Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • b_florek napisał/a komentarz do Żużel. Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o lidze brytyjskiej!

  14/1

 • b_florek lubi Komentarz

  Cała porażka tego niby sportu polega na tym, ze kluby nie mają oparcia w wychowankach a jedynie kontraktują zawodników którzy służą kilku szefom w Europie i biją jeszcze własną pianę. To już nie są kluby ale po prostu firmy próbujące przetrwać. Króluje w tym PSŻ w Poznaniu gdzie odeszli już nawet najwierniejsi działacze a został prezesik który co miesiąc stowarzyszeniu wystawia fakturę za swoje usługi a oficjalnie głosi, ze wszyscy pracują jako wolontariusze.

 • b_florek lubi Komentarz

  Jeśli jakieś ośrodki upadają to nie jest wina braku popularności czy kryzysu dyscypliny tylko... wina nieodpowiedzialnych działaczy, którzy zadłużają kluby robiąc przekręty z fakturami albo podpisują kontrakty bez pokrycia finansowego!!! Nie ma innej dyscypliny w Polsce gdzie na 2 ligę chodzi po 6 tysięcy kibiców!

 • b_florek lubi Komentarz

  No tak ja przypuszczałem, że SF zutylizują mojego posta w temacie artykułu nawet pomimo lajkòw in + . Ha ha ha .
  Na dodatek jeszcze i moją odp dla Pani Trzebiatowskiej ròwnież .
  Jesteście naprawdę boscy . :-)))

 • b_florek lubi Komentarz

  @darek pe: że nigdy nie padnie to bym nie był pewien. Ustawa o zakazie finansowania prywatnych spółek przez kasę miejska zmienia dużo. Zobacz ile ośrodków szkoli.

 • b_florek lubi Komentarz

  Dyscyplina upada.Wszystko rozchodzi się o kasę,tak jak ktoś wyżej szczegółowo to opisał.Posłuchajcie co mówi chociażby Zmarzlik czy Gollob.Koszty uprawiania tego sportu poszły ostro w górę.Sprzęt szybciej się zużywa,trzeba częściej serwisować.A tunerów jets kilku i mogą sobie ceny ustalać jakie im się podoba.I gdzie tu jakiś młody chłopak ze smykałką do jazdy na motorze ma się przebić? Curzytkowie niby wielkie talenty a już oczekują od klubów i sponsorów wielkiej kasy,bo dobrze wiedzą że bez kasy skończą jako mechanicy w najlepszym wypadku.Dyscyplina zawsze była zamknięta,a teraz to już apogeum chyba.

 • b_florek lubi Komentarz

  Podstawowy problem, od którego się wszystko zaczyna to zbyt wysokie koszty uprawiania tego sportu. I stale rosnące, co ważne. U nas jeszcze idzie to z rozpędu, ale gdzie są młodzi Szwedzi, Amerykanie i kilka innych nacji? Jeszcze nieźle trzymają się Australijczycy, Rosjanie i Duńczycy. Sprzęt (czytaj: tuning) jest tak drogi, że dobry zawodnik z polskiej 2 ligi to dziad przy średniaku z ekstraligi. Nie ma porównania jeśli chodzi o budżet. Garstce się udaje stopniowo przebijać, ale to kropla w morzu potrzeb. Bez obniżenia kosztów będzie coraz gorzej. Kiedyś (lata 90) juniorzy to byli miejscowi kolesie ze smykałką do żużla, teraz albo dzieci byłych zawodników (kasa, trener od najmłodszych lat i co najważniejsze to dostęp do dobrych tunerów i znajomość tematu). Temat zagranicznego juniora w składzie i tak wróci, bo za 2-3 lata prawie nie będzie komu jeździć jeśli chodzi o najmłodszych. Mam nadzieję, że w w UK lub Szwecji zaczną głośno myśleć o zakazie tuningu, to pozwoli przetrwać tamtejszym klubom. Obecnie różnice sprzętowe są kolosalne. W latach 90 Simon Wigg był w stanie zrobić super wynik na bike'u miejscowego zawodnika. Teraz? Mało realne. Dajcie Zmarzlikowi przeciętny sprzęt drugoligowca i zobaczymy co zrobi. Jak to w biznesie, Wall Street nie chce kapitalizmu, bo mają za dużo do stracenia, tak samo tutaj - ci ustawieni zawodnicy będą doić kasę dopóki się da, to tym biednym będzie zależeć, żeby mieć porównywalne szanse.

 • b_florek lubi Komentarz

  Było swojego czasu 10 drużyn w ekstralidze i było wszystko OK, w czym problem skoro mamy szansę mieć 10 mocnych, równorzędnych drużyn w najwyższej klasie rozgrywek, z reszty zespołów zrobić zaplecze i tyle... 2 liga jest BEZ SENSU!!!

 • b_florek lubi Komentarz

  Ekstraliga finansowo odjechała w kosmos w stosunku do niższych lig. I w stosunku do lig zagranicznych. A w niższych ligach nędza. Zaproponowałbym lekarstwo w postaci transferu części środków z kontraktu z PGE i NC+ do niższych lig, ale zaraz wpadłby tu jakiś Saddam i mnie zwymyślał od komuchów ;D

 • b_florek lubi Komentarz

  Już enty raz piszę.Ten sport umiera.Brak nowych zawodników sprawia że kisi się w sosie własnym. Szczycimy się 3 poziomami rozgrywek z czego ekstralipa jest najlepszą na świecie.No i co z tego.Max 5 lat i bedzie jak w Niemczech , była liga potem czwórmecze a teraz,hurra drużyna z kraju wroga wystartuje w 2 lidze.Naszej 2 lidze , aby odjechać kilka meczy i się dowiedzieć że ligę może i wygrali ale nie mogą awansować. Dużo winy za ten fakt jest po stronie zawodników i właścicieli klubów.Jedni już nie wiedzą ile żądać a drudzy prześcigają się w obietnicach. Kiedyś w Polsce był limit wieku 45 lat , kiedy zawodnik musiał kończyć karierę żużlowca, jeszcze trochę a pod nr juniora pojedzie gość 30 letni a my kibice będziemy dalej robieni w karola.Świat się zmienia.

 • b_florek lubi Komentarz

  i tak powinniśmy się przede wszystkim skupić na ratowaniu światowego speedwaya...przynajmniej według niektórych prezesów...

 • b_florek lubi Komentarz

  Tam gdzie kasa idzie z miasta, tam kluby jakoś działają, gdzie kasa z miasta marna tam kluby upadają. Takie fakty. To nie jest sport zawodowy, to sport, który zatrzymał się w PRL, gdzie bez miejskich pieniędzy przestaje istnieć niemalże każdy klub.

 • b_florek lubi Komentarz

  Najpierw jest wyścig szczurów prezesów . Zawodnicy są przepłacani. Zastaw się a postaw się... teraz płacz. Przecież to nie dzieje się od wczoraj , tylko od wielu lat. Coraz większe wymagania co do stadionów w niższych ligach.. TYLKO PO CO ?! Później płacz ,że klubów nie stać na remonty stadionów , gdzie większość stadionów jest własnością miast. W 1 lidze wymagane oświetlenie.. ile imprez z w tym sezonie było odjechane przy oświetleniu ?

 • b_florek lubi Komentarz

  Czy hejterzy z SF mają prawo wypowiadania się w temacie upadku żużla?

 • b_florek lubi Komentarz

  Brakuje ludzi którz mądrze zarządzają klubem

 • b_florek lubi Komentarz

  Extra 10 ekip a reszta niżej bez II ligii !

 • b_florek lubi Komentarz

  "Cieszymy się, że PGE Ekstraliga do spółki z telewizją Canal+ stworzyła świetny produkt, który rokrocznie bije rekordy popularności" - wam i niektórym innym chodzi wybiórczo o produkt.
  Wykańcza to innych...

 • b_florek lubi Komentarz

  Każdy myśli tylko o własnej kieszeni i zyskach. Rusko z Witkowskim chcą pomagać obcokrajowcom i innym krają. Sparta mogłaby zakontraktować kilku zawodników i wypożyczyć gratis do Piły lub innego zespołu wtedy mogliby pomóc kondycji krajowej dyscypliny.

 • b_florek lubi Komentarz

  "W Bydgoszczy klub właśnie staje na nogi po latach długów i wielkiej zapaści. W Gdańsku też można byłoby spuszczać kurtynę, ale w porę do działania zerwał się Tadeusz Zdunek. Kolorowo wcale nie jest w Łodzi, gdzie klub spoczywa na barkach Witolda Skrzydlewskiego. " - fajnie że redaktor sam sobie zaprzecza. Na potwierdzenie upadku żużla podaje przykłądy klubów, które nie upadły, a wręcz odbudowują (Bydgoszcz)

 • b_florek lubi Komentarz

  Żużel zwija się od wielu lat.W Polsce w porównaniu z resztą świata, ma się świetnie.Niebawem dyscyplina w ogóle upadnie,chociażby z powodu braku zawodników.Jest źle,ale niebawem będzie tragicznie.

 • b_florek napisał/a komentarz do Żużel. Kosmetyczne zmiany w Wielkiej Brytanii. "Wzięliśmy pod uwagę głos kibiców"

  @imjellome: myślisz o "Młotach" z Thurrock? no z tym będzie spory kłopot, klub po sezonie 2018 został bez stadionu - zatem nie startuje...

 • b_florek lubi Komentarz

  Co rok zmiany lub próby zmian regulaminu. Żużel to śmieszny sport. Mimo to północ-południe to dobry pomysł. Mogą zostawić to na dłużej, byle było komu startować

 • b_florek lubi Komentarz

  I tak są różne zasady. Mogli sie powstrzymać chociaż jeden sezon żeby sprawdzić czy to wypali. No i Galewski o jakich ty doparowych piszesz jak już par nie będzie. Niektórzy będą jeździć częściej z przeciwnikiem jak ze swoim "doparowym"

 • b_florek lubi Komentarz

  @Wódka 07: nie ma sensu takie rozwiązanie. Dlaczego klub ma płacić za to, że takiemu zawodnikowi nie chce się iść do normalnej pracy ("zostanę sobie przy żużlu bo i tak muszą ze mną podpisać"). Druga sprawa że jak taki zawodnik jest dobry to robi punkty jako junior i tak jak Gruchalski czy Rolnicki znajdzie sobie klub w niższej lidze. A jak ktoś jest słaby i przez 4-5 lat nie wypracował sobie żadnej pozycji w żużlu (taki Kopeć) to po co na siłę trzymać go dalej w tym sporcie?

 • b_florek napisał/a komentarz do Żużel. Zmiany w szwedzkim żużlu. Koniec z oknami transferowymi

  A czy przypadkiem nie ma być jednak 8-zespołowa? Przecież Piraterna ma na dniach zbankrutować...

  Odeszło już kilku znaczących zawodników - Iversen, Michelsen, Sundstroem...

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.