Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • semen66 napisał/a komentarz do F1: Grand Prix Kanady. Różne zachowanie samochodów Kubicy i Russella. Dane z telemetrii

  Przedstawiłem porównanie zachowań ekipy wobec kierowców Williamsa ... Jeden zespół a dwa różne zachowania ... ściągnięte z relacji z jednej ze stron które akurat tym się zajmują ...

 • semen66 napisał/a komentarz do F1: Grand Prix Kanady. Różne zachowanie samochodów Kubicy i Russella. Dane z telemetrii

  Russell


  Zdecydowanie „żywsza” była komunikacja radiowa pomiędzy George Russellem, a jego inżynierem wyścigowym.

  Sytuację wyprzedzania Roberta Kubicy na 1. okrążeniu opisałem wyżej. Kolejną różnicę między komunikacją Anglika ze swoim inżynierem jest to, że gdy Russell wychodzi na proste, w których jest możliwe użycie DRS, ma informacje o tym, czy jakiś kierowca za nim ma możliwość skorzystania z tego systemu. Tak było też po wyprzedzeniu Roberta Kubicy, choć wówczas DRS nie był jeszcze możliwy, ale Russellowi powiedziano, ile za nim jest Polak. Russell regularnie dostaje informacje na temat rywali przed nim oraz za nim, ma również informacje na temat swojego tempa.

  Russell od początku wyścigu zgłaszał pewne problemy z zachowaniem auta. Na drugim okrążeniu zgłasza „ogromną niestabolność na wejściu”, po czym dostanie polecenie zmiany ustawień. Mówi on, że dość szybko będzie trzeba będzie przerzucać się na opony twarde.

  Na 4. okrążeniu Russell dostaje polecenie przestawienia trybu na „Go Attack” by bronić się przed Raikkonenem.

  Na 7. okrążeniu jest proszony o feedback dotyczący opon i zgłasza, że auto jest niestabilne i ślizga się. Na 10. kółku dostaje pierwsze polecenie lift and coast. Kółko później Russell zgłasza, że bardzo się ślizga i dostaje od inżyniera zapewnienie, że „to nie potrwa długo”.

  Po wizytach w boksach, Russell dostaje komunikat na temat tego, gdzie jest Robert Kubica i jest chwalony za tempo, które jest 0,2 – 0,3 sekundy szybsze od tego, któe było zakładane.

  Na 27 okrążeniu Russella wyprzedza Albon po tym, jak Anglik przestrzeliwuje wyjście na prostą startową. Kierowca Toro Rosso nie odjeżdża jednak bardzo i Russell wciąż ma go w zasięgu wzroku. Dostaje zatem polecenie: „Go Attack use overtake Albon”.

  Niedługo po pierwszym postoju Russell otrzymuje info, że prawdopodobnie pojadą na tej oponie do końca, a na kolejnych kółkach jest upewniany w tym, że nadal wdrażany będzie plan A.

  Około 30. okrążenia, Russell pyta: „Gap to Robert?” Otrzymuje krótką odpowiedź: Jest daleko z tyłu, nie musimy się o niego martwić, skupmy się na Albonie z przodu”.

  32 okrążenie – Russell po raz pierwszy dostaje polecenie „Go Race”, czyli przestawienia się na tryb, na którym Kubica jedzie od 2. okrążenia.

  Na kolejnych kółkach Russell otrzymuje informacje dotyczące walki z Magnussenem – gdzie jest teraz Duńczyk, jakie ma tempo. Są również komunikaty dotyczące tempa samego Russella.

  Na 45. kółku Russell skarży się na tylne opony oraz hamulce. Otrzymuje odpowiedź, że zostanie to sprawdzone w danych. Kilka okrążeń później Russell informowany jest o wdrożeniu planu B, gdyż opony wyglądają dobrze.

  W pewnym momencie Russell poskarżył się, że podwójnie zbiło mu bieg na dohamowaniu. Na 19 okrążeń przed końcem skarży się nieco na zachowanie tylnych opon.

  Russell wciaż był nastawiony na walkę z Albonem, który nie oddalał się zbytnio od bolidu Williamsa prowadzonego przez Anglika. Russell jest proszony o ciśnięcie i robi to.

  Na 12 okrążeń przed metą, Russell pyta: „Jaka jest przewaga nad Robertem? Pytam z ciekawości”. Inżynier odpowiada: „Pięćdziesiąt parę sekund”.

  Russell otrzymuje informację o wycofaniu się Albona i komfortowej przewadze nad Magnussenem.

  Na ostatnim okrążeniu Russell interesował się tym, kto ma obecnie najlepszy czas okrążenia. Otrzymał odpowiedź, że Bottas.

  Po przekroczeniu linii mety Russell otrzymał raport z pozycji na mecie. Gdy inżynier powiedział, że Robert był 18, Anglik zapytał: „Jak dużo był z tyłu?” i otrzymał wyliczenie strat Magnussena i Kubicy.

  Na koniec Russell zainteresował się tym, jak Hamilton wyprzedził Vettela i za co Niemiec dostał karę.

  Russell jest w stałym kontakcie z inżynierem, ma bardzo dużo informacji, znacznie więcej informacji też daje od siebie. Być może ta różnica wynika z wcześniejszych ustaleń między kierowcami a zespołem i jeden zawodnik życzy sobie częstszego bycia w kontakcie z inżynierem, a drugi mniejszego, choć trzeba zauważyć, że wczoraj do Russell mógł powiedzieć, że się ściga. Kubica ze względu na problemy z autem po prostu jechał i nie walczył z nikim.

  Jakie jeszcze różnice można zobaczyć jadąc z Robertem i George`m? Pisałem o nich już wcześniej. Anglik znacznie częściej dokonuje zmian na kierownicy 0 również bez polecenia od inżyniera. Do tego mniej traci na dublowaniach. Robert Kubica zjeżdża praktycznie od razu gdy ma niebieską flagę, ale Russell „przetrzymywał” ją do dogodnego momentu, tak by stracić jak najmniej za nimi. Nie można mieć do niego o to pretensji, bo wszystko odbywało się zgodnie z przepisami, tyle że za Russellem dublujący kierowcy tracą nieco więcej niż za Kubicą.

  Największą jednak różnicą jest prowadzenie się samochodu. Gdyby patrzeć wyłącznie na samochód Russella, wówczas rzeczywiście, można bić brawo Williamsowi. Auto z numerem 63 prowadziło się bardzo dobrze i choć George Russell narzekał, to oglądanie jazdy jego auta to przyjemność.

 • semen66 napisał/a komentarz do F1: Grand Prix Kanady. Różne zachowanie samochodów Kubicy i Russella. Dane z telemetrii

  Dwa różne wyścigi, dwa różne sposoby komunikacji, dwa różne wyścigi. Grand Prix Kanady było wyścigiem największych różnic pomiędzy George Russellem i Robertem Kubicą – nie tylko jeżeli chodzi o czasy okrążeń.

  Robert Kubica


  Przed startem Robert Kubica jest informowany jedynie o tym, na jakich oponach startują kierowcy wokół niego.

  Start Robert ma bardzo dobry. Świetna reakcja na światła daje mu możliwość walki w 1. zakręcie. George Russell również rusza nieźle, ale tuż przed nim Kimi Raikkonen zalicza fatalny start i Anglik musi odbić do lewej by ominąć bolid Alfy. Pozostaje on przed Kubicą, ale potem Robert podejmuje kilka świetnych decyzji dotyczących linii przejazdu. Najpierw jedzie w 1. zakręcie po zewnętrznej, potem wchodzi na wewnętrzną do 2. Omija wyjeżdżającego z pobocza Grosjeana i jest bardzo blisko Strolla. Gdyby Robert dysponował lepszym autem, zapewne podjąłby agresywniejszą próbę wyprzedzenia Kanadyjczyka.

  Tuż po minięciu jadącego z uszkodzonym skrzydłem Albona, Kubica dostaje pierwszy sygnał ostrzegawczy. Na dohamowaniu do 6. zakrętu autem Kubicy mocno rzuca. Nie ma idealnej linii, ale utrzymuje się na 15. miejscu. Kubica nie zgłosił w żadnym fragmencie wyścigu tego problemu z hamulcami. Na dohamowaniu do nawrotu Williamsem z numerem 88 znów mocno rzuca. Robert nie wchodzi idealną linią, ma nieco mniejszą prędkość na wyjściu. George Russell na tym dohamowaniu zbliżył się na kilka metrów, mimo że przed tym zakrętem był kilkaset metrów z tyłu.

  Trwa pierwsze okrążenie, nie jest możliwe jeszcze używanie DRS-u, ale George Russell po schowaniu się w cień aerodynamiczny za Kubicą, wyprzedza go z niesamowitą łatwością. Robert zjechał do lewej by bronić pozycji, ale to nic nie dało. Tuż przed tym, jak się minęli, obaj otrzymali polecenia:

  Do Kubicy: „Go race po linii mety”, a zatem Kubica jest proszony u zmianę ustawień silnika na tryb wyścigowy.

  Do Russella: „Go defend” czyli inżynier prosi Russella o ustawienie najbardziej agresywnych trybów by Anglik mógł skuteczniej zaatakować Kubicę.

  Polak nie dostał komunikatu dotyczącego bronienia pozycji, choć powinien widzieć Russella w luterku i móc wówczas zareagować. Russell swoje polecenie wykonał od razu, jeszcze mijając Kubicę.


  Po minięciu przez Russella za Kubicą nadal są inni rywale i być może dlatego Polak pozostaje w mocniejszym, startowym trybie silnika. W połowie drugiego kółka jest mu jednak przypominane aby przeszedł w tryb „Go Race”.

  Na 3. okrążeniu Robert dostaje polecenie ustawienia ERS na pozycję 2. czyli dość wysoką. Pod koniec tego kółka wyprzedza go Kevin Magnussen – Robert zjechał do wewnętrznej by się bronić, ale nie miał szans z bolidem Haasa. Wcześniej znów jego bolid nie dohamował dobrze do nawrotu.

  Na piątym okrążeniu Kubica dostaje polecenie zmienienia kolejnych ustawień. Niestety nie jestem w stanie wyłapać, o które chodzi, jednak Kubica zmienia pokrętło z prawej strony kierownicy na pozycję 5. Na tym samym okrążeniu Robert dostaje polecenie stosowania techniki „lift and coast” na poziomie 1 by „zarządzać temperaturami”. Technika ta to odpuszczanie gazu przed zakrętami i minimalne opóźnienie we wciskaniu hamulca – pozwala oszczędzać paliwo i chłodzić hamulce.

  Na 8. okrążeniu Kubica skarży się, że nie ma przyczepności tylnych opon „mam ogromne problemy”. Pod koniec kółka Polak otrzymuje polecenie zmiany ustawień.

  Co ciekawe, ani w przypadku Kubicy ani Russella nie było wyraźnych komunikatów „box box”. Przed swoim zjazdem Robert został jedynie zapytany o to, czy chce zmian ustawień przedniego skrzydła, ale odpowiedział, że nie.

  Tuż po wyjeździe z boksów Roberta – który zjechał jako pierwszy z kierowców Williamsa, dochodzi do przygody Norrisa i w 1. zakręcie są podwójne żółte flagi. Za pierwszym razem Robert jest o nich informowany, za drugim nie i chyba zwraca uwagę inżynierowi na to, jednak komunikat jest dość niewyraźny.

  Na 15. okrążeniu Polak otrzymuje polecenie zmiany ustawień na „G Mode 6”.

  Kilka okrążeń później dochodzi do drobnego nieporozumienia. Paul Williams prosi Roberta o zmianę ustawień i ustawienie przycisku Multi Function A na godzinie 4 na „Flow 9”. Po chwili Robert Kubica odpowiada: „Nie mam flow na Multi Function B”, ale Williams powtarza mu: „Multi Function A, Multi Function A”.

  Na 26. kółku Robert jest proszony o feedback dotyczący opon. „Opony są OK, ale balans nadal jest…” – urywa Polak.

  Kubica niemal cały czas musi przepuszczać czołówkę, na szczęście na tym torze jest wiele miejsc, w których można zrobić to z dość niedużą stratą, sięgającą 1-2 sekund.

  Na 36. okrążeniu Robert jest pytany, czy plan B jest możliwy. Odpowiada: „Trudno będzie, ale wszystko jest możliwe. Dajcie mi znać co robimy.”

  Na kolejnym kółku Polak otrzymuje odpowiedź – spróbujemy planu A, drugi samochód jedzie na plan B.

  Tuż przed swoim drugim zjazdem do boksów – po nowe opony twarde, Robert dostaje polecenie zmiany ustawień silnika

  39 kółko – Kubica otrzymuje kolejne polecenie – tym razem ustawienia „Engine Mode na pozycję 12”, a zatem bardzo wolną. Do tego TOP-O G0. Po jego wykonaniu, Polak zjechał do boksów – ponownie nie chciał zmiany ustawień przedniego skrzydła. Ten postój był zdecydowanie bardziej udany i trwał tylko 2 sekundy. Podczas pierwszego było to 4,1 sekundy. Wyjeżdżając z boksów Robert otrzymuje informacje, że na tym komplecie opon będzie jechał do końca wyścigu.

  Na tym praktycznie kończy się wymiana poleceń czy uwag do Roberta w tym wyścigu. Dalsze informacje dotyczą kolejnych dublowań, których było bardzo dużo. Gdyby nie zjechał na drugi postój, Robert miałby trochę czystego toru za sobą. Zjeżdżając wpadł w kolejny obieg niebieskich flag, co ostatecznie kosztowało go wiele dodatkowych sekund.

  Po zakończeniu wyścigu Robert otrzymał informację kto dojechał na jakim miejscu i odpowiedział jedynie „przyjąłem”. Nie pokusił się o żaden komentarz.

 • semen66 napisał/a komentarz do Kinsey Wolanski. Miliony w kilka sekund. "Pojechać po bandzie i zrobić coś szokującego"

  Ile jeszcze o niej będzie artykułów ? Lekko tłustawa loszka wypadła z chlewika ... mnóstwo kozoxebców z krajów wiadomo jakich oglądają to po dziesiąt razy trzymając w dłoni ... Mamy w Polsce mnóstwo pięknych kobiet ale na tyle normalnych, że na coś takiego nie idą ... zakończcie już publikowanie na tym portalu takiego szajsu ...

 • semen66 lubi Komentarz

  Jestem kibicem Śląska Wrocław i Legia jest dla mnie największą Qurfą ale Kucharczykowi należy się z ich strony szacunek. To IKONA tego klubu czy się to komu podoba czy nie. W Slasku takimi piłkarzami są Mario Pawelec i Piotrek Celeban choć ten drugi ostatni sezon miał bardzo słaby. We Wrocławiu nikt by ich w ten sposób nie potraktował bo przez wiele lat zostawili serce i zdrowie na boisku. KIBOLE nie raz przeprowadzali ROZMOWY WYCHOWAWCZE z piłkarzami a Oni zawsze mieli odwagę podejść do "Młyna" na rozmowę. Pawelec kiedyś musiał oddać koszulkę ale została mu ona zwrócona bo to chłopak który żyje ŚLĄSKIEM. Wierzę w to że w klubie NIGDY ich tak nie potraktują jak Kuchego w Legii.

 • semen66 lubi Komentarz

  Dzięki "Kuchy" za wszystko, za walkę i wspólnie spędzony czas na Ł3
  Powodzenia

 • semen66 lubi Komentarz

  Problemy ze zrozumieniem tekstu? Raczej nie chodzi o to czy go chcą czy nie? Odchodzi gość który zagrał dla nich 350 męczy. Może trochę szacunku że strony pracodawcy. I dotyczy to każdego klubu, każdego pracownika. Tak po ludzku.
  Ps. Gwiazdą jest Messi, Lewandowski. W polskiej lidze wybitnymi zawodnikami są po prostu solidni piłkarze. Nic więcej. Gdyby był gwiazdą nie grałby w Polsce. To chyba oczywiste. A ten słaby klub jest wicemistrzem kraju. Co można powiedzieć o 14 klubach za nim? O setkach w niższych ligach.

 • semen66 napisał/a komentarz do Michał Kucharczyk: Nie pozwolono mi pożegnać się w godny sposób

  Tak ... tak Maikel ... nie jestem z białorusi jak kiedyś napisałeś ale z ... Gdańska ... jesteś ... kim ? ... no właśnie o to pytanie ? ... pomimo, że z Warszawą mi nie po drodze ... mimo, że Kuchy nie raz rozprowadził Wam mecz nawet z nami ... to ja gościa szanuję ... Jak to jest, że wy tylko cenicie - tu i teraz ? ... rozumiem, że się kogoś nie trawi a wychwala innych ( tak jak w Twoim przypadku np. Pinto, że złapią za ... wszystkich i jest porządek ) przykładów latawca w Twoim przypadku było niemiłosiernie wiele ... jednak jeśli nie szanuje się kogoś kto na prawdę oddał serducho swojemu klubowi i to bez względu na formę to po prostu żenada ... Dwa lata temu nie mielibyście majstra ... Wasz zespół był zesr...ny od początku... Jednak dwie akcje Kuchego i wynik się odwrócił ... z 1:0 do 1:2 ... ale Ty nie pamiętasz ... bo i po co ... Kuchy nigdy nie był jakimś wirtuozem ale serce na boisku zawsze miał ... miał dla Legi i dlatego szacun mu się należy ...

 • semen66 napisał/a komentarz do LaLiga 2018/2019 - typerek

  Kolejka 38 - OSTATNIA !
  18.05. 18:30 Alaves - Girona 1
  18.05. 18:30 Celta Vigo - Vallecano 1
  18.05. 18:30 Eibar - Barcelona 2
  #18.05. 18:30 Espanyol - Real Sociedad 2
  18.05. 18:30 Getafe - Villarreal 1
  18.05. 18:30 Huesca - Leganes X
  18.05. 18:30 Levante - Atl. Madryt 0 13. i tak bym nie trafił (2)
  18.05. 18:30 Real Madryt - Betis 1
  #18.05. 18:30 Sevilla - Ath. Bilbao 1
  18.05. 18:30 Valladolid - Valencia 2

 • semen66 napisał/a komentarz do Klasyfikacja generalna / 37 kolejka

  37. kolejka:
  Grupa mistrzowska:
  19.05 18:00 Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok X2
  19.05 18:00 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 1
  19.05 18:00 Piast Gliwice - Lech Poznań 1
  19.05 18:00 Cracovia - Pogoń Szczecin 1
  Grupa spadkowa:
  18.05 15:30 Wisła Kraków - Miedź Legnica X2
  18.05 15:30 Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 1X
  18.05 15:30 Korona Kielce - Górnik Zabrze 2
  18.05 15:30 Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 1

 • semen66 napisał/a komentarz do Klasyfikacja generalna / 35 i 36 kolejka

  36. kolejka:
  Grupa mistrzowska:
  15.05 20:30 Lech Poznań - Lechia Gdańsk 1X
  15.05 20:30 Zagłębie Lubin - Cracovia X
  15.05 20:30 Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1X
  15.05 20:30 Pogoń Szczecin - Piast Gliwice X2
  Grupa spadkowa:
  13.05 18:00 Arka Gdynia - Wisła Kraków 1
  14.05 20:30 Miedź Legnica - Śląsk Wrocław X2
  14.05 20:30 Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce X
  14.05 20:30 Górnik Zabrze - Wisła Płock 1 Angulo

 • semen66 lubi Komentarz

  Russell w Bahrajnie testował mercedesa i w drugim dniu testów był najszybszy ! To pokazuje czym rywalizują z Robertem o przedostatnie miejsce w stawce ! Wszystkich krytykantów proszę o chwilę zadumy !!!

 • semen66 napisał/a komentarz do LaLiga 2018/2019 - typerek

  Kolejka 37
  12.05. 18:30 Ath. Bilbao - Celta Vigo 1
  12.05. 18:30 Atl. Madryt - Sevilla 1
  12.05. 18:30 Barcelona - Getafe 1
  12.05. 18:30 Betis - Huesca 1
  12.05. 18:30 Girona - Levante 1
  12.05. 18:30 Leganes - Espanyol X
  #12.05. 18:30 Real Sociedad - Real Madryt 2
  12.05. 18:30 Valencia - Alaves 1
  12.05. 18:30 Vallecano - Valladolid 1
  12.05. 18:30 Villarreal - Eibar 1

 • semen66 napisał/a komentarz do Klasyfikacja generalna / 35 i 36 kolejka

  35. kolejka:
  Grupa mistrzowska:
  11.05 20:30 Cracovia - Lech Poznań 1
  12.05 13:00 Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1X
  12.05 15:30 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1
  12.05 18:00 Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin X2
  Grupa spadkowa:
  10.05 18:00 Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 1
  10.05 20:30 Wisła Kraków - Korona Kielce 1
  11.05 15:30 Śląsk Wrocław - Wisła Płock X2
  11.05 18:00 Miedź Legnica - Górnik Zabrze 1X

 • semen66 napisał/a komentarz do Klasyfikacja generalna / 31, 32, 33 i 34 kolejka

  Witam . To nic nie zmieni jeśli jednak Angulo miał asystę to w 34 kol wyszłoby u mnie 4 pkt.

 • semen66 napisał/a komentarz do Finał Pucharu Polski. Ireneusz Mamrot: Jesteśmy rozczarowani, nie zasłużyliśmy na porażkę

  Jestem z Gdańska ale ... trener ma rację ... Jaga była po prostu lepsza przez większość meczu ... gdyby nie Augustyn to pewnie już do przerwy byłoby pozamiatane ...

 • semen66 napisał/a komentarz do Dlaczego Polacy nie chodzą na mecze?

  Ze swoją ekipą jest się na dobre i na złe ... jednak sporo kibiców ciężko pracujących raczej po prostu zbierają kasę na fajniejsze mecze by być tam z rodzinami ... sam zabieram córki na mecze ale to troszkę kosztuje ... daję radę bo to ważne dla mnie i rodzinki ... jednak w wielu miejscach są kibice którzy przez działania naszej ekonomii (polityków) mają problem ... dla nich wydatek np. 5x 15 zł to wydatek tego co mają na jedzenie ... to tylko porównanie ... jednak dopóki się pewne systemy u nas nie zmienią to będzie trudno ... wiele osób chciałoby częściej uczestniczyć w meczach jednak ... przeliczają na to co mają ... bogaci idą gdy jest odpowiedni PR ... ludzie średnio zarabiający patrzą jednak na każdy grosz i ... wybierają ...

 • semen66 napisał/a komentarz do LaLiga 2018/2019 - typerek

  Kolejka 36
  03.05. 21:00 Sevilla - Leganes 1
  04.05. 13:00 Levante - Vallecano X
  #04.05. 16:15 Espanyol - Atl. Madryt 2
  04.05. 18:30 Alaves - Real Sociedad 1
  04.05. 20:45 Celta Vigo - Barcelona 2
  05.05. 12:00 Getafe - Girona 1
  05.05. 14:00 Eibar - Betis X
  05.05. 16:15 Real Madryt - Villarreal 1
  05.05. 18:30 Valladolid - Ath. Bilbao X
  05.05. 20:45 Huesca - Valencia 2

 • semen66 napisał/a komentarz do Klasyfikacja generalna / 31, 32, 33 i 34 kolejka

  34. kolejka:
  Grupa mistrzowska:
  04.05 18:00 Lech Poznań - Zagłębie Lubin X2
  04.05 20:30 Legia Warszawa - Piast Gliwice 1X
  05.05 18:00 Cracovia - Lechia Gdańsk 1X
  06.05 18:00 Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2
  Grupa spadkowa:
  03.05 18:00 Wisła Płock - Arka Gdynia 1X
  03.05 20:30 Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1 Angulo
  04.05 15:30 Korona Kielce - Miedź Legnica 1
  05.05 15:30 Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 1

 • semen66 lubi Komentarz

  Gratulacje dla semena66, zwycięzcy 31. kolejki w bardzo dobrym stylu. 11 punktów przy słabej średniej 6.53 punktu. Proszę o sprawdzenie swoich punktów i przepraszam za opóźnienia.
  Wyniki 31. kolejki:
  semen66 11
  Marcin152 9
  niktxxx 9
  Barceloniak11 8
  sternick 8
  Blue Wars 7
  jerrypl 7
  RR 25 Toruń 7
  wielkarybka 7
  Włókniarz Forever 7
  Ilona Świtajska 6
  rabhadh 6
  Szakaluch 6
  Eric Getting 5
  eXpErT 5
  RAMB0 5
  Tomasz Wróblicki 5
  dastin 4
  Mbembi 2

 • semen66 napisał/a komentarz do Klasyfikacja generalna / 31, 32, 33 i 34 kolejka

  33. kolejka:
  Grupa mistrzowska:
  26.04 18:00 Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok X
  26.04 20:30 Piast Gliwice - Cracovia 1
  27.04 18:00 Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1
  27.04 20:30 Lechia Gdańsk - Legia Warszawa X2
  Grupa spadkowa:
  28.04 13:00 Miedź Legnica - Wisła Płock 1X
  28.04 15:30 Korona Kielce - Arka Gdynia X
  28.04 18:00 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1
  29.04 18:00 Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 1
  -------------
  Bonus! Proszę o podanie wyniku (1, X, 2) spotkania finałowego Pucharu Polski.
  Finał:
  02.05 Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1

 • semen66 napisał/a komentarz do LaLiga 2018/2019 - typerek

  Kolejka 35
  27.04. 13:00 Ath. Bilbao - Alaves 1
  27.04. 16:15 Atl. Madryt - Valladolid 1
  27.04. 18:30 Leganes - Celta Vigo X
  27.04. 20:45 Barcelona - Levante 1
  28.04. 12:00 Valencia - Eibar 1
  28.04. 14:00 Girona - Sevilla 2
  #28.04. 16:15 Real Sociedad - Getafe X
  28.04. 18:30 Villarreal - Huesca 1
  28.04. 20:45 Vallecano - Real Madryt 2
  29.04. 21:00 Betis - Espanyol 1

 • semen66 napisał/a komentarz do LaLiga 2018/2019 - typerek

  Kolejka 34
  23.04. 19:30 Huesca - Eibar 2
  #23.04. 20:30 Valladolid - Girona 1
  23.04. 21:30 Alaves - Barcelona 2
  24.04. 19:30 Atl. Madryt - Valencia 1
  24.04. 20:30 Espanyol - Celta Vigo X
  24.04. 20:30 Leganes - Ath. Bilbao 2
  24.04. 21:30 Levante - Betis X
  25.04. 19:30 Sevilla - Vallecano 1
  25.04. 20:30 Real Sociedad - Villarreal X
  25.04. 21:30 Getafe - Real Madryt 2

 • semen66 napisał/a komentarz do Klasyfikacja generalna / 31, 32, 33 i 34 kolejka

  32. kolejka:
  Grupa mistrzowska:
  23.04 18:00 Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1
  23.04 20:30 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1
  24.04 18:00 Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1X
  24.04 20:30 Lech Poznań - Legia Warszawa 2
  Grupa spadkowa:
  25.04 18:00 Wisła Płock - Korona Kielce 1
  25.04 18:00 Arka Gdynia - Miedź Legnica 1X
  25.04 20:30 Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 1
  25.04 20:30 Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze X2

 • semen66 napisał/a komentarz do Klasyfikacja generalna / 31, 32, 33 i 34 kolejka

  31. kolejka:
  Grupa mistrzowska:
  20.04 15:30 Lechia Gdańsk - Piast Gliwice X2
  20.04 18:00 Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1X
  20.04 18:00 Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1
  20.04 20:30 Legia Warszawa - Cracovia 1 Carlitos
  Grupa spadkowa:
  22.04 15:30 Wisła Kraków - Wisła Płock X2
  22.04 15:30 Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec X
  22.04 18:00 Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1
  22.04 18:00 Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Black Wars

I od razu trzeci wpis bez linku, bo znowu SyFy mogą usunąć.
Witaj semen. :) Zapraszam Ciebie do typera.
Typer tylko dla wiarygodnych i godnych uwagi uczestników oraz typujących i chcących grać regularnie. Pozostało 2 miejsca.
Czekam na zgłoszenie u mnie na blogu. Pozdrawiam. :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

No i oczywiście wielu pozytywnych sportowych emocji po świętach! I jak najwięcej orderów słoneczka:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Dziękuję za życzenia! Ode mnie również wszystkiego dobrego, dużo zdrówka z okazji Wielkanocy. Dużo salami na świątecznym stole! Mokrego dyngusa!

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
charismatic enigma

Kiedy Wielka Noc nastanie
życzę Ci na Zmartwychwstanie
dużo szczęścia i radości,
która niechaj zawsze gości
w dobrym sercu, w jasnej duszy
i niechaj wszystkie żale zagłuszy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Rysio-z-Klanu

Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Niech cię dyngus zmoczy do ostatniej nitki,
jajka wymalują kobitki,
palma nigdy nie zawodzi
a owieczka w stringach chodzi.
Życzy Rysio-z-Klanu

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
bachus

Zdrowych,pogodnych świąt Wielkiej Nocy,pełnych wiary,nadziei i miłości,Radosnego,wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśód przyjaciół życzy Bachus...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
CzenstochoviA

Dziękuję za życzenia. I tobie życzę wspaniałego spokoju i bliskiej, pełnej ciepła rodzinnej atmosfery w zbliżające się Święta Wielkanocne. :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pablo80

Niech w Wielkanoc,
Wejdzie w nas wielka moc
Miłości, przebaczenia, chęci pomocy,
Czystości i braku zobojętnienia na ludzką krzywdę
Wesołości i spokoju ducha
Pamiętajmy, że w sporcie zwycięstwo
Jest tylko dodatkiem do emocji,
A twój „wróg” jest twoim bratem
I że lepiej pomóc i przegrać
Niż niesportowo przeszkodzić i wygrać.
Tych jajeczek, kiełbaski, szyneczki
I co tam jeszcze z koszyczka nam
Na stół wjedzie, niech cały rok nie braknie,
A na drugi dzień trochę wody
By oczyścić złe myśli, życzą
Pablo80 wraz z Madzią :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
DyDeK

Pisanych jajeczek,
wierzbowych bazieczek,
kiełbasy święconej,
dużo chrzanu do niej,
babki polukrzonej,
kukiełki plecionej,
Zmartwychwstanie w duszy
i wiosny po uszy.
Życzy... Dawid. ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
karamba

Kiedy wielka noc nastanie
życzę Wam na Zmartwychwstanie
dużo szczęścia i radości
które niechaj zawsze gości
w dobrym sercu, jasnej duszy
niech wszystkie żale zagłuszy.
Przyjmij ode mnie i Mavericka - gdyż on bardzo przeprasza, że nie osobiście.....właśnie wczoraj dostał wiadomość... będzie DZIADKIEM hehe :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
semen66

Spoko :) za bardzo nawet teraz nie kojarzę o co idzie, wróciłem z roboty i ledwo żyję :) Poczytam parę minut i do wyra :) od jutra czeka mnie moje drugie hobby czyli kuchnia :) Radosnych Świąt :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Zajrzyj na moja tablice.Odpisałem Ci.Tak jak tam napisałem to jakas pomyłka.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Liberate

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Ci:
uśmiechów bez liku przy wielkanocnym stoliku,
przyjaciół wielu, dużo w portfelu,
dyngusa mokrego i czasu radosnego,
a przede wszystkim szczęścia w miłości i moc radości!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Na zawsze Falubaz

Serdeczne życzenia
Wesołego Alleluja,
dużo zdrowia
i pogody ducha.
Niech radość Wielkanocy
napełni Toje serce
nadzieją i obfitością łask
od Chrystusa Zmartwychwstałego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
semen66

Witaj Kolego :) Nadrobimy na pewno :) ja od piątku mam wolne z pracy ale zajmuję się kuchnią na święta :) takie małe hobby drugie po żużlu :) Całą rodzinką będziemy też oglądali w tv transmisje z ligi więc na kompie też coś tam trochę posiedzę :) Cała rodzinka zarażona tym bakcylem :) Pozdrawiam :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Cześć kolego. W tygodniu też mam mało czasu. Zazwyczaj trochę tu grandzę w weekendy. Zbliżają się święta to chyba będę wyłączony, ale niebawem to nadrobimy. Także do zobaczenia/przeczytania za jakiś czas....

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Big Lebowski

Cześć kolego. W tygodniu też mam mało czasu. Zazwyczaj trochę tu grandzę w weekendy. Zbliżają się święta to chyba będę wyłączony, ale niebawem to nadrobimy. Także do zobaczenia/przeczytania za jakiś czas. P.S. Mam rodzinkę na Zaspie i w Bojanowie. Pzdr!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

ostatnia odpowiedź: 14 kwietnia 2014 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Crusader

I mnie to już wcześniej zastanowiło. Mistrz (kontynentu) Australii Chris Holder powinien sobie odpocząć od sgp. Chciałbym widzieć minkę pana bellamiego jak to sobie uświadomi, że dostał rykoszetem z własnej broni i traci sam na własne życzenie jedną z największych gwiazd cyklu. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.