Polonia Bydgoszcz vs. Speedway Wanda Instal Kraków 49:41 - 03.04.16 r.

autor: PB1920 - TOMEK JESTESMY Z TOBA | 2016-07-30, 18:49 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Pierwszy mecz Polonistów u siebie zapowiadał się niezwykle ciekawie, ale wg. ekspertów minimalnym faworytem byli goście, którzy jak się później okazało jechali bez dwóch liderów. Za to w ekipie z Bydgoszczy po długiej przerwie wracali do żużla Mikołaj Curyło oraz dwukrotny indywidualny mistrz Polski - Jacek Gollob. Warto dodać także, że na pozycji juniora w drużynie Polonii startował jego syn Oskar. Pierwsze dwa biegi zakończyły rezultatami remisowymi. W kolejnym wyścigu, jednak goście zwyciężyli 4:2, za sprawą dwóch obcokrajowców : Patricka Hougaarda oraz Madsa Korneliussena. Bydgoszczanie odpowiedzili jeszcze w I serii wygrywając podwójnie. Następnie odpowiednio były wyniki 4:2, 3:3, 3:3, 3:3 i do roli bohatera wyrastał Oskar Ajtner-Gollob, który do 8 wyścigu miał na swoim koncie trzy trójki oraz dwójkę z bonusem. Następnie przez defekt Kudriaszowa, osamotniony Jacek Gollob nie poradził sobie z krakowianami, którzy zwycięstwem 5:1 doprowadzili do remisu. Riposta Polonii była natychmiastowa i przed ostatnimi pięcioma gonitwami prowadzili 32:28. Do 13 biegu utrzymały się 4 oczka przewagi gospodarzy. W pierwszym nominowanym biegu jechał Andriej Kudriaszow oraz bezbłędny dotychczas Oskar Ajtner-Gollob. Polonia wygrała ten wyścig 5:1, tym samym wygrywając cały mecz! W biegu dla najlepszych  triumfował Marcin Jędrzejewski, popularny Siopek i Poloniści mogli świętować pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Oceny:

Juniorzy:
Patryk Sitarek: u,d,w - Ocena - 2, Nota nie najniższa, bo do ostatniej prostej biegu juniorskiego jechał na trzeciej pozycji, poczym z całym impetem walnął w bandę. Potem nie był zdolny do dalszej jazdy.
Oskar Ajtner-Gollob: 3,2*,3,3,2* - Ocena - 10, Najlepszy mecz w karierze tego zawodnika. Nie napiszę mecz życia, bo wierzę, że będzie potem w stanie powtórzyć ten wyczyn. W końcu nazwisko Gollob do czegoś zobowiązuje. ;)

Seniorzy:
Andriej Kudriaszow: 3,1*,d,3,3 - Ocena - 8, Ocena dość wysoka jak na zdobycz punktową, ale nie zapominajmy, że gdyby nie defekt dorobek mógłby być bardziej okazały.
Jacek Gollob: d,2,1,0 - Ocena - 3, Mimo, że wsiadł na motocykl żużlowy po lat to umiał zdobywać jakiekolwiek punkty.
Wiktor Kułakow: 2,1,3,3,0 - Ocena - 7, Spisał się bardzo solidnie za co należy mu się pochwała. Ponadto był to jego pierwszy mecz na torze przy ul.Sportowej 2.
Mikołaj Curyło: 0,2*,1 - Ocena - 3, Po dwóch latach przerwy znów na torze. Pierwsze koty za płoty. :)
Marcin Jędrzejewski: 3,3,t,2,3 - Ocena 8, Bardzo dobry występ naszego kapitana. Podobnie jak w przypadku Andriuszy dorobek mógłby być większy, gdyby zbyt nie wiercił się pod taśmą. :) Takiego Siopka chcielibyśmy oglądać zawsze!

NZP (Najlepszy Zawodnik Polonii) : O.Ajtner-Gollob 5 pkt.
NZM (Najlepszy Zawodnik Meczu) : O.Ajtner-Gollob 7 pkt.
N+ (Największy +) : O.Ajtner-Gollob 3 pkt.
N- (Największy -) : brak - 3 pkt.

Bieg po biegu:
1.
(61,84) Kudriaszow, Harris, Mazur, J. Gollob (d/4) 3:3
2.
(62,13) Ajtner-Gollob, Budzyń, Nowiński, Sitarek (u/3) 3:3 (6:6)
3.
(60,77) Hougaard, Kułakow, Korneliussen, Curyło 2:4 (8:10)
4.
(61,89) Jędrzejewski, Ajtner-Gollob, Suchecki, Budzyń 5:1 (13:11)
5.
(62,59) Ajtner-Gollob, Harris, Kułakow, Mazur (u/w) (Curyło - u/-) 4:2 (17:13)
6.
(61,95) Jędrzejewski, Hougaard, Korneliussen, Sitarek (d/4) 3:3 (20:16)
7.
(63,00) Suchecki, J. Gollob, Kudriaszow, Nowiński 3:3 (23:19)
8.
(62,85) Ajtner-Gollob, Harris, Mazur, Jędrzejewski (t) 3:3 (26:22)
9.
(61,73) Hougaard, Korneliussen, J. Gollob, Kudriaszow (d/start) 1:5 (27:27)
10.
(62,46) Kułakow, Curyło, Suchecki, Budzyń 5:1 (32:28)
11.
(62,42) Hougaard, Jędrzejewski, Mazur, J. Gollob 2:4 (34:32)
12.
(62,63) Kułakow, Harris, Nowiński, Sitarek (w/2min) 3:3 (37:35)
13.
(62,76) Kudriaszow, Korneliussen, Curyło, Suchecki (w) 4:2 (41:37)
14.
(63,11) Kudriaszow, Ajtner-Gollob, Korneliussen, Suchecki 5:1 (46:38)
15.
(62,89) Jędrzejewski, Hougaard, Harris, Kułakow 3:3 (49:41)