Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Omielańczuk (z lewej) i Oli Thompson (z prawej)Materiały prasowe / DSF Kickboxing Challenge / Na zdjęciu: Daniel Omielańczuk (z lewej) i Oli Thompson (z prawej)

DSF 18: walka Daniela Omielańczuka odwołana. Niedoszły rywal zostanie ukarany

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Na sobotniej gali DSF 18: Romankiewicz vs Sarara w Ząbkach nie odbędzie się walka Daniela Omielańczuka z Tomaszem Czerwińskim. Pojedynek K-1 w wadze ciężkiej miał poprzedzać walkę wieczoru.

Starcie zostało odwołane, ponieważ Tomasz Czerwiński przed kilkoma dniami wystąpił podczas gali w Rumunii i przegrał przez nokaut.

Ze względu na troskę o zdrowie znokautowanego zawodnika, federacja DSF nie dopuści do jego kolejnego pojedynku w tak krótkim odstępie czasowym. Daniel Omielańczuk był gotowy wyjść do ringu z innym przeciwnikiem, ale w trybie ekspresowym nie udało się znaleźć odpowiedniego rywala.

- Nie jesteśmy w stanie zapewnić godnego zastępstwa na kilka dni przed galą. Wielu zawodników odmówiło walki z Danielem mimo dobrej oferty finansowej - mówi Sławomir Duba, prezes DSF Kickboxing Challenge. 

- To rażąca nieodpowiedzialność po stronie Tomasza Czerwińskiego, który w tajemnicy przed nami stoczył przegraną walkę niespełna przed tygodniem. Naraził w ten sposób na duże straty zarówno Daniela jak i federację, która poniosła koszty m.in. promocji i transportu - kończy.

Federacja DSF Kickboxing Challenge zwróci zawodnikowi Berkut WCA Fight Team koszty poniesione podczas przygotowań i zapewni mu starty w 2019 roku. Tomasz Czerwiński zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za zachowanie narażające federację oraz rywala na straty.

Sobotnia gala DSF Kickboxing Challenge 18 odbędzie się zgodnie z planem. Początek od godziny 18:30.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #27 (cały odcinek): podwójny mistrz Gamrot i Ziółkowski po KSW 46

Czy Tomasz Czerwiński powinien zostać ukarany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL