Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  To co się działo od stanu 16-20 do 22-20 powinno się pokazywać w SMSach - jak nie atakować (Kwidzyn) i jak bronić (Opole). To był kluczowy moment meczu, tak samo jak kluczowe były karne bronione przez Jogiego. Pomógł wtedy, kiedy był najbardziej potrzebny. Zdecydowanie najlepszy zawodnik meczu - Mokry. Widać do jakiej formy wrócił - spryt, przegląd pola, dobre wybory, no - look passy, ważne bramki. W takiej formie to topowy gracz ligi. No i najsłabszy punkt - sędziowie w towarzystwie delegata. Duże pomyłki w obie strony. Para Bąk - Ciesielski, który to już raz?

 • Cbc napisał/a komentarz do Echa "afery sędziowskiej" w Szczecinie. "Jestem zdziwiony i zdegustowany tą wypowiedzią"

  Zdegustowani to mogą być zawodnicy, trenerzy i kibice poziomem sędziowania w naszym kraju. "Nikt nie jest bezbłędny" - pełna zgoda. Sęk w tym, że ilość błędów popełnianych przez sędziów na polskich parkietach już dawno przekroczyła granice rozsądku. Pan Baum zamiast się ośmieszać słowami: "ja bym się zastanowił czy nie założyć sprawy cywilnej o pomówienie i zniesławienie" powinien głęboko przemyśleć system szkolenia sędziów w Polsce, a jeżeli nie potrafi tego zrobić, to powinien po prostu ustąpić ze stanowiska. Niejednokrotnie już pisałem - dopóki nie będzie profesjonalnych sędziów, dopóty poziom sędziowania w Polsce się nie podniesie. Sędziowanie hobbystyczne, "po godzinach", po kursokonferencjach, które bardziej niż szkolenia wyglądają jak wyjazdy integracyjne - tak to niestety wygląda obecnie. Odpowiedzialność - praktycznie żadna. Kluby powinny mieć wgląd w ocenę sędziów nie jedynie na żądanie, ale cały czas. Zapewne podniesie się głos, że to "wewnętrzny system ewaluacji sędziów w związku piłki ręcznej". Bzdura. To powinien być system ewaluacji, do którego "środowisko" powinno mieć wgląd. Wtedy byłoby wiadomo nie tylko jaką ocenę dostali sędziowie, ale również jak swoją pracę wykonał delegat. Żeby jednak nie wrzucać wszystkich do jednego worka, to napiszę, że np. ostatnia Święta Wojna, wg mnie była sędziowana na wysokim poziomie i to przez jedną z młodszych par w Superlidze. Prawda też jest taka, że jak mecz jest posędziowany słabo, to wszędzie o tym głośno, a jak dobrze, to panuje cisza i zaledwie promil oglądających zwróci uwagę na solidne sędziowanie. Podsumowując, niestety, poziom sędziowania jest odbiciem sytuacji w całym ZPRP, które już dawno powinno przestać funkcjonować w tym składzie osobowym.

 • Cbc napisał/a komentarz do Puchar EHF. Wymagający rywal Górnika Zabrze. Dojdzie do polskiej konfrontacji

  @NafciarZKS: władze klubu i trener twierdzą, że puchar EHF to w tym sezonie priorytet i gra w Europie ma być dla Opola promocją i doświadczeniem. To stanowisko oficjalne, więc co najmniej dziwne byłoby opowiadanie w mediach jednego a drużynie czegoś innego. Jakby nie chciano awansu to raczej nie wypowiadano by się w mediach w tym tonie, przynajmniej tak na logikę.

 • Cbc napisał/a komentarz do Puchar EHF. Wymagający rywal Górnika Zabrze. Dojdzie do polskiej konfrontacji

  Dla mnie, jako kibica Gwardii, to średnie losowanie, bo liczyłem na zobaczenie w Opolu jakiegoś zagranicznego handballu. No ale cóż, los tak chciał, na pewno będzie taniej. No i pojedynek Kuptel - Skórski z wieloma podtekstami, może być ciekawie. Tym bardziej, że w tym okresie będzie też spotkanie ligowe między tymi zespołami.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nie jestem ani za Wisłą, ani za Vive. Uważam, że dobrze się stało dla ligi, że w końcu Wisła przełamała kielczan.

 • Cbc napisał/a komentarz do Powroty do kadry. Patryk Rombel wybrał szeroki skład na turniej w Argentynie

  Jestem kibicem Gwardii, ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że powołanie Jogiego to tak "za zasługi", bo początek sezonu ma, delikatnie mówiąc, słabiutki.

 • Cbc napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. PGE VIVE Kielce w Opolu znów po twardym boju

  Cytując klasyka: "nic dwa razy się nie zdarza".

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Uff, całe szczęście. Chociaż jedne rozgrywki będą transmitowane w nowoczesnym standardzie.

 • Cbc napisał/a komentarz do PGE VIVE Kielce stara się o Piotra Jarosiewicza. "Azoty nie chcą go puścić"

  Nie rozumiem tylko dlaczego tak młody i perspektywiczny gracz podpisuje kontrakt aż na 7 lat. To szmat czasu, a za długoterminowe kontrakty w sportach drużynowych z reguły uznaje się te w przedziale 3-5 lat. Przymknął sobie trochę drogę do transferów, a szkoda.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Gratulacje dla Górnika za zwycięstwo, był zespołem lepszym. Gwardia popełniła zbyt dużo błędów, żeby zwyciężyć. Do fazy finałowej jeszcze daleko. Ten mecz miał dwóch zdecydowanych antybohatorów - sędziów i transmisję. Para Bąk - Ciesielski już od dawna nie powinna sędziować Superligi. Dramatyczne, ale to dramatyczne błędy, dziwne gwizdki, karne z niczego i brak kar 2-minutowych. Nie dziwię się, że trener Kuptel tak się denerwował na decyzje sędziów, bo chwilami nie dało się na to patrzeć. Ale niestety, tak będzie dopóty, dopóki nie będzie to zawód na pełen etat, a nie tylko popołudniowe hobby dla panów z brzuszkiem i frajda na imprezach na kursokonferencjach. Liga profesjonalna, sędziowie amatorzy. No i transmisja - rodem z końcówki XX wieku. Marna jakość obrazu, pogubiona kamera. Niestety ale beznadziejny komentarz - mylone imiona, nazwiska. Momentami komentarz stronniczy na stronę Gwardii - jestem kibicem opolan, ale uważam to za nieprofesjonalne i niedopuszczalne w zawodzie. Kwintesencją tej relacji był pierwszy czas na żądanie - kamera pokazywała zespół gospodarzy, komentował wszystko Siódmiak, a glos był przekazywany z czasu Gwardii i słychać było trenera Kuptela. Słabiutko. Dodam jeszcze, że nie ma żadnych podsumowań, magazynu ani zestawień po każdej kolejce. Niestety przewidywania po odejściu Canal Plus stają się rzeczywistością. A wracając do Gwardii - liczę na to, że jak poprawią zgranie, a nowe chłopaki nieco ograją się w lidze, to będzie dobrze. Potencjał jest duży.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Żeby poziom tego meczu był wysoki, to nie można powiedzieć. Azoty wyglądały co najmniej miernie, gdyby nie kilka interwencji Koszowego to byłby pogrom. Nie widać koncepcji w ataku. Faktem jest, że Wisła dobrze stała w obronie, pod względem warunków fizycznych wyglada to u nich imponująco. No i Mindegia - zawodnik z potencjałem na gwiazdę w naszej lidze.

 • Cbc napisał/a komentarz do "Nic dwa razy się nie zdarza...". Kompendium Superligi: Azoty Puławy

  Azoty w tym sezonie do dla mnie ogromna niewiadoma. Debiut trenera w roli pierwszego szkoleniowca, młodszy zaciąg - ciekawe czy będzie powrót na podium czy rozczarowanie. I w przypadku ewentualnych wyników poniżej oczekiwań, na ile cierpliwości starczy prezesowi Witaszkowi co do Skórskiego.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  „Co stanowi core biznesu”... Ręce opadają. Na prawdę nie dało się napisać tego samego po polsku? Dało się, tylko redakcja leniwa.

 • Cbc napisał/a komentarz do ZPRP jednak się pospieszył? Storhamar nie chce puścić Arne Senstada do Polski!

  Może i by to było śmieszne, gdyby nie było straszne. Amatorszczyzna światowej klasy.

 • Cbc napisał/a komentarz do Kosztowne transmisje z Ligi Mistrzów. Ostatnia deska ratunku albo spory wydatek dla polskich klubów

  Ostatnie zdanie artykułu stanowi idealne podsumowanie miejsca, w którym obecnie znajduje się polska piłka ręczna. Smutne...

 • Cbc napisał/a komentarz do Stal Mielec na potęgę inwestuje w wychowanków. Kolejny zawodnik może zadebiutować w Superlidze

  Czy 182 cm wzrostu dla środkowego rozgrywającego to są "bardzo dobre warunki fizyczne", jak twierdzi redaktor, to śmiem wątpić...

 • Cbc lubi Komentarz

  Aleś pojechał!!!!!
  Tvpis są profesjonalistami, no koń z Janowa uśmiałby się (gdyby żył)

 • Cbc napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Wiemy, które mecze pokaże TVP Sport. Nie zabraknie hitowych starć z udziałem najlepszych drużyn

  Każda ze stron konfliktu pt. "mniej Vive - bardziej zacięte mecze - większa oglądalność" vs "więcej Vive - światowa marka - większa oglądalność" ma tutaj swoje racje. Najważniejsze, żeby trafić w złoty środek. Dla mnie jasnym jest, że w drugiej kolejce lepiej pokazać Górnik - Gwardia niż Pogoń - Vive. Nie można jednak eliminować Kielc tylko dlatego, że są najlepsi i nie wyobrażam sobie, żeby nie pokazać ich meczów z Azotami, Górnikiem , Gwardią czy Kwidzynem (o Wiśle to nawet nie wspominam, to oczywiste). Liczę na zdroworozsądkowe podejście TVP Sport w tym zakresie. A co do godzin meczów, to dla mnie te, które są zaplanowane w tygodniu powinny się odbywać nie wcześniej niż o 18:30. Każda wcześniejsza pora to strzał w stopę oglądalności zarówno na trybunach, jak i przed telewizorami.

 • Cbc napisał/a komentarz do Orlen Wisła Płock zainteresowana Jerko Matuliciem

  Przecież z końcem minionego sezonu Matulić przestał być zawodnikiem Azotów...

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Strony zgodnie podpisały umowę, na którą wcześniej się zgodziły. Abstrahując od kwestii honoru - czy to wina Krowickiego, że w związku są idioci, którzy takie umowy zawierają?

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Może za trzecim podejściem poszczęści się w losowaniu.

 • Cbc napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Zamykanie rozgrywek i dopuszczanie do nich tylko elitarnej grupy zespołów, podczas gdy dyscyplina potrzebuje popularyzacji i otwarcia na nowe obszary, moim zdaniem jest przeciwskuteczne i krótkowzroczne. No chyba, że władze EHF i inne osoby decyzyjne widzą to inaczej lub, co gorsza, stawiają na inne cele...

 • Cbc napisał/a komentarz do Oficjalnie: PGNiG Superliga w TVP przez cztery lata

  Zobaczymy od końca sierpnia jak poważnie TVP podejdzie do tematu Superligi.

 • Cbc napisał/a komentarz do Oficjalnie: Tomasz Gębala w PGE VIVE Kielce

  Gębala w dobrej formie będzie stanowić dla kadry wartość dodaną, dlatego życzę mu jak najlepiej. Natomiast z punktu widzenia Vive, Kulesz, Pehlivan i Gębala to jednak nieco monotonna mieszanka na tej stronie rozegrania. Chyba, że Talant inaczej sobie to wyobraża (np. zrobi z kogoś obrońcę, jak to miało miejsce z Mamiciem).

 • Cbc napisał/a komentarz do TVP Sport przejmuje PGNiG Superligę

  Dramatyczna decyzja. Będziemy mieli bardzo duże zejście po jakości - komentarza, realizacji transmisji, programów ligowych i otoczki medialnej. O tym pierwszym mogli się przekonać wszyscy zarówno podczas meczów reprezentacji, jak i ostatniego finału PP - słuchać się tego nie dało. Niestety osoby komentujące i "eksperci" TVP do pięt nie dorastają kadrze nc+. Podobnie z realizacją. Finał PP był pokazywany z takiej perspektywy i w takiej jakości obrazu, że miało się wrażenie oglądania meczu ze dwie dekady temu. Nc+ operowało na ekipie Ekstraklasa Live Park, która miała najlepsze doświadczenie, bo z boisk piłkarskich - kilka kamer, świetny obraz i robienie transmisji nawet z najbardziej wymagających hal w Polsce (np. Puławy czy Mielec). Ostatni element jest niejako pochodną pierwszych dwóch - ciężko zrobić dobry medialny kontent przy słabej kadrze i traktowaniu "po łebkach" kwestii technicznych. Oprócz tego, że uważam, że medialnie ta liga się obecnie znacznie cofnie, to najbardziej żal mi chyba komentatorów, którzy w nc+ mogli być przykładem wiedzy, wyważenia i profesjonalizmu. Poza tym, TVP jest znana z wyrzucania niektórych wydarzeń z programu (albo puszczania połowy meczu), ze względu na ważniejszą transmisję np. skoków narciarskich, więc przygotujmy się na szarpane relacje z ligowych parkietów.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.