Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz P Facebook / KSW Start / Na zdjęciu: Dariusz P.

Trener skazany za molestowanie podopiecznych. Dariusz P. dostał sześć lat więzienia

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Trener sztuk walki Dariusz P. został uznany winnym przestępstw przeciwko wolności seksualnej. Sąd skazał 49-latka na sześć lat pobytu za kratkami.

Sąd Rejonowy w Częstochowie we wtorek wydał wyrok w sprawie Dariusza P., oskarżonego o 12 przestępstw o podłożu seksualnym wobec siedmiu nastoletnich chłopców oraz nagrywanie filmów pornograficznych z udziałem swoich ofiar.

"49-letni P. został skazany na karę łączną sześciu lat pozbawienia wolności. Na poczet kary zaliczono mu czas spędzony w areszcie, od listopada 2019 roku do zakończenia procesu. Sędzia zakazał mu wykonywania działalności związanych z edukacją, leczeniem czy opieką nad małoletnimi przez 10 lat" - poinformował portal tvn24.pl.

Wyrok jest nieprawomocny. Obrońca skazanego mężczyzny w rozmowie z TVN24 stwierdził, że jego klient wkrótce podejmie decyzję, czy będzie odwoływać się od wyroku sądu.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). EFM 3. Powrót w dobrym stylu. Zobacz efektowne poddanie w wykonaniu Michała Materli

Pod koniec 2019 r. rodzice dwóch chłopców, 15 i 16-letniego, zawiadomili prokuraturę, że ich synowie zostali wykorzystani seksualnie przez trenera kickboxingu. P. został wówczas zatrzymany i usłyszał pierwsze zarzuty. W trakcie śledztwa lista zarzutów została rozszerzona (więcej TUTAJ).

P., który był też wykładowcą akademickim, używał podstępu i nadużywał stosunku zależności na linii trener - podopieczny.

- Działał z góry powziętym zamiarem, stosował podstęp polegający na zapewnieniu, że bodźce seksualne pomagają w rozładowaniu stresu na zawodach oraz w przełamaniu wstydu w rywalizacji sportowej i procesie dojrzewania płciowego - powiedział Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie, cytowany przez dziennik "Fakt".

Zobacz:
Black Lives Matter. "Nie wierzcie we wszystko, co widzicie". Anastazja Jankowa padła ofiarą oszustwa

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    Zawodnicy i zawodniczki powinni mieć obowiązek zgłaszania niewłaściwych postępowań nawet, gdyby miało to pomóc w osiąganiu lepszych wyników i rozwoju kariery.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL