• Dlaczego Walter Benitez nie gra dla reprezentacji Argentyny?

  Po odpadnięciu reprezentacji Argentyny z Copa America(przegrana z Brazylią w półfinale)naszła mnie refleksja na temat obsady bramki drużyny prowadzonej przez Lionela Scaloniego. Pierwszym bramkarzem Argentyny na Copa America był 33-letni Franco Armani zawodnik rodzimego River Plate. Jest to o tyle zastanawiające, (…)

  Więcej

 • Thibaut Courtois-transfer potrzebny czy niepotrzebny?

  Przed letnim okienkiem transferowym sezonu 2018/2019 Real Madryt zasilił bramkarz reprezentacji Belgii Thibaut Courtois. Chelsea za swojego pierwszego bramkarza zainkasowała 35mln euro, biorąc pod uwagę dobrą grę belgijskiego bramkarza na mundialu wydawaćby się mogło, że ten transfer się broni. Problem (…)

  Więcej

 • Zgon Astoriego czyli kolejny przykład dużego problemu w piłce nożnej.

                             W dniu wczorajszym wydarzyła się rzecz niezykle przykra, zmarł Davide Astori piłkarz i kapitan Fiorentiny oraz reprezentant Włoch. Przy okazji jego śmierci uwydatnia się ponownie problem z badaniami oraz zapleczem medycznym w piłce nożnej. Zawodnik, który umierając z przyczyny (…)

  Więcej

 • Transfery do Chin czyli dokąd zmierza piłka nożna?

  Kiedy obserwuje się zawrotne ceny jakie płacone są za piłkarzy w dzisiejszych czasach można zadać sobie pytanie dokąd zmierza obecnie mój ukochany sport. Obserwując odejścia niektórych wciąż młodych graczy do Chin(Oscar, Alex Teixeira)odnoszę wrażenie, że pieniądze stały się ważniejsze od ambicji i (…)

  Więcej

 • Wolna i krótka rozkmina na temat profesjonalizmu redaktorskiego.

  Czy tylko mnie czasem przeszkadza fakt, że redaktorzy na tej stronie popełniają masę błędów rzeczowych w artykułach? Jednym z najświeższych przykładów jest stwierdzenie, że to Brazylia jest mistrzem świata z roku 1998, a jak wszyscy dobrze wiemy to Francja wygrała wówczas 3:0 i zgarnęła mistrzostwo. (…)

  Więcej

 • Luis Suarez-piłkarz, który przerwał hegemonię Ronaldo i Messiego.

  Jaki fan piłki nożnej nawet niedzielny nie zna Luisa Suareza czyli snajpera Barcelony i reprezentacji Urugwaju? Piłkarz który przerwał dominację Ronaldo i Messiego z 40 bramkami w tym sezonie został królem strzelców Primera Division oraz zdobył złotego buta. Piłkarz o którym mowa jest znany w tym momencie (…)

  Więcej

 • Chelsea FC Sezon 2015/2016.

  Sezon 2015/2016 był bardzo trudny dla zespołu ze stadionu Stamford Bridge.Braki w formie kluczowych graczy takich jak Eden Hazard,Diego Costa,Branislav Ivanović itp.spowodowały spory regres zespołu,który przystępował do rozgrywek jako mistrz Anglii a skończył sezon na miejscu dziesiątym.Największy regres (…)

  Więcej