Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daria PikulikGetty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Daria Pikulik

Daria Pikulik i Nikol Płosaj ze srebrnymi medalami Pucharu Świata w madisonie

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Daria Pikulik i Nikol Płosaj po raz pierwszy stanęły na podium Pucharu Świata w madisonie. Podczas zawodów w nowozelandzkim Cambridge Polki zdobyły srebrne medale.

W madisonie (wyścigu amerykańskim) zawodniczki miały do przejechania 30 kilometrów, czyli 120 okrążeń toru. Rozegrano 12 lotnych premii. Daria Pikulik i Nikol Płosaj były w czołowej czwórce aż na jedenastu z nich. Wygrały na trzecim sprincie. Sześciokrotnie zajmowały drugą lokatę - w tym na ostatnim, punktowanym podwójnie "tłustym" finiszu. Po dwa razy były trzecie oraz czwarte. Ostatecznie z dorobkiem 32 punktów stanęły na drugim stopniu podium. Dotychczas najlepszym osiągnięciem tych zawodniczek w Pucharze Świata w madisonie była czwarta pozycja uzyskana podczas inauguracji tego sezonu w Mińsku.

Wygrały Georgia Baker i Alexandra Manly. Australijki zgromadziły 42 punkty, wygrały sześć, połowę premii. Brązowe medale otrzymały reprezentantki gospodarzy, Nowozelandki z zawodowej grupy Subway: Michaela Drummond i Jessie Hodges (19 pkt).

Na szóstej pozycji w omnium został sklasyfikowany Daniel Staniszewski. Brązowy medalista igrzysk europejskich był ósmy w scratchu, czwarty w wyścigu tempowym, dziesiąty w eliminacyjnym i ósmy w punktowym. Wygrał Campbell Stewart.

W scratchu zwyciężyła Holly Edmondston. Ósme miejsce zajęła Łucja Pietrzak. Na niedzielę zaplanowano między innymi sprint mężczyzn i omnium kobiet.

ZOBACZ WIDEO Martin Schmitt dostał pytanie od Adama Małysza. Odpowiedź była natychmiastowa

Czy Mateusz Rudyk stanie na podium w niedzielę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL