Stenol_92 - lubi

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Po Puchar Tymbarku? :D

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Wstyd mi za ciebie, jesteś zakałą tego forum.

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Mieszam Bigos Kolanem stul pysk śmieciu, wyrażaj się o jednym z najwybitniejszych skoczków w historii

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Podaj jeszcze pary na drużynówkę!!:)

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Niepotrzebnie zmieniałeś:)

 • Stenol_92 lubi Puchar Świata w Skokach Narciarskich 2017/18 - TYPER

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Tak, szykujmy kolejny talent na bezużyteczne MŚJ, by potem zaginął na kilka lat. Już było to wielokrotnie przerabiane. Gdzie jest teraz Murańka, Kantyka, Byrt, bracia Rutkowscy bądź Miętus, Stękała, Biegun, Kłusek, Zniszczoł, Ziobro? Jedynie Wolny prezentuje jako taki poziom, reszta to nawet w kontynentalu ma wielkie problemy, by się w ogóle załapać na jakiekolwiek punkty. A medali na MŚJ natrzaskali, miało być teraz 10 Małyszów. A jest to, co widzimy.

  Kwestia Domena - on jechał na TCS jako zwycięzca konkursów PŚ, a nie PK. To jest różnica, dlatego po nim oczekiwano walkę o wygraną. Pilch takiej presji mieć nie będzie, nikt od niego nie będzie oczekiwał miejsc w "10". Jak raz załapie się na punkty to będzie już sukces. Poza tym nabierze dużo doświadczenia, zobaczy całą otoczkę turnieju, będzie mógł podglądnąć czołowych skoczków świata z bliska, zasięgnąć rad od trenera Horngachera czy kadrowiczów.

  Dalej - inne reprezentacje nie mają jakoś obaw, by rzucać świeżaków na głęboką wodę. Tak się przecież zrodziły talenty Prevców, Schlierego czy Forfanga. Tylko u nas zawsze jest te głupie myślenie, by młodym i zdolnym zawodnikom szykować plan na anonimowe MŚJ. Startują tylko w kontynentalu, potem raz dostają szansę w Zakopanem, oczywiście bez rezultatu. A czemu? Bo nigdy nie skakali w PŚ i presja jest jeszcze większa niż na TCS, bo startujesz (a nawet debiutujesz) u siebie. Bardziej to dołuje - klepanie buli na swojej skoczni, przy polskiej widowni, niż na zagranicznym obiekcie. I tak mija im 2-3 lata, gdzie mogliby spokojnie startować w PŚ, poznawać skocznie i otoczkę PŚ, sprawdzać z najlepszymi. Zamiast tego rywalizują z Rumunami, Turkami i Ukraińcami w drugoligowych zawodach. Zobaczcie na karierę Maćka Kota. Przez kilka lat brano go, jako juniora, na zawody PŚ, nic nie mógł zdobyć. Aż w końcu przyszedł sezon 11/12, zdobył pierwsze punkty i zaskoczył. Dziś ma na koncie wygrane w PŚ, jest medalistą MŚ i być może, tego mu życzę, IO. I mówi, że jest gorąco niezadowolony po uzyskaniu lokat w drugiej dziesiątce PŚ - tam gdzie cała w/w armia zawodników po prostu by sikała ze szczęścia.

  Poza tym młody wywalczył 7 miejsce. Na razie jest 6 pewniaków, a potem długo, długo nic. Bo Murańki i Zniszczoły mają problemy by wejść do "30" w PK. Dlatego należy mu się start w TCS, bo na razie nie widać nikogo innego, który miałby jakiekolwiek realne szansę na samo przejście kwalifikacji. Na dodatek Pilch ma tego kopa, widać, że jest w gazie, skoki go cieszą, a nie męczą. Nie sądzę, że fizycznie nie wytrzyma. Jestem pewien, że taki kop, jakim jest start w TCS, podziałałby na niego bardzo motywująco i czułby się zaszczycony startem w doborowym towarzystwie.

  Ale to moje zdanie, znając Tajnerów, to wyślą Murańkę, by oklepał 100 metr. Na Austrię zmienią go na Zniszczoła, bo przecież doświadczeni zawodnicy. I cykl się zamknie, młody skończy z medalem MŚJ, ale za rok już o nim nie usłyszymy.

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Brać Go !

 • Stenol_92 lubi

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Wisła zgodnie z tradycją znów przegrała w LM...:)

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Wiecej luzu! Nie obchodzę, ale może być.

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Jedyny minus Halloween, jaki dostrzegam, to nadmiar konsumowanych slodyczy przez dzieciaki. Poza tym to fajowy dzien, bo swietem bym tego raczej nie nazwal. Dzieciaki chodza po domach, ludzie sie przebieraja (w kazdym wieku, niekoniecznie strasznie, czasem po prostu smiesznie), jest charakterstyczny wystroj w sklepach, na imprezach i fajne dekoracje przy domach. To wszystko. Nikt nikogo ani nic nie czci. Trzeba byc, widziec i dopiero sie wypowiadac...

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Przecież to tylko zabawa, a niektórzy się spinają jakby od tego ich życie zależało. Najlepiej tylko siedzieć w domu/pracy i chodzić do kościoła...a poza tym nie mieć nic z życia. Nie mam nic do osób, które chodzą do kościoła, ale znajmy jakieś granice...niech każdy zajmie się sobą, a nie sztucznie robi z siebie wielkiego katolika, bo ktoś sobie twarz dla zabawy pomalował. Pewnie nie jeden z tych co tak teraz obrażają Milika w Sylwestra pije do odcinki i w tej tradycji już nic złego nie widzą. Naprawdę, niech każdy zajmie się sobą, zamiast szukaniem problemów tam gdzie ich nie ma. Poza tym czy to, że pobawi się w halloween znaczy, że już na 100% nie pojdzie na wszystkich świętych na cmentarz?

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Niech mi ktoś powie. Które, ze świat katolickich jest polskie? Moim zdaniem wszystkie powstały zanim zaistnielismy jako naród.

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Ty dalej twierdzisz, że to obchodzenie święta a ja zupełnie tego tak nie postrzegam. Obchodzenie święta to coś głębokiego a nie zabawa dzieci , tak małych jak i dużych. Gdybym uznał, że straszne jest bieganie pomalowanych dzieciaków, to musiałbym potępiać choćby śmingus-dyngus no i oparte na poganskich datach Boże Narodzenie czy inne święta katolickie.

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Myślałem , że wiara jest kwestią wyboru , a nie przymusu....jak w Islamie... No cóż Chrystus nie tego chciał co obecnie serwuje nam wiara katolicka w Polsce....Poza tym są tacy co wierzą....są tacy co nie wierzą...a wiara ( kwestia indywidualna) , jak i polityka powinna być daleko od sportu...

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  Zadam pytanie ? Czy ktokolwiek obchodzi święto Halloween ? Spotyka się z rodziną, kultywuje w jakiś sposób tą tradycję? Dziciaki biegające w przebraniu poto aby się pośmiać czy poczuć dreszczyk emocji to większy problem niż brutalny świat Internetu lub TV ? Nie głupiejcie, jak byłem młody też z kumplami straszyliśmy się opowiadając straszne historie. Nie potrzebowaliśmy na to jakiś tradycji. Walka z tym tylko to wzmacnia. Dla mnie to dziecinne ale jak ktoś ma ochotę niech się maluje, Arek dostałby ode mnie cukierka za swoją kreację

 • Stenol_92 lubi Komentarz

  WTF? Obserwuję go na Insta i jest cała masa POZYTYWNYCH komentarzy.
  A opinie ludzi, którzy swoje poglądy wciskają na siłę innym w sposób bardzo daleki od kultury są niewarte uwagi
  W Polsce nigdy nie będzie lepiej jeśli najważniejszą kwestią do rozstrzygnięcia w państwie jest czy obchodzenie Halloween jest ok.
  Ale spoko, za niedługo styczeń, nowe powody do podziału narodu (WOŚP).
  Ludzie, sami tworzymy podziały...