WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / DSF Kickboxing Challenge / DSF Kickboxing Challenge 18

DSF 18: Polacy gotowi na białoruskich mistrzów kickboxingu

Artur Mazur
Artur Mazur
Gala DSF Kickboxing Challenge 18 rozpocznie się od międzynarodowego meczu K-1 pomiędzy reprezentacjami Polski i Białorusi. Oba kraje zaliczają się do ścisłej europejskiej czołówki.

Dowiodły tego zakończone niedawno mistrzostwa Starego Kontynentu, w których Białoruś okazała się najlepsza, a Polska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. 8 grudnia okaże się, który kraj ma lepszych zawodowców w formule K-1.

W składzie Białorusi znaleźli się prawie sami mistrzowie Europy i świata, ale Polacy mierzyli się już z prawdziwymi potęgami i odnosili wielkie zwycięstwa - jak w dramatycznym meczu z Rosją z kwietniowej gali DSF Kickboxing Challenge 14 na Torwarze, kiedy Biało-Czerwoni rozpoczęli od dwóch porażek, lecz ostatecznie zwyciężyli 3:2. Z dwoma zawodowymi mistrzami świata na czele Polacy zrobią wszystko, by odnieść drużynową wygraną podczas imprezy po raz pierwszy transmitowanej przez TVP Sport.

- Będę godnie i dumnie reprezentował orzełka, którego mam w sercu - zapewnia zawodowy mistrz świata Michał "Matrix" Królik (65 kg), który stoczy pierwszą walkę na gali DSF 18. - Od stuleci w Polakach drzemie wojownicza dusza. Dalej chcemy walczyć i wygrywać. Będę się bił do ostatniej kropli krwi, choćby mnie mieli znieść z ringu! - kończy zawodnik Paco Team legitymujący się znakomitym bilansem walk 34-5.

Jego entuzjazm podzielają pozostali polscy wojownicy. Jako drugi w ringu zamelduje się Michał Ronkiewicz (75 kg), kolejni będą Dawid "Mirko" Mirkowski (81 kg), Łukasz Bartnik (86 kg) i debiutujący w federacji DSF Mateusz Duczmal (+91 kg).

- Setki Polaków na trybunach, barwy narodowe, Mazurek Dąbrowskiego i ja stojący w ringu. Uważam, że nie ma nic piękniejszego dla zawodnika - wtóruje Łukasz "Kudłaty" Bartnik, który w maju na gali DSF 15 w Warszawie efektownie zadebiutował w federacji DSF Kickboxing Challenge. - Chciałbym zakończyć tę walkę tak jak poprzednią, czyli przez nokaut.

Mecz Polska-Białoruś. 3 rundy po 3 minuty w formule K-1:

65 kg: Michał "Matrix" KRÓLIK vs Artsem WINNIK
75 kg: Michał RONKIEWICZ vs Maks SPADARENKA
81 kg: Dawid "Mirko" MIRKOWSKI vs Mikita SZOSTAK
86 kg: Łukasz "Kudłaty" BARTNIK vs Yauhen MIAHKOU
+91 kg: Mateusz DUCZMAL vs Ihar KAMKOU

ZOBACZ WIDEO: Izu Ugonoh: Mama pokazuje mi, że w każdym wieku trzeba walczyć o marzenia

Czy Polska pokona Białoruś?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL