Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Urszula Łoś Newspix / JACEK PRONDZYŃSKI / PRESSFOCUS / Na zdjęciu: Urszula Łoś

Urszula Łoś na podium keirinu w zawodach Pucharu Świata na torze w Londynie!

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Urszula Łoś zajęła w Londynie trzecie miejsce w finale keirinu podczas czwartych zawodów Pucharu Świata 2018/2019 w kolarstwie torowym.

W drugim półfinale Urszula Łoś finiszowała jako trzecia i zakwalifikowała się do finału, w którym rywalizowało 6 zawodniczek. Na przedostatnim okrążeniu wyścigu decydującego o podziale medali upadły Martha Bayona Pineda i Hyejin Lee. Polka początkowo jechała jako czwarta. Na ostatniej pętli wyprzedziła Brytyjkę Katy Marchant i minęła metę jako trzecia. Triumfowała Stephanie Morton. W sobotę Australijka wygrała sprint. Druga była Daria Szmeliewa.

W kwalifikacjach sprintu ósme miejsce zajął Mateusz Rudyk. Rafał Sarnecki miał 32. czas w gronie 35 zawodników i nie awansował do 1/16 finału, w której wystąpili zawodnicy z miejsc od piątego do 28. (czołowa czwórka od razu zakwalifikowała się do 1/8). W 1/16 finału Rudyk wyeliminował zwycięzcę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017 - Ukraińca Andrija Winokurowa. W następnej rundzie rywalem rekordzisty Polski był mistrz olimpijski z 2016 roku - Jason Kenny. W tym starciu lepszy okazał się kolarz zespołu ALKS Stal Grudziądz.

Rudyk odpadł w ćwierćfinale. Pokonał go najlepszy zawodnik eliminacji - Harrie Lavreysen, który później triumfował również w finale. Srebro zdobył zwycięzca trzech poprzednich sprintów Pucharu Świata 2018/2019 - Matthew Glaetzer.

Madisona kobiet wygrały Katie Archibald oraz Laura Kenny. Reprezentantki gospodarzy uzyskały 34 punkty. Szóste miejsce z dorobkiem trzech "oczek" zajęły Daria Pikulik oraz Wiktoria Pikulik. 

W madisonie mężczyzn na siódmej pozycji uplasowali się Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski. Triumfowali Julius Johansen i Casper von Folsach. Reprezentanci Danii wygrali wszystkie cztery dotychczasowe wyścigi amerykańskie podczas Pucharu Świata 2018/2019. Johansen i von Folsach zwyciężyli również na torze w Miltonie. Podczas inauguracji cyklu w Saint Quentin-en-Yvelines najlepiej spisali się Lasse Norman Hansen i Michael Morkov, a w Berlinie - Hansen i von Folsach.

Zwycięzcą keirinu mężczyzn został Matthijs Buchli. Srebrny medalista igrzysk olimpijskich pokonał wszystkich również dwa tygodnie wcześniej podczas zawodów Pucharu Świata w Berlinie. Natomiast jako drugi minął metę brązowy medalista z Rio de Janeiro - Azizulhasni Awang. Brązowy medal otrzymał Theo Bos.

ZOBACZ WIDEO Włodzimierz Zientarski wspomina wypadek Kubicy w F1. "Jego ojciec wybiegł ze studia"

Czy Urszula Łoś zakwalifikuje się do finału zawodów Pucharu Świata w keirinie w 2019 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL