Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / dsfchallenge.com

Historia lubi się powtarzać. Jerome Le Banner zgłosił kontuzję przed walką z Marcinem Różalskim

Jakub Madej
Jakub Madej
Jak poinformowała federacja DSF Kickboxing Challenge, Jerome Le Banner może nie wystąpić podczas piątkowej gali w warszawskim Torwarze. Francuz zgłosił kontuzję. Nowym przeciwnikiem Marcina Różalskiego ma być Peter Graham, który jest już w Warszawie.

W informacji prasowej przesłanej przez federację DSF Kickboxing Challenge została przekazana wiadomość o kontuzji Jerome'a Le Bannera. Diagnoza urazu Francuza nie jest jeszcze znana, jednak ma być on przebadany wieczorem w środę. O godzinie 13:00 Le Banner wylądował w Warszawie.

- Le Banner wieczorem zostanie poddany szczegółowym badaniom pod okiem najlepszych specjalistów. Wtedy będziemy wiedzieć na sto procent, jak poważna jest to kontuzja i czy wyklucza definitywnie udział Geronimo w piątkowej gali. Do tej pory wszyscy musimy się wstrzymać z ostateczną decyzją - tonuje nastroje Robert Złotkowski, dyrektor sportowy federacji.

Jak się jednak okazuje, powodem możliwej absencji Le Bannera nie jest kontuzja, a zaplanowany występ w turnieju organizacji ROAD FC. Poinformował o tym Artur Mazur z WP na swoim Twitterze.

Przypomnijmy, że to już trzecia próba zorganizowania walki pomiędzy "Geronimo" a "Różalem". Pierwsze starcie miało mieć miejsce na KSW 18, w lutym 2012 roku. Kolejne zaplanowane było na wrzesień 2012 roku i KSW 20. W obydwu przypadkach z pojedynku zrezygnował Le Banner, ogłaszając swoją kontuzję.

Francuz 12 maja w Pekinie wystąpi w ośmioosobowym turnieju organizacji ROAD FC. Przeciwnikiem Le Bannera będzie Wu Lahan. Wcześniej, bo już 20 kwietnia, doświadczony kickbokser ma pojawić się na konferencji prasowej azjatyckiej federacji.

Nowym przeciwnikiem Marcina Różalskiego ma być Peter Graham, który trenował do ewentualnego zastępstwa na kwietniową galę. Pierwszy pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami miał miejsce w październiku 2014 roku na KSW 28. Wtedy to "Różal" poddał walkę po doznaniu kontuzji w trakcie walki.

Gala DSF Kickboxing Challenge 14 odbędzie się już 13 kwietnia w warszawskim Torwarze. W karcie walk zobaczymy między innymi takich zawodników, jak Daniel Omielańczuk, Paweł Biszczak czy Karol Celiński.

ZOBACZ WIDEO Szpilka, Wach, Ugonoh, Najman i Piątkowska na PGE Narodowym. "To będzie największa gala bokserska w historii Polski"

Kto zwycięży w tym pojedynku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Woj Góra Zgłoś
    Zobaczcie moje poprzednie komentarze, ten z wczoraj kto wygra walkę ... a ja co spokojnie z tym LeBanerem to różnie bywa , jeszcze walka się nie odbyła ..

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL