał/a komentarz do PGE VIVE Kielce stara się o Piotra Jarosiewicza. "Azoty nie chcą go puścić"

  Nie rozumiem tylko dlaczego tak młody i perspektywiczny gracz podpisuje kontrakt aż na 7 lat. To szmat czasu, a za długoterminowe kontrakty w sportach drużynowych z reguły uznaje się te w przedziale 3-5 lat. Przymknął sobie trochę drogę do transferów, a szkoda.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Gratulacje dla Górnika za zwycięstwo, był zespołem lepszym. Gwardia popełniła zbyt dużo błędów, żeby zwyciężyć. Do fazy finałowej jeszcze daleko. Ten mecz miał dwóch zdecydowanych antybohatorów - sędziów i transmisję. Para Bąk - Ciesielski już od dawna nie powinna sędziować Superligi. Dramatyczne, ale to dramatyczne błędy, dziwne gwizdki, karne z niczego i brak kar 2-minutowych. Nie dziwię się, że trener Kuptel tak się denerwował na decyzje sędziów, bo chwilami nie dało się na to patrzeć. Ale niestety, tak będzie dopóty, dopóki nie będzie to zawód na pełen etat, a nie tylko popołudniowe hobby dla panów z brzuszkiem i frajda na imprezach na kursokonferencjach. Liga profesjonalna, sędziowie amatorzy. No i transmisja - rodem z końcówki XX wieku. Marna jakość obrazu, pogubiona kamera. Niestety ale beznadziejny komentarz - mylone imiona, nazwiska. Momentami komentarz stronniczy na stronę Gwardii - jestem kibicem opolan, ale uważam to za nieprofesjonalne i niedopuszczalne w zawodzie. Kwintesencją tej relacji był pierwszy czas na żądanie - kamera pokazywała zespół gospodarzy, komentował wszystko Siódmiak, a glos był przekazywany z czasu Gwardii i słychać było trenera Kuptela. Słabiutko. Dodam jeszcze, że nie ma żadnych podsumowań, magazynu ani zestawień po każdej kolejce. Niestety przewidywania po odejściu Canal Plus stają się rzeczywistością. A wracając do Gwardii - liczę na to, że jak poprawią zgranie, a nowe chłopaki nieco ograją się w lidze, to będzie dobrze. Potencjał jest duży.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Żeby poziom tego meczu był wysoki, to nie można powiedzieć. Azoty wyglądały co najmniej miernie, gdyby nie kilka interwencji Koszowego to byłby pogrom. Nie widać koncepcji w ataku. Faktem jest, że Wisła dobrze stała w obronie, pod względem warunków fizycznych wyglada to u nich imponująco. No i Mindegia - zawodnik z potencjałem na gwiazdę w naszej lidze.

 • Cbc napisał/a komentarz do "Nic dwa razy się nie zdarza...". Kompendium Superligi: Azoty Puławy

  Azoty w tym sezonie do dla mnie ogromna niewiadoma. Debiut trenera w roli pierwszego szkoleniowca, młodszy zaciąg - ciekawe czy będzie powrót na podium czy rozczarowanie. I w przypadku ewentualnych wyników poniżej oczekiwań, na ile cierpliwości starczy prezesowi Witaszkowi co do Skórskiego.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  „Co stanowi core biznesu”... Ręce opadają. Na prawdę nie dało się napisać tego samego po polsku? Dało się, tylko redakcja leniwa.

 • Cbc napisał/a komentarz do ZPRP jednak się pospieszył? Storhamar nie chce puścić Arne Senstada do Polski!

  Może i by to było śmieszne, gdyby nie było straszne. Amatorszczyzna światowej klasy.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.