WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Maja Włoszczowska to mistrzyni świata z 2010 roku

Maja Włoszczowska czwarta na mistrzostwach świata, Jolanda Neff wygrała

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Maja Włoszczowska zajęła w Cairns czwarte miejsce podczas mistrzostw świata 2017 w kolarstwie górskim w konkurencji cross country. Triumfowała Jolanda Neff.

Wyścig rozpoczął się o godzinie 4:00 polskiego czasu (12 w Australii). Zawodniczki miały do pokonania 27 kilometrów i 400 metrów - 1,6 km okrążenia startowego i sześć pętli liczących po 4300 m. Jolanda Neff prowadziła już po pierwszej rundzie. Razem z nią jechała wtedy Annie Last. Po 10 kilometrach Szwajcarka z polskiej grupy Kross Racing Team miała 18 sekund przewagi nad reprezentantką Wielkiej Brytanii. Triumfatorka ostatniego wyścigu Pucharu Świata 2017 - rozegranego 27 sierpnia w Val di Sole - powiększyła później przewagę nad rywalkami i zachowała przodownictwo do końca.

Maja Włoszczowska po pierwszym okrążeniu zajmowała szóstą lokatę, a po dwóch rundach - piątą. Na trzeciej pętli defekt miała Pauline Ferrand Prevot i mistrzyni świata z 2010 roku awansowała na czwarte miejsce (1:23 straty do liderki). Po połowie rywalizacji druga była Irina Kalentiewa (+49 do Neff), trzecia zaś - Last (+50). Z kolei na czwartym okrążeniu upadek na zjeździe zaliczyła Tsalina Phang, a jadąca tuż za nią Włoszczowska zahaczyła o rower zdublowanej reprezentantki Singapuru i też upadła. Kilkanaście sekund z powodu defektu straciła natomiast Kalentiewa.

Wówczas zdecydowanie prowadziła Neff, druga była Last, o trzecie miejsce rywalizowały Prevot, Włoszczowska i Kalentiewa. Brązowy medal zdobyła Prevot. Polka uplasowała się na czwartej pozycji, tak jak w 2016 roku podczas światowego czempionatu i mistrzostw Europy.

Na osiemnastej pozycji została sklasyfikowana Katarzyna Solus-Miśkowicz. Jako 25. minęła metę obrończyni tytułu mistrzyni świata Annika Langvad. Wyścigu nie ukończyła Jana Biełomojna, która wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata 2017. Ukrainka zeszła z trasy po dwudziestu minutach jazdy.

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1.Jolanda NeffSzwajcaria1:27:17
2.Annie LastWielka Brytania+2:23
3.Pauline Ferrand PrevotFrancja+3:04
4.Maja WłoszczowskaPolska+3:36
5.Irina KalentiewaRosja+3:51
6.Lea DavisonStany Zjednoczone+3:59
18.Katarzyna Solus-MiśkowiczPolska+6:45


ZOBACZ WIDEO Kuba Przygoński: To był świetny weekend. Teraz myślę już tylko o Dakarze

Czy Maja Włoszczowska zdobędzie jeszcze co najmniej jeden medal mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL