Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Makarony z Perugii myślały że po kilku tygodniach będą mistrzami Włoch. Cierpliwość jest cnotą nic nie dzieje się na już.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Nici z kontraktu Tero Aarnio w PSŻ Poznań? Fin prosi o pomoc w znalezieniu zespołu w Polsce

  @Poznaniak z Gorzowa: Moim zdaniem gdyby Poznań faktycznie chciał awansować to zrobił by to w tym sezonie. Z całym szacunkiem dla Bydzi ale nie wierzę że Poznań z takim składem i po wygraniu pierwszego meczu 59-31 mógł przegrać wyżej. Awans był odpuszczony dlatego też Poznań opuściło tyle osób.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Nici z kontraktu Tero Aarnio w PSŻ Poznań? Fin prosi o pomoc w znalezieniu zespołu w Polsce

  @NaturalBornLeader: Sorry .Pickering rocznik 96 czyli 23 lata. Przeoczenie. Karpow i Jędrzejewski mają po 32 lata są , najstarsi . Podejście? Cóż można powiedzieć o podejściu. Żeby zrobić śr. powyżej 2.0 to raczej narzekać nie można. Owszem np. Karpow po dobrym początku później jechał słabiej , ja go usprawiedliwiałem tym że po kontuzjach w drużynie widział że słabo drużyna wyglądała i pewnie nie koncentrował się tak bardzo i nie zdobywał tyle ile jak się wydaje powinien ale to tylko domysł. Czy tylko transfer Krcmara ma sens? A kogo ty byś tu w 2 lidze chciał??? Z sensem???Weź pod uwagę że sponsorzy i na tych musieli ponieść dodatkowe nakłady. A tobie nadał mało? No ja rozumie że niektórych zadowoliło by tylko zakontraktowanie pięciu Zmarzlików ale ...Wieczne malkontenctwo.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Nici z kontraktu Tero Aarnio w PSŻ Poznań? Fin prosi o pomoc w znalezieniu zespołu w Polsce

  @NaturalBornLeader: Hmm "zgranych kart" ? Krcmar 22lata , Tarasienko 25 lat Pickering 20 lat .Nie będę wymieniał całego składu ale sądzę że młodszego składu w Krośnie nie było nigdy.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Kolejny młody zawodnik w Wolfe Wittstock. Dominik Moeser z kontraktem

  "Działacze obrali ciekawą taktykę" ? Jeszcze 4 dni i wszystko będzie jasne , bo na razie to raczej wygląda że sukcesem dla nich będzie zdobycie 30pkt w meczu. I lepiej dla wszystkich żeby tak źle nie było.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Nici z kontraktu Tero Aarnio w PSŻ Poznań? Fin prosi o pomoc w znalezieniu zespołu w Polsce

  Każdy klub ma swoich mniej lub bardziej sprawdzonych zawodników i zwykle oni w pierwszej kolejności są przez nich brani. Ot takie przyzwyczajenie prezesów. Ale np. Rzeszów takiego "przyzwyczajenia" nie ma. Co ważne Tero na wyjazdach gdzie mogłoby mu być trudniej punktował dobrze. Wydaje się więc lepszym zawodnikiem od obcokrajowców zatrudnionych już w Rzeszowie.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Były współpracownik Jacka Nawrockiego zarzucił siatkarkom kłamstwo. Celuje w konkretne zawodniczki

  Przeczytałem sobie jeszcze raz listę zarzutów jakie mają dziewczyny.
  I generalnie są to dość "słabe" zarzuty.
  Zanim mnie tu zlinczują spróbuję powiedzieć o co mi chodzi.
  1Brak rozmów z zawodniczkami w trakcie sezonu reprezentacyjnego na temat bieżących problemów - hmm no próbuję sobie wyobrazić jak by to mogło wyglądać i czy to jest śmiertelny powód do buntu.
  2Kontakt z zawodniczkami w trakcie sezonu ligowego , czy trener jest na meczach? Podobno nieobecny co miało powodować kompletny brak dialogu.- hmm zawodnik jedzie na mecz ligowy , przygotowuje się do meczu z drużyną i trenerem klubowym , czy aby na pewno w tym czasie interesuje go czy trener kadry jest na meczu?
  3Bagatelizowanie stanu zdrowia -powiedzmy że ten pkt na chwilę opuszczę
  4Obniżanie poczucia wartości zespołu. Brak wsparcia psychologicznego.- no tu raczej nie chodzi o brak psychologa a raczej o umiejętność trenera który poniekąd "psychologiem" być powinien. Tylko wiecie to kwestia charakteru ale przedewszystkim trochę poznania siebie nawzajem. Czasem jednej osobie może wydawać się że np. dla niej dobry sposób motywowania to "pogłaskanie" ale trener może o tym nie wiedzieć i postępuje według swojego wyczucia sytuacji. Żeby coś takiego ocenić jednoznacznie dobrze lub źle to trzeba dogłębnej znajomości wszystkich zainteresowanych. A jeśli tego nie ma czy może to stać się "śmiertelnym" zarzutem dla kogokolwiek? Wątpię
  5Brak szczerości i złe wypowiedzi na temat zawodniczek . -hmm brak szczerości? Złe wypowiedzi? Rozumiem że trener w swoich rozmowach komentując jakieś sytuacje boiskowe używa słów krytyki. Pytanie czy zasłużenie? No też trochę naciągane jak na "śmiertelny" zarzut który ma spowodować wywalenie trenera .
  6Błędy w prowadzeniu meczu. No z tym bym uważał bo wiecie Czasem to kwestia ryzyk-fizyk. Czasem się uda czasem nie. A czy czasem nie jest tak drogie Panie bo jest takie powiedzenie że trener nie gra tylko Wy . Jak coś się uda to Wy super a jak nie uda to wina trenera? A czasem trafi się że wchodzi dziewczyna i zagra pierwszą akcję dobrze i już z lekkością mówimy że trener miał nosa a jak zagra źle to że trener popełnił błąd? No dość mocno przesadzone. Tu poda również zarzut o furii i obraźliwe wypowiedzi. Tego się nie obroni i to musicie razem ocenić czy tu przegiął czy nie i czy to jest rzecz do naprawienia .
  Można zrozumieć nerwy również emocje trenera który też jest sportowcem ale to kwestia poznania siebie i nie przegięcia.
  7Nieszczęsne związki damsko/męskie. No ja bym to widział w taki sposób. Trener nie wtrąca się w prywatne sprawy innych osób. Mógłby? Czy ktokolwiek chciałby że mi się wtrącał? Nie sądzę. Jeśli relacja pary umownie mówiąc jest "poprawna" i każde z nich zależycie wykonuje swoje obowiązki to kwestie ich uczuć chyba nie powinny być problemem. Gdyby jednak ich zachowanie było nietaktowne a jeszcze do tego stanowiło przeszkodę w należytym wykonywaniu ich obowiązków wtedy trener mógłby a może nawet powinien odwołać współpracownika zastępując go kimś innym na tym stanowisku. Ale znowu czy to "grzech śmiertelny" trenera?
  8Brak profesjonalnego sztabu. No nie wyobrażam sobie by każdy współpracownik kadry nie miał za sobą odpowiedniej przeszłości która była podstawą do zatrudnienia go w kadrze. Myślę że to jest łatwe do sprawdzenia i zweryfikowania czy dziewczyny mają w tej materii rację czy nie .Tylko wiecie jeśli to Wy się mylicie to jak to będzie wyglądało? Więc lepiej nie blefujcie.
  9Oczernianie jednego członka sztabu przy wszystkich. No napewno to nie jest właściwe postępowanie.

  To odnośnie zarzutów. A teraz.
  Nawrocki nie jest moim ulubieńcem. Mało tego. To nie jest typ człowieka na pierwszy rzut oka który da się lubić. Od początku nie jest ulubieńcem większości. Ale wyciągnął kadrę z nędzy. Zaryzykuję twierdzenie że Kąkolewska i Smarzek zawdzięczają mu dużo ,oczywiście one sobie też to zawdzięczają ale jednak to dzięki reprezentacji przez niego prowadzonej one wypłynęły.
  Rozumiem że gdyby faktycznie tak było że trenera traktuje nieładnie dziewczyny od dłuższego czasu to w końcu ta niechęć może się pojawić. Ale czy widząc że efekty wspólnej pracy są pozytywne co przecież wszystkim daje radość i satysfakcję nagle przychodzimy i mówimy "wywalmy go" Czy po zwycięstwach macie w sobie chęć wywalenia go? Szczerze mówiąc dla mnie to podejrzana sprawa. I mówię właśnie mimo tego że trener nie jest moim ulubieńcem. I to właśnie teraz w sezonie z jakimś sukcesami. To się nie trzyma kupy.
  Nie chcę już pisać o moich podejrzeniach bo i tak już się rozpisałem. Zresztą obawiam się że dziewczyny zapędziły się już tak daleko a np. prezes Kasprzyk dołożył do tego oliwy , choć rozumiem jego zdenerwowanie, że z tego nie wyjdzie szybko coś dobrego. Nie bronie ani trenera , ani prezesa ale czy nie dziwi was że taka bomba wyskoczyła akurat teraz mimo dobrych wyników kiedy jakiś przysłowiowy "zbawca" z Włoch jest lub może być za chwilę wolny???
  I jeszcze jedno zdanie. Przecież na treningach jest więcej osób które dobrze wiedzą jak one wyglądają. Może jakaś konfrontacja, co? Bo za chwilę dojdziemy do tego że trener będzie nagrywał wszystkie treningi jako dowód. A może i dziewczyny to będą robić , bo wiecie teraz mamy słowo przeciw słowu albo ludzie trenera "go bronią" . Ktoś to wszystko musi widzieć i co wtedy?
  To takie moje rozmyślania. A póki co jesteśmy w szambie.Pozdro

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  @yes: bo liczy siły na zamiary! Nie tak jak niektóre kluby zastaw się a postaw się i potem ban od GKSŻ na starty w lidze za długi.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Siatkówka. Jacek Nawrocki skomentował zarzuty reprezentantek Polski

  hmm jedni wywalić trenera drudzy wywalić buntowniczki. No ja już widzę tych co to chcą wywalić dziewczyny i kim będziemy grać ? Już widzę ich komentarze jak będziemy przegrywać z Madagaskarem . Przecież my poniekąd to już przerabialiśmy za poprzednika Nawrockiego który zmuszony został do rozpoczęcia organicznej pracy po Złotkach. Był młodszy wydawał się człowiekiem z lepszym kontaktem z zawodniczkami ,ale lali nas wszyscy. Nikt tego nie wytrzymał. Nawrocki przejął reprezentację i w zasadzie kontynuował pracę. Większość zawodniczek to są te same dziewczyny. Doszły najmłodsze i kto wie chyba od tego czasu jest lepiej. Teraz chcecie "cofnąć czas" o jakieś 6 lat i zacząć od zera? Prezes kozak grozi zawodniczkom i też chce zacząć od zera?
  Nie chcę przesądzać co w tym jest prawdziwe i kto mówi prawdę. Czy dziewczyny czują że doszły do jakiegoś poziomu i chcą więcej a w Nawrockim nie widzą kogoś kto jest w stanie im w tym pomóc dlatego wymyślają preteksty żeby się go pozbyć. Czy może jednak trener po prostu zachowuje się nieelegancko wobec nich i one już mają tego dość. Na moje oko większość naszych reprezentantek to typy niekoniecznie rozbójniczek a raczej wrażliwych charakterów. Jeśli trener traktuje je po chamsku to nie dziwi mnie ich bunt. Niektórzy myślą że trener Karpol to recepta na sukces? To ja proponuję poszperać w necie i przypomnieć sobie jego ostatnie sezony z reprezentacją Rosji. To już nie te czasy. Albo ,już widzę jakby Nawrocki wyskoczył z podobnym zachowaniem wobec Doroty Świeniewicz czy Gosi Glinki .Myślę że to by była (podwójna :) krótka piłka.
  Ale na 2 miesiące przed kwalifikacjami do IO to prawie nikt nie robi takich rewolucji. Nawet gdyby zareagowano już we wrześniu to też nie dużo czasu. Czy naprawdę nie da się z tym poczekać jeszcze trochę? Może i szkoda , bo może i jest szansa wywalczyć kwalifikacje. Na pewno w zaistniałej sytuacji będzie to trudniejsze.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do BCL. Fatalna druga połowa i kolejna porażka Anwilu Włocławek. Tony Wroten wyrzucony z boiska!

  Jak oglądałem finały minionego sezonu i usłyszałem jakie to ruchy kadrowe planował Anwil to mi oczy na wierzch wyszły. Wiedziałem że nic dobrego z tego nie będzie. Tak się dobrej drużyny nie buduje szczególnie w koszykówce gdzie ogromne znacznie ma zgranie i pewien automatyzm z którego jest wzajemne rozumienie się na parkiecie. No i kolejny mecz dostać ponad 100pkt pokazuje na jakim poziomie jest defensywa ale całej drużyny a nie pojedynczych zawodników. To tu unaocznia się wpływ fochów.
  Nic tylko pogratulować sternikom fantazji.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Prezes PZPS Jacek Kasprzyk o buncie w kadrze siatkarek. "Może trzeba zrobić tak, jak zrobili Serbowie"

  Rozmawiać tak , zagrozić ??? Zagrozić to sobie możesz prezesie. Takimi metodami to daleko nie zajedziesz. To ci dziewczyny przyjadą raz drugi na kadrę zagrają padakę i możesz im wiesz co?
  Oczywiście nie będąc w środku i nie wiedząc jakie panują tam relacje to nie ma co pisać. Z jednej strony trener jest decydentem w kadrze np. jeśli chodzie o personalia i obruszanie się innych że grają młode laski to zakrawa na żart. Nie trzeba być fachowcem , żeby widzieć że Stysiak ma ponadprzeciętny potencjał i warunki. I mało tego jest już wystarczająco dobra żeby grać. Dziewczyny powinny się cieszyć że mają taką zawodniczkę w drużynie a nie traktować ją jako małolatę która przyszła i się rozpycha i zajmuje miejsce tym które do tej pory były podstawowe. Sorry ale centymetrów nie da się oszukać.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Wilki Krosno przedstawiły skład na 2020 rok. To drużyna, która może wygrać ligę!

  @Kasdeja: No i dobrze. Ciekawe co Rzeszów zmontuje. Jakoś nie wierzę żeby byli słabi bo by tego nie przeżyli. Gdyby tak miało być to woleli by chyba nie wystartować. Dla nich jazda w 2 lidze to jednak dyshonor. A i potencjał sponsorski mają większy tylko trzeba czasu żeby ludzie sobie zaufali. No i co najważniejsze żeby przez ten dyshonor nie rzucili się na coś większego niż ich stać. A to tak bywa szczególnie gdy rozporządza się cudzymi pieniędzmi. Po cichu myślę że w finale mogą być właśnie derby a to by była gratka. Tyle tylko że tym razem taki dwumecz nie byłby do jednej bramki jak to zwykle bywało w konfrontacji z nimi.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Mnie się jednak wydaje, że silniejsze składy od Sparty Wrocław i Falubazu Zielona Góra będą miały drużyny Grudziądza i Gorzowa i im przypadnie walka w play offach.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  I udało się zmontować bardzo ciekawą ekipę, brawo.
  Siopek Eda Karpov Vadim Dróżdż myślę że i atmosfera przy tych zawodnikach będzie dodatkowym atutem już bez nadąsanych na nie wiadomo kogo i co Porsignach.

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Wilki Krosno przedstawiły skład na 2020 rok. To drużyna, która może wygrać ligę!

  @Laszlo84: tylko Hlibowi starczyło sprzętu na kilka meczy a później to już chyba nie było czym. Dróżdż może mieć lepsze zaplecze. Okaże się

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Marcin Jędrzejewski i Eduard Krcmar to cieszy
  Ta para powinna robić dwucyfrowe wyniki w tej drugiej lidze A jeden i drugi lubi tor w Krośnie

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  zdecydowanie nie jestem fanem Nawrockiego ale akurat zarzut o promowanie młodych jest absurdalny !!! Ba, to jedna z niewielu rzeczy które dobrze zrobił !!! Zresztą , o jakim faworyzowaniu mówimy, Stenzel to obecnie najlepsza polska libero, Stysiak jeszcze mało stabilna ale to olbrzymi talent, niedawno zdobyła 34 punkty w lidze włoskiej ! uważam nawet że Stysiak powinna grać jako atakująca a Smarzek na przyjęciu nie na odwrót. 13 na 15 zawodniczek podpisało ten list ?Zuza Górecka też protestuje przeciwko młodym ? :) Dziwne to, wygląda na krecią robotę jakiegoś menadżera którejś z niezadowolonych nietykalnych ( Mędrzyk, Grajber, Efimienko)

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Wilki Krosno przedstawiły skład na 2020 rok. To drużyna, która może wygrać ligę!

  No to teraz w do kolejki po karneciki :):):)
  Patrząc na kłopoty konkurentów to wygląda na to że schrzanić to będzie trudno.
  Zostało Opole które będzie pewnie mieć skład nie gorszy niż w tym sezonie no i Rzeszów czyli miasto z największym potencjałem. Tam jednak na razie cisza co do planów.
  No ale patrząc na skład Wilków :
  Krcmar stabilny zawodnik od kilku sezonów śr 2,2 (2017) 1.63 ( 2018 1 liga) 2.08 (2019)Dla mnie pewniak do składu na 10pkt
  Karpow śr. 2.0 Sądzę że będzie lepiej. ale nawet gdyby było tyle to kolejny zawodnik na pewne 10pkt
  Trzeci obcokrajowiec
  Pewnie na początku Wadim. Trochę gorszy sezon ale coś mi się wydaje że w Loko musiał mieć jakieś kwasy czego skutkiem zmiana otoczenia. Ale sądzę że to będzie zawodnik na poziomie podobnym do poprzedników. Gdyby jednak coś ...to są zmiennicy i to tacy których aż żal nie wystawiać. Mam na myśli Pickering i być może nowy Szwed. Obaj mają atut w postaci sporego objeżdżenia w trakcie sezonu w innych ligach, choć czasem będzie to i problem z terminami zajętymi.
  Do tego seniorzy krajowi
  Jędrzejewski bardzo się cieszę na tego zawodnika bo to będzie zdecydowany lider krajowy. No i ( co zresztą dotyczy wszystkich) żeby zrobić śr 2.0 raz robi się 12 innym razem 8 a nie 12 , 0,0 Już wolę zawodnika który będzie robił może i mniej ale w każdym meczu.
  Drugi krajowy senior to będzie Dróżdż.
  I powiem tak
  Oj Patryk Patryk Moim zdaniem prawidłowa kalkulacja prezesa. Obyś tego nie żałował. Chyba że będziesz w 1 lidze i tu gościem.
  Dróżdż. No wreszcie zmądrzał a może musiał. Ile można siedzieć na ławie. Jest trochę nie wiadomą ale nie bardzo wyobrażam sobie żeby był gorszy od krajowych zawodników z tego sezonu. A przecież to będzie 5 zawodnik drużyny, więc nie musi robić cudów. Ale nawet te kilka występów jakie odnotowywał pokazują że jak będzie jeździł regularnie to może robić znacznie więcej niż będzie się od niego oczekiwało.
  No na oko wygląda że potrzebny będzie jeszcze potencjalny zmiennik krajowy , tylko nikt wystarczająco dobry nie będzie chciał siedzieć na ławie a słabego to po co brać , tylko na zapchaj dziurę? Jak by się coś powinęło to w każdym momencie można poszukać gościa. Znalezienie dość dobrego zmiennika który zgodził by się siedzieć i czekać mogło by być większym problemem.
  No i juniorzy .No nie ma wyjścia , gość i do tego wychowanek , nie ma co tracić czasu. Gość fajnie by było żeby młody z Czewy znowu zamienił skórę lwa na wilka :) Ja go na razie nie bardzo widzę już w EE czego wszyscy się obawiają.
  Z takim składem nie może być źle.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  ot i kolejny klub z tzw. ukrainy co wnet zacznom wymiatać i cosik tak patsze rze wnet alibo za lat kilka koziołki z motorkowa wilki z krosna i rzeszufek z rzeszowa zacznom golić łosi s breslał kobylejgóry i gryzoniowa i co tam zostanie? ... byczki s leszna?

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  @ONSORK: jego komentarze zwykle wynikają z obserwacji i są merytoryczne ma swój subiektywny punkt widzenia do czego ma prawo ale trzeba mu przyznać że opinie zwykla ma w punkt, jak Ci się nie podoba jego opinia wyraz swoją i ludzie sami ocenią czy wolą jego opinie czy Twoje, byle na temat bez wycieczek personalnych

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Polonia Piła nad przepaścią. Jak miasto nie da kasy, a jest z tym problem, to będzie po klubie

  No jak czytam takie newsy to krew człowieka zalewa. I nie chodzi tu nawet o to że ktoś w tym wypadku miasto udaje Greka i nie wywiązuje się z danej obietnicy.
  Ileż to klubów u nas jedzie tylko dlatego że miasto zapewnia większą część budżetu. Jedna zmiana potrafi doprowadzić do ruiny . Czasem bywało też tak że jakiś sponsor się wycofał a kontrakty trzeba było płacić bo nieodpowiedzialni ludzie podpisywali je pod pieniądze których jeszcze nie widzieli i jak się okazało nie zobaczyli. Albo np. klub rzuca się na awans licząc że dzięki temu pojawi się większe zainteresowanie i sponsorzy będą się pchali drzwiami i oknami. A tu zonk.
  Polonia trzymajcie ale ...umiesz liczyć licz na siebie ( w przyszłości bardziej).

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Lokomotiw Moskwa - Juventus Turyn. Grzegorz Krychowiak znów się zatruł

  Zatruł się ? Oj chłopie zjedz porządny rosół do tego porządnego kurczaka a nie jakąś trawę :):):)

 • Franek Dolas napisał/a komentarz do Żużel. Transfery. Nicklas Porsing nowym zawodnikiem Power Duck Iveston PSŻ-u

  @Feldkurat Katz: No trochę to tak wygląda. A co do młodego Duńczyka to uważam że będzie "twarde lądowanie" .Jedyne co może go ewentualnie uratować to przewaga w sprzęcie jeśli będzie. Nasza 2 liga wcale nie jest taka słaba i nikt nikomu za darmo pkt nie daje. Krótkie tory duńskie ułatwiają jazdę technicznym zawodnikom. U nas duże znaczenie ma siła i opanowanie przy max prędkości. Czyli coś co niekoniecznie potrzebne jest w Danii. Ale będziemy obserwować chłopaka choćby za to że jeździ od 4 roku życia.

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  @Franek Dolas: heh...no widzę właśnie że jakiś dzban na żarcie się nie poznał :))

 • Franek Dolas lubi Komentarz

  Nie sądziłem, że ktos jeszcze da sie nabrać na usługi Perszinga. Myślałem, że predzej Rzeszów.
  Jedno jest pewne, będą kwasy.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Murek

Wesołego królika co po stole bryka,
spokoju świętego i czasu wolnego,
życia zabawnego w jaja bogatego
i w ogóle wszystkiego kurcze najlepszego!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.