Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Sebastian Hunder napisał/a komentarz do W którym kierunku powinna podążać PGNiG Superliga? Artur Siódmiak: Są dwa bieguny

  Dla mnie Siódmiak się trochę zagalopował z tymi reformami. Celem naszej Superligi moim zdaniem powinno być wyławianie talentów Polskiej piłki ręcznej. Zmniejszenie PGNiG S i I ligi spowoduje jak ktoś wcześniej napisał zamknięcie rozgrywek dla większości zespołów, będą grać w 2ligach bo tam tylko finanse im pozwolą. Ostatnio mi myśl nawet przeszła by pozamykać rozgrywki I ligowe na 4 regiony (nawet na województwa) i potem robić playoffy itp. To znacznie obniży koszty wyjazdów, utrzymana zespołów amatorskich, półamatorskich, zaowdowych. Plus dla drużyn amatorskich: Legionowo przyjedzie do Siedlec i ściągnie kibiców na widowisko (popularyzacja piłki ręcznej). A jak Siedlce przyjadą do Legionowa to kibice i tak przyjdą wspierać klub i patrzeć jak robią krok do awansu. Kolejny etap to Playoffy albo nawet mała liga złożona z 2 drużyn z każdego regionu (powiedzmy że 8 druzyn każdy z każdym terminy środa sobota). Wiadomo że drużyny starające się o awans, mają przewidziane budżety na działania prowadzące do awansu. Dla nich zacznie się prawdziwa gra tylko poziom jest wyższy. Bardzie to by popularyzowało PR niż wersja Artura, a co do Superligi to mam różne odczucia. Zamkniecie ligi może się skończyć nawet aferami korupcyjnymi w walce o udział i pieniądze...

 • Sebastian Hunder napisał/a komentarz do Gaz-System Pogoń chce również stawiać na młodość. Zaczęła od Statkiewicza

  Chodziło mi bardziej o budowanie marki. Poprzez te "spotkania" działaczy klubowych i rola Białego w całym zgromadzeniu prowadzącego do uzawodowienia ligi, jak i dobrze prosperujący marketing (choćby wstawianie filmików promujących klub), może się tak stać że znajdzie się sponsor, który pozwoli zaistnieć im na arenie europejskiej. Problemy finansowe poza 4-5 klubami w Ekstra ma każdy po samą 2 ligę więc stagnacja i ciułanie to krok w tył. Szczecin pomimo pewnych problemów jednak bierze przykład z Bertusa (może tutaj zaraz hejterów będę miał) najlepiej radzącego sobie z biznesem w lidze. Wizerunek, promocja marki, miasta = wynik sportowy :)

 • Sebastian Hunder napisał/a komentarz do Gaz-System Pogoń chce również stawiać na młodość. Zaczęła od Statkiewicza

  Pomimo, że Pogoń awansowała "tylko" o jedno oczko, to organizacyjnie wypadają świetnie. Kolejny rok gdzie wizja budowy solidnej marki- która przyciąga za sobą inwestorów- przenosi się na wynik sportowy. Moim zdaniem jest to drugi (po Górniku) wzrost w lidze. Miejmy nadzieje ze awans i śmiałe plany powrotu do elity Wybrzeża sprowokują zarząd Azotów Puławy do podjęcia zdecydowanych kroków, gdyż to jedyny zespół który pomimo możliwości finansowych trwa dalej w stagnacji. Wiedząc że nie dorówna Vive i Wiśle skoncentrował się na tym trzecim miejscu i tak stoi od wielu lat. Jak by związek myślał w sposób jak prezes Biały, byśmy mogli stać się jedną z najsilniejszych i najbardziej wyrównaną ligą w Europie :)

 • Sebastian Hunder lubi Komentarz

  Podobnie jak i z Chrapka??? Rozumiem że to zwykła uszczypliwość, bo w przeciwnym razie musisz kolego koniecznie udać się do okulisty skoro nie widzisz jakie postępy zrobił Piotrek w ostatnim czasie. Oby Paczkowskiemu i innym młodym też się tak wiodło jak Mu.

 • Sebastian Hunder napisał/a komentarz do Oficjalnie: Paweł Paczkowski zmieni klub

  Zgadzam sie z Paski co do jednego szczególnie: Tarant pamiętam jak w BM Ciudad Real a potem Atletico, rozważnie szachował składem. Jak by to ująć w sposób obrazowy: 15 minut jeden skład, potem drugi, a w drugiej połowie w zależności od wyników i kondycji robił zmiany. Nie mniej nie przypominam sobie by ktoś tam grał całe mecze. Może Lazarow miał więcej minut, ale on robił zmiany do obrony więc jakoś się to wyrównywało.

 • Sebastian Hunder został fanem tagów: Sacramento Kings, Telekom Veszprem, Orlen Wisła Płock, Sławomir Gerymski, KPS Siedlce

 • Sebastian Hunder napisał/a komentarz do Oficjalnie: Paweł Paczkowski zmieni klub

  Mam nadzieje, że będzie dostawał więcej okazji na grę niż w Wiśle. Trochę szkoda, że klub który ma prawdopodobnie najlepsze szkolenie młodzieży (biorę pod uwagę wyniki w sekcjach młodzieżowych), poprzez sprowadzanie zagranicznych zatraca, albo stopuje talenty które szlifowali przez lata. Pamiętam mecze co Mokrzki był okrzyknięty talentem i z meczami z Vive grał dobrze, przez lata spędzone na ławie i rezerwach powstał (moim zdaniem) regres. Dla mnie Paczka powinien wybrać bardziej kierunek zachód. Bundesliga jakiś Welzar, Lubecke, gdzie by grał- bo to najważniejsze dla młodego zawodnika. Moim zdaniem fajnie by było jak by kluby odcięły się od sekcji młodzieżowych i powstał by system draftu (jak w NBA). W ten sposób prawdziwe talenty by grały. Łucak, ktoś słyszał o nim wcześniej? Przecież chłopak z Kielc ale poprzez minuty gry w solidnym zespole rośnie nam na gwiazdę ligi. Ciekawe jaki poziom by prezentował Paka jak by odszedł z Wisły za czasów gry w rezerwach i przeszedł do Szczecina- jak nie było Zaręby- myślę że poziom byłby wyższy. Mam nadzieje, że Wenta ma pomysł na Pawła, bo inaczej skończy jak wcześniej wymienieni Kostrzewa, Adamuszek- znaczy regres, statusu ligowej "gwiazdy" (obaj byli czołowymi strzelcami ligi)

 • Sebastian Hunder napisał/a komentarz do KPS wciąż w grze, będzie piąte spotkanie! - relacja z meczu KPS Siedlce - Camper Wyszków

  wątpię. Widać po zawodnikach, że każdy ma w kościach cały sezon. Wójcikowi nie szło po prostu, widocznie trener uznał że szkoda sił skoro, kps grał dobrze przeciw niemu. Kps może wygrać każdy mecz w 1 lidze jeżeli trafi z dniem, więc jeżeli Camper czuje się tak mocny by odkładać wygraną na ostatnią niewiadomą to nieobrażając nikogo nie grzeszy mądrością.

 • Sebastian Hunder napisał/a komentarz do Większa PGNiG Superliga? Najwcześniej za rok

  lockout w usa był niejednokrotnie (NHL, NBA) powody były różne. Osobiście dla mnie PlayOff nie jest sprawiedliwym systemem, gdyż drużyna która zajmuje 3 miejsce(równa gra przez cały sezon) nagle może się okazać, że zajmuje 8 miejsce, bo na koniec zabrakło paliwa... i odwrotnie. Mi tu nie chodzi o to że się komuś nie należy, ale jak ma to na przykładzie NBA itp. tam są tylko jedne rozgrywki, u nas Vive Wisła Puławy musiały trzymać formę przez cały sezon, jak widać było po Vive z Kolding gdzieś ta zadyszka nawet i u najlepszych się znajdzie. Przy założeniu że nie ma rozgrywek EHF można się bawić w ligę meczami co 3 -4 dni, ale tutaj trzeba uwzględnić tych najlepszych i ich korzyści- korzyści które odczują też słabsi: większe zainteresowanie się PR, możliwość pozyskania sponsorów i wejścia na wyższy lvl.
  Zanim bym powiększał ligę, bym wolał wprowadzić zapis transmisji, ekipy realizacyjnej na każdym meczu. Z tego co się orientuje każda drużyna ma obowiązek pokryć kosztów takiej transmisji co wychodzi ok 10-15k, ale jakby ZPRP zakupił sprzęt 3 kamery, pasmo do transmisji, oraz by przeszkolił wydelegowanych ludzi z klubów do realizacji zadań, mogłoby to wynieść o wiele mniej. Jak mamy nagrania ze wszystkich meczy, może już spokojnie powstać program o ręcznej, top kolejki itp., transmisja meczy polsat a pozostałe poprzez wykupienie transmisji internetowej (kto by nie chciał obejrzeć meczu swojej drużyny, powiedzmy w barze na mieście). Na koniec promocja ligi social-media:


  mi się przypomina że z PL drużyn Pogoń Szczecin lubi tego typu zabawy i efek: awans do Super ligi, a teraz wyrasta nam na pretendenta do medalu :

  Potem dopiero można będzie pomyśleć o powiększeniu ligi

  ostatni filmik tez się przyjemnie ogląda :)

 • Sebastian Hunder otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Sebastian Hunder otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • Sebastian Hunder napisał/a komentarz do Większa PGNiG Superliga? Najwcześniej za rok

  Moim zdaniem tu problem nie leży w powiększaniu ligi. Bertus kiedyś napisał, że problem leży w finansach. Nie sztuka awansować, ale po spadku dalej trzymać poziom sportowy i org. Brakuje odpowiedniej promocji, jak w przypadku PLS. Siatkówka super sobie poradziła z "bum" jakim były sukcesy i przełożyła to na pieniądze. Efektem tego PLS stała się jedną z najlepszych lig w europie. Sposobów jest kilka na popularyzację piłki ręcznej w kraju, ale do tego potrzeba ambitnych osób w związku którzy znajdą środki i na promocję i na kluby by mogły nie myśleć o pieniądzach ale o podnoszeniu poziomu sprtowego

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.