W jakim miejscu leczyć się na imigracji?

autor: użytkownik usunięty | 2014-11-06, 09:15 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Kiedy wyruszamy z domu na emigrację zarobkową nieczęsto kontemplujemy o tym, jakim sposobem będziemy się kurować. Poniekąd jest to ambaras o którym nie rozmyślamy wyjeżdżając do Norwegii albo Niemiec wykonywać pracę. Jak już przy okazji sporządzamy kartę EKUZ. Ale nie zawsze oznacza, że to wystarczy.

Tematy językowe
Gdy zaczynamy czuć ból, we własnym państwie standardowo idziemy do lekarza. Jakkolwiek w warunkach bycia na imigracji, nie zawsze znamy język z taką płynnością by pogadać z lekarzem. Powiedzenie co nam dolega albo jakże się czujemy jest zawikłanym tematem gdy znamy tylko zasadnicze słownictwo w wiadomym języku. Szczęśliwym trafem w popularniejszych miastach polskiej imigracji odnajdzie się polska klinika w Londynie. W owych lokalizacjach z reguły leczą lekarze polskiego pochodzenia z którymi rozmawiamy bez większych przeszkód. Wolno posiadać dodatkowo pewność co do wykonywanych za pomocą nich badań czy dawanych lekarstw. Przyjęcie medykamentów bez informacji nigdy nie jest porządnym rozwiązaniem.

 

W przypadku większych dyskomfortów
Odnalezienie medyka rodzinnego w odległym kraju nie jest naprawdę zawikłane jak na przykład odnalezienie wprawnego profesjonalisty jak dermatolog Londyn może bywa nasiąknięty lekarzami polskiego pochodzenia o wielu specjalnościach tymczasem będąc poza nim można mieć problem. W związku z tym zabierze nam wiele godzin wyszukiwania, skorzystanie z usług regionalnych ekspertów czy wyprawa do bliskiego dużego miasteczka. Spotkanie u medyka, który rozmawia po polsku pewnie ułatwi leczenie dolegliwości. W przeciwieństwie do odwiedzin u miejscowego doktora, podczas której wymagana będzie właściwa wiedza z danego języka lub choć wyłącznie słownictwa dotyczącego własnego kłopotu leczniczego.

Jakże można zobaczyć kurowanie się poza Polską przyciąga ze sobą dużo ambarasów. Natomiast podczas odwiedzin w Polsce w większości wypadków nie ma chwili na wizytę pośród gabinetów medycznych. Stąd winniśmy być przygotowani na poszukiwanie lekarzy z Polski czy poznawanie się ze specjalistycznym słownictwem. Jak zaczynamy fatalnie się czuć, lepiej jest nie przesuwać tego na później oraz natychmiast udać się do przychodni. Nawet jeżeli porozumiewa się w malutko nam znanym nam języku.
Źródło: panamedic.eu

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.