Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / PCC/Marcin Kadziolka / Na zdjęciu: Rafał Jackiewicz

Niespodziewany powrót Rafała Jackiewicza. "Wojownik" wraca do korzeni

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Były mistrz Europy w boksie, Rafał Jackiewicz, podpisał kontrakt z federacją DSF Kickboxing Challenge. 39-letni "Wojownik" w czerwcu wystąpi w formule K-1, mierząc się z gwiazdą tej organizacji, Rafałem Dudkiem.

Rafał Jackiewicz przygodę ze sportami walki rozpoczynał od kick-boxingu, sięgając po szereg sukcesów, w tym m.in. pas mistrza Europy WAKO. W 2001 roku rozpoczął karierę w boksie zawodowym. Siedem lat później sięgnął po największy sukces, zdobywając pas zawodowego czempiona Starego Kontynentu. "Wojownik" rywalizował także o pas mistrza świata kategorii półśredniej, ale przegrał w Słowenii z Janem Zaveckiem.

W 2014 roku Jackiewicz startował w Mieszanych Sztukach walki. Na gali KSW 28 przegrał w trzeciej rundzie z Marcinem Parchetą. Ponownie wrócił do boksu, ostatni raz walcząc w grudniu ubiegłego roku. W egzotycznej Namibii uległ na punkty Bethuelowi Ushoni, choć miał rywala na deskach w premierowej rundzie.

Historia zatoczyła koło i Jackiewicz wraca do kickboxingu. 39-latek podpisał kontrakt z federacją DSF Kickboxing Challenge. W czerwcu w Nowym Sączu zmierzy się z Rafałem Dudkiem.

Zawodnik Fight House Nowy Sącz będzie miał okazję do zaprezentowania się przed własną publicznością. Dudek w swoim dorobku ma m.in. tytuł międzynarodowego mistrza WAKO Pro w formule low-kick i z pewnością niskie kopnięcia będą jego silnym atutem. Rywalizował w prestiżowej organizacji Showtime. W grudniu ubiegłego roku, na gali DSF Kickboxing Challenge: Najlepsi z najlepszych, przegrał z Mołdawianinem Denisem Telesmanem.

ZOBACZ WIDEO: To dlatego Joanna Jędrzejczyk woli trenować w USA

Czy Rafał Jackiewicz poradzi sobie w formule K-1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL