Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do Falubaz i PGE Marma chcą Walaska. Zawodnik wybierze starty w I lidze?

  Drodzy Kibice,

  Poniżej zamieszczam (za zgodą autora) list ,który w oryginale był napisany odręcznie, co przyznaję wzbudziło mój szacunek (w erze ułatwień informatycznych, taki gest wydaje się unikatowy) i tym bardziej zachęciło do dogłębnej lektury.
  Szanowni Państwo jak się okazuje to nie tylko ja i grono moich przyjaciół Prezesów (aczkolwiek nieliczne) dostrzega problemy w zarządzaniu Enea Ekstraligą. Wiem, że najłatwiej jest krytykować, ale po meczu w Gorzowie znów odżyły gorzkie wspomnienia i dostrzegłam olbrzymie analogie do naszego meczu w Lesznie w ubiegłym sezonie.
  Zadam to pytanie publicznie dlaczego jeżeli tor nie nadaje się do jazdy, a raczej skazuje zawodników w najlepszym przypadku na walkę z torem to i tak uparcie czekamy, aż wydarzy się najgorsze?
  Gdzie w tym wszystkim są Kibice, którzy denerwują się na trybunach i przed telewizorami? Całe szczęście ,że późno, ale podjęto jakąś decyzję, a argumentacja była przeniesiona wprost z tamtego wydarzenia i zupełnie oczywista „inaczej jedzie się na próbie toru a zupełnie inaczej w czterech zawodników w warunkach meczowych”.
  Niestety wtedy nikt nas nie posłuchał, zostaliśmy srodze ukarani, być może była to jedna z przyczyn spadku do pierwszej ligi a szanowne władze Ekstraligi wbrew jakimkolwiek dobrym obyczajom nałożyły na nas jeszcze dodatkową karę ,poza wyrokiem Trybunału Związku, a jakże pieniężną i nie wypłaciły nam całej należnej kwoty za udziały.
  Takie przykłady braku szacunku do dyscypliny można by mnożyć a najbardziej dziwi postawa Prezesa Ekstraligi, który po awansie na to stanowisko zmienił swoje poglądy o 180 stopni.
  Ten list podsunął mi pomysł, aby to właśnie Kibice rzeczowo ocenili postępowanie włodarzy Ekstraligi. Pomysły tam wypracowywane są implementowane na pozostałe ligi.
  Czekam na Państwa opinie.

  Ze sportowym pozdrowieniem,
  Marta Półtorak

  Proszę Pani

  Postanowiłem napisać do Pani list. Odręczny.
  Sprowokowało mnie oświadczenia p. P. Szymkowiaka umieszczone na stronie internetowej Eligi.

  Zdarzyło mi sie pisać coś o żużlu. Drobne pisma internetowe. Próbuję wykonać jakąś pracę pozytywistyczną, pracę " U podstaw". Trochę wiem jak wygląda klub żużlowy od wewnątrz. Powoli młodzi ludzie dostrzegają, jak trudna jest posada prezesa klubu zuzlowego w Polsce. Już nie tylko plują na siebie, hejtują. Dociera do nich rozumne słowo, co widać pod Pani felietonami. Nawet cytują tez moje próby używania rozumu i matematyki.
  Tyle o mnie się Pani należy.
  Pozwoliłem sobie nieładnie zacytować siebie, żeby wyeksponować Pani pozycję. Katastrofa do której zmierza Eliga stawia Panią w pozycji decydującej. Języczka u wagi. Mówiąc wprost jest Pani t.zw. "ostatnią nadzieją białych". No nie Pani personalnie. Pani pieniądze, organizacja, klub.
  Kto może Panią zastąpić ? Przebąkuje się o Łodzi, Grudziądzu. Pan Skrzydlewski może jest nadpobudliwy, ale nie jest tak nieprofesjonalny, żeby z budżetem, który posiada się pogrążyć jak poprzednicy. Podobnie Grudziądz. Pomijając brak infrastruktury każde wejście tych klubów do obecnego tworu pod tytułem Eliga, to katastrofa, jak w Gnieźnie, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku na lata.
  - Tarnów już przymusił swoich żużlowców do rezygnacji z premii-70.000 zł od głowy. Tylko Hanckock się nie zgodził. I to dzięki specjalnemu wsparciu S-ki Skarbu Państwa. Zna Pani ten mechanizm lepiej niz ja.
  - Wrocław niestety bez kibiców. Pani Kloc skrupulatnie liczy jak przeżyć, rwie włosy z głowy, jak się utrzymać na krawędzi.
  - Cze-wa i Gdańsk-szkoda słów.
  - Toruń - wystartuje od zera. Długi pokażą się za rok.
  - Gorzów- Kredyt na kredycie. Włodarze miasta dopóki mogą, się lansują na kibicacch i t.zw. wizerunku miasta. Taki jest obraz po p. Komornickim.
  - Zielona Góra-przodujący, ułożony klub.
  - Leszno - Na krawędzi trwania, po " cudownym" manewrze K. Kasprzaka jest w Play Off.

  Odeszli wieloletni prezesi dominujących klubów.

  I teraz proszę spokojnie docenić Pani dominującą pozycję. Ustawiana jest Pani przez urzędujących jako " Lek na całe zło ". Przepraszam. Nie Pani. Pani klub i Pani pieniądze. Klub " spuszczony " z Eligi ma uratować Eligę. Oczywiście przypadkiem też urzędników polskiego żużla.
  Proszę to twardo wykorzystać. Wesprzeć się na ostatnich rozsądnych ludziach, którzy są w klubach żużlowych. Bez tego chwasty zaduszą każdy kwiat.
  Można mimochodem wspomnieć, że nie musi Pani wykupywać akcji Eligi i wchodzić w teren bagienny z pięknym, zdrowym klubem. To Pani ma najważniejszy w Polsce atut w dłoni, to Pani stawia warunki. To Pani nabrała doświadczenia jakie warunki należy postawić zawodnikom na wycieraczce klubu.
  Dała szkołę polskiemu sercu na dłoni pani Richardson. Podobną szkołę szykują ostatnim dobrym klubom licencje pozorowane.
  Pani zdecyduje o opłatach, kosztach i personelu Eligi. Wcześniej oczywiście przygotowując swoich kibiców i opinię publiczną. Teraz jest czas na ten ruch. Po wejśćiu klubu do Eligi utraci Pani całą pozycję. Zacznie sie tradycyjny zamęt o tłumikach, nowe otwarcie, nowe licencje i tak socjaliści o horyzontach kończących się na czubku własnego nosa, urzędnicy bez kompetencji do prowadzenia kiosku z gazetami wessają kolejny klub w bagno.

  Z szacunkiem
  R. Śliwa

 • Szczupły Poręba lubi Komentarz

  ZDROWIA NICKUŚ !

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do Nicki Pedersen bez złamań!

  Miał pare zwarć ale ewidentnie to swego czasu połamał Jagusia.
  Ale to było daaaawno...

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do Damian Gapiński: Czas na Sąd Odwoławczy

  co za bzdury. Tu nie chodzi o obniżke zarobków. Jeżeli się nie zgodzisz na zmianę to obowiązują warunki jakie zostały podpisane.
  Ale wtedy wiadomo że okoń nie powącha toru.
  Zabawa polega na tym że umową cywilno prawną jaką jest kontrakt może rozwiązac tylko niezawisły sąd a nie jakakolwiek komisja.
  To wszystko.

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do Żużlowcy muszą oddać miliony?! Niekorzystny wyrok NSA problemem dla żużla!

  Podatek liniowy to własnie zero ulg.
  Ale chodzi skarbowemu pewnie o to że zawodnicy mają zajebiste koszty i pewnie jeszcze państwo im do podatków dopłaca. Np zwrot podatku VAT )
  Trudno to kontrolować jak zasłaniasz się fakturkami z całego świata. Różni tunerzy, różne hotele,różne ceny tych samych części.

  myślący żużlowiec sobie poradzi - założy firmę w anglii i po ptokach.

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  to zupełnie nie tak jak piszesz.
  Ona mu wypłacała kasę cały rok. Rozbija się o Regulamin i Tabelę.
  Idąc Twoim tokiem - Firma daje Ci kasę na auto i podpisujesz umowę że przez DWA lata będziesz dla niej pracował. Firma zastrzega że zgodnie z regulaminem że jak pod koniec każdego roku okaze się wg specjalnych wyliczeń wg specjalnej tabeli wysłanej przez gościa co organizuje cały ten bajzel obniżysz loty o np 20 miejsc - potrąci Ci na koniec 20%. Ty SIĘ ZGADZASZ i podpisujesz.
  Okazuje sie po sezonie pierwszym ze w wyliczeń wychodzi że ma prawo. Ty idziesz do sądu sąd twierdzi że nie ma i że tabela była błędna i wg innej tabeli mogła obciąć tylko 10% ale umowa obowiązuje.
  Firma w której jeżdziłeś mówi- hola co jest - wszyscy płaca zgodnie z tą tabelą i szef szefów mi ją przysłał to kogo mam słuchać? a inni? jak mi sąd to wyjaśni? Sąd mówi - na piśmie.
  Ty międzyczasie ustalasz warunki z konkurencyjną firmą i wysyłasz nakaz zapłaty. Okazuje się że zrobiona w bambuko firma nie dostaje wyjaśnień a ty domagasz się rozwiązania kontraktu. Mimo że zgodnie z umową którą podpisałeś a Sąd uznał że jest WAŻNA . Tylko teraz w innym sądzie.
  To jak to jest. Sąd mówi że zła tabela to dobry, a że kontrakt ważny to zły....
  W mieczyczasie wychodzi na jaw że mimo decyzji sądu pertraktowałeś z innymi firmami czego nie wolno ci było zgodnie z umową robić...
  Do tego obruszasz się że Firma która jest skołowana nie odbiera od Ciebie telefonu...
  Mniej więcej tak.

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  Już Ci mówię dlaczego: Dlatego że ZGODNIE Z REGULAMINEM nie liczy się średnia jak wyliczyłeś tylko MIEJSCE W RANKINGU który przedstawił na koniec organizator czyli szef EL. w formie tabeli.
  Z niego wynikało że Okoniewski bardzo obniżył loty.
  A zgodnie z Tym co podpisał w kontrakcie - jeżeli jego forma spadnie i w RANKINGU spadnie o więcej niż 20 miejsc Marta ma ma prawo odebrać mu 20% kontraktu.
  Dlatego.
  REGULAMIN. KONTRAKT. PRAWO.
  (Co ciekawe Ten sam ranking stosowały wszystkie kluby.
  Ten sam ranking Trybunał podważył jako bezprawny)

  I to nie myśmy wymyślili regulamin i nie myśmy podpisali za Okonia taki kontrakt.

  Tłumacząc inaczej. Pracujesz . Szef wręcza ci tabelę jako wzór wg którego masz wyliczać premie kolegom. Okazuje się że Sąd stwierdził że Tabela jest zła. Kto jest winny? Ty bo liczyłeś czy Szef bo ci zlecił?
  Bronił byś się jakoś?

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  a na jakiej podstawie negocjował mając ważny kontrakt?
  Po co miała do niego dzwonić jak przecież miała z nim podpisany kontrakt? Po co podpisywała z nim kontrakt na 2 lata? Żeby za nim wydzwaniać po roku? To czy wiedziała o tym że negocjuje czy nie to nie istotne - trzeba mieć dowody na to żeby kogoś posądzić. Jaki RO pokazał szacunek do klubu, sponsorów i kibiców. Jak to wpłynęło na wizerunek klubu?

  Na razie fakty są takie:
  1. Trybunał orzekł że kontrakt jest ważny.
  2. Że niesłusznie potrąciła mu 10% waluty.
  3. Że o uzasadnieniu wyroku poinformuje strony pisemnie.

  4. Marta po wyroku tłumaczy że rozważa odwołanie ale czeka na pisemne uzasadnienie żeby się do niego odnieść/
  5. Uzasadnienie nie przyszło
  6. Zawodnik przysłał nakaz zapłaty.
  7. Żąda od zupełnie innego podmiotu zmiany decyzji Trybunału.

  No to zapytam.
  Czy w związku z powyższym wg CIebie zawodnik związany kontraktem mógł ustalać warunki z jakimkolwiek klubem?
  Jeżeli marta uzasadnia że użyła tabelek do wyliczenia kasy które do tego przysłała jej Ekstraliga a za to została ukarana - miała prawo domagać się wyjaśnień od trybunału? Zrobiła co jej organizator kazał. - mogła się odwoływać? A może powinna skarżyć Organizatora czyli EL.
  Jeżeli Trybunał mówi że wyśle pisemnie uzasadnienie a to nie dotarło czy Marta ma zapłacić? Czy z uwagi na to że Trybunał nie wysłał pisma zawodnik ma prawo rozwiązać kontrakt?


  Że nie odbierała telefonu? Może spała albo srała? A może ma wyznaczoną osobę żeby się zajmowała takimi pierdołami jak kontrakty?.... A może warto było wysłać pismo z prośbą o ustalenia terminu spotkania. Ty jak się chcesz umówić z szefem to go pytasz czy ma czas czy Ty mu wyznaczasz spotkanie?

  A co na To Trybunał? I po co on jest ja i tak jest GKSŻ.
  Potem scenariusz znany: FIM ( bo jest wyżej), sądy cywilne.
  A jaki jest wynik zamieszania ?
  DO zapadnięcia decyzji ostatecznej - zostaje tak jak jest.
  Okoń nawcześniej 2015. A co najlepsze to Marta na tym będzie do przodu.
  Nie wzmocni GKM, Nie wyda za punktowe, Jeszcze może nawet przytuli pare złotych odszkodowania.

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  o i widzisz. Jeżeli to co mówisz że ustalił warunki kontraktu jest prawdą - Marta słusznie nałożyła na niego karę.
  I tu powinienem postawić kropkę ale uzasadnię/
  Kolo ma kontrakt - ważny, a za plecami ustala sobie waruneczki.
  Jak myślisz o to chodziło klubowi jak go kontraktował?sponsorom ?Tak to ma wyglądać wypełnianie umów?
  Tak wygląda reprezentowanie i szanowanie klubu?

  Niestety podskoczył do zbyt wielkiego zwierza.

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  i to właśnie jest to co chce ukazać Marta.
  Słabi działacze olewani przez FIM. Słabe władze EL. Słabi bojący się podejmować odważne decyzje sędziowie (miedziak z sajfudinowem, Bachelor z Nikim -wyjątek szumina)
  Jeżeli sędzia popełni ewidentny błąd - najwyżej on zostanie ukarany , a co z poszkodowaną w wyniku jego decyzji drużyną? Straconą kasą czy utratą pieniędzy przez poszkodowanego zawodnika z uwagi na kontuzje. Rozbieżne decyzje sędziów w podobnych sytuacjach na torze. Różne interpretacje tych samych przepisów. Coraz mniejszy wpływ organizatora za przygotowanie toru.
  Powołali typa i mu płaca jak i tak sędzi decyduje.Po co? Sędzia i tak zrobi kółeczko po torze. On decyduje więc? Po co Ci goście?
  Pchamy do żłoba koleżków? - śmiało Klub zapłaci.

  Przepisy mówią dajemy szansę gospodarzowi 30 min na doprowadzenie toru do porządku ale u nas Pan sędzia jest ważniejszy niż przepisy mówi lejemy tu i tu bronujemy tu i tu i za godzinę, dwie jedziemy. A regulamin? Po co Panu sędziemu?

  Naciągane przepisy - kluby bankruty kontraktują za setki tysięcy, oszukują i nie płacą . Prywatni działacze otrzymują państwowe nieraz milionowe dotacje z miat i .... kasy nie ma...

  Nie dajcie się zmylić!

  TO NIE ONI - TO NIE CI ŹLI Z FIM, czy z BSI, TO NIE ONI.

  To MY. To my jesteśmy słabi.

  Zostali nam tylko kibice. Ich też będzie coraz mniej jak nasi działacze podzielą ligę na możnych i biedaków.
  Kibic głupi nie jest, długo się frajerować nie da.
  I to jeszcze takim cieniasom.

  Panowie? Jaka decyzja? zaznaczam że ja się odwołam ;-)
  Po co wiec w ogóle zbierać jakąś komisję jak się odwołamy do trybunału. Trybunał zupełnie zmieni wyrok. Do tego go nie wyśle, a druga strona się odwoła .

  A zostaje jeszcze sąd.;-)

 • Szczupły Poręba lubi Komentarz

  WSZĘDZIE SIĘ O KASĘ GRYZĄ NA DODATEK WCIĄGAJĄ W TO KIBICÓW!
  OKONIEWSKI-RZESZÓW
  UŁAMEK-GNIEZNO
  PIESZCZEK-GDAŃSK
  SAJFUTDINOW-CZĘSTOCHOWA
  ONE SPORT-BSI
  TEN SPORT SCHODZI NA PSY!
  JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO BĘDĄ SOBIE JEŹDZIĆ PRZY PUSTYCH TRYBUNACH!

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  ale trybunał 7go stwierdził że kontrakt jest ważny .
  nie mieli czasu do tej pory? a na co czekali?
  Zapomnij o Okoniu gdziekolwiek.
  Teraz to sprawa osobista dla Marty . Jeżeli GKSŻ uchyli wyrok Trybunału - ona zaskarży To w sądzie. A sąd? Do momentu wydania wyroku utrzyma obecny stan.

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  A nie lepiej żeby Twój Klub po prostu zwrócił się do Marty z pismem o wypożyczenie?
  W końcu to profesjonaliści czy może nie czytali regulaminu?

  Trybunały? Komisje?
  odpowiadam:
  - Odwołania , rozprawy sądowe,
  wyrok i decyzja po sezonie.
  życie

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  nie wiem czy w ogóle rozumiesz o czym toczy się dyskusja.
  1. Walasek zrezygnował z kasy (sponsor mu to ma wynagrodzić)
  Kluby się oficjalnie zwróciły z prośbą o wypożyczenie. Marta wynegocjowała 2 sparringi i pewnie jakąś kasę na otarcie łez.

  Okoniewski.
  Który to klub chce go wypożyczyć?
  Kiedy jakiś klub się zwrócił na piśmie o to gdy po wyroku trybunału było jasne że kontrakt jest ważny?
  Może pozwolicie się Marcie odwołać od decyzji trybunału jak ją tylko otrzyma?
  A czy zawodnik mający kontrakt i umowy ze sponsorami nie działa na niekorzyść swoich sponsorów , klubu z którym ma obowiązujące umowy?
  Działa zgodnie z umowami?
  Zasadami?

  Może zamiast kary dać mu premię i pozwolić przejść do konkurencji?
  Nie rozumiesz czegoś?
  Zaargumentuj przynajmniej

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  Nie.
  Pozwól że zapytam - lubisz jak ktoś cię skołuje a potem zrąbie na kase?
  a lubisz jak ktoś Ci naobiecuje, uzgodni, Ty zainwestujesz , namówisz innych na zainwestowanie, a on nie dość że robotę spartoli to jeszcze naopowiada bzdur na Ciebie i za plecami będzie szukał zarobku w konkurencji?
  Lubisz jak ktoś zmienia zasady jakiejś umowy którą znasz na pamięć wg własnego widzi mi się?
  Lubisz jak Cię krzywdzą kulawymi z tyłka wziętymi opiniami kolesie bez pojęcia o Tym co robisz i PO CO to robisz?
  To jest właśnie sytuacja MARTY

  No i teraz?
  Odpuszczasz czy walczysz z całych sił wykorzystując co tylko możesz?

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  nie chodzi o aferę tylko o to że Marta zastosowała się do sugestii najwyższych władz ligi a one okazały się niezgodne z prawem.
  Więc kto jest niekompetentny?
  - Twój szef daje Ci wzór do zrobienia wyliczeń. Ty je robisz okazuje się że nie ten wzór i wyliczenia złe? Sąd mówi że niezgodny z prawem. Ty jesteś niekompetentny czy szef?
  A po chwili dowiadujesz się że ten wzór stosowali do wyliczeń inni ludzie i było ok.

  Skołowany?
  No własnie.


 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  tak że o 10% za dużo. a dlaczego? Bo wzięto do wyliczeń złe tabele. A tabele do wyliczeń przysłała EL i wszystkie kluby je stosowały. Stąd rozważania Marty nad odwołaniem od decyzji.
  Mówisz kara dla okonia bez komentarza- nie masz racji jakikolwik komentarz by był- jnie będę sie powtarzał zerknij na moje komentarze w tej sprawie.

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  ale to dotyczy obu stron.
  A Rafałku na ile podpisałeś kontrakt?
  - Na dwa lata
  To teraz siedź na tyłku i płacz.

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  jak nie doczytałeś albo jesteś niedoinformowany
  Komisja stwierdziła : (cytuję za SF)
  1. kontrakt jest ważny.
  2. obniżka o 20 procent kontraktu Rafała Okoniewskiego była niezgodna z prawem. Klub powołał się na ranking, który w ocenie jego pełnomocnika, nie mógł być podstawą obniżenia kontraktu.
  (powinien być obniżony o 10 %)
  a co na To zaraz po wyroku Marta?
  -- Nie mam jeszcze uzasadnienia tej decyzji, więc trudno mi się do wszystkiego ustosunkować w sposób całkowity. Trybunał zdecydował, ale zastanawiam się, co z innymi klubami, które również posłużyły się oficjalnym rankingiem, który był publikowany także na łamach państwa portalu. Ten przypadek nie dotyczy przecież tylko nas. Ekstraliga jako podmiot zarządzający przygotowała odpowiednie wyliczenia. Dla mnie to organ wydający dokumenty, do których powinnam się stosować. W związku z tym skorzystałam z jedynego oficjalnego dokumentu, który jasno obrazował, jak należy działać. Wystarczyło zestawić ze sobą rok 2012 i 2013 i jeśli mieliśmy spadek, to logicznym była możliwość obniżki wynagrodzenia. Tak samo logiczne było uwzględnienie zawodników wszystkich lig. Oczywiście, należy zastosować odpowiednie przeliczniki, bo jak mielibyśmy porównywać Rafała Okoniewskiego, który ma kontrakt dwuletni i ma startować teraz w niższej lidze? Jak miałby być oceniany taki żużlowiec?

  W Rzeszowie czekają na uzasadnienie decyzji Trybunału, ale już teraz nie wykluczają, że będą szukać sprawiedliwości poza instytucjami żużlowymi. - To nie dotyczyło tylko Rafała. Takich zawodników jest cała masa. Czy teraz będziemy wszystko weryfikować? W mojej ocenie w takiej sytuacji może pojawić się pozew zbiorowy przeciwko Ekstralidze, która wydała taki dokument i naraziła kogoś między innymi na koszty. Jak tak można? Organ zarządzający wydaje dokument, więc na czym należy się opierać? Ciężko mi rozważać kolejny ruch do momentu aż nie otrzymam uzasadnienia decyzji, ale taki krok jest możliwy.


 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  Mnie zadziwia tutaj pisanie różnych koleżków jak to w Rzeszowie robią w wała zawodników , że musieli rezygnować z pieniędzy.
  Rozumiem że ONI ZASŁUŻYLI na te pieniądze? A może dać im jeszcze premię?
  Nikt nic nie musiał. NIKT. Ktoś podpisał z nimi długoterminowy kontrakt. Na DWA lata. Ktoś ten kontrakt finansowo zabezpieczył. Ktoś na jakiejś podstawie go policzył i stwierdził że warto takie pieniądze w ciągu DWÓCH LAT zainwestować i one w różnych formach w jakiś sposób w ciągu DWÓCH LAT się zwrócą.
  A ile z tego wyliczonego na DWA LATA ekstraligowego kontraktu wypełnili zawodnicy?
  Rok. Czyja wina że spadli? Marta chciała żeby spadli? Robiła coś czego nie było w kontrakcie ? I co teraz koledzy robimy? Płacimy po roku mimo że narazili naszą markę przez swą kulawą jazdę na straty? A jakie ZAWODNICY ponoszą konsekwencje?
  Zarówno Walasek, jak i Pavlic, liczyli się z tym i nie płaczą.
  Okoniewski się oburzył na onbiżkę o 20 % - trybunał przywrócił mu 10% ,a tak naprawdę to Trybunał pokazał że zastosowano do wyliczeń złe tabele. Tabele wysłane przez samą EL.
  Wina Marty że EL przesłała jej złe tabele?
  Wina Marty że Trybunał nie wysłał jej orzeczenia?
  Wina Marty że w środowisku Okoniewski zarzuca jej niepłacenie podczas gdy ona czeka na orzeczenie trybunału by się zastanowić nad odwołaniem?
  Gość oczernia, lawiruje, nie wypełnia DWULETNIEGO kontraktu.
  Mimo podpisanego WAŻNEGO kontraktu ewidentnie działa na niekorzyść klubu który w niego na DWA lata zainwestował pertraktując oficjalnie z konkurencją...

  Krzyczycie - Rozwiązać kontrakt....
  a jak byście mieli firmę a suto opłacany przez was pracownik oficjalnie pertraktował z konkurencją?
  oczywiście umożliwilibyście mu odejście i jeszcze pewnie premiowali.

  Prawda jest taka że Okoniewski za wszelką cenę chce bez konsekwencji zerwać kontrakt. A Marta na to nie pozwoli.
  Co ona ma do stracenia?

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  Zgoda.
  A co jest podmiotem nadrzędnym? GKSŻ.
  - a stamtąd gdzie można się odwołać?
  FIM?
  To Ona będzie się odwoływać.

  A do wyroku ostatecznego Okoń siedzi na tyłku.

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  każdy wyrok aby się uprawomocnić - musi być wysłany pisemnie za potwierdzeniem odbioru. Masz w nim zawarte w jakim czasie od jego otrzymania i do kogo możesz się odwoływać.

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  oczywiście że GRY.
  Marta chce pokazać że Żużlem kręcą niekompetentni ludzie.
  Tylko co to da?

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  ale na jakiej podstawie jak mają rozwiązać? Że nie zapłacili?
  Przecież czekali na pisemne orzeczenie i rozważali odwołanie.
  Orzeczenia nie dostali.
  To rozumem że przez to że Trybunał nie dał możliwości odwołania się Marcie to jest argument wg CIebie do rozwiązania kontraktu?

 • Szczupły Poręba napisał/a komentarz do GKSŻ rozpatrzy wniosek o rozwiązanie kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów!

  Trybunał nie wysłał orzeczenia do Marmy. A czy wysłał do okonia?
  To na podstawie jakiego orzeczenia Okoń wysłał pismo nakazujące zapłatę? Słownego? Na jakiej podstawie 25 lutego Trybunał wznowił postępowanie? Na pismo Rafała powołujące się na jaki pisemny wyrok trybunału? A może telefonicznie zgłosił?
  Mieli mu zapłacić w oparciu o decyzję na którą przysługuje odwołanie od orzeczenia którego nie było.
  Nie mieli jak się odwołać i co zaskarżyć a mieli zapłacić?
  Wysyła nakaz zapłaty w oparciu o co?? Słowa?
  Kto mu takie cuś doradził??
  A Marta zgrabnie takie błędy wykorzystuje.
  Koleś pisząc do Trybunału - musiał walnąć jakieś coś że ona nie płaci a przecież ona chce zapłacić ale czeka na decyzję i ew. przemyśli odwołanie.
  Już śmiejemy z Trybunału a bardziej pośmiejemy po decyzji.


pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.