Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / kswmma.com / Michał Kita

Michał Kita poznał rywala w debiucie dla DSF Kickboxing Challenge

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Michał Kita (MMA 17-10) zmierzy się z Denisem Górniakiem w debiucie dla federacji DSF Kickboxing Challenge, 1 czerwca w Zabrzu. "Masakra" do tej pory znany był z występów dla federacji KSW czy MMA Attack.

Na czerwcowej gali Kita stoczy pojedynek przed własną publicznością. 37-letni zabrzanin jest pewny siebie przed debiutem w formule K-1, ale nie lekceważy swojego młodszego przeciwnika. - Nie mi się wypowiadać na temat jego doświadczenia. Ja po prostu dostałem nazwisko rywala i je przyjąłem. Pierwotnie miałem walczyć z kimś innym - powiedział. 

Michał Kita to były pretendent do tytułu mistrza KSW w wadze ciężkiej. Na jego koncie widnieją wygrane nad m.in. Michałem Włodarkiem, Tonim Valtonenie czy Aleksiejem Olejnikiem. Doświadczony zawodnik ma również za sobą debiut w Bellatorze, a przed przygodą w KSW był sztandarową postacią federacji Fighters Arena, MMA Attack czy PROMMAC. 

Z kolei Denis Górniak  ma już za sobą pierwsze starty w kickboxingu, gdzie wygrał dwa pojedynki. Zawodnik klubu Fight Club Bytom może pochwalić się również pojedynkami bokserskimi. 

W walce wieczoru gali w Zabrzu wystąpi Kamil Jenel, a jego rywalem w drugiej obronie tytułu K-1 w wadze do 81 kg będzie Eduard Aleksanyan z Bułgarii. O pierwszy w historii federacji pas w wadze do 71 kg powalczą z kolei Rafał Dudek i Jarosław Daschke.

ZOBACZ WIDEO Wygrał walkę i... oświadczył się swojej dziewczynie podczas gali MMA

Czy Michał Kita pokona Denisa Górniaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL