Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Rimwid Rataj

  Nie wydaje mi się, żeby ktoś atakował pana Szumowskiego jako lekarza ani kwestionował jego umiejętności. Wszelkie zarzuty dotyczą jedynie dwóch kwestii : działalności jako ministra oraz powiązań biznesowych. W pierwszej sprawie - w sumie nie da się być dobrym ministrem w rządzie utworzonym przez narodowych socjalistów.

 • Rimwid Rataj

  Naprawdę kogoś ta cieniutka liga interesuje ? Może to jakieś niszowe polonijne stacje. Owszem, w pewnym momencie Eurosport pokazywał na żywo mecze ligi białoruskiej - bo innych nie było. Ale mając do wyboru np. Bundesligę i polską ligę - wybór jest dość oczywisty.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Koronawirus. Niespodziewana decyzja rządu w Holandii. Bez sportu aż do września!

  Bo to są rozgrywki UEFA. A poza tym jak napisałem - jeżeli w jakimś kraju jest zakaz, to klub po prostu może (za zgodą swojej federacji, ale bez pytania rządu o zdanie) rozegrać mecz na terytorium dowolnego kraju, gdzie nie ma zakazu.
  A takie organizacje jak FIFA czy UEFA mają wystarczającą siłę przebicia, aby narzucać rządom pewne rozwiązania w zakresie niestosowania przepisów krajowych w okresie imprez. Np. podczas nadchodzących MŚ w Katarze założę się, że nie będzie zakazu picia piwa (oczywiście, tego właściwego - sponsorskiego) na stadionach czy też zakazu wstępu na stadiony "niewłaściwie ubranych" kobiet bez męskiej "opieki". FIFA czy UEFA po prostu mówią rządowi "albo organizujecie to zgodnie z naszymi zasadami - a jak to pogodzicie ze swoimi przepisami, to wasz problem - albo nie organizujecie w ogóle"

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Koronawirus. Niespodziewana decyzja rządu w Holandii. Bez sportu aż do września!

  Ciekawe, co zrobią, jeżeli UEFA zdecyduje się wznowić rozgrywki pucharowe - Ajax wciąż gra w Lidze Europy. Zapewne zagrają mecz w Belgii czy w Niemczech (jeżeli tam zakazu nie będzie) bo odmowa gry to nie tylko walkower, ale i pewna dyskwalifikacja na parę sezonów. A jak na razie to UEFA czy FIFA ma głos decydujący, a nie rządy krajowe, no chyba że będzie decyzja KE - bo nie oszukujmy się, UEFA to Unia (przynajmniej do Brexitu) plus mało znaczące dodatki.

 • Rimwid Rataj

  Test miał tytuł "Przekonaj się, co wiesz o czołowych zawodnikach tej dyscypliny sportu". Czyli czemu są w nim pytania o zawodników, którzy nic nie znaczą w klasyfikacji - typu Hurkacz, Świątek czy Linette ?

 • Rimwid Rataj

  Dobrze rozumie. Nie da się odwołać tych najbliższych meczów i potem rozgrywać kolejne. Przesuną mecze o jakieś dwa tygodnie . Zawsze są wolne terminy, przeznaczone obecnie na mecze towarzyskie reprezentacji i najpewniej to one zostaną wykorzystane na potrzeby LM / LE

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Robert Lewandowski kontuzjowany. Czeka go najdłuższa przerwa w karierze

  "Bardzo prawdopodobne też, że Lewandowski nie zagra w meczach towarzyskich reprezentacji Polski" ...
  Nie bardzo prawdopodobne, ale 100% pewne. Lewandowski ma być gotowy w pierwszej kolejności na ćwierćfinał LM.. i miejmy nadzieję na kolejne rundy LM.
  Bundesliga to drugi w kolejności priorytet (choć jeżeli Bayern odskoczy od stawki, to ostatnie mecze też może odpuścić, żeby nie złapać kontuzji przed ME).
  A mecze reprezentacji aż do końca sezonu wiosennego to priorytet najniższy. Są to same mecze towarzyskie. Lewandowski o miejsce w kadrze walczyć nie musi, a dla trenera to dobra okazja, żeby pograć bez niego - bo na ME tak się może zawsze zdarzyć - kontuzja czy kartki ...

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do F1. Łukasz Kuczera: Andrzej Duda ma rację. Polska powinna pomyśleć o swoim torze (komentarz)

  "Zarządcy toru w Poznaniu mają coraz więcej problemów chociażby z mieszkańcami, którzy wykupili od deweloperów nieruchomości na terenach położonych blisko obiektu. Ci skarżą się bowiem na hałas dobiegający z okolicy."

  Chora sytuacja. Powiedzmy, że w chwili powstania toru najbliższe domy były 1 km od toru.
  Norma w takiej sytuacji wynosiła powiedzmy 90 dB (wartość przykładowa)
  Po 10 latach domy są 100 metrów od toru, a obecne normy wynoszą :
  dla odległości 1 km - 75 dB
  dla odległości 100 m - 50 dB
  To jaka powinna obowiązywać norma ?
  Logika wskazuje - 75 dB.
  Bo to nie tor się przybliżył do istniejących domów, tylko domy do istniejącego toru.
  Jak ktoś się decyduje na kupno domu koło takiego obiektu, to jego sprawa.
  Zapewne liczył, że kupi sporo taniej.
  I niech nie liczy, że tanio kupił a potem wymusi, aby było cicho jak na droższej działce.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do PKO Ekstraklasa. Oświadczenie Lecha Poznań ws. rac. Hit z Legią Warszawa bez kibiców gości

  @dree: proste - nie ma kiboli przyjezdnych - mniejsza szansa na zadymę - mniejsza szansa na zniszczenia i kary
  no i nie zapominaj, że gros zarobków klubu to sponsoring i reklama, a nie bilety
  a reklamodawcy i sponsorzy nie lubią być kojarzeni z burdami czy chamskimi transparentami.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do PKO Ekstraklasa. Oświadczenie Lecha Poznań ws. rac. Hit z Legią Warszawa bez kibiców gości

  Jak zwykle eufemizmy. Co to są "zorganizowane grupy kibiców" ? Mówimy o kibolskiej żulerii, a nie o kibicach. Zorganizowane grupy powinien organizować klub. I brać za nie pełną odpowiedzialność, w tym za selekcję osób w grupie. Teraz przecież klub też odpowiada za to, co wyczyniają jego "kibice" - tyle, że nie ma na to żadnego wpływu. Powinno być bardzo prosto : na mecz wyjazdowy wpuszczać na sektor gości tylko osoby imiennie zgłoszone przez klub gości. A każdy klub przy zapisach powinien wdrożyć procedury : np. poręczenie osób już należących do klubu kibica o czystej karcie dla każdego nowego. I na dodatek weksel powiedzmy na 10 tysięcy - na poczet strat czy kar. Z solidarną odpowiedzialnością poręczających.
  Każdy widz powinien mieć indywidualnie przypisane krzesełko - żeby łatwo było zidentyfikować i obciążyć sprawców burd. Każdy by pilnował miejsca, bo by wiedział, że jak np. zamaskowany koleś na jego miejscu macha racą - to on zapłaci bez bawienia się w dochodzenie on to był czy nie on.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Tenis. Polskie tenisistki gotowe na Puchar Federacji. Elegancko ubrane wybrały się na kolację

  Sukienki może i identyczne, za to buty - jedna w czarnych szpilkach, druga w białych adidasach., trzecia w jeszcze czymś czego i nazwać nie umiem ...

 • Rimwid Rataj

  Kubica próbuje jeździć tam, gdzie go chcą. Jemu się nie dziwię - w końcu facet musi z czegoś żyć. Jak nie z samej jazdy, to z reklam - ale jak nie będzie nigdzie jeździł, to i reklam nie będzie. Oby tylko Orlen nie wpadł na pomysł sponsorowania wszystkiego, gdzie się tylko pojawi Kubica. Bo jaki to ma sens z punktu widzenia samego koncernu.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Wraca temat Krzysztofa Piątka w Tottenhamie? "Jest po wideokonferencji z Jose Mourinho"

  @Marianek07:
  i o Kubicy dawno nie było

 • Rimwid Rataj

  Chodzi o kasę i o nic więcej. Wartość praw do transmisji nie zależy od ilości drużyn bo przecież TV nie transmituje wszystkiego jak leci, ale kilka meczów z każdej kolejki.
  Duże kluby nie chcą powiększenia, bo są pewne gry w najwyższej klasie, więc po co się dzielić ze słabeuszami.
  Natomiast małe kluby też nie chcą zbytnio większej ligi (choć to większa szansa na grę w wyższej lidze), bo więcej meczów wcale nie oznacza większych przychodów, a na pewno oznacza większe wydatki.

 • Rimwid Rataj

  Czy w lidze będzie grało 10 czy 20 drużyn, wpływu na występy w pucharach faktycznie to nie wywrze. Bęcki będą tak czy siak.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Tenis. Australian Open: skandal na korcie. Francuz chciał, żeby obrano mu banana (wideo)

  E tam, taki podryw na banana i tyle.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Skoki narciarskie. Plus i minus weekendu. Słodko-gorzka rzeczywistość

  @jotwu: Jakby nie ten "z wąsikiem" to by żadnych polskich skoków nie było. Stoch może i skakał już za jego czasów, ale bez tego całego zainteresowania skokami po sukcesach "tego z wąsikiem" to by pewnie skończył jak wielu zdolnych młodych, choćby z tego powodu, żeby nie było kasy na skoki. A całej reszty, z Dawidem na czele, pewnie by w ogóle nie było, bo tysiące chłopaków zaczęło się interesować skokami właśnie dzięki "temu z wąsikiem".
  Zapytaj zresztą samych skoczków, co sądzą o panu Adamie, a się bardzo zdziwisz.
  A co ty zrobiłeś dla polskich skoków ? Czy dla Polski w ogóle, żeby się wypowiadać w ten sposób ?
  A, pewnie zagłosowałeś na Jareczka i na Dudusia ... i wszystko jasne.

 • Rimwid Rataj

  TCS jest czymś takim jak turnieje Wielkiego Szlema w tenisie. Nawet jeżeli w jakimś turnieju w Dubaju czy w Chinach są nagrody wyższe niż powiedzmy na Wimbledonie, to i tak prestiż z wygrania Wimbledonu będzie wyższy. Organizatorzy Wimbledonu nie muszą więc gonić tamtych wysokością nagród, a i tak mają pewność, że zagrają u nich wszyscy wielcy. A organizatorzy tamtych turniejów muszą sięgnąć po inne zachęty.

 • Rimwid Rataj

  Kubacki się żegna przed skokiem, Mohamed Salah modli się po zdobyciu gola. Ich sprawa. Dla mnie jest ważne, że jeden świetnie skacze, a drugi doskonale gra w piłkę. Nie dajmy się zwariować. Jeżeli ktoś wspomina o obrazie jego uczuć, czy to religijnych czy to ateistycznych czy jakichś innych, to znaczy, że mu się należy, bo idiocie zawsze się należy.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do F1: Orlen zarobił fortunę na Robercie Kubicy. Aż 110 mln zł ekwiwalentu reklamowego tylko z telewizji

  Jakie ma znaczenie rozpoznawalność marki Orlenu w krajach, gdzie jest on nieobecny biznesowo ? Na dużą skalę Orlen obecny jest jedynie na Litwie. W Niemczech dopiero teraz zdecydował się na rebranding swoich stacji - wcześniej była to nic nie mówiąca nazwa "Star". Może więc rzeczywiście w tym kraju jest sens promować markę. Podobnie w Czechach i na Słowacji, gdzie się zaczął rebranding z marki "Benzina". I tyle. Rozpoznawalność marki Orlenu w całej reszcie świata jest biznesowo bez znaczenia, bo i tak nic tam się nie sprzedaje i nie zamierza sprzedawać.
  A jak słusznie ktoś zauważył, wzrost sprzedaży w Polsce wynika głównie z akcji typu loteria - równie dobrze mógłby to promować ktokolwiek rozpoznawalny, pewnie jakby to był Sławomir czy Zenek Martyniuk efekt byłby taki sam.
  Kubica był dużym talentem wyścigowym, ale został talentem zmarnowanym, przez własny brak profesjonalizmu - bo profesjonalny sportowiec po prostu unika aktywności zagrażających karierze. Widział ktoś np. Lewandowskiego czy Ronaldo jeżdżących na nartach ?

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Transfery. Zaskakujące słowa Neymara w sprawie przyszłości. Piłkarz PSG wyjawił swój priorytet

  Powinien zastanowić się nad Gwardią Warszawa.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Copa America 2019. Brazylia bez Neymara może być mocniejsza

  Messi strzelił wiele bramek w najważniejszych meczach, ale w klubie. Chociaż w 2014 Messi bez formy strzelił zdaje się 4 bramki w fazie grupowej. Bez tych bramek Argentyna by nie wyszła z grupy (zamiast 3 zwycięstw w grupie byłyby 2 remisy i porażka)

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Copa America 2019. Brazylia bez Neymara może być mocniejsza

  1:7 było z Niemcami, nie z Kolumbią. Po tym było jeszcze 0:3 z Holandią.
  Brazylia w ogóle była słabiutka - pierwszy mecz z silną drużyną europejską zakończył się blamażem, wcześniej grali tylko z Chorwacją i nie była to Chorwacja porównywalna z tą czery lata później.
  Brazylia doszła tak daleko, bo miała więcej szczęścia niż umiejętności. Po losowaniu było jasne, że pierwszy mecz fazy play-off będzie jej ostatnim - trafiali bądź na Holandię bądź na aktualnego wciąż mistrza świata i Europy Hiszpanię. W normalnej formie oba zespoły poza zasięgiem Brazylii w ówczesnym składzie. Ale Hiszpania się nagle rozsypała i Brazylia trafiła kolejno na Chile i Kolumbię i z dużym trudem poszła dalej.
  Ale z Niemcami już się stało to, co stać się musiało.

 • Rimwid Rataj napisał/a komentarz do Copa America 2019. Brazylia bez Neymara może być mocniejsza

  Brazylia grała bez Neymara w meczach kontrolnych przed MŚ i grała naprawdę dobrze. Oni mają naprawdę wielu bardzo dobrych zawodników ... każdy może zagrać coś wyjątkowego. Grali bez skupiania się na jednym konkretnym graczu i przez to byli nieprzewidywalni i groźni. Z Neymarem grają po prostu schematycznie.
  W 2014 Niemcy grali właśnie zespołem i nie dało się ich skutecznie zatrzymać - wyłączyło się trzech czy czterech podstawowych graczy, to bramkę robili piąty z szóstym.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.