Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Bajka! W przerwie między pierwszą a drugą dogrywką siegnąłem po butelkę dobrej whyski i delektuje się pięknem handballu. Dawać drugi mecz! HRVATSKA!!!!!!!!

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nasza przygoda z Euro dobiegła końca. W ostatnich miesiącach byłem krytyczny ale po tym turnieju widzę światełko w tunelu, możemy mieć zespół w 2023 który powalczy chociaż o 8mkę turnieju. Wrócą Daszek, Gębala czy Paczkowski a na horyzoncie może pokażą się młodzi zawodnicy. Zawodnicy jak Sićko, Olejniczak, Dawydzik czy Majdziński to zawodnicy którzy mogą być tyko lepsi. Mam nadzieję że po tym turnieju zgłosi się ktoś zza granucy po Olejniczaka czy Sićkę. Wyniki moim zdaniem nie mogły być dużo lepsze bo w drugiej lini nie mamy lidera, osoby która weźmie ciężar gry na siebie gdy nie idzie. Łangowski, Przybylski czy Pilot to tylko ligowi wyrobnicy bez doswiadczenia na wyższym poziomie a Sićko czy Olejniczak dopiero się uczą poważnej piłki ręcznej. Byłem mega wku****ny po Szwajcarii, jednak oglądając sumiennie Ligę Mistrzów pamiętam że Schmidt potrafił rozstrzelać znacznie silniejsze zespoły od naszej kadry. Teoretycznie najłatwiejszy mecz zagraliśmy najgorzej. Nie pamiętam dokładnie który to był turniej, lecz za czasów Wenty też mieliśmy teoretycznie najłatwiejszy mecz z Macedonią a przegraliśmy bo Lazarov robił co chciał i również zaaplikował nam ponad 10 bramek. Masa materiału do analizy i mam nadzieję że szczególnie Ci młodzi chłopcy wyciągną masę pozytywów z tych spotkań. Błędów nie robi ten co nic nie robi. Mam nadzieję że sztab zrezygnuje z zawodników takich jak Łangowski, Przybylski czy nawet Pilot, który mimo wszystko zagrał poprawnie. Ale nie są to zawodnicy którzy emanują doświadczeniem czy umietnościami. Nie ma czasu na ogrywanje zawodników którzy nie dają wiele w tym momemcie a może być tylko gorzej niż lepiej w ich przypadku. Dajmy też spokój Kondratiukowi. Wolę oglądać błędy młodych chłopaków których można wyciągnąć w dobrym kierunku niż zawodników którzy swoich złych nawyków już się nie oduczą. Moim marzeniem jest by doszło do ogromnej przebudowy w związku piłki ręcznej. Gdy "stara gwardia" miala trochę pokory i honoru to sama by ustąpiła i przekazała pałeczkę młodszym którzy wiedzą jak się pracuje w najlepszych nacjach piłki ręcznej. To tylko na szybko. Pozdrawiam.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Niestety ale nie mamy lidera w tej drużynie. Nikogo kto zbierze wszystkich do kupy i wstrząśnie tą ekipą. Najgorsze jest to że Ci "najbardziej doświadczeni" robią największą kaszane. Naprawdę wolę żeby błędy na boisku robili młodzi chłopcy niż zawodnicy tacy jak Łangowski czy Przybylski. Oni są już przesiąknięci Superligową przeciętnością którą ten turniej brutalnie obnażył. Na dwa spotkania Euro widzieliśmy 3! rzuty z podłoża, dwa Majdzińskiego i jeden Sićki. No i raz Olejniczak, więc 4. Majdziński jako jedyny potrafi to co robią najlepsi, czyli podaje piłkę na faulu czego nikt inny nie robi. Ale on już jakiś czas gra za zachodnią granicą co procentuje. Sićko czy Olejniczak też muszą uciekać, nawet do drugiej Bundes z której można się wybić.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Francja kilka lat temu była bezwzględna i konsekwętna. Obecnie mam wrażenie że grają mega nonszalancko. Tak jak by się zebrała grupa kolegów pograć w handball. Tyle że grupa mega kozaków. Brakuje prawdziwego środkowego, który złapie wszystkich za gębę. Moim zdaniem już od dłuższego czasu rozwiązanie z leworęcznym zawodnikiem na środku nie zdaje egzaminu.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wstydu na pewno nie ma. Szkoda kilku dobrych sytuacji. Słoweńcy mogli by się gubić gdyby było koło remisu bo to oni musieli wygrać. Ja na szczęście oglądałem z angielskim komentarzem. Wolałem w przeglądarce w TV odpalić EHF TV niż słuchać "ekspertów" TVP. Nie chce się pastwić nad Rafałem Przybylskim bo wierzę że daje ile może, jednak po turnieju powinien zakończyć karierę w kadrze. Raczej sam się dołuje. Te podania do koła nawet niewidomy bo rozczytał jak otwartą książkę.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Dla mnie wynik jest sprawą drugorzędną. Ale chce widzieć walkę i zaangażowanie w zespole. Rozumiem że sportowo jesteśmy niestety jedną z najgorszych ekip jednak walkę i serducho może pokazać każdy. Jeśli będę widział tylko zbieranine ludzi bez woli walki i zaangażowania to wyłączam TV bo mam ważniejsze sprawy do roboty.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Kamil Syprzak: Stracony ten, kto nie popełnia błędów. Na mistrzostwach każdy mecz będzie finałem

  Szczerze mówiąc to czekam aż Sypa zamknie mi gębę. Bo moim zdaniem rozczarowuje. Nie pozostawia dobrego wrażenia. Wydaje mi się że może dawać znacznie więcej. Czasem wygląda jakby musiał grać w kadrze za karę, jakby był obrażony że musi grać ze "słabszymi" kolegami. Przywyczaił się do klasowych partnerów na boisku. Mam nadzieję że na mistrzostwach pokaże się jak należy i udowodni że faktycznie jest jednym z liderów. W wywiadach jest super, mam nadzieję że na boisku również konrektnie przemówi! powodzenia!

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ten artykuł pokazuje czemu aktualnie jesteśmy w miejscu jakim jesteśmy. Mamy 2020 rok i pierwszy raz 18to latek jedzie na dużą imprezę.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Pan Witaszek to dziwna persona. Na pewno główny budowniczy klubu z Puław, budował klub od lat a zarazem główny hamulcowy. Taka bardzo stara szkoła prowadzenia klubu. Zaraz powstanie nowa hala, trzeba zacząć prężnie działać między innymi na płaszczyźnie marketingu. Jednak gdy oglądam jakieś wideo czy grafiki dodawane w mediach przez klub to widzę prace dzieci w szkole podstawowej w Power Poincie w latach 90tych. Dramat. Widać że jest jedna osoba która trzyma wszystko w garści i nikt nie ma nic do powiedzenia. A Pan Kurowski to dzielny żołnierz który zrobi wszystko co prezes każe zrobić. Do klubu powinien trafić poważny dyrektor sportowy który miałby coś do powiedzenia i budować drużynę z trenerem który musi wiedzieć że ma zaufanie na górze. W Puławach jest wystarczająco pieniędzy by zbudować zespół który zadomowi się w Pucharze EHF i stanie między Vive i Wisłą a resztą ligi. Przy nowej hali, dobrych wynikach i nowoczesnym i skutecznym marketingu można by stworzyć klub który mógłby zamieszać między pierwszą dwójką. Ale to raczej nie za czasów Pana W.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Niestety można pisać wiele ale chłopakom brakuje techniki. Ile było zaskakujących rzutów z podłoża? Jaki kolwiek element zaskoczenia? Niestety ale te braki to błędy w wyszkoleniu na poziomie młodzika/juniora. O ile tacy zawodnicy jak Olejniczak, Bondzior, Dawydzik czy Moryto mogą się jeszcze wiele nauczyć o tyle Antek, Szyba czy Przybylski swoich przyzwyczajeń już nie zmienią. I trzeba dać im spokój. Przecież Kondratiuk nie zacznie grać jak Zorman czy Schmidt bo chłopak robi dziwne rzeczy za które w Polsce jest wychwalany a na poziomie reprezentacyjnym jest boleśnie weryfikowany. To nie jest dwydziestolatek. Zanim złapie doświdczenie to mu 30 lat wybije.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Memoriał Barcenasa. Polska - Hiszpania. Coś optymistycznego

  @Krzysztof_WP: Zakreta lepszy od Korneckiego? Włącz sobie powtórkę meczu z Rosją. Uchronił zespół przed demolką już w pierwszej połowie. Kilka fajnych interwencji Zakrety i bramka stoi mocno z czego trzeba się cieszyć bo każdy coś daje.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Memoriał Barcenasa. Polska - Hiszpania. Coś optymistycznego

  @wpm: ale kto miał zostać i realnie napędzać ten wózek? Gdy Przybecki objął kadrę to Lijewski miał 34 lata a Jurkiewicz 35 - obaj bogata karta medyczna. Jachlewski? Nasza kadra nigdy nie grała skrzydłami. Jurecki? Dlaczego Bertus chciał mu dać kontrakt na rok? Od roku olimpijskiego ciągnęły się za nim mniejsze czy większe kontuzje które sprawiły że ostatnie dwa sezony w Vive częściej się leczył niż grał. We Flensburgu też nie jest główną postacią. Przez lata był eksploatowany w klubie i reprezentacji. Grał na swojej pozycji jak i uzupełniał braki na prawym rozegraniu czy kole. Co przy stylu Michała musiało odbić się zmęczeniem materiału. Przez lata robili wszystko by szczypiorniak trzymał się mocno. Winowajców obecnej sytuacji trzeba szukać gdzie indziej.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  WPM Ty tak poważnie? Szmal i Bielecki już nie grają a Lijewski czy Jurkiewicz dalej blokowali by miejsce młodszym kolegom. To że Ci zawodnicy powiedzą pas było wiadomo jeszcze przed Rio i do końca byli eksploatowani na maxa. Przecież młodych zawodników trzeba było wprowadzać dużo wcześniej. Trzeba było myśleć znacznie wcześniej o zmianie pokoleniowej. Niestety ale aktualnie z każdym sezonem intensywność i ilość spotkań w sezonie rośnie więc zawodnicy szybciej będą kończyć kariery reprezentacyjne i ogólnie kariery. Dla tych mocno eksploatowanych w zaawansowanym wieku czas na kadrę to jedyny czas na odpoczynek w trakcie sezonu. Są fenomeni jak Sigurdsson, który mimo wszystko ma łatwiej bo gra na skrzydle czy Lazarov który w Nantes jest bardziej twarzą klubu niż czołowym zawodnikiem. Lijewski bez grania w kadrze jest często kontuzjowany co mówi raczej wszystko. Gdy kadra Wenty odnosiła sukcesy to związek spijał śmietankę zamiast wykorzystać popularność i zadbać o przyszłość tego zespołu.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Hiszpanie to jednak mają poczucie humoru :) zawodnik meczu Jarzyn hehe chyba że chcieli mu dać te czekoladki na mase. Ogólnie to było kilka pozytywów. Jestem smutny że zawodzi Sypa. Moim zdaniem zawodzi. Po byłym zawodniku Barcelony a obecnie PSG spodziewałem się znacznie więcej. A wyróżnia się tylko warunkami fizycznymi. Mam wrażenie że był najlepszy w momencie gdy odchodził z Wisły do FCB. A dalej to już stagnacja.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Życzę chłopakowi jak najlepiej ale nie wiem co w nim ludzie widzą. Nie widziałem nic szczególnego już za czasów Zagłębia. Chłopak ma 23 lata i został pogoniony z klubu po pół roku. Niektórzy widzieli w nim przyszłość kadry a moim zdaniem trzeba szukać dalej. Już mamy w kadrze tańczących z wilkami na środku.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Mam nadzieję że któryś z młodych chłopaków wykorzysta szansę i zapracuje na fajny tranafer. Mam nadzieję że Olejniczak nie pójdzie do Gwardii tylko za granicę jeśli będą fajne oferty.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Gdyby nie Mateusz Kornecki to było by pozamiatane do przerwy. Po tym meczu tylko się umacniam w swoich przekonaniach. Tacy zowodnicy jak Przybylski, Kondratiuk czy Szyba nie powinni być brani pod uwagę przy powołaniach. Te czytelne i dziwne tańce Kondratiuka wytarczają na Superligę co świadczy o słabości tej ligi. Na plus młodzi zawodnicy. Kornecki, Moryto, Dawydzik, Olejniczak czy Majdziński. Fajnie też Przemek, szkoda tych dwóch kontr w ważnym momencie spotkania. Szczerze mówiąc Dawydzik wyglądał znacznie lepiej od Sypy. Do tej młodzieży dorzucić kolejną grupę młodych zawodników i trzeba liczyć na lepszą przyszłość. Taki Przybylski to zawodnik ani nie na dzień dzisiejszy a tym bardziej na przyszłość.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  U tych naszych "talentów" krajowych widać olbrzymie braki w wyszkoleniu. Nasze "talenty" wyrastają ponad swoich rówieśników w kraju ale w skali Europy nie dorównują rówieśnikom zza granicy. Od małego uczy się rozwiązań taktycznych zamiast zabaw z piłką i technicznych rozwiązań. Przecież pod Morynia, Kowalczyka czy innych wystarczy wyżej wyjść i chłopaki są wyłączni z meczu. Wystarczy przerwać zaplanowaną akcje żeby staneli w miejscu i zwiariowali z piłką co kończy się stratami. Tak samo jest w Gwardii która gra dobrze gdy da się im grać szybkie przetrenowane zagrywki. Jeśli tylko wyjdzie się wyżej do rozgrywających żeby utrudnić rozegranie to pojawiają się koszmarne błędy. Dla mnie jeśli zawodnik w wieku 23/24 wyraźnie nie przeskakuje poziomem naszej ligi to żaden talent a zwykły ligowy wyrobnik. Rozumiem że są przypadki jak Andy Schmid że wszedł na wysoki poziom po 30tce, jednak on przed 30tką grał i trenował w czołowym klubie niemieckim a nie średniaku Superligi. Jak nic w szkoleniu sie nie zmieni to nigdy nie ruszymy z miejsca.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Oby informacje się potwierdzili. Bardzo fajny transfer. Dla chłopaka Barcelona oznaczała by ogony w tej samej lidze w której gra od lat. Mem ma niepodważalną pozycję a i Dolenec swoje minuty musi mieć. Chyba że Słoweniec odchodzi o czym plotki się pojawiały.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Oficjalnie: Blaż Janc ma nowego pracodawcę. Będzie grał w Barcelonie

  @Wiślak zks: akurat w Kielcach po Cuparze czy Mamiciu nikt nie płacze. Tym bardziej że za Cuparę przyszedł zawodnik klasę czy dwie lepszy. Prawda jest taka że Kielce to silny klub z czołówki Europy. Ale taki klub jak Barcelona czy PSG to kluby z pięknych miast i z możliwościami finansowymi o których inni mogą zapomnieć. Corralesa, Sypy czy Żitnikova też się nie udało utrzymać w Wiśle. Prawda jest taka że jeśli jakiś zawodnik wyróżnia się w takich klubach jak Kielce, Pick, Montpellier czy Vardar a z ofertą wyjdą kluby jak FCB, PSG czy Veszprem to te kluby są z góry przegrane.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ehh, dalej brniemy w to bagno. Oglądałem kilka spotkań Azotów i nie wiem co dalej w kadrze robią Szyba i Przybylski. Obaj Panowie swój wiek już mają a poziom najdalej pozwalający na grę w Superlidze. A i w niej nie robią szału. Są inni, młodsi, którzy nie mają doświadczenia czy jeszcze ich "umiejętności" ale na pewno szansę na duży rozwój. Dla Pawła Paczkowieskiego mimo kontuzji to wciąż szansa bo chłopak jednak ma 26 lat i kilka lat na wysokim poziomie za sobą. Jeśli będą omijać go kontuzje to ma szansę chociaż na grę na solidnym europejskim poziomie. Jeśli zdrowie pozwoli to widzę Pawła i Majdzińskiego na mistrzostwach. Wolę niech jedzie młody skład, dostanie oklep i czegoś doświadczy z nadzieją na lepsze jutro niż wysłać na wycieczkę Jarzyna itp którzy przyszłością tej kadry już dawno nie są.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Brawo dla Vive! Mimo dużej rotacji składem i słabszej gry pewnie udało się wygrać i zdobyć dwa ważne pkt. Pan Wolff - klasa światowa! Obrona ze skrzydła na koniec, za głowę się złapałem. Na przeciwnym biegunie dziś Kulesz ale cel został osiągnięty. Sędziowie... dziwię się Talantowi że wytrzymał na końca meczu na ławce. Ja bym nie wytrzymał. Dno i metr mułu. Nawet do Superligi by się nie nadali. Dawno nie widziałem tak słabego sędziowania.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Powodzenia Julen! Świetny człowiek i wybitny sportowiec. Jeden z tych zawodników których nie da się nie lubić.

 • HANDBALL PL napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Sprawdziliśmy kto daje szanse młodzieży. Jest zdecydowany lider

  Niestety ale nasza młodzież wygląda blado. Niby można się zachwycać młodzieżą Gwardii i kilkoma zawodnikami z Superligi ale potem następuje bolesna weryfikacja w meczach międzynarodowych z rówieśnikami. A ostatnie turnieje młodzieżowe i juniorskie pokazały miejsce w szeregu. Nawet Wyspy Owcze robią lepsze wyjniki. Ale tam jest chęć i pomysł. Zdolną młodzież wysyłają szkolić w Danii i zbierają efekty. Może nigdy nie będą potęgą ale idąc tą drogą mogą dać światu kilku świetnych zawodników. U nas robi się gwiazdę z Morynia a chłopak ma 23 lata i jest średni w przekroju Superligi. Co już określa jego talent. Talent to może być Islandczyk który trafi do Vive. Debiut w solidnej kadrze w wieku 16 lat oraz serce i płuca obecnego zespołu. Błędów w naszym szkoleniu jest wiele i mógłbym referat napisać. Problemy są na każdym szczeblu. Do 16 roku życia powinna być nauka i zabawa bez parcia na wyniki. A w Polsce od szkoły podstawowej wszystkim zależy na wynikach za wszęlką cenę a nie nauce i zabawie. Dlatego młodzi Francuzi czy Duńczycy w wieku młodzieżowa mają lepszą technikę użytkową od większości naszych wyjadaczy z Superligi. Temat rzeka.

 • HANDBALL PL napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Szczerze mówiąc to trzeba się cieszyć że taki zawodnik biegał po polskich parkietach a nie smucić że odchodzi. Życzę Blazowi zdrowia i powodzenia. Świetne skrzydła są ważne ale nie najważniejsze. Jeśli miałaly by przekonać go tylko duze pieniądze to nie ma sensu.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

jerseyus

Hej! Z takim awatarem po prostu musisz wziąć udział w Moim Menatyperze LM :)) Czasu jest coraz mniej, szczegóły na blogu w moim profilu SF. Po 15 będzie za późno!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.