Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech Wierzbicki WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Wojciech Wierzbicki

Wojciech Wierzbicki przed FEN 23: Szlifowałem boks u Gusa Currena, to świetny trener

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Pavel Obozny (57-14) stanie naprzeciwko Wojciecha Wierzbickiego (13-4) 12 stycznia w Lubinie podczas gali Fight Exclusive Night 23. Polak do walki przygotował się między innymi pod okiem Gusa Currena, czyli trenera Tomasza Adamka.

Zawodnik z Dolnego Śląska był zawodowym międzynarodowym mistrzem Polski w K-1, a podczas międzynarodowego turnieju Grand Prix Russia K-1 w 2013 roku dotarł do półfinału odpadając dopiero po walce z wielokrotnym mistrzem świata, Dmitryem Valentem.

Wojciech Wierzbicki zanotował także prestiżowe zwycięstwa nad mistrzem Europy full-contact Przemysławem Ziemnickim, mistrzem Słowacji Patrikiem Tothem i zawodowym mistrzem Niemiec WFMC Unalem Aydinem. To ponadto mistrz Polski i zwycięzca zawodów WAKO PRO. Do historii sportów walki w Polsce przeszedł jego pojedynek o tytuł z Pawłem Biszczakiem, również w Lubinie - miało to miejsce w styczniu 2017 roku.

W maju 2018 roku Wierzbicki stanął przed szansą ponownego wywalczenia trofeum Fight Exclusive Night, ale wtedy minimalnie przegrał z Łukaszem Pławeckim. Wciąż jego celem jest to, aby pas mistrzowski ponownie zawisł na jego biodrach.

Czy Wojciech Wierzbicki pokona Pavla Oboznego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL