Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech Wierzbicki WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Wojciech Wierzbicki

Były mistrz powróci do klatki FEN w Lubinie

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Wojciech Wierzbicki (13-4) jest kolejnym bohaterem gali Fight Exclusive Night 23, która odbędzie się 12 stycznia w Lubinie. Jest to tym samym trzecie zestawienie w formule K-1 podczas dolnośląskiej edycji.

Wierzbicki w 2014 roku zdobył tytuł mistrza Europy pokonując Włocha Andreę Andrenacciego. Zawodnik z Dolnego Śląska był także zawodowym międzynarodowym mistrzem Polski w K-1, a podczas międzynarodowego turnieju Grand Prix Russia K-1 w 2013 roku dotarł do półfinału, odpadając dopiero po walce z wielokrotnym mistrzem świata Dmitryem Valentem.

Wojciech Wierzbicki zanotował także prestiżowe zwycięstwa nad mistrzem Europy full-contact Przemysławem Ziemnickim, mistrzem Słowacji Patrikiem Tothem i zawodowym mistrzem Niemiec WFMC Unalem Aydinem. Do historii sportów walki w Polsce przeszedł pojedynek ówczesnego mistrza FEN Wierzbickiego z Pawłem Biszczakiem, również w Lubinie. W styczniu 2017 roku lepszy okazał się ten drugi, a wiele mówiło się o ich rewanżu.

W ostatniej chwili zawodnik z Dolnego Śląska wypadł z rozpiski gali "Bitwa o Wrocław", gdzie miało dojść do ich powtórnej konfrontacji. W maju 2018 roku Wierzbicki stanął przed szansą ponownego wywalczenia trofeum, ale wtedy minimalnie przegrał z Łukaszem Pławeckim. Wciąż jego celem jest to, aby pas mistrzowski ponownie zawisł na jego biodrach.

ZOBACZ WIDEO Kuriozalny samobój Chievo. Komentatorzy nie wytrzymali ze śmiechu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Wojciech Wierzbicki odzyska pas mistrzowski FEN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL