ATP i/czy WTA.

autor: woj Mirmiła | 2016-03-23, 09:37 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Lansowaną przez red. Motykę - za /byłym już/ dyrektorem turnieju w Indian Wells Raymondem Moorem - tezę o tenisie lepszego (ATP) i gorszego (WTA) sortu, miały potwierdzić i wesprzeć wyniki zaproponowanej pod artykułem ankiety:
"Chętniej oglądam: Tenis męski/Tenis kobiecy"
...z zachętą: "Zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki"...
HA! :D Rezultaty ankiety najwidoczniej nie poszły po myśli Redaktora, skoro - wbrem zapewnieniu - uczynił siebie jedynym ich depozytariuszem, dzieląc się z użytkownikami jedynie informacją o liczbie oddanych głosów, ale już bez ujawnienia ile z tych głosów było za oglądaniem Tenisa męskiego/kobiecego.
- Mleko się rozlało, drastycznemu rozdziałowi wśród fanów tenisa na zwolenników ATP/WTA nie zdołała zapobiec red. Karolina Konstańczak wyważonym w swej treści artykułem: "Tenis to kwestia gustu (komentarz)"... ruszyła na forum SF fala przerzucania się argumentami, po czym dyskusja w temacie: "Chętniej oglądam" szybko została sprowadzona do poziomu "Ile WS wygrał Federer a ile Radwańska" i do eskalacji impertynencji pod adresem tych, którzy /w swej ignorancji/ 'nie dostrzegają' wyższości Nadala nad Radwańską. Żarliwi wyznawcy 'jedynych prawdziwych' wirtuozów, poetów tenisa z ATP w płomiennych tekstach przekonywali o swej wyższości i racji, dziwiąc się innym, mającym jeszcze odwagę z tym 'niezbitym faktem' dyskutować.
- Szanowni Koledzy i Koleżanki, zwolennicy tenisa ATP, czy nie zagubiliście gdzieś po drodze - innych niż liczba wygranych WS-ów - walorów sportu, w tym przypadku tenisa? Gdyby wynik sportowy stanowił dla kibica jedyny element rywalizacji sportowej wystarczyłoby po meczu przeczytać o tym... dlatego za zasadny uważam powrót do pytania wyjściowego: "Chętniej oglądam tenis męski? kobiecy?" i odpowiedzi tylko na to pytanie, oraz - pamiętając, że sport jest rodzajem zabawy - przyjąć za podstawę, że tenis to kwestia gustu. Przecież raczej nikt nie podważa treści sentencji Gajusza Juliusza Cezara: 'de gustibus non est didputandum', choć Julek prawdopodobnie tenisa nie znał, a z całą pewnością nie znał ATP i WTA ;)
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Seb Glamour
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
woj Mirmiła

Witaj droga Margotko :)
Pięknie to ujęłaś: "Szanujmy się nawzajem!!! :)))", podobne przesłanie usiłowałem przemycić w swoim tekście, sam też przecież oglądam nie tylko WTA i nie tylko Radwańską, 'od zawsze' kibicuję m.in. Djokovicowi i JJ-owi (oby jak najszybciej powrócił do pełnej dyspozycji i do gry), dlatego nie pojmuję potrzeby udowadniania przez niektórych co bardziej zapalczywych Kolegów wyższości jednej połowy TENISA nad drugą.
Przyjemnego, słonecznego ☼ ☼ ☼ dzionka Margotko :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Czy chętniej oglądam tenis kobiecy czy męski ? O to jest pytanie ?!!! Kofany Mirmiłko dam Ci trzecią bramkę i to nie zonka ;) Ja po prostu lubię i oglądam TENIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie dzielę kibiców...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

Czy chętniej oglądam tenis kobiecy czy męski ?
O to jest pytanie ?!!!
Kofany Mirmiłko dam Ci trzecią bramkę i to nie zonka ;)
Ja po prostu lubię i oglądam TENIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie dzielę kibiców według WTA/ATP czy ATP/WTA, komu kibicują, czyim fanem są :)) Nie lubię życiowych podziałów bo niczemu dobremu to nie służy.
1/Wszyscy wiedzą na portalu, że jestem zażartą kibicką Jerza :))
ale lubię oglądać i innych tenisistów w ATP :)) Szanuję też userów, którzy mają innych swoich ulubieńców :)
2/ Wszyscy wiedzą na tym portalu, ze kibicuję Adze, Uli i może trochę mniej Magdzie, ale szanuję tych, którzy mają inne ulubienice :))
Uważam, że naszą cechą wspólną jest po prostu TENIS :))
Uważam też, że nie warto się kłócić o pierdoły bo umyka NAM to piękno i wirtuozeria, które oglądamy podczas rozgrywek na kortach.
Tak po prostu SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM !!! :)))
Miłego i słonecznego :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)

ostatnia odpowiedź: 23 marca 2016 [3 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.