Transfery do Chin czyli dokąd zmierza piłka nożna?

autor: Forest1997 | 2017-01-28, 17:08 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Kiedy obserwuje się zawrotne ceny jakie płacone są za piłkarzy w dzisiejszych czasach można zadać sobie pytanie dokąd zmierza obecnie mój ukochany sport. Obserwując odejścia niektórych wciąż młodych graczy do Chin(Oscar, Alex Teixeira)odnoszę wrażenie, że pieniądze stały się ważniejsze od ambicji i chęci rozwoju. Oczywiście ktoś mógłby podać argument typu, że gdybym np. dostał lepszą ofertę pracy z innej firmy nie patrzyłbym na sentyment, ale ten argument można odbić ponieważ gdy pracuje się za dobre pieniądze(w przypadku piłkarzy nawet bardzo dobre), w rodzinnej atmosferze to zmiana miejsca pracy nie jest tak oczywistym wyjściem nawet kiedy pojawiają się większe pieniądze. Chińczycy w sztuczny sposób próbują podnieść poziom swych rozgrywek piłkarskich powinni natomiast pamiętać, że kupowanie gwiazd za wielkie pieniądze nie gwarantuje natychmiastowego wzrostu poziomu piłkarskch rozgrywek ponieważ w drużynie gra jedenastu piłkarzy i jedna czy dwie gwiazdy nic nie poradzą.
Ostatnio bardzo trafnej wypowiedzi udzielił Arjen Robben, zawarł w niej tezę że piłkarze którzy zgodzili się na transfer do Chin powoli przyznają się do odcinania kuponów i chęci znacznie większego zarobku. Co użytkownicy myślą na ten temat? Zachęcam do dyskusji w komentarzach, pozdrawiam.
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: