By być mistrzem świata trzeba mieć klase i szacunek dla pokonanego.

autor: kokojamboo | 2014-07-15, 22:08 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Szacunek wobec rywala należy okazywać zawsze, zarówno na boisku, jak i poza nim. O tej fundamentalnej zasadzie panującej w każdym sporcie zapomnieli obecni mistrzowie świata, którzy podczas celebracji zdobycia tytułu wyśmiewali swojego finałowego przeciwnika.
Klose, Weidenfeller, Schürrle, Kroos oraz Götze to zawodnicy, którzy podczas celebracji mistrzowskiego tytułu przy Bramie Brandenburskiej w Berlinie, w obecności 40 tysięcy kibiców, naśmiewali się z Argentyńczyków.
Gorąco zachęcani przez resztę swoich kolegów z drużyny, wyżej wymienieni piłkarze wykonali taniec, za pomocą którego szydzili z Messiego i spółki. „W taki sposób chodzą gauczo!”, takie słowa wykrzykiwali niemieccy zawodnicy w trakcie wykonywania swojego tańca, którym przekonywali o niższości Albiceleste. Wyjaśnijmy, że słowo „gauczo” oznacza mieszkańca stepowych terenów Argentyny i Urugwaju trudniącego się hodowlą bydła.
Przykład chuliganizmu?W dalszej części choreografii widzimy szóstkę wyprostowanych i triumfujących piłkarzy krzyczących: „A w taki sposób chodzą Niemcy!”, co ma być jasną aluzją do wyższości Niemców nad Argentyńczykami.
Wykonany taniec został pozytywnie odebrany przez zjednoczonych niemieckich kibiców, z kolei w Argentynie dokonano jego bardzo surowej krytyki. Uważa się, iż tego typu świętowanie jest niesportowe i raniące oraz że niemiecki taniec jest kontrowersyjnym przykładem „chuliganizmu”.
Warto zaznaczyć, że wspomniany taniec był już wykonywany przez niemieckich kibiców na Copacabanie w nocy po meczu finałowym mundialu.
http://www.fcbarca.com...zykow.html
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Nowik

DLatego Niemcy to taki kraj ktory na tytuły nie zasługuje, bo potem uznaje swoją wyższość wszędzie. Upadek Wehrmachtu nastąpił 2-3 lata po największych sukcesach i z fussballem w Niemczech będzie tak samo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.