Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • destrujer napisał/a komentarz do Symulacja WP SportoweFakty: Oto nasza "14" na kwalifikacje do IO. Antiga pójdzie tym tropem?

  Tak, na pewno Szalpuk ze swoim przyjęciem byłby lepszym wyborem od Buszka. Zwłaszcza że francuscy szkoleniowcy stawiają właśnie na b. dobre przyjęcie. To już lepiej zastanowić się nad Śliwką, który w tym sezonie gra naprawdę solidnie.

 • destrujer lubi Komentarz

  Teraz wytrych słowny (albo raczej pisany) - w tej stawce nie ma łatwych drużyn. A jeżeli nasi mierzą w najwyższe cele, to muszą wygrywać z wszystkimi (to znaczy, może nie z wszystkimi, ale w odpowiednim momencie, niezależnie od tego, kto stanie po drugiej stronie.

 • destrujer lubi Komentarz

  "Trzy lata później podczas Pucharu Hopmana stanęła do zdjęcia z flagą Indii z bosymi stopami, co potraktowano jako obrazę symbolu narodowego."
  P. Motyka najwyraźniej najwyraźniej "szuka sensacji" i nieco przekłamuje... W Indiach pokazywanie się boso nie jest w zasadzie niczym nagannym. Czynił tak Gandhi, czczony przez ogół, czynią tak pląsający do tamtejszej "muzyki klasycznej" wykonawcy/wykonawczynie czy choćby osoby przygrywające, żeby nie wspomnieć o licznych ludziach chodzących boso na co dzień. Chodziło o to, że p. Mirza nie "stanęła do zdjęcia", lecz w miejscu, gdzie można było jej robić zdjęcia, siadła/rozłożyła się tak, że jej bose stopy znalazły się na wysokości ramion i niemal dotykały podeszwami "flagi narodowej" (w dodatku dość niewielkiej względem wielkości tych stóp). Zdaje się, że za obraźliwe uznaje się w ogóle zwracanie w czyjąś stronę tak uniesionych stóp. Stopy "sportowca" w dodatku kojarzą się raczej z potem czy nieczystością (por. też "athlete's foot"), a przybliżanie ich podeszew ku komuś czy czemuś nasuwa myśl o wyższości (czy deptaniu). Tak więc w tym wypadku bardziej chodziło o niedbałość względem "symbolu narodowego" niż jakąś nagość czy łamanie zasady w rodzaju "trza być w butach na weselu" ("stawanie do zdjęcia z flagą").

 • destrujer napisał/a komentarz do Agnieszka Radwańska i Martina Navratilova, współpraca usłana cierniami

  Ciężko się czyta te chaotyczne przemyślenia p. Iwanka.
  Swoją drogą mnie zastanawia nie to, dlaczego Radwańska nie ma wyników (bo na to za wcześnie) ale dlaczego nie widać w ogóle zmian w jej grze, lub chociażby pracy nad jednym konkretnym elementem np. serwisem.

 • destrujer lubi Komentarz

  A ja widzę powód, dla którego nie możemy wzmacniać się OBCOKRAJOWCAMI. Reprezentacja to nie klub. W każdej reprezentacji, czy to siatkówce, czy to piłce, czy to koszykówce, powinni grać rodowici Polacy. Leon to Kubańczyk, a nie Polak, więc dla mnie sprawa jest jasna.

 • destrujer napisał/a komentarz do Miłość Oliega Achrema i Asseco Resovii Rzeszów wystawiona na próbę. Czy przetrwa?

  To jest idealna ilość dla klubu i w razie kontuzji, ale nie każdemu dobremu zawodnikowi będzie odpowiadać takie wyjście (patrz: Lotman).

 • destrujer napisał/a komentarz do Miłość Oliega Achrema i Asseco Resovii Rzeszów wystawiona na próbę. Czy przetrwa?

  Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy wgl zawodnicy będą chcieli pójść na układ, kiedy w kadrze jest Ivovic, Penchev, Buszek i Achrem. Trzymanie 4 tak dobrych przyjmujących to marnotrawstwo nawet jeśli przyszły sezon będzie tak wymagający jak obecny.

 • destrujer napisał/a komentarz do LM: Niespodzianka w Mannheim! Pick pokonało Lwy!

  Te piłki obronione przez Wyszomirskiego w końcówce były ważne, bo Lwy spokojnie mogły jeszcze wtedy odrobić straty zwłaszcza, że wzmocnili trochę obronę. B. dobra zmiana. Ale wynik jest otwarty, już nie takie straty odrabiano, a RNL drugiego takiego słabego meczu na pewno nie zagrają (chociażby poprzedni sezon się przypomina).

 • destrujer lubi Komentarz

  Ciekawe jestem tych "warunków" jakie rzekomo mu postawili.

 • destrujer został fanem Mateusz Bieniek

 • destrujer lubi Komentarz

  Obserwowanie młodzieży? To my mamy młodzież?


  Wierzę, że jednak mamy. Nasze młodziezowe reprezentacje przegrywają z kim popadnie, ale raczej ze względu na to, że gdy inni mają system szkolenia, my mamy pojedyncze zdolne nazwiska. Mimo wszystko je mamy. Ale też trzeba dawać im szanse oraz motywacje.
  W swoim roczniku błysnął Bielecki, Jurkiewicz, wcześniej Tkaczyk, Jurasik czy M. Lijewski. Po nich kolejni - M. Jurecki czy K. Lijewski. Dalej Krajewski, Syprzak czy Daszek. Będą kolejni, na początek M. Kornecki, A. Morawski, Rogulski, bracia Gębala.

  Krytyka tego pomysłu to tak naprawdę krytyka osoby Bieglera, nic więcej.


  W tym pewnie jest dużo racji. Ale choćby chodziło o większe nazwiska niż Biegler, to sytuacji by nie zmieniło. Co innego, gdybyśmy grali świetnie i nie mieli w zasadzie nad czym pracować, poza utrzymaniem wysokiej formy. Ale tak nie jest - wyniki naszej kadry przekłamują obraz sytuacji, o czym mam nadzieje nie będziemy musieli się w styczniu przekonać.

  Z tego co pamiętam mieliśmy już trenera który prowadził i klub w Niemczech, i kadrę, i chyba nawet wywalczyliśmy wicemistrzostwo świata. Tak, wiem, większość naszej kadry grała w Niemczech, ale zgrupowań kadry na wzór niemiecki raczej nie było, ani obserwowania młodych zawodników - czy się mylę?


  Wenta miał większość kadry w bundeslidze, my za chwilę będziemy mieli tam 1 człowieka. Wenta nie musiał szukać młodych, bo w 2007 jego najstarsi liderzy mieli ledwo po 30 lat, a Tkaczyk, Bielecki, Jurkiewicz, M. Jurecki byli w tym wieku, co dzisiaj Syprzak czy Krajewski.
  Ale mimo to jednak Wenta szukał młodych w naszej lidze - przez jego kadrę przewinęli się przecież m.in. Wyszomirski, Adamczak, Rumniak, Kwiatkowski, Stankiewicz, Syprzak, Tomczak, Jachlewski - w swoim czasie bardzo młodzi zawodnicy.

  Gdyby każdy z nas miał wytypować kadrę na Mistrzostwa Europy, to nie biorąc pod uwagę kontuzji, pomyliłby się pewnie o dwa-trzy nazwiska, i to tylko dlatego że mamy takich a nie innych skrzydłowych.


  Pamiętasz pewnie pamiętny mecz z Serbią i naszą wygraną po bramce Orzechowskiego? Pamiętasz mecz Szyby przeciwko Hiszpanom, Wiśniewskiego przeciwko Chorwatom, albo z poprzednich ME Wyszomirskiego przeciwko Szwecji? Właśnie te 2-3 nazwiska z końca ławki decydują często o wyniku. Dlatego tak ważne jest, by te powołania były trafne.
  ---
  Biegler podpisał kontrakt z ZPRP, wypromował się i teraz ma zamiar to skonsumować. Mam nadzieję, że ZPRP nie będzie dla niego miłym partnerem, a wymagającym pracodawcą i zablokuje jego kontrakt w HSV lub go po prostu pożegna.

 • destrujer napisał/a komentarz do ATP Rotterdam: Nierówna gra Berdycha i Murraya, Simon w ćwierćfinale

  Pospisil miał szanse na sprawienie niespodzianki tak w pierwszym, jak i w drugim secie. Trochę szkoda, tym bardziej że miał w meczu bardzo dużo pktów przegranych na własne życzenie. Mourier przesadza z tymi upomnieniami, w ważnym momencie, po bardzo długiej akcji mógłby dać zawodnikom chwilę oddechu. A jeśli nie, to niech wszyscy sędziowie będą konsekwentni, również dla Nadalów, Djokoviców i Sharapowych.

 • destrujer lubi Komentarz

  Prawda jest taka, że chłopaki ten medal wyszarpali , wydrapali pazurami z parkietu ale prawdą jest też, że nie mieli dostatecznego wsparcia ze strony trenerów.
  ***
  Kto wytężał słuch na czasach ten słyszał, że Biegler tym złachanym do ostatecznosci, zziajanym chłopakom miał do zaoferowania same OGÓLNIKI : "spokojnie" albo na odwrót "jedziemy! ognia!". W tym czasie Manolo Cadenas podpowiadał swoim zawodnikom rozwiązania taktyczne, co sprawiło, że nas doszli, a potem przegonili i kontrolowali sytuację aż do przedostatniej minuty meczu. To samo u Katarczyków - aż przyjemnie było patrzeć na profesjonalizm Valero Rivery, który nie stracił ani sekundy cennego czasu na banały.
  ***
  "Beagle" miał tylko jeden pomysł na mecz : defensywę. Na atak planu nie było (oprócz tego, by rzucał Kola). Atak chłopaki IMPROWIZOWALI sami, najczęściej tracąc zdrowie na przedzieraniu się przez środek, rzucając z nieprzygotowanych pozycji, dokonując heroicznych szarzy z reguły skazanych na porażkę. A skrzydła stały i kwiczały (z nieużywania).
  ***
  Biegler trzymał Szybę w zamrażarce przez prawie cały turniej. Gdy go wreszcie wypuścił na ostatnie 11 minut meczu z Katarem, Michał rzucił 3 bramki na 3 (100% skuteczności) ... a co by było, gdyby grał wcześniej?
  Może byłby WIELKI FINAŁ , a nie mały...
  A tak to Dzidziuś przez cały mecz nie miał wsparcia w ataku, bo Biegler trzymał albo Roja z rozbitą głową albo słabo dysponowanego Karola czekając aż się Kola przełamie i coś rzuci. .
  ***
  Taki juniorski błąd jak nieprawidłowa zmiana w 57. minucie NIE MIAŁ PRAWA się zdarzyć w TAKIM meczu. Zwłaszcza, że to było 3 minuty przed końcem, zwłaszcza, ze przegrywaliśmy 21:23, zwłaszcza że skutkiem tego JUNIORSKIEGO błedu była strata piłki i ZAWODNIKA. Ten zawodnik to był Szyba, który zamiast do gry poszedł na ławkę kar na 2 minuty! Wtedy już tylko cud mógł nas uratowac... Cud się zdarzył i uratował skórę trenerom - Szyba zdążył wrócić na ostatnią minutę i w ostatniej sekundzie meczu strzelić wyrównującą bramkę, dając nam NOWE ZYCIE.
  ** Teraz wszyscy są szczęsliwi, zachwyceni i nie chca wiedzieć ani widzieć tego dziegciu w tym miodzie... Ale PROBLEM pozostaje i wczesniej czy później będziemy znów musieli się z nim zmierzyć

 • destrujer napisał/a komentarz do ZPRP potwierdza: Są oferty pracy dla trenera Bieglera

  Oczywiście, nieporównywalnie słabszy. Ale ten skład, który mamy obecnie, może jeszcze osiągać sukcesy.

 • destrujer napisał/a komentarz do ZPRP potwierdza: Są oferty pracy dla trenera Bieglera

  Nie chodzi o to, że brzydko gramy, tylko o to, że nie wykorzystujemy potencjału kadrowego, jaki (jeszcze) mamy. W ataku możemy grać o wiele lepiej, ale nie z tym trenerem, który faktycznie jest nie najwyższej półki. Oczywiście po tym sukcesie nikt go nie zwolni, ale jeśli dostał rzeczywiście propozycje prowadzenie m.in. Hamburga, to może się na nią zdecydować, wtedy związek raczej nie będzie go zatrzymywać. I prawdę mówiąc, płakać po nim nie będę.
  A co do przyszłorocznych ME, to (może to banał ale jednak) będzie tam o wiele trudniej o dobry wynik.

 • destrujer został fanem Reprezentacja Danii

 • destrujer napisał/a komentarz do Kto bogatemu zabroni. Tyle Katar wydał na półfinał mundialu w piłce ręcznej

  Ciekawe ile wydali na opłacenie sędziów

 • destrujer napisał/a komentarz do MŚ 2015: Sensacja! Klęska Niemców! - relacja z meczu Katar - Niemcy

  Ludzie dlaczego jeszcze odpisujecie temu bezmyślnemu trolowi? Jemu właśnie o to chodzi a najlepszym lekiem na jego głupotę jest ignorowanie go.

 • destrujer lubi Komentarz

  Z ostatniej chwili: Niemcy z dziką kartą na grę w finale!!!!

 • destrujer napisał/a komentarz do MŚ 2015: Pasjonujący bój dla La Rojy, "złota" bramka Canellasa! - relacja z meczu Dania - Hiszpania

  Dzisiaj Duńczykom szło jak po gruzie, przynajmniej w ataku. Szkoda że taka drużyna odpada już w ćwierćfinale. Chociaż Hiszpanów pewnie też byłoby żal gdyby odpadli. W każdym razie dobry mecz, oby finał był jeszcze lepszy.

 • destrujer lubi MŚ 2015: Wielki charakter wielkiego zespołu. Gramy o medale!!! - relacja z meczu Chorwacja - Polska

 • destrujer lubi Komentarz

  Właśnie miałem to napisać. Licze na rewanż z Niemcami w 1/2 i z Dunami w finale moje marzenie !!!##

 • destrujer lubi Komentarz

  Zmiany trenerskie w czolowych reprezentacjach na swiecie w ostatnich latach:
  Dania-Gudmunsson
  Niemcy- Sigurdsson
  Węgry-Duszebajew
  Polska...Biegler

  Jak wiadomo ryba psuje sie od głowy. Dlaczego inne reprezentacja potrafia sciagać uzanych trenerów a my ściągamy gościa od lekkiej atletyki??

 • destrujer napisał/a komentarz do MŚ 2015: Bez głowy o zwycięstwie nie ma mowy - relacja z meczu Dania - Polska

  To nie wina skrzydłowych - nie od dziś wiemy, że nie odgrywają oni w naszej drużynie kluczowych ról. Mamy mocną drugą linię i musimy ją maksymalnie wykorzystywać. Mam wrażenie że w tym meczu było bardzo dużo nerwów, Duńczycy też popełniali proste błędy a to do nich niepodobne.

 • destrujer napisał/a komentarz do MŚ 2015: Bez głowy o zwycięstwie nie ma mowy - relacja z meczu Dania - Polska

  Za dużo głupich strat. Ze Szwecją możemy wygrać ale trzeba uporządkować grę w ataku i oczywiście bramka! Bo dziś właśnie bramkarze zawiedli najbardziej.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.