Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maja Włoszczowska Materiały prasowe / Bartosz Woliński / Na zdjęciu: Maja Włoszczowska

Kontuzja górą. Maja Włoszczowska nie zdobędzie Pucharu Świata

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Maja Włoszczowska z powodu kontuzji nie wystartuje w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Mont-Sainte-Anne. Polka straci tym samym szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu.

- Złe wieści - oznajmiła w sobotę po południu na Instagramie dwukrotna wicemistrzyni olimpijska.

Włoszczowska tydzień temu, tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w kolarstwie górskim, doznała pęknięcia wyrostka rylcowatego kości łonowej. To wykluczyło ją ze startu w zawodach, a teraz uniemożliwiło także walkę w Pucharze Świata.

Polka podkreśla, że była to decyzja "bardzo bolesna", ale "jedyna sensowna". - Z dużym optymizmem i motywacją leciałam do Kanady, jednak rzeczywistość okazała się brutalna - pisze. - Gdybym miała pewność, że nie pogorszę kontuzji, podjęłabym wyzwanie. Ale ryzyko przekształcenia pęknięcia w złamanie jest zbyt duże.

Złe wieści :/. Niestety nie wystartuję w jutrzejszych zawodach Pucharu Świata co jednocześnie oznacza pożegnanie się z walką o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. To była bardzo bolesna decyzja, ale chcąc uratować jeszcze cokolwiek w tym sezonie, jedyna sensowna. Z dużym optymizmem i motywacją leciałam do Kanady, jednak rzeczywistość okazała się brutalna. Dałam radę przejechać jedną rundę trasy wyścigu, ale kosztowało mnie to tyle bólu, że po tej jednej odpuściłam. Gdybym miała pewność, że nie pogorszę kontuzji, podjęłabym wyzwanie. Ale ryzyko przekształcenia pęknięcia w złamanie jest zbyt duże i wspólnie z lekarzem i drużyną podjęłam decyzję, że lepiej skupić sie na regeneracji i przygotowaniu do finałowych zawodów Pucharu Świata w Val di Sole oraz Mistrzostw Świata w Cairns. Bardzo dziękuję za wsparcie mojej wspaniałej drużynie @kross_racing_team, której nawet udaje się przywrócić uśmiech na mojej twarzy. #madryPolkprzedszkodą #trudnedecyzje Bad news :/ I was really #optimistic and #motivated for #MtStSnne #WorldCup but reality is cruel. My hand is crazy painful on mtb and I can not steer handlebar well enough to do the race. I would handle the pain if I would be sure that I will not make my injury worse. But the risk of turning fractured bone into the broken one is to big. So at the end I decided not to start tomorrow in order to be ready for WC final and Words. Thanks to my awesome @kross_racing_team for amazing support and making me laugh again! #best #team #ever

Post udostępniony przez Maja Wloszczowska (@majakrt)

Nasza zawodniczka skupi się na przygotowaniach do finałowych zawodów PŚ w Val di Sole (26-27.08) oraz mistrzostw świata w Cairns (5-10.09).

Włoszczowska w klasyfikacji generalnej PŚ ma 1580 punktów i zajmuje trzecie miejsce. Pierwsza jest Ukraina Yana Belomina (2300), a druga Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjaa (1722).

ZOBACZ WIDEO Sofia Ennaoui: Jestem przygotowana na wielkie bieganie (WIDEO)

Czy Maja Włoszczowska stanie w tym sezonie na podium mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL